Samyang AF 14mm f/2.8 RF pälvis maineks TIPA auhinna
autor: Jürgen Veerme

Samyang AF 14mm F2.8 RF

The Technical Image Press Association ehk TIPA nimetas 2020. aasta kõige esmaklassilisemaks ülilainurkobjektiiviks Samyang AF 14mm f/2.8 RF mudeli.

See Canon täiskaader hübriidkaameratele mõeldud objektiiv on kahtlemata sellist tunnustust väärt, sest tegemist on kerge ja kompaktse objektiiviga, mis pakub ülilaia vaatenurka, valgusjõulisust ja ilmastikukindlat konstruktsiooni. Seetõttu on tegemist suurepärase valikuga näiteks spordi, maastikuvõtete ja astrofotograafia jaoks.

Samyang AF 14mm RF

Nii profi- kui hobifotograafide poolt kõrgelt hinnatud AF 14mm f/2.8 RF on disainitud tööks just EOS R seeria täiskaadersensoriga hübriidkaameratega ning võimaldab muljetavaldavat 113.9 kraadist vaatevälja. Lineaarne teravustamismootor tagab vaikse ning täpse teravustamise ning elektrooniline ava juhtimine tagab objektiivi sobivuse kõigi tänapäevaste säri mõõtmise algoritmidega.

 

Telli objektiiv mugavalt meie veebikaubamajast kohe ära ››

 

Juhul, kui uue kaamera eest täissummat rahakotist kohe välja võtta ei ole, siis Inbank järelmaksu abiga ostes saad kaamera kohe kätte, aga maksma selle eest hakkad alles augustikuus.

(3)

The post Samyang AF 14mm f/2.8 RF pälvis maineks TIPA auhinna appeared first on Photopointi ajaveeb.

Vaata järele – need on 2020. aasta parimad fotokaamerad
autor: Jürgen Veerme

Maailma juhtivate fotoajakirjade ühendus TIPA on välja valinud 2020. aasta parimad fotokaamerad ja meil on au tuua laureaadid nüüd meie lugejateni.


Parim peegelkaameratele edasijõudnutele – Canon EOS 90D

Canon EOS 90D

Canon EOS 90D on kiiruse, pildikvaliteedi ja kaasaskantavuse täiuslik tasakaal ehk ideaalne peegelkaamera looduses objektidele lähemale pääsemiseks ja kiirete spordialade jäädvustamiseks. Suure eraldusvõimega pilte saab kaameras kärpida ja pöörata ning nende suurust muuta, säilitades detailirikka pildikvaliteedi.

Tehniliste näitajate põhjal tundub, et EOS 90D on ka suurepärane tööriist videote tegemiseks, sest pakub no crop 4K salvestamisvõimalust ja kuni 120p kaadrisagedust täis-HD režiimis. Kaameral on ka mikrofoni ja kõrvaklappide ühendused, mis võimaldavad jäädvustada video juurde kõrge kvaliteediga heli ja seeläbi kasutada seda ka videoblogide tegemiseks.

Vaata kindlasti lisaks: “Karbist välja: Canon EOS 90D peegelkaamera ››

 

Canon EOS 90D soodushinnad algavad 1349 eurost ››


Parim peegelkaamera ekspertidele/asjatundjatele – Nikon D780

Nikon D780

Nikon D780 peegelkaamera omab Expeed 6 protsessorit ja 24.5 MP BSI-CMOS sensorit. Uuel kaameral on hübriidne automaatse teravustamise süsteem live-View vaates pildistamiseks ning kiire, usaldusväärne faasituvastusega süsteem pildiotsijaga pildistamiseks. Läbi pildiotsija pildistades saab aga kasutada Nikoni võimsat 51-punktiga automaatse teravustamise süsteemi, millel on ka tipptasemel jälgimisvõimalused.

D780 kasutab 6K eraldusvõimet, et toota ülikõrge kvaliteediga UHD 4K videot 30p/ 25p/24p (ilma kärpetegurita) ning toetab ka N-Log pildiprofiili ja sellel on olemas HLG HDR väljund. See on disainitud ka vastupidavaks ja ilmastikukindlaks!

