Photopointist peegelkaameraga 10 tasuta 15×23 cm pilti.
autor: Lauri Veerde


Teadagi, et peegelkaamera pildistab kvaliteetsemaid pilte kui pisike kompaktkaamera. Miks mitte neid ilusaid fotosid siis tavaliselt suuremana paberile välja printida? Kui ostad peegelkaamera selle aasta sees Photopointist, saad lisaks muudele hüvedele kaasa kupongi kümne 15×23 cm mõõdus piltide tasuta trükkimiseks. Nii saad oma uue kaameraga pildistatud ilusaid fotosid arvutiekraanilt vaatamise asemel päriselt käes hoida – suurelt ja efekselt.

Lisaks 10 suureformaadilisele fotole saab Photopointist peegelkaamera (või hübriidkaamera) ostnu kingitusena kaasa kupongi 50 10×15 cm mõõdus foto tasuta tellimiseks, Fotograafia algkursuse, 2GB lisaruumi Snäpi pildipangas ja Photopointi kliendikaardi.

Peegelkaamerad Photopointis

Ja Tamroni Fotosaare võitjad on…
autor: Anni Proosa

Tamron fotosaar

Lõppenud on kolm kuud kestnud kaunis veebimäng Tamroni Fotosaar, mis pakkus  fotohuvilistele eksootilist virtuaalseiklust  ja võimalust kiiruse ning osavuse eest toredaid auhindu võita.  Täna on ilmselt päev, mida kõik mängijad on pikka aega oodanud. Nimelt loosime välja viimased auhinnad ning mis kõige põnevam – täna selgub ka peaauhinna ehk India reisi võitja. Kes hakkab edaspidi pildistama Tamron 18-270mm PZD objektiiviga? Kelle kraami kannab edaspidi National Geographicu kott ja kelle kaamera hakkab seisma National Geographicu statiivil? Ning mis peamine – kes puhkab kaks nädalat Goa päikeserannikul? Kas üks õnnelikest oled Sina?

Ilma pikema venituseta esitleme Fortuuna abiga loositud õnnelikke võitjaid!

National Geographic Tundra kuulpeaga statiivi saavad Tamroni fotosaare mängijad:

  • Jevgenia Kravtšenko
  • Sirje Kepp
  • Kaido Saar
  • Reimo Unt
  • Jaan Kork

National Geographic Medium õlakoti saavad Tamroni fotosaare mängijad:Kristina Alas

  • Tarmo Tamm
  • Riina Kallus
  • Liia Leima

Tamron AF 18-270mm F3,5-6,3 DI II VC PZD objektiivi (Nikon, Canon või Sony) saab endaleTamroni fotosaare mängija:

  • Priit Öövel

Peaauhind: reis Goa päikeseparadiisi Indias

  • Merike Randoja

Palju õnne kõigile võitjatele!

Tõelised fotograafiahuvilised on oodatud ka Tamron Eesti Facebooki lehele.

Tule isaga fotostuudiosse pildistama. Tasuta!
autor: Anni Proosa

Fotostuudio

Isadepäeva puhul on sel nädalavahetusel ehk 12.-13. novembril fotostuudios isaga pildistamine tasuta.  Teeme 2-3 professionaalset stuudiofotot ning Sina valid neist parima, mille saad oma e-mailile tasuta. Ja nii lihtne ongi! Seega ära jäta kasutamata võimalust jäädvustada üks tore hetk koos isaga. Fotostuudio asub Tartu Eedeni keskuse Photopointis, seega on muude sisseostude tegemise kõrvalt eriti mugav ka pildistamas ära käia.

Kui Sa sel nädalavahetusel fotostuudiosse ei jõua, siis ära muretse. Nüüd on meil olemas ka igaks tähtpäevaks sobivad fotostuudio kinkekaardid ja võimalik on valida kahe paketi vahel: Stuudioseeria 6 (värtusega 35€) ja Stuudioseeria 12 (väärtusega 59€).  Fotosessiooniks kulub 15-30 minutit ja temaatikat piirab ainult Sinu fantaasia. Tehtud piltide seast saad valida parimad ning vastavalt paketile on hinna sees 6 või 12 paberfotot suuruses 10×15 cm ning täissuuruses failidega CD-plaat.

Kinkekaarti saab soetada vaid Eedeni keskuse Photopointist. Kinkekaart kehtib 3 kuud.

Fotostuudio – kingi meeldejäävaid hetki!

Failide taastamine mälukaardilt – professionaalselt Photopointis
autor: Lauri Veerde

See juhtus Point TV 54. video võtetel. Olime filminud Emajõe ääres, raekoja platsis, Toomemäel ja video oli juba peaaegu purgis. Kaamerat öövõtete filmimiseks valmis seades kustutasin automaatselt eelmise testiklipi ja… haarasin juustest. Eelmise klipi kustutamise asemel olin ma hoopis mälukaardi vormindanud. Ehk sellelt kõik seni filmitud materjali kustutanud. Olen harjunud pilte ja videoid mälukaardilt eemaldama mitte ükshaaval vaid format-funktsiooniga ning nüüd maksis see tingitud refleks mulle valusalt kätte.

Mälukaardilt kustutatud failid – isegi formaaditud failid – ei ole aga veel jäädavalt kadunud. Eeldusel, et kaardile enam uut sisu peale ei salvestata ega uuesti ei vormindata, on üldjuhul võimalik kustutatud failid taastada. Seda võib proovida teha ise kodus, mingi vastava programmi abil. Lihtsam on aga tuua tühjendatud mälukaart Photopointi ja lasta spetsialistil see korralikult läbi skännida.

Kui sul sellist laadi õnnetus juhtub, siis too oma mälukaart (CF, SD, Micro SD, MMC vms) ükskõik millisesse Photopointi kauplusesse. Andmete taastamiseks kuluv aeg sõltub mälukaardi ja taastatavate failide mahust ja muudest teguritest. Reeglina saab taastatud failid kätte järgmiseks päevaks – kokkuleppel klienditeenindajaga võib-olla ka varem. Failid kirjutame DVD/CD plaadile (toorik hinna sees) või sinu enda kaasa võetud andmekandjale. Teenuse hind on 12.99€.

Meil Antoniga läks Point TV filmimisel siiski hästi (kui välja arvata Antoni etteheitvad pilgud minu suunas). Võtsin tühjendatud mälukaardi kaamerast ja filmisime edasi varukaardiga. Pärast võtteid viisin kaardi Photopointi ja sain oma videofailid kätte. Koos failinimede ja isegi EXIF-infoga!

Panasonic DMC-GH2 tarkvarauuendus muudab videopildi kvaliteetsemaks
autor: Lauri Veerde

Panasonic annab teada, et seab esimesel detsembril oma veebilehele allalaadimiseks tarkvarauuenduse DMC-GH2 hübriidkaamerale. Tegemist on päris olulise uuendusega, sest täiustuste ja paranduste nimekiri on pikk. Kaamerale on kavas lisada uus videorežiim mis sobib senisest paremini järeltöötluseks. Lisatud on tugi uute PowerZoom objektiivide kasutamiseks, ekraani puutetundlikud funktsioonid on võimalik välja lülitada, parandatud on automaatse särikahvelduse režiimis järjestike fotode pildistamise kiirust ja kogust ning palju muud.

Lisaks DMC-GH2 hübriidkaamera tarkvarauuendusele saab 1. detsembrist alates alla laadida ka kaameraga koos tuleva PHOTOfunSTUDIO 6.0 BD tarkvara versiooniuuendust. Kui õige aeg käes, saab need uuendused alla laadida Panasonicu Jaapani veebilehelt.

Allikas: Dpreview.com