Superhinnaga Punasel Pühapäeval: Tamroni 35mm f/1.8 ja 45 mm f/1.8 objektiivid 200€ soodsamad
autor: Lauri Veerde

tamron-punane-pyhapaev

Tamroni uued 35mm f/1.8 ja 45mm f/1.8 objektiivid saab Punasel Pühapäeval kätte eriti hea hinnaga. Siiamaani on nende eest tulnud välja käia 799€. Ainult homme ja ainult Photopointis saavad need aga müügis olema Punase Pühapäeva erihinnaga 599€. See tähendab, et fotohuvilise rahakotti jääb 200€ järgi.

Tamroni 35mm ja 45mm f/1.8 on Photopontis olemas nii Canoni peegelkaameratele kui ka Nikoni peegelkamaeratele.  Need on kvaliteetse optikaga ja metallist korpustega objektiivid, mis sarnanevad vägagi Sigma hinnatud Art objektiividele. Erinevalt Sigma Art seeriast on aga Tamroni SP objektiividel olemas integreeritud värinastabilisaator, mis on oluline hämaras käest pildistamisel. Tamroni 45mm ja 35mm objektiivide kohta saad lähemalt lugeda siinsamas blogis, karbist- välja artiklist.

Punane Pühapäev algab Photopointi e-poes 29. novembri esimestel sekunditel kell 00:00. Photopointi tavakauplustes algab Punane Pühapäev poe avamishetkest – kell 9:00 Tartu Eedeni kaupluses ja kell 10:00 kõikjal mujal. Täpselt nendest kellaaegadest alates kukuvad ka kõik hinnad – kaasa arvatud nende Tamroni objektiivide omad. Punase pühapäeva kohta saad kogu info kätte eripostitusest.

 

Anna oma digifotodele uus elu – Punasel Pühapäeval on kõik fototeenused -20%
autor: Jürgen Veerme

punane-pühapäev-photopoint-aasta-suurim-soodusmüük

Photopointi aasta suursündmuse Punase Pühapäeva ajal on lisaks kaupadele ka kõik mõeldavad fototeenused nii veebis kui kauplustes tavahindadest vähemalt 20% soodsamad.

Punase Pühapäeva soodushinnaga saab tellida internetist kõigis mõõtudes ja valmistamise kiirusega paberfotosid,profikvaliteediga fotosid, suuri fotosid seinale, fotomeeneid, fotoraamatuid ja soetada fotokursuseid (ka soodushindadest -20%). Fotomeenete ja suurte fotode puhul kajastub soodushind juba kuvatavates hindades, paberfotode, kursuste ja fotoraamatute puhul lisatakse soodustus ostukorvis.

Soodsamalt saab end jäädvustada ka fotostuudios, rentida fototehnikat, digitaliseerida vanu paberfotosid ja kassette, teha dokumendifotosid, tuua filmi ilmutamiseks ja palju muud.

Pane ennast valmis, sest äärmiselt Punane Pühapäev on saabumas

 

Uuri lisaks:

Kogu info Punase Pühapäeva kohta ›

Nüüd saadaval Canoni ja Nikoni peegelkaameratele: Sigma 20mm f/1.4 ART objektiiv
autor: Lauri Veerde

Sigma_20mm_F14_DG_HSM_Art_Design

Maailma kõige valgusjõulisem 20mm lainurkobjektiiv on kohal. Alles kuu aja eest esitletud 20mm 1.4 DG HSM | Art lainurkobjektiiv on nüüd Photopointi e-poes ja valitud kauplustes saadaval nii Canoni kui ka Nikoni peegelkaameratele valmistatud versioonidena.

See objektiiv on valmistatud spetsiaalselt kasutamiseks täiskaadersensoriga peegelkaamerate ees. Just seal saab pildistaja maksimaalselt kasutada ära selle objektiivi potentsiaali: maksimaalselt laia vaatenurka ja väikest teravusulatust. Soodsamate poolkaadersensoriga peegelkaamerate ees saab seda samuti väga edukalt kasutada, kuid sel puhul ei tekita 20mm fookuskauguse ja f/1.4 ava kombinatsioon enam nii erilisi võimalusi.

