Suvi on jõudnud täiega käima minna ja seetõttu on õige moment teatavaks teha “Canon Kevadfoto 2019” konkursi  tänavused võitjad.

Võistlusele esitati sadu kevadfotosid, mis žürii – foto- ja videograaf Priidu Saart,  fotograaf & sisulooja Marleen Muhuste ja Canoni esindaja Eestis Signe Povar – poolt said korduvalt läbi vaadatud. Võidutööde valimisel sai määravaks foto originaalsus ja huvitav lahendus, tehniline teostus, hetke tabamise õnn ning loomulikult vastavus teemale.

Lisaks aule ja kuulsusele saab esikolmik auhinnaks Canon’i tipptasemel fototehnika, mis on välja pandud Photopointi abiga:

I koha auhind: Canon EOS M50 Youtuber Kit

II koha auhind: Canon EOS 250D + 18-55mm IS STM Kit, must    

III koha auhind: Canon EOS M100 + EF-M 15-45mm IS STM, valge

Daamid ja härrad, nüüd on aeg nautida kevad-suviseid hetki, sest Teie ees on võitjad:

I koht: “Kevadega algab raske aeg”. Autor: Allan Vool

Žüriiliikme Priidu Saart kommentaar: “ Väga kõnekas foto. Metsa vahel olev suitsuvine ja päästeauto räägivad enda eest. Metsatulekahjud on päästjatele üheks raskeimaks katsumuseks nii nagu ka kõigile teistele metsaasukatele. Mustvalge värvigamma lisab fotole veel dramaatilisust

Žüriiliikme Signe Povar kommentaar: “ Kevade tulekut ootab  meist enamasti igaüks. Loodus tärkab, saame juurde palju värve, õhtud muutuvad pikemaks ja õhk soojemaks. Kahjuks tulevad koos kevadega ka metsapõlengud. Sellel fotol on hästi tabatud  päästjate ränkraske töö kuumuses ning hingematvas suitsus.  Fotot paneb mõtlema,  kuidas me ikkagi suudaksime  loodust enda ümber paremini  hoida

Žüriiliikme Marleen Muhuste kommentaar: “Tekitab tunde nagu oleks osa filmist. Sügav varjudemäng, meeldiv kompsitsioon.”

can-2019-1

 

II koht: “Merehõbe”. Autor: Priit Loog

Žüriiliikme Priidu Saart kommentaar: “ Foto tekitab kohe peale vaadates tunde, et tahaks sellest rohkem teada. See tähendab, et tegu on hea kaadriga. Kellele need jalad kuuluvad ja mis on tema lugu. Rannakalurid ja nende lood on alati väga põnevad. Sobiks väga hästi kaluritest rääkiva raamatu kaaneks.

Žüriiliikme Signe Povar kommentaar: “ Foto jäi mulle kohe silma. Kompositsioon suurepärane, kalasoomuste sillerdus võrratu, valgus õige. Minu jaoks väga positiivse meeleoluga pilt.  Ma kujutasin ette, et ilmselt on ka kalamehe näol õnnelik naeratus, sest saak hea, meri vaikne ning võib rahuliku südamega koju naasta.

Žüriiliikme Marleen Muhuste kommentaar: “Pilt oleks nagu tükike suuremast puslest ja omaette pilk sügavasse detaili. Kõnetab rasket tööd ja inimese ahnet elutsüklit.”

can-2019-2

  

III koht: “Roheline energia”. Autor: Ragnis Pärnmets

Žüriiliikme Priidu Saart kommentaar: “ Ideaalne kevade feeling. Kevadega algab taas uduste hommikute aeg, need on ka minu enda üheks lemmikuks nähtuseks, mida pildistada. Ning rohetavate puude vahelt läbi murdvad valguskiired - super tabamus.

Žüriiliikme Signe Povar kommentaar: “ Pildi allkiri ütleb juba kõik ära. Mets annab meile energiat mitmel erineval viisil.  Ja energiat annab ka see foto. Rahulike, mõnusate toonidega  maagiline maastik.

Žüriiliikme Marleen Muhuste kommentaar: “Pilt õhkab vabadust, lootust ja uut algust.”

can-2019-3

  

Aitäh kõigile, kes konkursil enda piltidega osalesid! Kogu Canoni fototehnika leiad loomulikult Photopointi veebikaubamajast ››


Hei-hoo kõik kevadenautlejad - suur kevadele pühendatud fotokonkurss on alanud! 

Võistlusest võivad osa võtta kõik huvilised ja esitada kuni kolm tööd. Need ei pea olema tingimata pildistatud just tänavusel kevadel – oluline on, et need annaksid edasi kevade tunnet nõnda, nagu Sina seda tunnetad ja läbi kaamerasilma näed.

Konkursi auhinnalaua on Canon koostöös Photopointiga heldelt katnud. Esikolmik saab auhindadeks:

I koha auhind: Canon EOS M50 Youtuber Kit

II koha auhind: Canon EOS 250D + 18-55mm IS STM Kit, must

III koha auhind: Canon EOS M100 + EF-M 15-45mm IS STM, valge

Fotode esitamine konkursile läheb lukku 9. juunil 2019. Seejärel asub žürii nende hulgast välja valima parimaid ning esikolmik kuulutatakse välja enne jaanipäeva pidustusi, 21. juunil 2019.

Otsi nüüd enda digisahtlitest välja parimad kevadehõngulised fotod või tõtta õue neid pildistama - parimad tööd esita konkursile!