Vaheta vana digikompakt Pentax K-30 peegelkaamera vastu
autor: Anni Proosa

Pentax K-30

Soovid suurepärast pildikvaliteeti ja ise kaamera üle kontrolli omada? Võibolla peaksid hülgama piiratud võimaluste ja väikese sensoriga kompaktkaamera ning astuma järgmise sammu. Aga kuidas kõigi peegelkaamerate seast õige valik teha?

Algtaseme peegelkaameratest on kindlasti hea valik Pentax K-30, millel on ka mitmeid omadusi, mis kalleid profikaameraid iseloomustavad – näiteks ilmastikukindlus. Lisaks on K-30 ja erinevad kit’id (kaamera kerest ja objektiivist koosnevad komplektid) hetkel Photopointi veebipoes müügil soodushindadega. Hiljuti jõudis Photopointi ka siidistes ja kristalsetes värvikuubedes kaameraid. Kõlab küll teleturulikult, aga ka see ei ole veel kõik. Kui tood oma vana digitaalse kompaktkaamera veebruari jooksul meile, siis saad uue Pentax K-30 kaamera soetada soodushindadest veel 50€ soodsamalt. Kaamera peab olema töökorras ja spetsiaalaku puhul koos laadijaga.

Tule veebruaris Photopointist läbi ja vaheta endale uus sõber.

Canon EOS M hübriidkaamera ülevaade
autor: Lauri Veerde

Canon-eos-m-digikaamera--digitest

Canoni esimene hübriidkaamera, eelmise aasta keskel avalikustatud EOS M, on saanud nii kriitikat kui kiitust. Kahtlemata on selle pildikvaliteet samal tasemel Canoni poolkaadersensoriga peegelkaameratega, muidugi on selle korpus tugev ja kvaliteetsetest materjalidest ja loomulikult on selle omaduste nimekiri pikemgi, kui üks algaja fotohuviline vajaks. Samas on sellel kaameral aga ka ilmselgeid puudusi, mis mõnele ostjale üldse olulised pole, mõne jaoks aga määravaks osutuda võivad.

Täna, eestikeelsel tehnikaülevaadete lehel Digitest.ee ilmunud ülevaates võtab Anton lähema vaatluse alla kõik Canon EOS M head küljed ja puudused. Tehakse näidispilte ja vaadatakse pildikvaliteeti. Kui sind see kaamera huvitab, siis klõpsa end kindlasti ülevaate juurde Digitesti veebilehel.

Sony NEX kaamera ostjale kingituseks tasuta fotokoolitus
autor: Anni Proosa

Sony NEX

Sony NEX hübriidkaamerad on mõõtudelt kompaktsed, kuid pakuvad peegelkaamerate pildikvaliteeti ja funktsionaalsust. Et seda profikvaliteeti aga taskust välja pigistada, on vaja kaamerat tundma õppida. Sel puhul ongi kõigile NEX kaamerate ostjatele kuni 13. aprillini  kingitus – tasuta koolitus.

Tasuta fotokoolitus Annika Metsla või video- ja fotokoolitus Rasmus Jurkatami juhendamisel toimub 14. aprillil Kumus. 4-tunnine koolitus sisaldab nii teooriat kui ka võimalust uued teadmised oma uue kaameraga praktikas proovile panna. Koolitus on ette valmistatud just NEX kaamerat silmas pidades. Päeva esimeses pooles kuuleb kaamera tehniliste omaduste, kompositsiooni, valguse ja lisavarustuse kohta. Päeva teises pooles on igal osalejal võimalik pildistada ning tehtud tööde kohta tagasisidet saada.

Loe lähemalt tasuta koolituse kohta

Sony NEX

Fujifilm F900 EXR ja F850 EXR on võimsa 20x suumi ja väikese korpusega kompaktkaamerad
autor: Lauri Veerde

fujifilm-cameras

Võimsa suumi ja pisikese korpusega kompaktkaamerad on viimastel aastatel üsnagi popiks muutunud. Igal endast lugupidaval tootjal on üks selline olemas. Canonil PowerShot SX260 HS, Panasonicul Lumix TZ40, Sony`l CyberShot HX20V… Täna esitleb Fujifilm enda kõige võimekamat kaamerat selles kategoorias. Fujifilm FinePix F900 EXR on otseseks konkurendiks kõigile eelpoolnimetatud aparaatidele.

