Sigma asutaja pälvis Photokina kuldnõela
autor: Lauri Veerde

Sigma objektiivid on teada kõigile, kes vähem või rohkem pildistamisega sina peal on. Vähem teatakse aga mehest, kes nende objektiivide taga seisab. Michihiro Yamaki asutas Sigma aastal 1961. Seega tähistab Sigma käesoleval astal oma 50-ndat sünnipäeva. Ilmselt just sel puhul on mr Yamaki saanud hiljuti ridamisi auhindu. PMA nimetas ta „Aasta inimeseks“, ÜRO andis talle „Hall of Fame“ auraha. Nüüd, Jaapanis toimunud CP+ fotomessil pälvis Michihiro Yamaki prestiižseima tunnustuse, mida Photokina eales anda saab: „Photokina kuldse ilunõela“.

Nõela kinnitas mr Yamaki revääri külge Koelnmesse GmbH asepresident Oliver P. Kuhrt. Oma kõnes nimetas ta mr Yamaki`t üheks Jaapani fototööstuse pioneeridest: „Kõigest 28 aasta vanusena asutasid sa selle, mis tänaseks on tuntuks saanud nime „Sigma“ all. Aastate jooksul oled sa selle muutnud üheks maailma edukamatest firmadest. Sel aastal tähistab Sigma oma 50-ndat aastapäeva ja ma soovin edasi anda oma siirad õnnesoovid Mr Yamaki`le. Sinu objektiivid kuuluvad maailma paremate hulka ning sa võid selle üle uhkust tunda. On selge, et niivõrd suur pühendumus fototööstusesse ja panus selle arengusse ei oleks võimalik ilma kirgliku suhtumiseta oma töösse“.

Sigma ametlik pressiteade

Sigmalt kolm uut objektiivi: 12-24 mm lainurksuum, 105 mm makro ja 50-150 mm telesuum
autor: Lauri Veerde

Sigma esitleb sel nädalal jaapanis toimuval CP+ fotomessil kolme uut objektiivi. Nendeks on nii täis- kui ka poolkaadrile sobivad objektiivid 12-24mm f/4.5-5.6 EX DG HSM II lainurksuum ja 105mm MACRO f/2.8 EX DG OS HSM makroobjektiiv. APS-C mõõdus digipeeglite jaoks on aga valmistatud 50-150mm f/2.8 EX DC APO HSM telesuum

Sigma 12-24mm f/4.5-5.6 EX DG HSM II objektiiv

12-24mm objektiivi seest lainurkadele omaselt värinastabilisaatorit ei leia. See sobib nii täis- kui ka poolkaadersensori ette. Optilises konstruktsioonis on esindatud koguni neli FLD (madala dispersiooniastmega) läätse, mis aitavad võidelda kromaatiliste- ehk värvusmoonutuste vastu. Sigma sõnul murdub valgus FLD klaasi puhul praktiliselt sama ühtlaselt, nagu Canoni L-seeria objektiivides kasutatud fluorist läätsede puhul, kuid on viimastest odavam toota. Lisaks on objektiivis ka üks SLD element, mille funktsioon on FLD läätsele sarnane, kuid toimimine tuimem.

Veel on objektiivi lisatud neli asfäärilise pinnaga läätse – need hoolitsevad selle eest, et pildistatav kaader oleks terav ka servadest ja nurkadest. 12-24 lainurksuum on pritsmekindla korpusega ja HSM teravustamismootoriga. Lähimaks teravustamiskauguseks on 28 cm ja maksimaalseks suurenduseks 1:6,4.

Sigma ametlik pressiteade

Sigma 105mm MACRO f/2.8 EX DG OS HSM makroobjektiiv

105mm F2.8 on senise 105mm makroobjektiivi uuendatud versioon. Põhjaliku täiustuskuuri käigus on sellele lisatud värinastabilisaator, HSM teravustamismootor ja pritsmekindel korpus. Sarnaselt senisele mudelile on ka uuel nn ujuv teravustamissüsteem, mis tähendab seda et ühtlaselt terava kaadri saavutamiseks liigub üks lääts peamisest läätsede grupist eraldi.

Sigma ametlik pressiteade

Sigma 50-150mm f/2.8 EX DC APO HSM objektiiv

50-150mm valgusjõulise telesuumi ekvivalentseks fookuskauguseks APS-C mõõdus sensoriga peegelkaamera ees on 75-225 mm. Nii on see võrreldav Sigma populaarse 70-200mm f/2.8 objektiiviga. Uus mudel on aga senisest kergem ja kompsktsem nintg sellele on lisatud värinastabilisaator, mis Sigma sõnul tavalisest neli stoppi suurema säriajaga pildistada lubab.

Sigma ametlik pressiteade

Point TV – 50.Tamron 70-300mm F4,0-5,6 DI VC USD suumobjektiiv
autor: Lauri Veerde

Prestiižsel EISA fotoauhindade jagamisel nimetati Tamroni 70-300mm F4-5.6 2010 aasta parimaks suumobjektiiviks. Otsuse juures said määravaks neli omadust: kompaktne korpus, väga hea pildikvaliteet, vaikne autofookusmootor ning tõhus värinastabilisaator. On see siis tõepoolest nii hea objektiiv, nagu kõik räägivad? Ardo-Jako võttis selle endaga ühes ning läks seda talvisesse Tartusse proovima. Vaatame, mis tal selle kohta öelda on:

Tamron ja Sigma asuvad valmistama objektiive Sony hübriidkaameraile
autor: Lauri Veerde

Üleeile teatas Sony avalikult ja ametlikult oma otsusest avalikustada objektiivide ja adapterite tootjatele oma E-bajoneti põhilised tehnilised kirjeldused. Sony poolt heaks kiidetud firmad saavad ligipääsu vastavale informatsioonile alates esimesest aprillist 2010. See tähendab, et erinevate peegelkaamerate jaoks objektiividele valmistavad firmad nagu Tamron, Tokina, Cosina või Sigma saavad hakata tootma objektiive ka Sony hübriidkaameraile (NEX-3, NEX-5, videokaamera VG10E ning kõigile tulevikus valmis saavatele E-bajonetiga seadmetele).

Neli sellist objektiivitootjat – Carl Zeiss, Tamron, Sigma ja Cosina on juba avalikult Sony otsust hea sõnaga tunnustanud. Tamron ütleb, et võtab enda eesmärgiks „uute lahenduste ja pildistamisrõõmu pakkumise läbi E-bajoneti objektiivide tootmise ja müügi“. Sigma jaoks on esimene aprill eriti vara saabunud. Firma teatab oma pressiteates, et esimene E-süsteemi objektiiv on juba arendusjärgus ning prototüüp on väljas eile Jaapanis alanud CP+ fotomessil.

Sony ametlik pressiteade

Nikon esitleb uusi supersuumkaameraid – 36x suumiga Coolpix P500 ja 21x suumiga Coolpix L120
autor: Lauri Veerde

Lisaks täna esitletud kompaktsetele supersuumidele toob Nikon välja ka peegelkaameratele omast disainijoont järgivad aparaadid Coolpix L120 ning Coolpix P500. Mõlemad kujutavad endast väga heade tehniliste omadustega kompaktkaameraid. L120 kuulub pisut soodsamasse hinnaklassi, varjab endas vanemat tüüpi 14 MP CCD sensorit ning töötab AA suuruses tavaakudega.  P500 juures ei ole Nikon end  tagasi hoidnud – see on varustatud 36x suumiga objektiiviga, taustvalgustusega 12 MP CMOS sensoriga, kahe Expeed C2 pildiprotsessoriga ja 3″ nurga alla seatava LCD-ekraaniga. Täpsemad andmed ja suuremad tootefotod allpool:

Nikon Coolpix P500

  • 12.1 Mp taustvalgustusega CMOS sensor
  • Expeed C2 pildiprotsessorid
  • F3.4-5.7, 36x optilise suumiga objektiiv, 22.5 – 810 mm ekv (vaata lainurka!)
  • Mehaaniline värinastabilisaator
  • 3,0″, nurga alla seatav LCD, 921 000 px + elektrooniline pildiotsija
  • Manuaalsed ja poolmanuaalsed särirežiimid + Scene Auto Selector režiim
  • 5 fps sarivõte, 120 fps maksimumist väiksema formaadiga piltide puhul
  • HDR, Night Landscape ja Advanced Night Portrait režiimid
  • Full HD video @ 1920 x 1080 (30 fps) stereoheli ja optilise suumi kasutamise võimalusega filmimise ajal
  • HDMI väljund
  • 102MB sisemälu + SD/SDHC/SDXC mälukaardipesa
  • EN-EL5 liitiumaku, 220 pauku ühe laadimiskorraga
  • Saadavus: märtsikuus

Nikon Coolpix L120

  • 14.1 MP CCD
  • F3.1-5.8, 21x optilise suumiga objektiiv, 25 – 525 mm ekv fookuskaugus
  • 3,0″ LCD ekraan, 921 000 px
  • Roheline režiim
  • Filmiklipid @ 1280 x 720 (30 fps) stereoheli ja optilise suumi kasutamise võimalusega filmimise ajal
  • HDMI väljund
  • 102MB sisemälu + SD/SDHC/SDXC kaardipesa
  • Neli AA standardakut pildistavad 520 säritust ühe laadimiskorraga (NiMH elemendid)
  • Saadavus: märtsi alguses