Photopoinit ajaveebi peatoimetaja Lauri: “Olen enam kui kindel, et D780 saab olema lähiaastate üks populaarsemaid täiskaadersensoriga peegelkaameraid. Kui mitte kõige populaarsem.” Vaata ka postitust: Karbist välja: Nikon D780 peegelkaamera ››

Nikon D780 + Tamron sooduskomplektid – hakka kohe pildistama. Vaata lähemalt ››

 

Saada oma vana digikaamera pensionile ja osta Nikon D780


Parim APS-C ehk poolkaaderkaamera edasijõudnutele – Nikon Z 50

Nikon Z50

2019. aasta lõpul kõigile fotosõpradele meeldiva üllatusena turule tulnud Nikon Z 50 hübriidkaamera kasutab 21MP BSI CMOS APS-C formaadis ehk poolkaadersensorit, mis on kange konkurent sellistele turuliidritele nagu Sony a6400a6600 kui ka Canon EOS M50. Lisaks on sellel kiire EXPEED 6 pildiprotsessor ning Nikoni sõnul on autofookus vaikne ja täpne ning võimaldab ka silmatuvastust. 

Tänapäeva standaritele kohaselt on Z 50 võimeline jäädvustama UHD 4K videot 30p kaadrisagedusega ja salvestama aegluupi täis-HD-s ilma kärpefaktorita. Professionaalse helikvaliteedi saavutamiseks on kaameral ka välise mikrofoni (RODE või Boya) ühendamiseks vajalik 3.5mm sisend. Wi-Fi, Bluetooth ja Nikoni rakendus SnapBridge võimaldavad fotosid ja videosid hõlpsalt ka teistesse seadmetesse jagada.

 

Tee täiuslikke pilte ja videot – telli Nikon Z 50 ››


Parim APS-C ehk poolkaaderkaamera ekspertidele – Sony a6600

Sony a6600

Uus a6600 APS-C sensori ning E-bajonetiga hübriidkaamera on disainitud kõige nõudlikumatele foto-ja videograafidele. Seetõttu leiab kaamera seest terve rea tehnoloogilist tipptaset: konkurentsitu autofookus (võimeline teravustama 0,02 sekuniga!), silmatuvastusega autofookus, kaamerasisene 5-teljeline pildistabilisaator ja uus z-tüüpi aku (2,2x suurem vastupidavus kui vanemal W-seeria akul). 

Kõigile, kelle tööks või hobiks on videosisu loomine (vloggerid, instagrammerid, youtuberid) on Sony a6600 kaameral olemas nii mikrofoni kui kõrvaklappide ühendused ning see on võimeline jäädvustama 4K videot HLG-s, et võtta kaamerast ka maksimaalne dünaamiline ulatus. 

Vaata kindlasti lisaks: “Karbist välja: Sony uus poolkaader hübriidkaamerate lipulaev Sony a6600 ››

 

Aeg on muutusteks – osta Sony a6600 hübriidkaamera ››


Parim APS-C ehk poolkaaderkaamera professionaalidele – FUJIFILM X-Pro3

Fujifilm X-Pro3

Fujifilm X-Pro 3 hübriidkaamera ideeks on ühendada endas viimane tehnoloogia analoog-pildistamise kogemusega. Tehnilisest küljest on sellel kaameral põhimõtteliselt Fujifilm X-T3 sisu, kuid erinevalt eelkäijast (x-pro2) varjab X-Pro3 oma LCD-ekraani. 

X-Pro3 hübriidkaameras on kombineeritud optiline ja elektrooniline pildiotsija, et pakkuda fotograafile parimat keskteed. Hybrid Viewfinder pildiotsijal on kokku kolm erinevat vaaterežiimi – optiline, elektrooniline ning elektrooniline rangefinder. Elektrooniline rangefinder on kolmest kõige unikaalsem – sellisel juhul kuvatakse optilise pildiotsija paralleelselt ka elektroonilise pildiotsija info. Viimane töötab kolmes variandis – 100% kaadri kattuvus, 2,5ח või 6ח suurendusega. Niimoodi on teravustamise, vaatenurga, valge tasakaalu ning särituse nägemine ülimugav ka reaalajas. Lisaks saab seda kasutada käsitsi teravustamise abina optilise pildiotsija vaates.

