Ihaldusväärne Sony a7R IV täiskaader hübriidkaamera on hetkel 400€ odavam
autor: Jürgen Veerme

Maailma esimene 61- megapikslise täiskaadersensoriga hübriidkaamera Sony a7R IV (kere) on praegu tavahinnast 400€ allahinnatud ehk müügil soodushinnaga 3599€ (3999€). Lisaks on saadaval väga hea hinnaga a7R IV erikomplektid Tamron RXD objektiividega.

Seda tehniliste andmete tulevärki vaadates ei ole vaja pikalt mõelda, miks Canon, Pentax või Nikon “vanakooli” digipeegel jätta pühapäeva pildistamiseks või hea diiliga uue kaamera vastu vahetada ja tööhoos kätte haarata tulevikku suunatud Sony a7R IV.

Tahad enne ostu a7R IV headuses veenduda? Pole probleemi, sest see on laenutamiseks saadaval ka meie Tallinnas asuvas foto- ja videotehnika rendis.

Sony a7R IV

Juhul, kui Sul peaks väärt investeeringu tegemiseks rahalisi vahendeid puudu jääma, siis pakume võimalust nii eraisikutel kui ettevõttetel kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi. Nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

 

Osta fotograafia maailma tippteos Sony a7R IV – sa oled seda väärt ››

 

PS! Too enda vana töökorras fototehnika meile – nii saame uuele tehnikale teha eripakkumise, mille suurus ja sisu sõltub tagastatava tehnika väärtusest. Uuri lähemalt – photopoint.ee/vahetus ››

Sony a7R IV, kere soodushind kehtib kuni 30.11.2019.

(5)

The post Ihaldusväärne Sony a7R IV täiskaader hübriidkaamera on hetkel 400€ odavam appeared first on Photopointi ajaveeb.

Panasonic teatas olulistest tarkvarauuendustest S1, S1R, GH5, GH5S ja G9 hübriidkaameratele
autor: Elise Ader

Panasonic andis teada tarkvarauuendustest S1, S1R, GH5, GH5S ja G9 kaameratele. Eelseisvad püsivaravärskendused sisaldavad endas erakordselt palju: veaparandustest ning ühildatavuse suurendamisest kuni märkimisväärsete uute funktsioonide lisamiseni. Tarkvarauuendused on saadaval alates 19. novembrist. 

Suurim kasusaaja on kahtlemata Panasonic G9 kaamera, mis saab 4: 2: 2 10-bitise 4K videovõimekuse ning palju teisi väiksemaid videovõimekust tõstvaid uuendusi, viies selle üldjoontes vastavusse kallima GH5 kaameraga.

Samal ajal saavad G9 ja GH5S loomatuvastusega autofookuse, mis tuvastab automaatselt kaadris olevad loomad (sh kassid, koerad, linnud jne) ning lukustab seejärel neil asuva fookuse. Panasonicu sõnul jätkab kaamera loomade jälgimist ka siis, kui subjektid keeravad kaamerale selja.

Mõlemad kaamerad ning sealjuures GH5 saavad ka AF-On Near Shift ja Far Shift teravustamise valikud lähedal- või kaugel asuvate objektide eelistamiseks. Tähelepanu väärib kindlasti ka see, et kõik viis kaamerat on tehtud ühilduvaks Profoto juhtmevabade välgupäästikutega.

Rääkides muudatustest Panasonicu täiskaaderkaamerate juures, siis S1 ja S1R saavad turul esimestena CFexpress mälukaartidega ühilduvuse. Kiireid ja mahukaid CFexpress kaarte valmistatakse mitmete tootjate poolt juba mõnda aega ning ainus, mis neid kasutamast takistab ongi olnud seni kaameratoe puudumine.  Muuhulgas saavad Panasonicu täiskaadrid ka toimivama ühenduse Sigma L-bajonett objektiivide ja adapteritega ning hulgaliselt väiksemaid parandusi ja funktsioonilaiendeid.