Tavaliselt ei ole lainurkobjektiivid eriti suurte avadega. Selleks puudub ka ju otsene vajadus, sest klassikaliste maastiku või interjööripiltidel peab olema fookuses nii esi- kui ka tagaplaan, mistõttu pildistatakse neid pilte reeglina väikse avaga. Sigma objektiiv võimaldab aga ka 20mm fookuskauguse juures keerata ava hästi suureks ja pildistada selliselt väikse teravusulatusega fotosid. Selline võimalus avardab kahtlemata pildistaja jaoks loomingulisi võimalusi. Samuti võiks sellise suure avaga lainurkobjektiiv olla ahvatlev tähistaeva pildistajatele, kes nagunii teravuse lõpmatusse keeravad ja kes tänu suurele avale ISO madalamal hoida saavad.

Sigma 20mm 1.4 DG HSM Art on järjekorras viies valgusjõuline ART-seeria fiksobjektiiv. Senistest on Sigmal olemas…

… objektiivid. Sel sügisel on Sigmale valgusjõuliste kvaliteetsete objektiivide tandril hakanud konkurentsi pakkuma teine Jaapani objektiivitootja Tamron. Seni peamiselt suumobjektiividele spetsialiseerunud Tamronil on nüüd valikus 35mm ja 45mm f/1.8 avaga fiksobjektiivid. Võrreldes Sigma ekvivalentidega on need samas hinnaklassis ja pisut väiksema korpusega. Kolmandiku võrra väiksema maksimaalse avaarvu kompenseerib Tamroni objektiividel integreeritud värinastabilisaator.

 

Soodsamad kinnitused GoPro kaameratele – Speedlinki GoPro tarvikute seeria videotutvustused
autor: Lauri Veerde

gopro-tarvikud-speedlink-1

GoPro seikluskaamerate kasutamiseks erinevates olukordades on tarvis erinevaid kinnitusvahendeid. GoPro´l endal on valikus päris palju kinnitusi. Need kipuvad aga tihti olema päris kallid. Nüüd on Photopointi valikus olemas aga ka alternatiivsed kinnitustarvikud GoPro kaamerate jaoks. Neid on seitse erinevat – tegime nendest tutvustavad videod, milles saad täpselt järele vaadata kuidas need toimivad:

 

Speedlink GoPro torukinnitus

GoPro torukinnitus võimaldab kaamera kinnitada vaevata mistahes torule, jalg- või mootorrattale. Kinnitus sobib kuni 5 cm diameetriga torudele.

 

Speedlink GoPro klamberkinnitus

KLamberkinnitusega saad GoPro kaamera kinnitada mistahes õhukeste pindade või esemete külge.

 

Speedlink GoPro ZIP kinnitus

Speedlink GoPro Zip kinnitus võimaldab kaamera kinnitada, mis tahes esemele, mille diameeter ei ole üle 4 cm. See kinnitus toimib nagu kaablivits – ainult et on korduvkasutatav. Zip kinnitusega on kaasas alumiiniumist kuuliga kuulpea mille abil on hea kaamerat õige vaatenurga alla seada. Vaata kindlasti videot:

 

Speedlink GoPro peapael

GoPro kaamerat kinnitatakse tihti kiivri külge. Peapael on hea abivahend juhul, kui sa kiivrit ei kanna kuid tahaksid sarnast võttenurka.

 

Speedlink GoPro käsistatiiv

Kummeeritud käepidemega statiiv püsib kindlalt peos ka ekstreemsemate seikluste ajal. Statiivi teleskoopvars pikeneb kuni 95 cm pikkuseks ning selle tipus on kallutatav integreeritud GoPro kinnitus.

 

Speedlink GoPro iminapaga kinnitus

Iminapaga kinnituse abil saad oma GoPro kaamera panna auto klaasi või kapoti külge või ükskõik millise muu sileda pinna külge. Lisaks iminapale on sellel kinnitustarvikul mugav kiirkinnitusplaat, mille küljes saab kaamerat 360 kraadi ringiratast pöörata.

 

Speedlink GoPro kinnitusadapter

Speedlinki 1/4″ GoPro adapter võimaldab  GoPro kinnitusi kasutada ka standardsete digikaamerate ja kergemate peegelkaameratega. GoPro otsaga saab adapteri ühendada mis tahes GoPro kinnitusega ning 1/4″ keere kinnitub kaamera statiivikeermesse.

