Nüüd saadaval: fotode kinnitamiseks mõeldud Victoria Collection fotokleepsud ja fotonurgad
autor: Elise Ader

fotokleepsud ja fotonurgad

Mõnele meeldib fotode hoiustamiseks kasutada kiletaskutega fotoalbumite asemel pärgamentlehtedega fotoalbumeid. See võib aga viia probleemini – kuidas paberfotosid albumisse turvaliselt, mugavalt ja kaunilt kinnitada. Probleemi lahendamiseks on meie tootevalikusse sisenenud uued Victoria Collection fotonurgad ja fotokleepsud, mida on võimalik endale hankida kas 250 või 500 tükki pakis. 

fotokleepsud ja fotonurgad

 

Fotokleepsud

Fotokleepsud on kahepoolse iseliimuva pinnaga pisikesed ristküliku-kujulised kleepsud (ümar osa kleepsu taguse eemaldamiseks), mis tuleb kleepida foto tagaküljele. Kleepsud sobivad kasutamiseks kõiksuguste erinevate fotopaberitega ning pakuvad fotode albumisse paigaldamisel suuremat vabadust kui fotonurgad (saad fotosid paigutada ka nurkadega üksteise peale jne). 

Kleepsu mõõtmed on 17 ח 12 mm ning need on paigutatud mugavasse karpi, kust saad järjest kleepse lindina välja tõmmata.  Fotokleepsud on happevabad ning kasutamiseks ohutud.  

 

fotokleepsud ja fotonurgad

 

Fotonurgad

Fotonurgad on alternatiiv fotokleepsudele. Nurgad on täiesti läbipaistvad ning neid saab albumisse kergesti kinnitada (liim ei jäta paberile jälgi). Liimiga on kaetud ainult kleepsu paberile kinnitamise osa, seega foto ise liimiga üldse kokku ei puutu. Fotonurkade abil saad fotosid vajadusel albumis mugavalt ka ringi tõsta.

Fotode kinnitamiseks tuleb lihtsalt kleepida fotonurgad albumise ning asetada foto neljast nurgast koosnevasse “taskusse”. Fotonurga küljepikkuseks on 15mm. Nurgad on pakendatud kasutusmugavasse karpi ning need on oma olemuselt happevabad (fotodele ohutud).

 

 

Kõik Victoria Collection fotokleepsud ja fotonurgad Photopointi veebipoes »

(5)

The post Nüüd saadaval: fotode kinnitamiseks mõeldud Victoria Collection fotokleepsud ja fotonurgad appeared first on Photopointi ajaveeb.

Populaarse Fujifilm Instax Mini 9 ostul saab kaasa laheda kingituse
autor: Jürgen Veerme

Erinevates värvitoonides Fujifilm Instax Mini 9 kiirpildikaamerad on müügil soodushinnaga ning ostul anname kingituseks kaasaskantava juhtmevaba Omega kõlari

Kui sa veel ei teadnud, siis Fujifilm Instax kiirpildikaamerad on sellised aparaadid, mis ei salvesta fotot mälukaardile vaid “ilmutavad” pildi Sulle kohe kaamera seest väikese fotopaberi peale.

See on tõeliselt lahe kogemus, kui näed enda äsja tehtud pilti kaamerast välja vuhisemas ja see loetud sekundite pärast nagu võluväel Instax paberile nähtavaks ilmub.

Kindlasti ei saa jätta mainimata, et Instax tooteseerias on veel lai valik erinevaid lisatarvikuid, millega saad meie esinduskauplusest või veebikaubamajast soetatud Instax kaamera või sellega tehtud/tehtavad pildid isikupärasemaks, praktilisemaks ja meeldejäävamaks muuta.

 

Osta Fujifilm Instax Mini 9 ja oled alati peohing »

Kõik kiirpildikaamerad Photopointis ››

 

Vaata lisaks:

(6)

The post Populaarse Fujifilm Instax Mini 9 ostul saab kaasa laheda kingituse appeared first on Photopointi ajaveeb.

