Nüüd Tallinnas ja Tartus rentimiseks saadaval: 4 tippklassi Pentax objektiivi
autor: Jürgen Veerme

photopoint-fototehnika-rent-pentax-objektiivid-kvartal-roccaalmare

Rõõmusõnum kõigile pentaxistidele – nüüd saab Photopointi Tallinna (Rocca al Mare) ja Tartu (Kvartal) fototehnika rendis olevate objektiivide arsenalist laenutada nelja esmaklassilist Pentax objektiivi:

 • HD Pentax D-FA 15-30mm f/2.8 ED SDM – sobib nii poolkaader- ja täiskaader sensoriga Pentax peegelkaameratele, kuid kasutades seda objektiivi Pentaxi täiskaader sensoriga peegelkaameraga, katab see ülilainurkobjektiivi 15–30 mm suumivahemiku. Teisisõnu, ühe objektiiviga pildistad nii lummavaid maastikufotosid kui normaalobjektiivi vaatenurgaga fotosid.
 • HD Pentax D-FA 24-70mm f/2.8 ED SDM WR  – tegemist on valgusjõulise ja kvaliteetse objektiiviga, mille suumivahemik algab maastiku- ja loodusfotograafi jaoks vajalikust lainurgast, lõpetades portree-, reportaaž- või arhitektuurifotode jaoks vajaliku normaalasendiga
 • HD Pentax D-FA 28-105mm f/3.5-5.6 ED DC WR  – hoolimata oma kompaksest disainist on see objektiiv paindlik kaaslane nii poolkaader- kui täiskaader peeglekaameraga fotograafile. Tipptasemel optiline disain ja kvaliteetsed elemendid teevad selle objektiivist suurepärase valiku Pentaxi täiskaader peegelkaamera ette.
 • HD Pentax D-FA* 70-200mm f/2.8 ED DC AW – tärni ja kuldse rõngaga tähistatuna, kuulub see Pentaxi kõige kvaliteetsema optika ja kõrgeima koostekvaliteediga objektiivide hulka.

Kõik neli objektiivi on ilmastikukindla ehitusega. Konkreetse objektiivi hetkesaadavust küsi enne rentima minemist kindlasti vastavast kauplusest järele. Ehk on keegi selle just välja laenutanud.

Photopointi fototehnika rent on mugav ja unikaalne võimalus lisaks veebiülevaadete lugemisele ja vaatamisele Sind huvitav toode reaalselt järele proovida. Lisaks annab see kindluse, et ostetav kaamera või objektiiv vastab täpselt Sinu vajadustele ja pärast rentimist saad objektiivi Photopointist osta renditasu võrra soodsamalt.

 

Tutvu kogu Photopointi fototehnika rendi valiku ja hindadega ›

 

Fototehnika rentija meelespea

 • Kõiki renditavaid tooteid saab vaadata internetist www.photopoint.ee/info/rent
 • Kuna veebis renditavate toodete hetkesaadavus ei kajastu, tuleks seda üle küsida vastavasse kauplusesse helistades
 • Renditava tehnika eest tuleb rendihind tasuda ettemaksuna
 • Makseviisina aktsepteeritakse vaid pangakaarti
 • Fototehnikat rentima minnes võta kindlasti kaasa ID-kaart või pass
 • Fototehnikat renditakse vähemalt 18 aasta vanustele Eesti Vabariigi kodanikele
 • Photopointi fototehnika rendipunktid asuvad Tartus – Kvartali keskuse Photopointi kaupluses ja Tallinnas – Rocca al Mare Photopointi kaupluses.
 • Kõik Photopointi rendis olevad seadmed on graveeritud.

IMG_2988 copy

Kõik renditavad tooted on graveeritud

Telli suur pilt seinale Kvartali keskuse Photopointi esinduskauplusest
autor: Jürgen Veerme

fotokapa-fotolouend-artprint-photopoint-kvartal-blog-logod

Tartus, uhiuues Kvartali ostukeskuses, asuvas Photopointi esinduskaupluses saad kohapeal tellida oma tähendusrikkamatest ja ilusamatest piltidest suuri fotosid seinale. Selline fotode väljatrükk annab ainulaadse võimaluse eksponeerida kodus stiilset fotokunsti või kinkida oma loomingut lähedastele.