 

Uuri Fujifilm X-Pro3 kohta lähemalt ja telli ära »


Parim täiskaaderkaamera professionaalidele – Sony a7R IV

Sony a7r iv

Tänu laiahaardelisele võimekusele ja kompaktset kergele korpusele on Sony a7R IV väga mitmekülgne tööriist fotograafidele, videograafidele, multimeediasisu loojatele ning kõigi teiste, usaldusväärsust, paindlikkust ja mitmekülgsust nõudvate erialade esindajatele.

Seda tehniliste andmete tulevärki vaadates ei ole vaja pikalt mõelda, miks TIPA selle parimaks valis ja miks Canon, Pentax või Nikon “vanakooli” digipeeglid on jäänud pühapäeva pildistamiseks.

Vaata kindlasti lisaks: “Karbist välja: Sony a7R IV hübriidkaamera ››

 

Osta fotograafia maailma tippteos Sony a7R IV – sa oled seda väärt ››


Parim täiskaadersensoriga foto- ja videokaamera – Panasonic Lumix S1H

Panasonic Lumix S1H

Panasonic Lumix DC-S1H hübriidkaamerat iseloomustab kinokvaliteeti näitav 6K 5952 ח 3968 30p täiskaader video, 14-stopiga dünaamiline ulatus, V-Log/V-Gamut pildiprofiilid ja 4:2:2 10-bitine videosalvestus.

Nagu mainitud, siis võimaldab Lumix DC-S1H võimaldab erakordselt rikka värviprofiiliga C4K/4K 30p/25p/24p 4:2:2 10-bitist videot. See vorming sisaldab 4:2:0 8-bitisest vormingust umbes 128 korda rohkem teavet ja suudab esitada üle 1 miljardi värvitooni. Tohutu värviandmete hulk on väärtuslik töötlemisel, võimaldades värve dünaamiliselt ja radikaalselt kohandada ning muuta isegi päevastseenid ööstseenideks.

Seadmesse on eelinstallitud V-Log ja V-Gamut nagu Panasonicu kinokaameratel, jäädvustades 14 stopiga dünaamilist ulatust. Kasutajatel on seeläbi võimalus nautida hämmastavalt täpset värviesitust, peeneid üleminekuid tumedatelt aladelt heledatele ning järeltöötlemise käigus värviandmeid täpselt hallata.

 

Kui oled videograaf, siis Panasonic Lumix S1H on Sulle ainuõige valik ››


Parim kompaktkaamera ekspertidele – Sony RX100 VII

Sony RX100 VII

Sony DSC-RX100 VII puhul on tegemist tõelise super-taskukaameraga, sest see kasutab uut 20 MP stacked-CMOS sensorit. Faasituvastusega autofookusel on rohkem fookuspunkte ja mis veelgi märkimisväärsem – uuel kaameral on ka Sony kõige uuem autofookus-süsteem: reaalajas jälgimine ja silmatuvastus, mis olid esimesena kasutusel a6400 ja a9 hübriidkaamerates.

Ka videovõimekus on jätkuvalt tipptasemel, sest kaamerasiseselt saab salvestada 4K videot (4K UHD 3840 ח 2160 25p), aga tänu full pixel readout funktsionaalsusele on lahutusvõime ning detailsus suurem kui tavalises 4K videos. Video sisuloojad (vloggerid) võivad rõõmustada, sest esmakordselt on Sony RX100 seeria kaameral 3,5 mm mikrofoni sisend. See võimaldab kasutada kõrge kvaliteediga väliseid mikrofone (RODE või Boya) ja tõsta oluliselt enda videote kvaliteeti.

 

Jäädvusta mistahes hetked parima kvaliteediga – Sony RX100 VII ››


Parim kaamera vloggeritele – Canon PowerShot G7 X Mark III 

Canon PowerShot G7 X Mark III

Igasuguse videosisu loomine on tänu erinevatele sotsiaalmeediakanalitele tohutult populaarne ja seetõttu valisid TIPA ametnikud esimest korda oma ajaloos välja parima vloggeritele mõeldud kaamera ja selle tiitli viis koju Canon PowerShot G7 X Mark III.

Tegemist on suurt 1.0-tollist sensort omava kaameraga, mis pakub 4K videokvaliteeti ja 20,1-megapiksliseid fotosid. PowerShot G7 X Mark III on võimeline pildistama sarivõttes kaadrisagedusega 120 kaadrit/sekundis ja saab hästi hakkama ka hämarates tingimustes.

Vlogeritele ja selfitajatele mõeldes on kaameral ülespööratav ekraan. Lisaks on kolmanda generatsiooni G7 X kaameral välise mikrofoni (RODE või Boya) ühendamiseks vajalik 3,5mm sisend ja nutitelefoni ühilduvus muudab võimalikuks videote YouTube’i reaalajas voogedastamise.

 

Telli soodushinnaga PowerShot G7 X Mark III veebist – transport on tasuta ››


Parim premium kompaktkaamera – FUJIFILM X100V

Fujifilm X100V

FUJIFILM X100V on pisike taskukaamera, mille alumiiniumist kere sisse on mahutatud Fujifilm X-Pro3 & Fujifilm X-T3 hübriidkaameratest tuttav 26-megapiksline APS-C X-Trans CMOS IV sensor ja seetõttu on kaamera töö eriti kiire ning sellega saab edukalt pildistada ka keerukates valgusoludes. Ideaalselt reisi- ja tänavafotograafiaks sobiva uue taskukaameraga suumida ei saa, sest selle sees on uuendused läbinud fikseeritud fookuskaugusega Fujinon 23mm f/2 objektiiv (suurem eraldusvõime, väiksemad moonutused ja parem lähifookus).

Kui eelnevad X100 seeria liikmed olid eelkõige loodud pildistamiseks ja videovõimekus oli pigem tagasihoidlik, siis uue X100V abil saab jäädvustada eeskujulikku 4K/30p või 1080/120p videot + HDMI väljund pakub 4K videot 10 bit pakkimata YCbCr 4:2:2 formaadis. 

Vaata kindlasti lisaks: “Karbist välja: Fujifilm X100V kompaktkaamera ››â€œ

 

Osta FUJIFILM X100V ja hakka uuel moel pildistama ››


Kahtlemata on selliste kaamerate ostmine arvestatav investeering ja seetõttu pakume võimalust nii eraisikutel kui ettevõttetel kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi â€“ nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

 

Vaata kogu Photopointi kaamerate valikut ja tee tellimus ›› 

 

Organisatsioon nimega TIPA ühendab maailma mõjukamad fotograafiaajakirjade toimetajad, kes valivad muude tegevuste kõrval iga aasta alguses välja kõige tähelepanuväärsemad fototehnika tooted. Käesoleval aastal nimetati ühtekokku 40 parimat fototoodet. Kõikide nendega saad tutvuda TIPA veebilehel.

(5)

The post Vaata järele – need on 2020. aasta parimad fotokaamerad appeared first on Photopointi ajaveeb.

Tamron SP 35mm f/1.4 Di USD objektiiv noppis TIPA 2020 auhinna
autor: Jürgen Veerme

Tamron SP 35mm

Maailma juhtivate fotoajakirjade ühendus ehk The Technical Image Press Association valis 2020. aasta kõige esmaklassilisemaks peegelkaamera objektiiviks Tamron SP 35mm f/1.4 Di USD. Tegemist on tõelise optikajuveeliga, mis peaks kindlasti peituma iga (portree)fotograafi kaamerakotis.