Fotomeened.ee – trüki oma lemmikpildiga fotokivi
autor: Elise Ader

לha enam on sisekujunduses moes uudsed ja ainulaadsed lahendused. Nõukaajale omasest ühesugusest tapeedimustrist ja läikivast sektsioonkapisüsteemist hakkab saama minevik. Uudsete lahenduste pakkumise peale oleme mõelnud ka meie, näiteks sellele, kuidas pilte muul moel esitleda kui tavapärases pildiraamis.

 

Pildid kivile

Tänaseks uustulnukaks on fotomeened.ee lehelt leitavad Fotokivid. Fotokivid on saadaval eri kuju ja suurusega – on nii kaootilisema piirjoonega toorikuid kui ka kivist välja raiutud südameid oma armsamale kinkimiseks. Nii saad vastavalt foto iseloomule ja kompositsioonile valida välja kõige sobivama lahenduse. Fotokivi loomiseks ei ole vaja muud kui lihtsalt fotomeened.ee veebilehele oma lemmikfoto üles laadida ja see kivile lohistada. Seejärel veendudes, et eelvaade näeb välja nii nagu vaja, anna tellimus sisse ja jää selle valmimist ootama.

 

 

 

Foto prinditakse sellistele toorikutele – hall on fotokivi tagakülg ning valge esikülg.

 

Tutvu lisaks ka teiste fotomeenetega:

 

Oma pildiga fotokivi tellima »

(2)

The post Fotomeened.ee – trüki oma lemmikpildiga fotokivi appeared first on Photopointi ajaveeb.

Fujifilm avalikustas uue X-A7 hübriidkaamera koos võimeka autofookuse ja 4K/30p videoga
autor: Elise Ader

Fujifilm toob turule uue X-A7 hübriidkaamera, mis on uuem ja võimekam versioon varasemat Fujifilm X-A5 kaamerast. Uus täiendatud hübriidkaamera hakkab koos Fujinon XC 15-45mm F3.5-5.6 OIS PZ kit-objektiiviga maksma 749 eurot. Turule jõuab uustulnuk oktoobri lõpuks. 

 

 

Kaameral on uus 24MP sensor, mis pakub 8.5 korda rohkem faasituvastusega autofookuspunkte kui sarja eelmine mudel ning võimaldab 4K/30p videosalvestust – tore edasiminek võrreldes X-A5 iseloomustanud 4K/15p-ga. DCI 4K video lubab kuvada eriti tõetruud värvid ja suurepärase kvaliteedi, ning seda isegi väheses valguses filmides. Hübriidkaamera sarivõtte kiiruseks on 6 kaadrit sekundis. 

 

 

Uuel Fujifilm X-A7-l on täielikult välja keeratav kõrge resolutsiooniga 3.5-tolline puutetundlik LCD-ekraan, mis on ka kaamera sätete kontrollimiseks peamine koht. Nimelt on kaameral on ainult üksikud füüsilised sättenupud kaamera tagaküljel. Kaamera on küllalt kerge ja kompaktne – koos kit-objektiiviga kaalub see üksnes 455 grammi. 

 

 

Kaameral on teisigi uuendusi – näiteks nüüdseks täiustatud režiim “Bright Mode”, mis kasutab HDR-i ja muid kaamera sätteid automaatselt heledamate ja erksamate piltide loomiseks. 24MP kaamera võiks sobida kõikidele alustavatele fotograafidele, videograafidele ja kaamera iseloomustust vaadates suurepäraselt kõikide vloggerite varustusse. Retro välimusega kaamera tuleb Photopointi müügile nii hõbedases kui tumehallis värvitoonis.

 (2)

The post Fujifilm avalikustas uue X-A7 hübriidkaamera koos võimeka autofookuse ja 4K/30p videoga appeared first on Photopointi ajaveeb.

Karbist välja: DJI Osmo Action
autor: Elise Ader

Juba aastaid on seikluskaamerate turul konkurentsitult domineerinud valdavalt üks suur nimi – GoPro. Ja seda põhjusega, sest nende tooted on näidanud suuremat võimekust kui konkurentide omad. Olenemata sellest, et mõned tootjad on teinud katsetusi sama häid või paremaidki seikluskaameraid valmistada, pole see siiani hästi õnnestunud.

