Point TV – 47. 5 põhjust miks osta Metz välklampi
autor: Lauri Veerde

Saksamaa elektroonikatootja Metz on laialdasemalt tuntud kui suurepäraste universaalvälklampide tootja. Tema Mecablitz-seeria välgud on võitnud mitmeid mainekaid fotoauhindu. Nendest on olemas spetsiaalsed mudelid nii Canoni, Nikoni, Pentaxi, Sony kui ka Olympuse/Panasonicu peegelkaameraile. Nad on kaameratootjate endi valmistatud välklampidest soodsama hinnaga ning tihti isegi funktsionaalsemad. Kui funktsionaalsed täpselt – sellest räägib Anton, tuues uute Mecablitz 50 AF-1 ja 58 AF-2 näitel lagedale viis põhjust, miks peaks eelistama just Metzi välklambi. Head vaatamist.

Karbist välja: poolläbipaistva peegliga hübriidkaamera Sony a55
autor: Lauri Veerde

Iga karbist-välja fotosessioon on erinev. Mõnikord on tunne nagu polegi väga midagi pildistada. Teinekord on jälle tunne et huvitavaid elemente on iga külje ja nurga peal. Sony α55 hübriidkaamera kuulub kahtlemata sinna viimasesse gruppi. Selle manuaalselt ülestõstetav peegel, digitaalne pildiotsija, Canoni ja Nikoni samalaadsetest erinev välja keeratav ja pööratav LCD-ekraan ja kere ülimalt ergonoomiline ning mõnusalt kummeeritud profiil annavad inspiratsiooni pikemaks pildisessiooniks α55 kaamerast endast ning kindlasti ka kaamera endaga. 46 fotot on senimaani karbist-välja rubriigi rekord. Kes aga on see, kellelt see rekord ära võetakse? Seegi on Sony kaamera – suvel üles pildistatud NEX-3. Olgem ausad – need kaks on ka 2010 aasta huvitavamad fotokaamerad. Müts maha, Sony.

Vaata kindlasti ka α55 kaameraga pildistatud fotosid, käed-küljes videot ning esmaseid muljeid varasügiseselt kohtumiselt Poolas.

Sony a55 + 18-55mm objektiiv Photopointis: 14 499.- (926,65€)

Iga karbist-välja fotosessioon on erinev. Mõnikord on tunne nagu poleks väga midagi pildistada. Teinekord on jälle tunne et huvitavaid elemente on iga külje ja nurga peal. Sony α55 hübriidkaamerakuulub kahtlemata sinna viimasesse gruppi. Selle manuaalselt ülestõstetav peegel, digitaalne pildiotsija, Canoni ja nikoni samalaadsetest erinev välja keeratav ja pööratav LCD-ekraan ja kere ülimalt ergonoomiline ning mõnusalt kummeeritud profiil annavad inspiratsiooni pikemaks pildisessiooniks α55 kaamerast endast ning kindlasti ka kaameraga endaga. 46 fotot on senimaani karbist-välja rubriigi rekord. Kes aga on see, kellelt see rekord ära võetakse? Segi on sony kaamera – suvel üles pildistatud NEX3. Olgem ausad – need kaks on ka 2010 aasta huvitavamad fotokaamerad. Müts maha, Sony.

Sony a55 + 18-55mm objektiiv Photopointis: 14 499.- (926,65€)

Canon S95 ja Panasonic LX5 pälvivad Dpreview hõbedase auraha. Nikon P7000 ei saa midagi
autor: Lauri Veerde

Dpreview veebilehel nägi täna ilmavalgust ülevaade, kus on teineteiselt mõõtu võtmas kolm kompaktkaamerat: Canon PowerShot S95, Panasonic Lumix LX5 ja Nikon Coolpix P7000. Selle trio näol on tegemist fotoentusiastidele või kompaktset fotomasinat vajavatele profifotograafidele suunatud digikompaktidega, mille hinnaklassiks on 7000-8000 krooni.