 

Allikas: Panasonic

 

Kõik Panasonic hübriidkaamerad Photopointi veebikaubamajas » 

(6)

The post Panasonic teatas olulistest tarkvarauuendustest S1, S1R, GH5, GH5S ja G9 hübriidkaameratele appeared first on Photopointi ajaveeb.

Wacom Intuos seeria graafikalaudu saab nüüd kasutada ka Android nutiseadmetega
autor: Elise Ader

Wacom Intuos

 

Kvaliteetsete graafikalaudade tootja Wacom teatas uudisest, mis võiks rõõmustada Android nutiseadmete kasutajaid. Nimelt on Wacom Intuos graafikalaudu võimalik nüüdsest kasutada ka koos Android nutiseadmetega. Wacom Intuos graafikalaud ühendatakse nutiseadmega OTG adapteri abil (müügil eraldi). 

 

 

Kui ühendate Wacomi Intuos graafikalaua Android nutiseadmega, saate seal tehtud digitaalsed visandid salvestada pilve (nt. Wacom Inkspace rakenduse kaudu). Seejärel on võimalik ükskõik millal jätkata oma tööga sealt, kus eelmine kord pooleli jäi (avades kuvatakse kõige värskem versioon).

 

Wacom Intuos

 

Android seadmega Intuos graafikalaua kasutamiseks kontrolli esmalt, et Sinu Android seade (nutitelefon, tahvelarvuti) on Wacom Intuos seeriaga ühilduvate seadmete loendis. Seejärel värskenda arvuti abiga oma Intuos graafikalaua tarkvara. Viimaseks on vaja endale hankida OTG-adapter, mis ühildub Intuos kaabliga.

Lisateabe ja ühilduvate seadmete loendi leiad veebilehelt: https://www.wacom.com/en-eu/getting-started/wacom-intuos.

Wacom Intuous graafikalauad Photopointi veebipoes »

(0)

The post Wacom Intuos seeria graafikalaudu saab nüüd kasutada ka Android nutiseadmetega appeared first on Photopointi ajaveeb.

5000km mööda Põhja-Skandinaavia kaunemaid paiku – kaasas Sony a7R III täiskaader
autor: Kristoffer Vaikla

Sony a7R III

Septembri keskel sain taaskord nautida väga meeldivat ja seiklusrikast reisi Soome Lapimaale ja Põhja- Norra. Võtsime sõpradega kätte ja vurasime 9 päeva ning 5000km mööda Põhja-Skandinaavia kaunemaid paiku. Ära sai käidud lausa Mandri- Euroopa kõige põhjapoolseimas punktis (mitte Nordkapp).

Võtsin sellise reisi ette teist korda viimase kahe aasta jooksul just sellepärast, et need polaaralad seal kaugel on lausa hingematvalt kaunid oma mastaapides ja sügisvärvides. Lisaks ka see, kui rahulik ja inimtühi kogu see ala seal on – soovitan kindlasti elus korragi selline reis kõigil ära teha.

Sony a7R III

Kuna teadsin, et septembri keskel on õhtud ja ööd seal juba piisavalt pimedad, et oleks võimalik virmalisi näha, siis palusin Photopointilt nende rendist prooviks kaamerat, mis ei jääks pimedas pildistamisega jänni. Nemad pakkusid mulle täiskaadersensoriga hübriidkaamera Sony a7R III koos väga korraliku ja hinnalise Sony optikaga: FE 24-70mm f/2.8 GM & FE 70-200mm f/2.8 GM OSS.

Sony a7R III
Sony a7R III

Tegelikult soetasin ma endale juba eelmine aasta samuti Sony kaamera a7 III, kuid olude sunnil ei olnud mul võimalik seda reisile kaasa võtta. Nii et päris esmakohtumine mulle see Sony täiskaader hübriidkaameraga ei olnud. Teise kaamerana oli kaasas juba dinosauruste ajastust pärinev Canon EOS 5D Mark II.