Nüüd aga tundub olukord muutuvat, sest turule sisenes GoPro-le üsna sarnase välimuse ja sisuga tegelane DJI Osmo Action, mis trumpab üle hiliseima GoPro väljalaske nii mõnegi olulise omaduse poolest ning näitab seejuures ka soodsamat hinda. Uued Osmo Action seikluskaamerad on ka Photopointis juba mõnda aega olemas ning täna võtame ühe sellise lumivalge karbi üheskoos lahti.

Osmo Actioni komplekt sisaldab endas kaamerat, kinnitusraami, kahte kleebitavat kinnitamisalust (üks lame ja teine kumer), pöidlakruvi USB-C laadimiskaablit, akut koos karbiga (karbis ka pesa mikroSD-kaardi hoiustamiseks) ning kasutusjuhendit.

Komplektile saab ka juurde osta erinevaid kasulikke aksessuaare, nagu näiteks ND-filtreid, veekindla ümbrise süvamere pildistamiseks, ujuva käepideme ja palju muud (tutvu siin). Muljetavaldav on aga see, et Osmo Actioni raamikinnitus sobib ka GoPro tarvikutega, mistõttu ei kujune kaamera vahetus (uute aksessuaaride soetamise vajadusest) liigselt kulukaks.

DJI Osmo Action seikluskaamera on esimene kahe ekraaniga 4K videot filmiv seikluskaamera, mis kasutab DJI poolt loodud sisseehitatud stabiliseerimistehnoloogiat. Selleks on Steadyrock stabiliseerimise režiim, mis on näidanud GoPro HyperSmooth’ist veelgi suuremat stabiilsust. 

Tavaliselt ei tule sedavõrd head asjad ilma väikeste ohverdusteta ja nii ka nüüd. Kuna Osmo Action kaamera kasutab stabiilsema pildi nimel suurema lõiketeguriga videot, siis video pilt tundub küll realistlikum (eemaldab seikluskaamerate laiale nurgale omase kalasilmaefekti) kuid selleks loovutatakse ka pisut rohkem kaadrilaiust.

Steadyrock-režiim tegeleb muuhulgas salvestatud RAW-materjali analüüsimisega ning prognoosib seeläbi kasutaja liikumisi. Uus elektrooniline pildi stabiliseerimise tehnoloogia töötab sujuva ja stabiilse kaadri loomisega ka 4K / 60fps filmides.

Kaamera omab ootuspärast 2,25-tollist tagumist puute-ekraani, mille kaudu on ligipääs kõikidele kaamera funktsioonidele. Suure edasiminekuna on aga Osmo Actionil ka teda GoProst eristav eesmine (mittepuutetundlik) LCD-ekraan. Eesmine ekraan teeb kadreerimise lihtsamaks ning on kindlasti oluliseks abimeheks kõikidele vloggeritele. LCD-ekraan muutub aktiivseks kaks korda järjest tagakuva puudutades või kaamera külje peal asuvat QS-nuppu natuke pikemalt all hoides. Kaamera sätteid sellelt ekraanilt muuta ei saa.

Kaamera küljes on kokku kolm tähtsat nuppu. Osmo Actioni pealmisel küljel asuvad nendest kaks: toitenupp kaamera sisse ja välja lülitamiseks ning salvestusnupp videote salvestamise alustamiseks.  

Seadme vasakul küljel asuv QS-nupp (quickswitch) võimaldab lisaks esiekraani aktiviseerimisele ka ilma menüüsse minemata valida erinevate videorežiimide ja fotorežiimi vahel. (Samas küljes asuvad ka mikroSD ja USB-laadimispesad ning välise mikrofoni sisend, millest veel juttu tuleb) 

Osmo Action on ilma täiendava veekindla korpuseta veekindel kuni 11 m sügavusel vees ja põrutuskindel kuni 1,5 m kõrguselt kukkudes. Esile tuleb tõsta aga hoopis asjaolu, et Osmo Action ei karda muuhulgas ka krõbedamat ilma. Tema temperatuuri taluvuspiiriks on -10 kraadi ning see on ka ilmselt üks võimalike põhjuseid, miks paljud võiksid GoPro Hero 7 Black’i asemel Osmo Actioni kasuks otsustada. 

