Üleujutused Tais halvavad ka Canoni digikaamerate tootmise
autor: Lauri Veerde

Canon teatas eile ametlikult, et üleujutused Tais ei jäta mõju avaldamast ka tema digikompaktide tarnetele. Ühtegi kaameratehast Canonil küll Tais vee all ei ole, küll aga on rivist väljas mitmed kaamera osiseid tootvad tehased, millest ka Canoni digikaamerad sõltuvad. Täpsemat infot konkreetsete kaamerate kohta, mida üleujutus mõjutab, Canon ei jaganud. Teatavasti on kolme meetrise vee all Sony sensoritehas, samuti kaks Canoni printeritehast. Printeritega on firmal eriti kehva seis – äsja uhkelt avalikustatud lipulaeva Pixma Pro-1 printeri tootmine on peatatud ning selle poelettidele jõudmine on teadmata.

Allikas: amateurphotographer.co.uk

Mängi end viie päevaga Indiasse!
autor: Anni Proosa

Nonii, nüüd ongi juhtunud see, mis meie laiuskraadidel ikka juhtub… Läheb järjest külmemaks ja pimedamaks, järgmisel nädalal elame juba talveajas ning pilkases pimeduses. Selle kõige eest võid aga pageda eksootilisele Tamroni Fotosaarele. Tegemist on kaasahaarava veebimänguga, kus pead Tamroni 18-270mm objektiiviga seiklema ringi mööda kaunist lõunamere saart ning otsima etteantud kaadreid, et need siis võimalikult täpselt ja kiirelt jäädvustada.

Mida osavam oled, seda rohkem saad punkte, et võita endale Tamroni 18-270mm suumobjektiiv, National Geographic fotokott või National Geographic Tundra statiiv. Kõige magusam on muidugi mängu peaauhind – kahenädalane puhkus Goa päikeseparadiisis Indias. Muideks, praegu mängima hakates osaled peaauhinna loosimises eriti väikese vaevaga, sest peaauhind loositakse välja kõigi mängijate vahel olenemate nende skoorist.

Seega, too vaheldust oma halli argipäeva ja asu mängima.  Aega on veel vaid 5 päeva (kampaania lõppeb 31. oktoober), et reaalsusest saarele põgeneda ning endale auhindu koguda!

Võida endale mõnus puhkus ja kutsu sõbradki seiklusele: http://www.fotosaar.ee

Sony sensoritehas on vee all, kaameratootjail vesi ahjus
autor: Lauri Veerde

Olukord Tais on päris tõsine – seda nii sealsete inimeste kui ka kaameratootjate jaoks. Ülaloleval pildil on näha Sony tehas, mis on uppunud kolme meetri sügavusse vette. Tehases valmistatakse sensoreid – ja mitte ainult Sony kaamerate jaoks vaid ka näiteks Nikoni ja Apple`i tarvis. Nikonrumours.com seostab Nikoni uue ja uhke, väidetavalt 36 MP sensoriga D800 peegelkaamera avalikustamise edasilükkamist just töö seiskumisega sellessamas Sony sensoritehases. Ka Sony uued NEX-7 ja A65 kaamerad on Amazonist müügilt võetud, viidates “probleemisele tootmises”. Globaalse majanduse ülim haavatavus näitab oma hambaid – enda omad võime sedamoodi peagi varna riputada.

Peamine allikas: petapixel.com

Nikoni digipeegelkaameraid tootev tehas endiselt vee all
autor: Anni Proosa

Mõned nädalad tagasi kajastasime oma blogis Tai üleujutust (vt: 50 aasta raskeim üleujutus Tais lõi rivist välja Nikoni tehase), mis muuhulgas halvas väga paljude tehaste töö. Nende hulka kuulub ka Nikoni digipeegleid tootev tehas, mille esimene korrus täitus veega. Töö on peatatud juba 6.oktoobrist alates ja Nikoni digipeeglite ning objektiivide tootmine on peatatud.

Paraku peab tõdema, et kuni tänaseni ei ole olukord paranenud ja tööd ei ole endiselt võimalik alustada, sest veetase on tehases kohati kuni 2 meetrit kõrge. Õnneks ei ole ükski Nikoni töötaja üleujutuses viga saanud.

Nikoni bossid ei oska veel hinnata kahjude suurust ega seda, millal olukord normaliseerub ja tehas taasavatakse. Kuid käivad ettevalmistused uue tehnika soetamiseks ja vaadatakse üle teiste Nikoni tehaste tootmisülesandeid.

Nikon on ära jätnud sel nädalal Belgias toimuma pidanud pressiesitluse.  Eeldatavasti annab see märku, et üleujutus Tais mõjutab ka mitmete kaamerate lansseerimist, näiteks kauaoodatud Nikon D800 turule tulekut.

Kõnealuses tehases toodetakse umbes 5 miljonit digipeeglkaamerat aastas ja peaaegu sama palju objektiive. Nikon toodab Tais ligi 90% digipeeglitest ja 60% objektiividest.

Allikad: nikon.com; techradar.com; amateurphotographer.co.uk

Photopoint annab Tartu Kõrgema Kunstikooli fototudengile 1000 € suuruse stipendiumi
autor: Lauri Veerde

Fotograafiks sünnitakse, mitte ei õpita. Kui aga fotograafiks sündinu oma saatusest määratud kutsumust ka kõrgemal tasemel täiendab, võib tulemuseks olla midagi erakordset. Sellist erakordsuse võimalust pakub fotograafiks sündinuile Tartu kõrgem Kunstikool oma fotograafia eriala näol. Juba teist aastat aitab neid võimalusi avardada Photopoint, andes välja 1000 € suuruse stipendiumi.

Täna välja kuulutatud Photopointi stipendiumile saavad kandideerida kõik TKK fotograafiaosakonna II, III ja IV kursuse tudengid. 2011/2012 õppeaastal igakuiselt välja makstav stipendium määratakse aktiivselt kunstilises tegevuses osalevale ja heade õppetulemustega üliõpilasele. Loodame, et selline igakuine rahaline toetus aitab üliõpilasel senisest veelgi paremini õppetööle ning loomingulisele tegevusele pühendada ning et võiksime Photopointi laboritest aastate pärast printida töid, mis on tõeliselt erakordsed.