Photopointi fotostuudio teeb koolipildid soodushinnaga + õpilaspileti pilt tasuta
autor: Jürgen Veerme

photopointi-fotostuudio-eeden-tartu

 

Esimene koolipäev on alati eriline – ka siis, kui läheb juba mitmes sügis. Aastate pärast on hea neid erilisi hetki meenutada ja sel puhul on fotod kindlasti abiks. Photopointi fotostuudios Tartus Eedeni keskuses jäädvustame Sinu tähtsa hetke fotona ja teeme koolipildid soodushinnaga. Oodatud on kõik väiksed ja suured õppurid, õpetajad ning tudengid.

Pakett Stuudioseeria 6 on soodushinnaga 19€ (tavahind 35€) ja Stuudioseeria 12 on soodushinnaga 29€ (tavahind 59€). Hinna sees on vastavalt 6 või 12 fotot 10x15cm paberil ja täissuuruses failidena CD-plaadil. Seega saab pärast teha fotodest erinevates mõõtmetes lisakoopiaid, mida kinkida mälestuseks vanavanematele või teistele sugulastele.

BOONUS! Stuudiofotode tegijad saavad soovi korral kõikidele nõutele vastava õpilaspileti pildi teha tasuta (4 tk. paberil + meilile – tavahind 7.99€). Pakkumine kehtib ainult Tartus Eedeni Photopointis. 

Photopointi fotostuudio asub Tartus Eedeni keskuses, kus saab teha kooliks vajalikud sisseostud ja seejärel mugavalt pildistama tulla. Sessiooniks kulub umbes 15-30 minutit ja temaatikat piirab vaid fantaasia.

 

Tule Eedeni Photopointi ja jäädvusta algav kooliaasta stuudiofotodena!

 

Sooduspakkumine kehtib kuni 6. septembrini 2015

Tugev kaamera ja ilusad pildid: Olympus TG-4 ülevaade Digitesti veebilehel
autor: Lauri Veerde

P7IM4869

Digitesti veebilehel on ilmunud ülevaade Olympuse kõige uuemast ja paremast veekindlast kompaktkaamerast Stylus TG-4. Ülimalt põhjalikus ülevaates on rohkelt pildi- ja videomaterjali, mille abil näeb täpselt ära, milleks see pisike kuid tugev aparaat võimeline on. Ja uskuge Jaanust – see kaamera suudab nii mõndagi. Vaata kindlasti ülevaadet veekindlast Olympus TG-4 kaamerast Digitest.ee veebilehel.

Gitzo tutvustas uut kuulpeade seeriat
autor: Oskari Värä

gitzo_kuulpea

Uute statiivide kõrval tutvustas Gitzo ka kolme uut kuulpead. Pead on erineva suurusega, et neid sobitada erinevate uute Traveler ja Mountaineer statiividega. Eesmärgiga toota võimalikult sujuvad ja täpsed kuulpead, on pead kaetud volframil põhineva keemilise ühendiga, mis on üks sujuvamaid materjale praegu saadaval. QD-tähistusega peadel on ka hõõrdumistugevuse reguleerija. Lihtsustamaks panoraamide pildistamist, on peadel ka lukk, mis päästab eraldi lahti horisontaalsihis liikumise.

Gitzo GH1382TQD, GH1382QD ja GH3382QD tulevad kõik ükshaaval välja 2016. aasta novembri keskpaigaks

Gitzo statiivid ja statiivipead Photopointis

 

 

Canoni uus 35mm f/1.4L II USM profiobjektiiv võitleb uue tehnoloogiaga kromaatilise aberratsiooni vastu
autor: Lauri Veerde

EF-35mm-f1.4L-II-USM-FRT-photopoint

Canon annab teada, et plaanib käesoleva aasta oktoobrikuul turule tuua uue objektiivi EF 35mm f/1.4L II USM. See on täiustatud versioon senisest 35mm f/1.4 objektiivist, mis on paljude professionaalsete pressifotograafide lemmikuks keskkonnaga portreede jäädvustamisel eriti just hämaramates valgustingimustes.

Uue 35mm kõige tähelepanuväärsemaks täiustuseks on Canoni poolt välja arendatud ja esimesena just sellesama objektiivi puhul kasutatav Blue Spectrum Refractive Optics (BR) tehnoloogia. Objektiivi optilises konstruktsioonis on nimelt kahe klaasläätse vahele paigutatud eriline BR lääts. Viimane on valmistatud orgaanilisest materjalist spetsiaalselt selleks, et kompenseerida sinise värvuse/lainepikkusega valguse teekonda objektiivist pildisensorini ja viia kromaatilise aberratsiooni ilmingud (lillakad halod kontrastsete alade piirimail) pildistatud fotodel miinimumini.

Uus 35mm f/1.4L objektiiv on senisest ilmastikukindlama ja tugevama korpusega. Canoni sõnul peaks see hästi vastu pidama rasketes olukordades, kuhu profifotograafid tihti satuvad. Objektiivi 9-labaline diafragma lubab ilusat bokeh`i, sellega saab pildistada lähikaadreid minimaalselt 28cm kauguselt. Ilmselt just uue optilise konstruktsiooni tõttu on täiustatud objektiiv vanemast versioonist märkimisväärselt raskem, kaaludes senise 580g asemel 760g. Objektiivi hinnaklass jääb oodatavalt 1800€ juurde.