Osmo Actionil on vastupidav kaamerakerest eemaldatav aku, mis on umbes sama suur kui GoPro-l, kuid kestab kauem (umbes 90 min 4K 30p ja Rocksteady). Akut laaditakse USB-C kaudu ligi 88 minutit ja kaamera kasutab salvestamiseks microSD-kaarte maksimaalse suurusega 256 GB.

Kaamera kasuks räägib ka kiirem kasutajaliides, mistõttu on tagumise ekraani menüüs opereerimine täpsem ja lihtsam kui GoPro kaamerates. Menüüd avades torkab kohe silma kauaoodatud HDR-video funktsioon – võimekus, mida senised seikluskaamerad veel näidanud pole.Nagu eelnevalt juba sai mainitud, asuvad kaamera vasakus küljes QS-nupu all mikroSD ja USB-laadimispesad ning välise mikrofoni ühendus (avanevad alumist nuppu all hoides ning seda kergelt suunaga alla lükates). Osmo Action on rõhutanud, et enne vee alla sukeldumist tuleb alati kontrollida, kas need pesad on korralikult lukustatud.

DJI Osmo Action kasutab 1 / 2,3″ CMOS  sensorit ning saab hästi hakkama ka nigelates ja kontrastsetes valgusoludes. Tegemist on sama sensoriga, mis leidub ka Osmo Pocketis. Video värvid on erakordselt loomutruud ning meeldivad silmale vaadata – esineb vähem värviküllastust (saturation’it) kui GoPro kaameratel.

Osmo Action pildistab 12-megapiksliseid RAW või JPEG-fotosid ning võimaldab pildistada burst-režiimil kuni 7 kaadrit sekundis.  Kaameral on muidugi veel mitmeid olulisi funktsioone ja režiime (“Face-Oriented Exposure”,”Timelapse” ja teised) ning Bluetooth, mille abil saab kaamera ühendada ka DJI Mimo nutirakendusega. Seikluskaamerale on sisseehitatud ka topeltmikrofonid ja kõlar.

 

 

Külg-külje kõrval võrlemiseks

 

  GoPro Hero7 Black Osmo Action
 

 

 

Maks. videorežiim 4K, 50p 4K UHD 60p/ FullHD 240p
Foto lahutusvõime 12 MP 12 MP
Elektrooniline stabilisaator HyperSmooth RockSteady video stabilisatsioon
Ilmastikukindlus veelkindel kuni 10m veekindel kuni 11m, külmakindel kuni -10 kraadi
Intervalomeeter (time-lapse) Jah Jah
Aegluubis video [FullHD] 1920 ח 1080 240p/200p [FullHD] 1920 ח 1080 240p/200p
Live otseülekanded Jah DJI Mimo-rakenduse kaudu
RAW-foto Jah Jah
LCD-ekraan Puutetundlik kaamera taga + seadistused kaamera ees Puutetundlik LCD-ekraan kaamera taga + LCD ekraan kaamera ees
Mikrofon Integreeritud stereomikrofon Integreeritud mikrofon
לhenduspesad USB-C, Micro HDMI USB-C
Aku Eemaldatav liitium-ioon (1220 mAh) Eemaldatav liitium-polümeer (1300 mAh)
Hind Photopointis (09.10.2019) 429€ Kampaania 329€ (tavahind 379€)

 

Kokkuvõtteks

Kahtlemata on tegu hetkel turu kahe kõige võimekama seikluskaameraga. Pingerida sõltub suuresti sellest, millist seikluskaamera omadust üks või teine kasutaja olulisemaks peab. Kuna DJI esimene katsetus kukkus välja kohe nii vägev, teeb kannatamatuks ära oodata kuhu tootja oma edasiste arendustega veel jõuda võib. Tore on muidugi näha, et GoPro endale DJI Osmo Actioni näol esimese tõsiselt võetava konkurendi on leidnud, sest teadagi tõukab see tootjad mugavustsoonist välja, et meie kasutajatena saaksime nautida üha kvaliteetsemaid ja funktsionaalsemaid kaameraid.

 

DJI Osmo Action seikluskaamera Photopointi veebipoes>>

 

(0)

The post Karbist välja: DJI Osmo Action appeared first on Photopointi ajaveeb.