Fitness- ja portreefotograaf Siim Kinnas sai hiljuti proovida äsja auhinnatud tippklassi SP 35mm f/1.4 Di USD fiksobjektiivi võimekust ja tema sõnul on selle objekti taustast välja lõikamise võime üksinda piisav, et anda tugev soovitus selle objektiivi lisamiseks oma arsenali.

Objektiivi joonis, kontrastsus, teravus, kiirus, kergus ja koostekvaliteet teevad lõpliku valiku tegemise eriti lihtsaks. Kindel ostusoovitus!

Tamron SP 35mm f/1.4

Lisaks on Tamron SP 35mm f/1.4 käinud ka digitest.ee veebiportaalis, kus testija sõnul on tegu on ülimalt universaalse objektiiviga, mis leiab kindlasti oma koha paljude ning väga erinevaid žanreid viljelevate fotograafide kaamerakotis.

Kes soovib ilusat bokeh-effekti või kellel on vaja halbades valgustingimustes pildistada, siis see objektiiv on hetkel üks parimaid variante!

Tutvu lisaks: â€œKäed küljes: Uus Tamroni fiksobjektiiv 35mm F/1.4 Di USD Nikoni ja Canoni peegelkaameratele ››â€

 

Avasta uus kvaliteet ja osta Tamron SP 35mm f/1.4 objektiiv ››

(4)

The post Tamron SP 35mm f/1.4 Di USD objektiiv noppis TIPA 2020 auhinna appeared first on Photopointi ajaveeb.

Karbist välja: Tamron 70-180mm f/2.8 Di III VXD objektiiv Sony täiskaader hübriidkaameratele
autor: Mikk Otsar

tamron 70-180mm

Kõige uuem liige spetsiaalselt Sony täiskaader hübriidkaameratele disainitud ja ehitatud Tamroni objektiivide seas on Tamron 70-180mm f/2.8 Di III VXD. Kuna tegemist saab olema ühe oluliseima Tamroni objektiiviga Sony hübriidkaameratele, siis saadeti otse Tamroni peakontorist ka meile see sama objektiiv vaatamiseks, katsumiseks ja oma lugejatele näitamiseks.

Esimese asjana mis karpi kätte võttes mõttesse tuleb on see, et kuidas siia sisse peaks mahtuma üks f/2.8 avaga telesuum objektiiv. Väike valge karp on kerge ja Tamroni uutele objektiividele iseloomulikult minimalistliku disainiga. Minimalism peegeldub ka karbi seest, mille seest palju ei leia. Karbis on lisaks objektiivile kaasas päikesevarjuk, kasutusjuhend ning garantiitalong. Kahjuks puudub karbist spetsiaalselt sellele objektiivile mõeldud kott või vutlar.Tehniliselt poolelt suuri erinevusi teiste sarnaste objektiividega pole. Objektiivi optiline ehitus koosneb 19-st läätseelemendist 14-s grupis, sealhulgas kahest asfäärilisest, ühest väga madala dispersiooniga (XLD) elemendist ja viiest madala dispersiooniga (LD) elemendist. Nagu Sony täiskaader hübriidkaamerad on ka uus objektiiv ilmastikukindel ning eesmisele läätseelemendile on lisatud fluor-kate, mis tõrjub sellelt vett ja õli. 

tamron 70-180mm

Olulisemad andmed objektiivi kohta:

  • Kompaktne ja mugav kasutada, pikkus 149 mm ning kaal 815 g.
  • Sama 67 mm filtrikeere mis teistel Sony täiskaadritele mõeldud Tamroni objektiividel.
  • Tipptasemel optiline sooritus ja lähim teravustamiskaugus kõigest 85 cm.
  • לlimalt vaikne ning kiire VXD teravustamismootor.
  • לhildub kõigi Sony autofookuse režiimidega, nagu Fast Hybrid AF ja Eye AF