F900 EXR kaamera 20x suumiga objektiiv on lõpuni välja suumituna pisut valgusjõulisem kui konkurentidel. Samuti väärib märkimist F900 EXR sensor, millele on lisaks pilti salvestavatele pikslitele pikitud veel teravustamisele kaasa aitavad pikslid. Need on need faasituvastusega pikslid, nagu Canoni EOS 650D ja Fujifilmi enda X20 kaameral. Fujifilm läheb koguni nii kaugele, et väidab F900 EXR kaameral olevat maailma kiireima autofookuse. Me ei tea, kas see ka tõele vastab, küll on sel aparaadil aga WiFi ühendus ning ka RAW failide salvestamise võimalus, mida tavaliselt selles kategoorias ei kohta.

Fujifilm FinePix F900 EXR kaameraga koos tuleb ka Fujifilm FinePix F850 EXR. Sellel ei ole sensoril neid teravustamisele kaasa aitavaid piksleid ega WiFi ühenduse võimalust. Samuti ei saa sellega pildistada RAW faile ja sarivõte on 11 fps asemel 9 fps. Muude omaduste poolest on see aga identne F900EXR kaameraga.

Fujifilm FinePix F900EXR olulisemad omadused:

  • 16 MP 1/2″ EXR-CMOS II sensor. Faasituvastusega teravustavad pikslid sensoril.
  • Olympuse väitel “maailma kiireim autofookus, 0,05 sekundit”
  • 20x suumiga, F3.5 – F5.3 objektiivi fookuskauguste vahemik on 25 – 500 mm (35 mm ekvivalendina)
  • Lähim teravustamiskaugus: 5 cm. Käsitsi teravustada ei saa. Autofookuse abivalgus.
  • Sensorinihutusega värinastabilisaator
  • 5-suunaline optiline värinastabilisaator aitab pildistada teravamaid fotosid ka suurema fookuskauguse korral
  • 3.0″ LCD-ekraan mahutab hea hulga piksleid (920 000 px)
  • Töövalmis 1.1 sekundiga. Ooteaeg fotode pildistamise vahel – 0,5 sek.
  • Sarivõte: 11 fps
  • Ühendused: WiFi, HDMI, USB 2.0.
  • PASM särirežiimid, salvestab ka RAW faili
  • Videorežiim: 1920 x 1080 (30 fps), 1280 x 720 (30 fps), H264 või MPEG-4 koodekiga. Stereoheli salvestamine
  • Mõõtmed: 105 x 61 x 36 mm
  • Kaal: 232 g

Fujifilm FinePix F900EXR

04 022 05

Fujifilm FinePix F850EXR

f850exr f850exr-3 f850exr-2

Nikon tutvustas uut lainurk-suumobjektiivi: AF-S Nikkor 18-35mm F3.5-4.5G ED
autor: Silver Pik

Nikon 18-35

Sarnaselt teiste tootjatega hoidis Nikon enda paremad fotopalad CP+ 2013 fotomessi jaoks ning esitles uut lainurk-suumobjektiivi täiskaader (FX  formaadis) sensoriga kaamerate jaoks. Täiskaader sensori ees annab uus objektiiv maksimaalse vaatenurga 100°, tehes sellest objektiivist suurepärase kaaslase grupifotode või linnavaadete pildistamisel või filmimisel kitsastes oludes. Objektiivi seest leiab seitsme labaga diafragma, mis annab meeldiva bokeh‘i. Lisaks on objektiivis kasutusel kaks ED (eriti madala dispersiooniga) ning kolm asfäärilist elementi kromaatilise aberratsiooni vähendamiseks ning geomeetriliste moonutuste eemaldamiseks. Optika on Nikoni sõnul disainitud suure eraldusvõimega sensorite jaoks, nagu on kasutusel D800 ning D600 sees, et tagada maksimaalse teravuse. Uus objektiiv on varustatud ka SWM (Silent Wave Motor) teravustamismootoriga, et teravustamine oleks vaikne ning kiire. Sellega tagatakse ka minimaalne müra kaamera poolt filmimise ajal.

AF-S Nikkor 18-35mm F3.5-4.5G ED tuleb müügile 2013. aasta märtsis ning umbkaudseks hinnaks saab olema 750€.

Tehnilised andmed:

  • Konstruktsioon: 12 elementi kaheksas rühmas (2 ED-klaasist elementi, kolm asfäärilist elementi ja Nikon Super Integrated Coating)
  • Maksimaalne ava: f/3.5–4.5
  • Minimaalne ava: f/22–29
  • Vaatenurk: 100°–63° (76°–44° Nikon DX formaadis)
  • Diafragma labade arv: 7 tk (ümarad)
  • Lähim teravustamiskaugus: 0,28 m
  • Filtrikeere: 77mm
  • Mõõdud: ligikaudu 83 x 95 mm
  • Kaal: 385 h

Allikas: Nikoni pressiteade

Tooteinfo Nikon veebilehel