Käed küljes – Tamroni 70-300mm F4-5.6 suumobjektiiv
autor: Lauri Veerde

Tamroni 70-300 mm F4-5.6 suumobjektiiv pälvis veidi enam kui kuu aja eest EISA 2010 aasta parima suumobjektiivi tiitli. Photokina fotomessil Tamroni stendi ees oli mul võimalus seda objektiivi lähemalt vaadata ning seda isegi oma kaamerale ette keerata ning sellega pildistada. Kuna selle hind on objektiivide maailmas üpris soodne, siis ei oodanud ma sellelt objektiivilt midagi erilist. Seda suurem oli minu üllatus – et mitte öelda jahmatus.

Objektiivi ehituslik pool oli suurepärane, teravustamisrõngas liikus sujuvamalt kui mõnel kaameratootja tippklassi seeria objektiivil, suumirõngas oli mõnusalt suur. Kõige positiivsemalt üllatas mind ilmselt autofookusmootori kiirus (Tamron toob ka oma materjalides välja just 70-300 mm objektiivi uue autofookusmootori tõhusust) ja loomulikult Tamroni värinastabilisaator oma tuntud headuses. Kes iganes soovib omale telesuumi osta – proovige kindlasti ära ka Tamroni objektiivide värinastabilisaator. Kõigi eelduste kohaselt ülistate te seda pärast samamoodi nagu mina, kes ma lahkusin Tamroni objektiivistendi juurest kindla otsusega: ma tahan seda endale osta.

Canon EOS 550D + Tamron SP 70-300mm F/4-5.6 Di VC USD. Fookuskaugus: 70 mm. Säritus: F/7.1 1/160 sec, ISO 1600. Pildistatud käelt

Canon EOS 550D + Tamron SP 70-300mm F/4-5.6 Di VC USD. Fookuskaugus: 300 mm. Säritus: F/7.1 1/160 sec, ISO 1600. Pildistatud käelt

Canon EOS 550D + Tamron SP 70-300mm F/4-5.6 Di VC USD. Fookuskaugus: 191 mm. Säritus: F/7.1 1/160 sec, ISO 1600 + väline välklamp. Pildistatud käelt

Canon EOS 500D + Tamron SP 70-300mm F/4-5.6 Di VC USD. Fookuskaugus: 300 mm. Säritus: F/5.6, 1/160 sec, ISO 1600. Pildistatud käelt

Tamroni 70-300 mm F4-5.6 suumobjektiiv on juba valmis Nikoni kaameratele. Canoni aparaatideversioon peaks turule paisatama oktoobrikuus. Photopointi poodidesse ei ole Nikoni mudel veel jõudnud aga kui jõuab, siis kohe siinsamas blogis selle ka karbist välja võtame.

Käed küljes – Manfrotto värvilised statiivid Photokina fotomessil
autor: Lauri Veerde

Pentax müüb juba tükk aega värvilisi peegelkaameraid ning tundub, et see äri läheb tal päris hästi. Kui tarbija on aga juba endale hankinud punase või helerohelise peegelkaamera, miks ta ei võiks siis sinna juurde osta ka värvilist statiivi? “Võib küll,” ütleb Manfrotto ja seab Photokina fotomessil oma stendile kuus roosa-valge värviga toonitud statiivi:

Käsitööminutid Pentax RS1000 kompaktkaamera seltsis Photokina fotomessil
autor: Lauri Veerde

Pentaxi uus kompaktkaamera RS1000 on õige eriline frukt. Selle läbipaistva esipaneeli saab maha keerata ja esipaneeli ning kaamera vahele saab seejärel lükata ükskõik millise foto, ajalehepaberi, Pentaxi enda disainilehe või kes teab mida veel. Niiviisi on RS1000 omanikul iga päev erineva välimusega kaamera. Photokina fotomessil Pentaxi tagatoas oli mul võimalus seda kruvimist ja disainimist proovida:

Käed küljes – Kata Bug 255 Ultra Light fotoseljakott Photokina fotomessil
autor: Lauri Veerde

Maineka Red Dot disainiauhinna laureaat ning PP ajaveebi Point TV staar Kata Bumblebee Ultra Light fotokott on saanud endale kaaslase. Kata poolt Photokina 2010 fotomessil näidatud uue Ultra Light kollektsiooni kuumim mudel on Kata Bug 255 Ultra Light. See on Bumblebee`st väiksem kott kuid kasutatud on täpselt samasuguseid kergekaalulisi materjale ning ka disainikeel on samasugune. Fotoseljakoti valija ei saa Kata Ultra Light seeriast mööda vaadata. Ei vaadanud ka meie Photokina messil sellest mööda vaid hoopis selle sisse ja igale poole mujale ka:

National Geographicu uus kotiseeria “Africa” Photokina fotomessil
autor: Lauri Veerde

National Geographic`u valikus on Photopointi poodides praegu saadaval helebeeži värvi Earth Explorer seeria kotid ja ligi kaks aastat tagasi esitletud halli värvi Walkabout kotid. Peagi jõuab kauplustesse aga täiesti uus NG kotiseeria nimega Africa. Seekord on kotid tumepruuni värvi ning disainilahendusena on läbivaks jooneks Aafrika rahvarõivaste muster. Neljaosaline risti asetsev taskusüsteem kottide peal peaks sümboliseerima Aafrikas populaarseid vitstest punutud korve. Africa kollektsioon on laiema valikuga kui senised. Selles on esindatud:

  • 2 kaameravutlarit Vertical Pouch ja Horizontal Pouch
  • 2 õlarihmaga suuremat kaameravutlarit Small Holster ja Medium Holster
  • 3 õlakotti Midi Satchel, Slim Satchel ja Medium Satchel
  • 2 seljakotti Small Rucksack ja Medium Rucksack
  • Ratastega reisikohver On Board Roller
  • Spordikotilaadne Medium Duffle Bag
  • 2 kandekotti Medium Tote Bag ja Large Tote Bag
  • Sangaga kokkuvolditav lisatarvikute vutlar

Medium Tote Bag näitel tutvustas Photokina fotomessil NG Africa kollektsiooni Photopointi ajaveebile Kata turundus- ja väljaõppejuht Bellina Israel: