Tunneta kevadet – selgunud on “Canon Kevadfoto 2018” konkursi esikolmik
autor: Jürgen Veerme

canon-kevadfoto-blog

Suvi on jõudnud kalendri järgi ametlikult alata ja jaanipäeva pidustused on ees ootamas – enne seda tõmbame “Canon Kevadfoto 2018” konkursi otsad kokku ja teeme teatavaks tänavused võitjad.

Võistlusele esitati kokku üle 700 kevadfoto, mis žürii – fotograaf Karl Anders Vaikla, maastikufotograaf Arbo Rae ja Canoni esindaja Eestis Signe Povar – poolt said korduvalt läbi vaadatud. Võidutööde valimisel sai määravaks foto originaalsus ja huvitav lahendus, tehniline teostus, hetke tabamise õnn ning loomulikult vastavus teemale.

Lisaks aule ja kuulsusele saavad võitjad koostöös Canoniga auhinnaks pandud tipptasemel fototehnika:

I koha auhind: eriti võimekas hübriidkaamera Canon EOS M50 + EF-M 15-45mm IS STM, must

II koha auhind: väike ja stiilne hübriidkaamera Canon EOS M100 + EF-M 15-45mm IS STM, valge

III koha auhind: lihtne peegelkaamera Canon EOS 4000D + 18-55mm III Kit, must

Daamid ja härrad, nüüd on aeg nautida kevad-suviseid hetki, sest Teie ees on võitjad:

 

I koht: “Kevadine udu ja rohelus koos”. Autor: Tom Žuravljov

Žüriiliikme Karl Anders Vaikla kommentaar: “Mind võlub selle pildi juures, kuidas fotograaf on tabanud väga müstilise hetke, kui udu on terve metsa enda sisse matnud. Männipuude pulksirged tüved annavad pildile kompositsioonilises võtmes palju juurde. Mujal metsas poleks udu nii hästi töötanud.

Olen ise tahtnud iga kevad, kui udu põhiliselt tekib, taolist pilti teha, kuid pole veel õnnestunud. Sellepärast võitis see pilt ka minu südame kohe, kui ma seda nägin. Tubli saavutus ning õnnitlen fotograafi ilusa hetke tabamise eest. ”

 

II koht: “Kevadine loojang.”. Autor: Ain Paloson

Žüriiliikme Arbo Rae kommentaar: “Kaunis loojanguaegne maastikupilt, kus on hästi ära tabatud konkursi teema – kevadmeeleolu. Fotograaf on olnud sobival ajal õiges kohas.

Pildi kompositsioon algab esiplaanil olevatest noortest piimanõgestest, millelt pilk sujuvalt lookleb pildi keskel pooleldi udusse mattunud kihiliste, läbikumavate metsaviirgude juurde ning loojangupilved koondavad pilgu eredale loojangukumale. Pilti vaadates tunnen neid lõhnu ja niiskust, loodetavasti õhtul kiirelt langenud temperatuur on ka sääsed peletanud.”

 

III koht: “Elu on mõnus”. Autor: Kristiina Tohv

Žüriiliikme Signe Povar kommentaar: “Fotot vaadates meenuvad kohe esimesed kevadhetked maal ja viljapuude õitemeri. Meeldib, et pilt on pisut udune, aga toob lapsed kenasti esile – hästi komponeeritud. Rahulik meeleolu tekitab tunde, et oleks vaja ka ise aeg korraks maha võtta.”

 

Aitäh kõigile, kes konkursil enda piltidega osalesid ja nõnda mõnusat kevadmeeleolu lõid.

Kõiki II vooru pääsenud töid näeb SIIT>>


Käimasolevad Canon fototehnika kampaaniad:

The post Tunneta kevadet – selgunud on “Canon Kevadfoto 2018” konkursi esikolmik appeared first on Photopointi ajaveeb.