Kuna terve reisi jooksul ainuke õhtu, kus virmalisi vilksamisi nägime oli kohe esimene õhtu meie pika sõidu ajal Helsingist Utsjokkisse, siis tegelikult selleks, milleks ma seda Sony kaamerat kaasa kõige rohkem tahtsin, seda kasutada ei saanudki. Ehk siis päris pimedas ma sellega pilti ei teinudki, aga tean, et see on selleks vägagi võimekas. Pilte sai tehtud küll hämaras ja ilma statiivita käest ning seetõttu võin öelda, et uued Sony hübriidkaamerad on valgusvaestes oludes väga head. Kaasas olnud objektiivid olid samuti üsnagi lahtise avaga ja justkui loodud hämaras fotografeerimiseks. Sony kaamerate puhul ei ole mingi probleem keerata ISO üsnagi kõrgeks ilma et pärast vaataks vastu mürane foto. Autofookus töötas nii valges, kui ka hämaramates oludes vägagi hästi ja suurem osa pilte jäid kenasti teravad.

Sony a7R III
Sony a7R III

לleüldiselt olen juba enda Sony a7 III pealt täheldanud, et nendest Sony Alpha7 seeria kaameratest tulevad fotod on äärmiselt teravad. Prooviks olnud a7r III on neid megapikseleid peaaegu poole rohkem 42MB, mida on juba isegi jaburalt palju. Samas on sellest palju kasu näiteks fotograafidele, kes prindivad oma pilte suurtes formaatides ja seda on ka mul endal ette tulnud. Sellised detailirohked pildifailid on aga RAW formaadis päris mahukad (80MB ümber) ja pärast arvutis neid avades ning töödeldes peab aeglasemate arvutitega aega ja kannatust varuma. Omajagu ruumi peab leiduma ka kõikide nende fotofailide hoiustamiseks.

Sony a7R III

Enamus reisist tegin niimoodi, et Photopointi poolt kaasa antud kaameral oli ees pikem toru Sony FE 70-200mm f/2.8 GM OSS ja enda vana Canoniga tegin rohkem laiema nurgaga maastikufotosid. Viimastel päevadel kasutasin ka Sony FE 24-70mm f/2.8 GM objektiivi.

Kuna pidevalt oli kotis kaks kaamerat ja mitu objektiivi, siis füüsilist koormust sai mägedes matkates omajagu. Seda ka sellepärast, et Sony objektiivid on üsnagi rasked ja kui panna need veel suhteliselt väikese kerega a7r III ette, siis on tunne nagu objektiiv kannaks kaamerat, mitte vastupidi.

Sony a7R III
Sony a7R III

Sony täiskaader hübriidkaamerate puhul mind võibolla häiribki kõige rohkem see, et nad on natuke liiga väikesed. Eks see on maitse ja harjumise asi, aga mulle meeldib enda vana ja suurt Canoni peegelkaamerat käes hoida ja sellega tööd teha palju rohkem. Samuti on nupud ning kettad suuremad ja kuidagi loogilisemalt paigutatud, kui Sonyl.

Teine asi millest kuidagi üle ega ümber ei saa on Sony kaamerate kasutajavaenulik menüü. See on võrreldes näiteks Canoni menüüga ikka täielik tuumateadus -väga keeruline on aru saada, kus miski asub ja üldse kust midagi otsima peaks. Isegi minul, kes on Sony kaamerat juba pool aastat kasutanud on endiselt väga keerukine osadest asjadest aru saada. Võimalusi kõiksugu erinevaid sätteid proovida on selle kaameraga väga palju, aga lihtsalt ei oskagi kõike proovida või üles leida. Loodetavasti tegeleb Sony tulevikus ka selle probleemi lahendamisega.

Sony a7r iii

Kõige muu osas on Sony a7R III vägagi hea ning kaaslane igale foto- ja videograafile. Äärmiselt teravad pildid, suur võimekus pimedas/hämaras pildistamiseks ja hea autofookus. Ise ei teinud seekord selle kaameraga videosid, aga see on teada tuntud fakt, et Sony kaameratega tehakse lausa mängufilme. Järelikult on need pisikesed kaamerad väga hinnatud kõigi poolt.