Photopointi esinduskauplusest Kvartali ostukeskuses saad oma valitud pildiga tellida:

 • Fotokapa – kõige esmasemaks ja soodsamaks suurte fotode eksponeerimise valikuks on kahtlemata fotokapa. See kujutab endast kerget, 10 või 5 mm paksust alusplaati, kuhu liimitud fotod on tavalisest vastupidavamad ning jätavad kvaliteetsema mulje kui tavafotod seinal. Vaata Point TV videot, kus Ardo räägib ja näitab fotokapa valmimist lähemalt.
 • Fotolõuend – lõuend on üheks populaarsemaks meediumiks suurte fotode esitlemisel, sest see trükitakse kangale ning kinnitatakse tugevale puidust alusraamile. Nii kestab foto aastakümneid ning sellest võib saada lausa perekonnareliikvia, mida põlvest põlve edasi pärandatakse. Vaata Point TV videot, kus Ardo räägib ja näitab fotolõuendi valmimist lähemalt.
 • Fotoakrüül lauale – kui fotolõuendi puhul oli tulemuseks mati viimistlusega foto, siis fotoakrüüli puhul jääb foto kerge läikega. Tulemuseks on kirkamad värvid ning kontrastsem tonaalsus. Läbi akrüülklaasi paistab foto efektselt ruumilisena ning värvid omandavad tavalisest veelgi kirkama varjundi. Suurepärane valik igale kaminasimsile või lauale.
 • Fotoakrüül seinale – teie foto prinditakse kõrgekvaliteetsele läikivale fotopaberile ja seejärel kleebitakse värvitu kahepoolse liimiga akrüülklaasist plaadi tagaküljele. Fotoakrüül toob esile pildi ilusad värvid ja loob kirka ruumilise efekti. Pildi võib kinnitada seinale riputuskonksude või spetsiaalsete alumiiniumist poltide abil.
 • Fotoalumiinium – see on stiilne ja moderne ning samas kõige vastupidavam materjal suurte fotode viimistlemiseks. Fotoalumiinium kujutab endast suhteliselt kerget, kolmekihilise konstruktsiooniga 3 mm paksust plaati. Seega on see kerge ning ei tõmbu ka keskmisest halvemates keskkonnatingimustes kaardu.
 • Raamitud fotokapa – kapa plaatide puhul peab tähele panema seda, et päris suured kapaplaadid võivad pikema aja jooksul veidi kaardu tõmbuda. Seetõttu suurimaid formaate ilma raamita valikus ei olegi. Nende, ja ka kõikide väiksemate formaatide pikemaajalise püsimise garanteerimiseks on soovitatav valida raamitud fotokapa.

Loomulikult saab kõiki eelnevalt loetletud suurte fotode eksponeerimise võimalusi kohapeal tellida ka teistest meie tavakauplustest või kodust lahkumata – selleks mine veebiaadressile artprint.photopoint.ee. Pane tähele, et suureformaadiliste fotode tellimuse täitmine nii veebist kui esinduskauplustest võtab aega 5 tööpäeva.

Uhiuus Kvartali äri- ja vabaajakeskus koos Photopointi esinduskauplusega asub otse Tartu südames – nii jääb see ikka tee peale ja on mugavalt ligipääsetav olenemata, kas liigud jalgsi, tasakaaluliikuri, auto või jalgrattaga.

 

Vali välja oma lemmikpilt ning telli see suurelt!

 

Vaata, kuidas jõuda Photopointi kauplusesse siis, kui siseneme Kvartali keskusesse Turu tänava vasakpoolsest sissekäigust. Kliki alloleval pildil ja siis lohista hiire või näpuga üles-alla:

Algab fotokonkurss “Kõrgelt” 2016. Auhindadeks DJI droonid
autor: Lauri Veerde

auhinnad-banner-2016

On taas aeg tõusta kõrgustesse. לkskõik kas mõtte jõul, jalgsi, kuumaõhupalliga või drooniga – vahet pole. Peaasi, et kõrge lennu tulemusel sünniksid efektsed, lummavad, tähendusrikkad, rabavad või originaalsed fotod. Neid läheb sul nüüd tarvis, sest  Snäp pildipank, DJI ja Photopoint kuulutavad täna välja uhkete auhindadega fotokonkursi “Kõrgelt” 2016.

Fotode esitamise periood algab 1. juulil ja kestab kuni 7. augustini. Auhinnalistele kohtadele tulnud võidutööd kuulutatakse välja 19. augustil. Uhkete auhindadega toetavad konkurssi DJI ja Photopoint.

1. koha auhind: DJI Phantom 4
2. koha auhind: DJI Phantom 3 Professional
3. koha auhind: DJI Phantom 3 Standard

 

Konkurss toimib Snap.ee pildipangas – vaata ja osale

Konkursile on oodatud fotod, mis on pildistatud drooniga õhust, tavalise fotokaameraga lennukilt, kõrghoone pealt, kõrgele üles hüpates või mõnel muul moel. Ehk siis – kõik pildid, mis on pildistatud „Kõrgelt“. Kõrguse alammäära žürii fotodele ei sea. Oluline on, et pildid kuidagi kirjeldaval või kirjeldamatul moel kannaksid endas kõrgel olemise ja kõrgelt pildistatu tunnet.

Kui sa pole päris kindel, kas sinu pilt just seda tunnet kirjeldab, siis ära muretse – võistlustule võid oma ilusa foto ikka panna. Küll siis auväärt žürii juba ise otsustab, kas see pilt on kriteeriumitele vastav ja esiletoomist/võitu väärt, või mitte. Žüriisse kuuluvad 3 Eesti tuntud ja tunnustatud fotograafi, kel kõigil on piisavalt kogemust „Kõrgelt“ pildistamises:

Kaupo Kalda on loodusfotograafiaga tegelenud aastaid, et mitte öelda aastakümneid. Viimasel ajal on aga Kaupost saanud andunud aerofotograaf. Ka hobipiltnikule kättesaadava hinnaklassiga DJI Phantom droonidest võlub mees välja lummavaid kaadreid, mis võidavad vaatajate südameid ja auhindu fotokonkurssidel. Ka droonitootjale DJI-le endale on Kaupo ilusad fotod silma jäänud ja ettevõte kasutab neid oma turundusmaterjalides.

Sven Žacek`i nimi fotohuvilisele tutvustamist ei vaja.  Loomad, linnud ja hingematvad maastikud on aastaid olnud Sveni fotode peateemadeks. Viimastel aastatel on mees aga väga tõsiselt asunud tegelema aerofotograafiaga. Kaks viimast autoriraamatut – Pääsukese Eestimaa ja Riga+ koosnevadki lennukilt ja helikopterilt pildistatud aerofotodest. Päris viimasel aastal on aga Sven asunud oma aerofotosid pildistama ka suure professionaalse drooni abil.

Kui rääkida puhtalt aerofotograafiast, siis on Andres Tarto nimi ilmselt üks esimesi, kes selle valdkonnaga Eestis seostub. Andres ei kasuta aerofotode tegemiseks droone vaid “paneb puhtalt” ehk siis peegelkaameraga ja lennukilt. Selline puhtaltpanemine on Andresel kestnud juba 1990-ndate keskpaigast peale ja tulemuseks on näitused, raamat ja üha täienev Eesti aerofotode pildipank. “Kõrgelt” fotokonkursile teeb nii väärika aerofotograafi žüriis osalemine igal juhul au.

 

Kui sul on mõni ilus kõrgelt pildistatud foto, siis ära jäta kasutamata võimalust lisada see konkursile ja võita endale uus ja uhke DJI droon. Kui sul aga ühtegi sellist fotot käepärast pole, siis ära heida meelt – suvi on ees ja küllalt aega oodata ilusaid päikeseloojanguid või varahommikuid, et pildistada midagi kusagilt kõrgelt.  Pea ainult meeles, et esitad fotod konkursile enne 07 augusti. Just siis lõpeb fotode esitamise tähtaeg. Võitjad kuulutatakse Snäp pildipangas ja siinsamas blogis välja 19 augustil.

 

 

Photopoint trükib peegelkaameraostjale suure suvealbumi tasuta täis
autor: Lauri Veerde

300-fotot-peegelkaamera

Kui kõvaketas läbi põleb või nutitelefon vette kukub, hävivad ka selle sees olevad digifotod. Parimal juhul saab fotosid taastada, halvimal juhul aga kaob kogu perekonna pildiarhiiv. Puutume selliste juhtumitega Photopointis pidevalt kokku – halvima vältimiseks soovitame hoida oma digifotosid alati mitmes erinevas kohas ja trükkida olulisemad kindlasti paberfotodeks.

Sel suvel aitame uue fotokaamera ostjatel oma digifotosid hävimise eest kaitsta. Tavalise 50 tasuta paberfoto trüki asemel anname juulikuus Photopointi kauplustest või e-poest peegelkaamera ostnutele kaasa kupongi, millega saab trükkida tasuta 300 standardmõõdus paberfotot.

300 paberfotot on terve suur fotoalbumitäis pilte. See on riiulisse asetatud fotoalbum 2016. aasta suve meeldejäävamate hetkedega, mis ei kao ühe hooletu klahvivajutuse või äkilise tehnilise rikke tõttu olematusse. Nii saad kindlustada, et ka lastel ja lastelastel oleks, mida vanemaks saades vaadata ja meenutada.

Vali suveks endale uus peegelkaamera ja saad albumitäie suvefotosid tasuta. Millist peegelkaamerat võtta? Vaata soodsate peegelkaamerate võrdlust siinasmas blogis või leia sobiv fotoaparaat Photopointi e-poes.

kupongi_sabloon_1024

Oluline info kampaania kehtivuse ja tasuta fotode tellimise kohta

 • 300 tasuta paberfoto trüki kupongi saab kaasa Photopointi e-poest või tavakauplusest ostetud peegelkaameraga 01.07.2016-31.07.2016
 • Kupong kehtib kuni 31.08.2016
 • Kupong kehtib fototellimusele “5 päeva pärast”
 • Kupong kehtib paberfotodele formaadis 10ח10 cm, 10ח13cm või 10ח15cm
 • Kupongi väärtus tuleb ära kasutada ühe tellimusega (300 fotot tuleb tellida ühekorraga)
 • Kupongi realiseerimiseks tuleb minna fotode tellimise keskkonda www.photoexpress.ee ja sisestada kupongil olev kood esimeses sammus “1. sinu andmed” sooduskoodi lahtrisse

 

1 2 3 4