Canon 35mm f/1.4L II USM objektiivi tehnilised andmed

 • Ilmastikukindlate tihenditega korpus
 • Vaatenurgad: horisontaalne: 54°, vertikaalne: 38°, diagonaalne: 63°
 • Konstruktsioon: 14 elementi 11 grupis (sh 2 asfäärilist ja 1 Blue Spectrum Refractive)
 • Diafragmalabade arv: 9
 • Minimaalne ava: 22
 • Lähim teravustamiskaugus: 28 mm
 • Teravustamisskaala: jah
 • Autofookuse tüüp: USM
 •  Filtrikeere: 72 mm
 • Diameeter x pikkus: 80,4 x 105,5 mm
 • Kaal: 760 g
 • Kaasas: Objektiivikork, päikesevarjuk, vutlar, bajonetikork

Allikas: Canon

 

Pressiteade: Canon tutvustab uut lainurkobjektiivi
Canon EF 35mm f/1.4L II USM

27. august 2015 – Canon tutvustab täna uut L-sarja lainurkobjektiivi
EF 35mm f/1.4L II USM professionaalsetele fotograafidele. Legendaarse mudeli EF 35mm f/1.4L USM järeltulijana on see maailma esimene objektiiv Canoni värskelt väljatöötatud Blue Spectrum Refractive (BR) optikaga ning sobib hästi nii fotoajakirjanikele, spordi- kui ka pulmafotograafidele.

EF 35mm f/1.4L II USM on loodud Canoni professionaalsete fotograafide kogukonnalt saadud tagasiside põhjal ning sisaldab rohkelt täiustatud optilisi tehnoloogiaid, et pakkuda pildikvaliteeti, mida profid Canoni L-sarja objektiividelt ootavad. See on esimene objektiiv, kus on kasutusel BR-optika – Canoni uus objektiivitehnoloogia, mis kasutab orgaanilist optilist materjali, mis on loodud molekulaartasandil, et aidata oluliselt vähendada kromaatilist aberratsiooni ja luua teravamaid pilte tänu sinise valguse murdmisele. BR-optika on integreeritud läätse liitelementi. Koos Canoni vääristustega, sealhulgas SWC-vääristusega (Subwavelength Structure Coating), pakub EF 35mm f/1.4L II USM parema kontrastsuse ning minimaalsete varikujutiste ja halodega tulemusi.

Laia 35 mm fikseeritud fookuskaugusega EF 35mm f/1.4L II USM on parim valik nii fotoajakirjanikele, spordi- kui ka pulmafotograafidele. Tänu selle lainurkvaatele saavad fotograafid subjekte loomulikus keskkonnas ja kontekstis jäädvustada, ja seda ilma moonutusteta. Taustahägu ja portreede loomiseks saab kasutada üheksa labaga kiiret f/1,4 ava, et juhtida teravussügavust. Samuti võimaldab see fotograafidel pildistada ka hämaramates tingimustes.

Objektiivil EF 35mm f/1.4L II USM on rõngastüüpi ultrahelimootor, et võimaldada kiiret ja peaaegu helitut automaatteravustamist. Pidev täismanuaalne teravustamisrõngas võimaldab teha reaalajas täpseid korrektsioone nii pildistamise kui ka filmimise ajal.

Keerulistesse võtteoludesse ja pikaajaliseks kasutamiseks loodud EF 35mm f/1.4L II USM on Canoni juhtiva L-sarja objektiividele omase ikoonilise disaini ja konstruktsiooniga. Täiustatud ilmastikukaitse ja flourikihid aitavad kaitsta objektiivi ebasoodsate ilmaolude eest ning tugev korpus tagab hea vastupidavuse.

 

EF 35mm f/1.4L II USM – põhiomadused:

·         Loomuliku vaatenurgaga lainurkvaade

·         Suurepärane jõudlus hämaras ning teravussügavuse juhtimine

·         Loob uued standardid pildikvaliteedis

·         Teravustab kiirelt ja märkamatult

·         Võimaldab jäädvustada ka keerulistes tingimustes

Olympuse kaameraäri on tänu populaarsetele OM-D ja PEN hübriididele taas kasumis
autor: Oskari Värä

olympus_logo

Olympus on avalikustanud oma viimase eelarveaasta esimese kvartali finantsaruande, milles nenditakse, et oluline osa 12,3% suurusest netomüügi kasvust oli just fototehnikal. OM-D ja Pen seeria kaamerate müük tõusis märkmisväärsed 25%, mis aitab kompenseerida drastiliselt vähenevat kompaktkaamerate müüki.

Fototehnika äri on Olympusel jälle kasumis kui kasum on tõusnud 1.1 miljoni jeenini (umbes 7,9 miljonit eurot). Olympuse sõnul on peamiseks käibe allikaks Olympus OM-D E-M5 II hübriidkaamera ja Olympus ‘PRO’ M.Zuiko objektiivid. Kasumit aitas tõsta ka kulude piiramine.

Olympuse kompaktkaamerate müük on endiselt languses, müük on langenud 11% võrreldes eelmise aasta sama perioodiga. Samas on see seotud ka sellega, et Olympusel on vähem kompaktkaameraid saadaval ning rõhutaksegi rohkem kõrgema klassi kaameratele.

Allikas: dpreview.com

1 2 3 4 5 6 7 8 9