Visuaalselt eraldub neist kolmest Nikon P7000, mis on oma konkurentidest märksa suurem, nurgelisem ja optilise pildiotsijaga varustatud masin. Välimuse järgi hinnates tuleks seda silmitsi panna hoopis Canon G12 kaameraga. Eks Dpreview oleks ka selle Canoni ülevaatesse võtnud aga ilmselt ei saanud nad seda õigeks ajaks oma valdustesse. Nagu aga ülevaatest selgub, siis ei olegi P7000 võrdlemine Canoni G12 kaameraga vajalik – P7000 kaamera saab nimelt juba ka LX5 ja S95 kompaktidelt üpris pika toruga ära.

Pildikvaliteedilt olevat kõik kolm kaamerat suurepärased. Seda nii detailsuse kui ka digimüra taseme poolest. Põhilised ülevaates kirjeldatud erisused tulenevad seega kästilusmugavusest. Kõikide juhtimissüsteem on optimeeritud manuaalrežiimi kasutamiseks – siiski olevat Canon S95 ja Panasonic LX5 Nikoni P7000-st selles osas peajagu üle. Viimasele heidetakse ette eelkõige segast menüü- ja funktsioonivalikute süsteemi ning kaamera väga aeglast nupuvajutustele reageerimist.

Seega saavad Nii Panasonic LX5 kui ka Canon S95 Dpreview hõbedase auraha ning skoorivad vastavalt 73 ning 72 protsendiga. Nikon P7000 jääb kolmandaks, aurahast võib ta suu puhtaks pühkida kuid protsendipunkte saab 62.

Loe ülevaadet Panasonic Lumix LX5, Canon PowerShot S95 ning Nikon Coolpix P9000 kaameratest Dpreview veebilehelt.

Pentaxi uued peegelkaamerad K-r ja K-5 ootavad sind Photopointi kaamerarendis. Proovi järele
autor: Lauri Veerde

Miks mitte proovida ise järele, kui head need Pentaxi uued peegelkaamerad siis täpselt on. See võimalus on nüüd olemas – loomulikult saavad kõik soovijad seda teha ükskõik millises Photopointi kaupluses kohapeal. Kelle hing aga rahulikult kodus või looduses pildistada ihkab, peaks nüüd seadma sammud Photopointi Tallinnas Pärnu mnt-l asuvasse esinduskauplusesse. Sinna – fototehnika rendikappi – jõudsid eile õhtul Pentaxi uued peegelkaamerad K-r standardobjektiiviga komplekt ja K-5 kahe objektiiviga komplekt. Samuti Pentaxi uus objektiiv DA 35mm F2,4 AL. See kes proovib juurde soovib.

Pentax K-5 peegelkaamera ülevaade Digitesti veebilehel
autor: Lauri Veerde

Harva juhtub, et kõik kolm tuntumat peegelkaameratootjat saavad täitsa ühel ajal valmis aparaadid, mis oma omaduste ning hinna poolest üksteisega kohe välk välgu ja sensor sensori vastu võitlusse asuvad. Sel sügisel see juhtus kui turule tulid Canon 60D, Nikon D7000 ning Pentax K5 – fotoentusiastidele mõeldud digitaalsed peegelkaamerad, mille hind pisut alla 20 000 krooni jääb.

Digitesti veebilehel on juba mõned nädalad tagasi ilmunud ülevaade Canoni digipeeglist EOS 60D. Nüüd on aeg Pentax K-5 käes. Mahukas ja põhjalikus ülevaates uurib Toomas Ili välja selle aparaadi tugevad ja nõrgad küljed, teeb videot ning filmi nii kaamerast kui ka kaameraga. Ja muideks – profifotograaf Ili, kes on töötanud nii Nikoni kui ka Canoni digipeeglitega ei ole oma elus kordagi käes hoidnud Pentaxit, Nii siis on eriti huvitav lugeda, milline mulje mehel selle kuulsusrikka kaamerameistri toodangu parimast esindajast jäi. Ülevaadet saab lugeda nagu ikka Digitesti veebilehel.