 

 

 

Need on Photopointi 2015. aasta ostetumad objektiivid hübriidkaameratele
autor: Lauri Veerde

hybriidkaameraobjed-2015-55---Copy

Äsja seadsime siinsamas Photopointi ajaveebis ritta Photopointist 2015. aastal kõige enam ostetud hübriidkaamerad. Nüüd on järg objektiivide käes. Selles artiklis vaatame, milliseid objektiive fotohuvilised enda hübriidkaameratele Photopointist kõige rohkem ostnud on. Jätame kõrvale Canoni, Nikoni ja Ricohi, kelle hübriidkaamerasüsteemid on väikesed ja Eestis vähem levinud. Keskendume neljale suuremale tegijale ja toome eraldi välja Fujifilmi, Sony, Olympuse ja Panasonicu ostetumad objektiivid.

Nagu teiste sama sarja artiklite juures, ei saa ka siin märkimata jätta et tegiu ei parimate objektiividega vaid ostetumatega. Need objektiivid pole saanud populaarseteks arvamusliidrite või tavakasutajate fantaasialennu tulemusena. Need on sellised, mille eest paljud fotohuvilised on olnud valmis välja käima enda raskelt teenitud eurosid. Ja just sellepärast ei figureeri all mitte ainult ülimusliku pildikvaliteediga optikajuveelid vaid eelkõige väga universaalsed ja praktilised objektiivid, millel hinna ja kvaliteedi suhe suurepäraselt paigas.

Vaatame siis, milliseid objektiive Eesti fotohuviline oma hübriidkaamera juurde osta eelistab:

 

Photopointi 2015. aasta top objektiivid Fujifilm hübriidkaameratele

1-fujifilm-objed

1. Fujinon XF-35mm f/1.4 R

Fujifilmi hübriidkaameratele osteti 2015. aastal Photopointist kõige enam just seda objektiivi. Valgusjõuline ja poolkaadersensori ees hea standardse fookuskaugusega fiksobjektiiv on tavalisest kaameraga kaasa tulevast suumobjektiivist pisem nii et sobib Fujifilmi hübriidi ette nagu valatud. Lisaks teravustamisrõngale on sel objektiivil ka avarõngas, mistõttu on see ideaalne kõrgema hinnaklassi Fuji hübriidide ette, millel on eraldi säriajaketas korpusel.

Fujinon XF-35mm f/1.4 R Photopointi e-poes: 549€

2-fujinon-xf-18mm-f-2-r-objektiiv

2. Fujinon XF-18mm f/2 R

Fujifilmi hübriidkaamerate ostjate seas eelistatakse valgusjõulisi fiksobjektiive soodsatele supersuumidele. Arvan, et selle objektiivi populaarsuse põhjuseks on hästi õhuke korpus. Keera see Fujifilmi ilusa pisikese retrostiilis kaamera ette ja sul on väga mugav komplekt millega pilti teha. Laia vaatenurga (18 mm fookuskaugus on poolkaadri ees 35 mm ekvivalendina 27mm)  tõttu pole see objektiiv väga universaalne. Selleks, et näiteks portreed pildistades nägu suurelt kaadrisse saada, peab inimesele ikka väga lähedale minema. Samas sobib see hästi keskkonnaga portreede, tavalisest veidi laiemate tavapiltide ja ka lähikaadrite pildistamiseks.
Fujinon XF-18mm f/2 R Photopointi e-poes: 549€

3-fujinon-xc-50-230mm-f-45-67-ois-objektiiv-hobedane

3. Fujinon XC 50-230mm f/4.5-6.7 OIS

Suumida on ikka hea. Fujinon 50-230mm objektiiv just seda võimaldab. See on heaks täienduseks või siis suumipikenduseks tavalisele Fujifilmi komplektobjektiivile, mis kaameratega tavaliselt kohe alguses kaasa tuleb.
Fujinon 50-230mm f/4.5-6.7 Photopointi e-poes: 399€

4-fujinon-xf-10-24mm-f-4-r-ois-objektiiv

4. Fujinon XF-10-24mm f/4 R OIS

Nii kalli objektiivi figurerimine ostetuimate Fujifilmi objektiivide hulgas näitab, et Fujifilmi hübriidkaameraid meeldivad paljudele tõsisematele fotohuvilistele.

Tegemist on pildistabilisaatoriga varustatud lainurksuumiga, 35mm filmiformaadi vaatenurga ekvivalendina 15-36mm. Objektiiv ühildub kõigi Fujifilm X-seeria hübriidkaameratega ning sobib kõige paremini detailirohkete maastikuvõtete, avarate siseruumide või grupivõtete pildistamiseks. Optiline stabilisaator tagab terava tulemuse ka pikemate säriaegadega.

Fujinon XF-10-24mm f/4 R Photopointi e-poes: 999€

5-fujinon-xf-56mm-f-12-r-objektiiv

5. Fujinon XF-56mm f/1.2 R

Kui esikohal oli valgusjõulise 35mm objektiiv, siis viiendalt kohalt leiame eriti avara f/1.2 avaga 50mm objektiivi. Selle vaatenurk Fujifilmi hübriidkaamerate ees vastab 85 mm fookuskaugusega objektiivi vaatenurgale täiskaadersensoriga kaamera ees. Lisame siia ava f/1.2 ning olemegi saanud perfektse portreeobjektiivi – pildiloomeomadustelt sarnase näiteks Canoni hinnatud EF 85mm f/1.2 L USM II objektiivile.

Fujinon XF-56mm f/1.2 R Photopointi e-poes: 999€

 

 

Photopointi 2015. aasta top objektiivid Sony hübriidkaameratele

1-sony-e-pz-18-105mm-f-4-g-oss-objektiiv

1. Sony E PZ 18-105mm f/4 G OSS

Sony edetabeli esinumbriks on objektiiv, millest parema hinna ja kvaliteedi suhtega toru Sony valikus vaevalt et teist leidub. 18-105mm f/4 sobib nii pool- kui ka täiskaadersensoriga Sony hübriidide ette. Sellel on tavalisest suurem suumiulatus ja ava, mis suumimisel ei muutu. Eriti meeltmööda peaks see objektiiv olema neile, kellele meeldib filmida videot. Elektrooniline suum võimaldab filmimise ajal sujuvat sisse-välja suumimist ja vaikne teravustamismootor on hea siis, kui kasutad manuaalse teravustamise asemel autofookust.

Sony E PZ 18-105mm f/4 G OSS Photopointi e-poes: 479€

2-sony-e-20mm-f-28-objektiiv

2. Sony E 20mm f/2.8

See hästi õhuke lainurksuum on ehk liiga laia vaatenurgaga selleks et olla päris universaalne Sony hübriidkaamera kaaslane. Mine sa tea, mis neil Sony hübriidkaamera omanikel arus on olnud, et nad seda objektiivi nii palju ostnud on. Ilmselt meeldib neile selle objektiivi õhukene korpus, mis A5000 ja A51000 ja A6000 kaameratega hästi kokku sobib.
Sony E 20mm f/2.8 Photopointi e-poes: 319€

3-sony-e-16mm-f-28-objektiiv

3. Sony E 16mm f/2.8

No vot ja siin on teine samasugune soodsa hinnaga õhuke objektiiv – ainult et veel laiema vaatenurgaga kui teisel kohal olev 20mm f/2.8.

Kui nüüd Sony objektiivide valikut lähemalt vaadata, siis näeme tõesti, et universaalsema fookuskaugusega 50mm f/1.8 OSS objektiiv on päris suur ja kes tahab oma väikse hübriidi ette pisemat-soodsmat objektiivi, peabki leppima laiemate vaatenurkadega 20mm ja 16mm objektiividega.

Sony E 16mm f/2.8 Photopointi e-poes: 209€

4-sony-sonnar-t-fe-55mm-f-18-za-objektiiv

4. Sony Sonnar T* FE 55mm f/1.8 ZA

Olen selle Zeissi optikaga objektiiviga isegi pildistanud ja võin kinnitada, et selle teravus ja kontrastsus on südantsoendavalt head. Eriti, kui selle objektiivi taga on täiskaadersensoriga Sony hübriidkaamera. Soovitan.

Sony Sonnar T* FE 55mm f/1.8 ZA Photopointi e-poes: 799€

5-sigma-af-30mm-f-28-art-ex-dn-objektiiv-sonyle-sony-e

5. Sigma AF 30mm f/2.8 ART EX DN

Üks Sigma objektiiv on pääsenud Sony hübriidkaameratele mõeldud nimekirja. Aga pole ka ime, sest see on just see, mis Sonyl endal puudub ja mille pärast nii hirmsalt ostetakse Sony 18mm ja 20mm lainurkasid.

Kui need Sonydega pildistajad ainult oleks teadnud, et Sigma pakub päris hea hinnaga hästi kompaktset ja väga universaalse 30mm fookuskaugusega objektiivi, oleks see Sigma mitte tabeli viies, vaid esimene.

Sigma AF 30mm f/2.8 ART EX DN Photopointi e-poes: 199€

 

 

Photopointi 2015. aasta top objektiivid Olympus hübriidkaameratele

1-mzuiko-digital-ed-60mm-f-28-macro-objektiiv

1. M.Zuiko Digital ED 60mm f/2.8 Macro

Vaata aga vaata. Olympuse hübriidkaameraomanikele meeldib vist makrofotosid teha. Muidugi saab 60mm f/2.8 objektiiviga pildistada ka näiteks portreid ja muud. Spetsiaalse teravustamisskaala ja lähipildistamisvõimekuse poolest on see aga siiski tehtud nõlteravate makrofotode jaoks.
M.Zuiko Digital ED 60mm f/2.8 Macro Photopointi e-poes: 449€

2-mzuiko-digital-ed-40-150mm-f-4-56-r-objektiiv-must

2. M.Zuiko Digital ED 40-150mm f/4-5.6 R

Soodsa hinnaklassi telesuumobjektiivid on alati populaarsete objektiivide seas olemas. See 40-150mm objektiiv on suurepärane täiendus või siis suumipikendus tavalisele Olympuse 14-42mm komplektobjektiivile. 40mm objektiiviga saad suumimist jätkata sealt kust komplektobjektiiviga pooleli jäi. Ja tõmmata kauged objektid (nagu linnus või lapsed või loomad…) päris suurelt pildile.

M.Zuiko Digital ED 40-150mm f/4-5.6 R Photopointi e-poes: 199€

3-mzuiko-digital-45mm-f-18-objektiiv-hobedane

3. M.Zuiko Digital 45mm f/1.8

Olympuse retrostiilis hübriidkaamera ette sobib see pisikene hõbedane fiksobjektiiv nagu valatult. Suumida sellega ei saa kuid see-eest on selle objektiiviga pildistatud fotod nõelterava joonisega. Oma fookuskauguse ja suure ava poolest on Zuiko 45mm objektiiv suurepärane portreede pildistamisel ja muidugi ka hämaras ilma välguta pildistamisel.

M.Zuiko Digital 45mm f/1.8 Photopointi e-poes: 279€

4-mzuiko-digital-ed-7-14mm-f-28-pro-must

4. M.Zuiko Digital ED 7-14mm f/2.8 Pro

Täpselt nagu Fujifilmi nimekirjas, on ka Olympuse neljas objektiiv profiklassi lainurksuum. Tänu tolmu-, pritsme- ja külmakindlusele sobib see ülilainurkobjektiiv kasutamiseks ka kõige hullemates tingimustes. See on loodud töötama koos Olympus kaamerate integreeritud pildistabilisaatoriga, et pildid oleks teravad ka päris hämaras käest pildistades. See objektiiv on ideaalne eelkõige maastikufotode ja interjööride pildistamiseks.
M.Zuiko Digital ED 7-14mm f/2.8 Pro Photopointi e-poes: 1199€

5-mzuiko-digital-17mm-f-18-objektiiv-must

5. M.Zuiko Digital 17mm f/1.8

Viiendal kohal on mõõdukalt laia nurga ja valgusjõulise avaga pisike objektiiv, mis sobib Olympuse hübriidkaamerate ette nagu valatult. 17mm f/1.8 on tõeliselt universaalne fiksobjektiiv, mis sobib pildistamiseks enamikes olukordades.