Veel üheks plussiks, mis lisaks kvaliteedile on Sony kaamerate populaarsust tõstnud on nende veidikene soodsam hind. Kokkuvõtvalt võin öelda, et Sony a7r III kasutades ei üllatunud ma milleski, seda sellepärast, et olen varasemalt Sony kaameraid kasutanud. Teadsin juba ette, et tegemist on kindlasti väga hea aparaadiga ja pettuma selles ei pea.

 


Kristofferi tegemiste ja töödega saab tutvuda ning kursis olla tema Instagram’i lehel ››

 

Kusjuures seda kaamerat on testinud ja sellesse koheselt armunud mitmed Eesti fotograafid:

Sony a7R III hübriidkaamera ja lai valik Sony hübriidkaameratele sobivaid objektiive on kõigile huvilistele laenutamiseks saadaval meie foto- ja videotehnika rendis – photopoint.ee/rent ››

(4)

The post 5000km mööda Põhja-Skandinaavia kaunemaid paiku – kaasas Sony a7R III täiskaader appeared first on Photopointi ajaveeb.

Täiuslik youtuberi kaamera EOS 250D ja selle komplektid on müügil soodushindadega
autor: Elise Ader

Canon EOS 250D

Tahad saada youtuberiks ja vajad selleks korraliku tehnikat? Meil on Sulle suurepärane uudis! Novembrikuus on ideaalne youtuberite ja vlogerite peegelkaamera Canon EOS 250D ning selle erinevad komplektid palju soodsamad kui muidu. 

 

4K videovõimekus ja terav pilt

Canon EOS 250D on kompaktne peegelkaamera, millel on välja keeratav ekraan, 3.5 mm mikrofonisisend, time-lapse videote salvestamise funktsionaalsus ja 4K videovõimekus. Samuti on 250D-l hästi toimiv jälgiv teravustamine videorežiimis, mis sisaldab ka automaatset silmatuvastust. Soodne hind ja tehniline võimekus teeb sellest kaamerast ideaalse kaaslase igale alustavale youtuberile. 

Canon EOS 250D

 

Canon EOS Youtuber Kit soodushinnaga 729 eurot

 

Canon EOS 250D Youtuber Kit on täiuslik stardipakett, sisaldades kõike vajalikku eduka youtuberi-karjääri kõige esimeseks sammuks: õige tehnika omamiseks. See sisaldab Canon EOS 250D peegelkaamerat koos 18-55mm IS STM komplektobjektiiviga, Boya BY-BM2021 mikrofoni, Silicon Poweri 32GB mälukaarti, Manfrotto statiivi Pixi Evo ja Manfrotto õlakotti Amica 20 komplekti hoiustamiseks. Komplekt on saadaval nii mustas kui ka valges värvitoonis ning see on hetkel pea 100 eurot odavam kui muidu.

 

Canon EOS 250D + 18-55mm Kit soodushinnaga 579 €

 

Lisaks heale videovõimekusele pildistab kaamera nõelteravaid ja värvirohkeid  24,1-megapiksliseid fotosid ning selle APS-C sensor DIGIC 8 protsessor tagab suurepärase tulemuse isegi vähese valguse korral.

Kui Sulle piisab vaid kaamerast ja selle universaalsest komplektobjektiivist, siis võiksid vaadata Canon EOS 250D + 18-55mm komplekti suunas, mis omab novembris soodushinda 579 eurot (olles lausa 70 eurot odavam kui muidu). 

 

 

 

 

 

Vaata kindlasti ka teisi Canon EOS 250D peegelkaamera sooduspakkumisi Photopointi veebipoes!

 

Canon EOS 250D Photopointi veebikaubamajas 👉

 

(2)

The post Täiuslik youtuberi kaamera EOS 250D ja selle komplektid on müügil soodushindadega appeared first on Photopointi ajaveeb.

4 5 6 7 8 9 10 11 12