Nagu eelpool juba mainitud sai, siis tegemist on tõesti ülimalt kompaktse ja kerge objektiiviga. Allolevalt pildilt saab võrrelda objektiivi teiste sarnaste 70-200 mm telesuumobjektiividega. Siinkohal tuleks ka kindlasti ära märkida, et uus Tamron 70-180mm f/2.8 on ainuke millel pole sisseehitatud stabilisaatorit. Teades kui hea on Sony hübriidkaamerate keresisene stabilisaator, siis suurt puudust stabilisaatorist objektiivi sees ei tunne.

tamron 70-180mm

Oma minimalistliku ja puhta disainiga sobib uus objektiiv ideaalselt Sony täiskaader hübriidkaamerate ette. Objektiivilt leiab kaks rõngast. Suumirõngas on kummeeritud, teravustamisrõngas aga plastikust – nagu Tamroni uuema aja soodsamate objektiivide puhul tavaks. Lisaks leiab objektiivilt ka suumi lukustuse nupu, mis sellistel objektiividel juba tavaline on.

tamron 70-180mm

tamron 70-180mm

Sarnaselt teistele uutele Tamroni objektiividele, mis Sony hübriidkaameratele mõeldud, ei leia ka sellelt autofookuse välja lülitamise nuppu. Seda sellepärast, et fokuseerimine toimub läbi protsessori, mitte otse klaaselemente liigutades. Tamron 70-180mm f/2.8 Di III VXD objektiivil on spetsiaalselt sellele mudelile disainitud VXD (Voice-coil eXtreme-torque Drive) teravustamismootor, mis suudab kiirelt ning vaikselt liigutada suuremaid elemente kui varasemates objektiivides.

Objektiivi bajonett on loomulikult vastupidavast metallist. Bajoneti ümbert leiab ka kummist tihendi, mis piirab tolmu ja niiskuse jõudmise kaamera sensorini.

tamron 70-180mm

Müügile jõuab uus objektiiv eeldatavalt mai keskel. Kuid kuna Tamron 70-180mm f/2.8 Di III VXD objektiiv saab olema üle maailma väga tahetud kaup ja tänu sellele ka saadaval piiratud kogustes, siis suurematel huvilistel on võimalik objektiiv ka eeltellida Photopointi veebikaubamajast. Kindlasti leiab tulevikus meie ajaveebist objektiivi kohta ka detailsemaid ülevaateid ja erinevate fotograafide arvamusi.

Eeltelli Tamron 70-180mm f/2.8 Di III VXD objektiiv Photopointi veebikaubamajast ››

tamron 70-180mm

(9)

The post Karbist välja: Tamron 70-180mm f/2.8 Di III VXD objektiiv Sony täiskaader hübriidkaameratele appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd saadaval: Canon tindiprinter PIXMA TS5055 + fotopaberi komplekt
autor: Jürgen Veerme

Piiratud koguses on taas müügile saabunud populaarne Canon PIXMA TS5055 tindiprinter (soodushind 99,99€), mille abil saad kodus kiirelt kopeerida, skaneerida või välja printida kõik enda olulised dokumendid või lapse koolitööd.

Lisaks tavapärasele koopiapaberile printimisele suudab PIXMA TS5055 trükkida ka terava joonisega 10ח15 cm mõõdus fotosid, kuid selleks on vaja spetsiaalset paberit ja seetõttu on komplektis kaasas ka üks pakk Canon fotopaberit PP-201 10×15 Glossy II 275g (5 lehte).

Canon Pixma

Tegemist on rahakotisõbraliku ja ruumisäästliku kõik-ühes printeriga, millel on ka WiFi võimekus ehk soovi korral saad faile printida otse enda nutiseadmest. Tänu PIXMA TS5055 mudeli lihtsalt kohandatavale esipaneelile ning 7,5 cm LCD-ekraanile pääsed kiirelt ligi skaneerimis-, kopeerimis- ja printimisfunktsioonidele.

 

Telli Canon PIXMA TS5055 mugavalt veebist – transport on tasuta ›› 

Photopointi veebikaubamajas on üle 700 erineva printeri ›› 

(15)

The post Nüüd saadaval: Canon tindiprinter PIXMA TS5055 + fotopaberi komplekt appeared first on Photopointi ajaveeb.