M.Zuiko Digital 17mm f/1.8 Photopointi e-poes: 449€

 

 

Photopointi 2015. aasta top objektiivid Panasonic hübriidkaameratele

1-panasonic-lumix-g-x-vario-12-35mm-f-28-power-ois-objektiiv

1. Panasonic Lumix G X VARIO 12-35mm f/2.8 POWER O.I.S.

Panasonicu hübriidkaameraid ostavad ilmselt päris paljud tõsisemad fotohuvilised. Miks muidu on 2015. aasta kõige ostetumaks Panasonicu hübriidkaameratele mõeldud objektiiviks profiklassi valgusjõuline standardsuum 12-35mm f/2.8. Komplektobjektiivi asemel eelistavad Panasonicuga pildistajad hoopis seda päris kallist objektiivi. Ilmslet siis on ka vähemalt sama kallis hübriidkaamera olemas, mida selle objektiivi taha pista.

Panasonic 12-35mm f/2.8 Photopointi e-poes: 999€

2-panasonic-lumix-g-vario-45-200mm-f-4-56-asph-mega-ois-objektiiv

2. Panasonic Lumix G Vario 45-200mm f/4-5.6 ASPH Mega O.I.S

Soodsamapoolsesse hinnaklassi kuuluv telesuum on kõrgel kohal ka Panasonicu objektiivide TOP nimekirjas. See teleobjektiiv on heaks täienduseks Panasonicu tavalisele 14-42mm komplektobjektiivile. See on varustatud Panasonicu MEGA O.I.S. pildistabilisaatoriga, pakkudes kasutajale võimalust saada terav ja selge pilt nii filmides kui pildistades.
Panasonic 45-200mm f/4-5.6 Photopointi e-poes: 349€

3-panasonic-lumix-g-vario-100-300mm-f-40-56-mega-ois-objektiiv

3. Panasonic Lumix G Vario 100-300mm f/4.0-5.6 Mega O.I.S

See on pisut võimsam telesuum kui teisel kohal olev 45-200mm. See peaks meeldima neile, kes soovivad pildistada linde või loomi või muid kaugemal asuvaid asju.

Panasonic Lumix G Vario 100-300mm f/4.0-5.6 Photopointi e-poes: 579€

4-panasonic-lumix-g-20mm-f-17-ii-asph-objektiiv-hobedane

4. Panasonic Lumix G 20mm f/1.7 II ASPH

Õhuke valgusjõuline lainurkobjektiiv sobib eriti just väiksemate Panasonicu ja Olympuse hübriidkaamerate ette. Tänu suurele f/1.7 avale ning ümarale diafragmale on võimalik saavutada meeldiv bokeh (tausta udususe) efekt. See objektiiv sobib üsna universaalseks kasutamiseks, sest selle vaatenurga laius on ekvivalentne 40mm fookuskaugusega objektiivi vaatenurgale täiskaadersensori ees.

Panasonic 20mm f/1.7 II Photopointi e-poes: 399€

5-panasonic-lumix-g-vario-45-150mm-f-40-56-asph-mega-ois-objektiiv

5. Panasonic Lumix G Vario 45-150mm f/4.0-5.6 ASPH Mega O.I.S.

Panasonicul on olemas lai soodsate telesuumide valik. Kahte nägime juba ülevalpool, siin on kolmas ja kõige soodsam. Muidu üsna sarnane teisel kohal olevale 45-200mm telesuumile kuid pisut väiksema suumiulatusega. Sobib taas hästi täienduseks Panasonicu tavalisele 14-42mm komplektobjektiivile.

Panasonic 45-150mm f/4.0-5.6 Photopointi e-poes: 279€

 

Hübriidkaamerad on viimastel aastatel arenenud peegelkaameraga võrdväärseteks süsteemiseks. Ka objektiivide valik on neljal suuremal hübriidimeistril juba nii hea, et see rahuldab ka pisut nõudlikuma fotohuvilise vajadused. Kui ka sina pildistad hübriidkaameraga, siis said ehk sellest artiklist mõned vihjed selle kohta, millist objektiivi lisaks juba olemasolevatele juurde tahta tasub.

1 2 3 4 5 6 7 8 9