Pentax MX-1 digikaamera võitis prestiižse disainiauhinna
autor: Uku Lilleväli

pentax-mx-1-deddot

Pentax avaldas täna hommikul, et nende aasta alguses esitletud kompaktkaamerate lipulaev Pentax MX-1 valiti maailma prestiižseimal Red Dot Design Award disainiauhindade jagamisel 4662 kandidaadi hulgast ja 19 erinevast kategooriast ühe tootedisaini auhinna võitjaks.

Red Dot Design Award on Saksamaal toimuv igaaastane disainiauhindade jagamine, kus viimase kahe aasta jooksul turule tulnud tooteid hinnatakse innovatiivsuse, funktsionaalsuse, ökoloogilisuse ja mitmete teiste kriteeriumite põhjal.

Pentax MX-1 on soliidse väljanägemisega digikaamera, mille kaasaegsed funktsioonid ja retrosugemetega disain moodustavad huvitava ja efektiivse koosluse. Valgusjõulise f/1.8 ava, 12 MP CMOS sensori, mehaanilise värinastabilisaatori ja uue pildiprotsessori koostöö abil on kaameraga võimalik teha ilusaid pilte, mis on konkurentide uhkemate aparaatidega tehtud fotode kõrval igati võrdväärsed. Rohkem võib kaamerast teada saada artiklist “Karbist välja: Pentax MX-1 digikaamera“.

Pentax MX-1 kaamerad leiab igast Photopointi esindusest ja veebipoest:

Canon EOS 100D on maailma väikseim ja kergeim peegelkaamera
autor: Lauri Veerde

canon-100d-peegelkaamera-photopoint-avang

Viimastel aastatel on hübriidkaamerad fotohuviliste seas aina populaarsemaks muutunud. Pole ka ime, sest Sony NEX-seeria, Panasonicu G-seeria või Canoni M-seeria hübriidid on pisikeste korpustega, ent pakuvad sama head pildikvaliteeti nagu suuremad peegelkaamerad. Samas on neid aga ka ebamugavam kasutada, sest kompaktsuse nimel on nende seest eemaldatud optiline pildiotsija. Mitmed kaameratootjad on samas väljendanud seisukohta, et ka praeguseid peegelkaameraid saab märksa pisemaks muuta, eemaldamata neilt olulisi omadusi. Täna on materialiseerunud Canoni säärane püüdlus – Jaapani kaamerameister esitleb maailma pisemat ja kergeimat peegelkaamerat EOS 100D.

Palun kliki video vaatamiseks siia

Canon EOS 100D olulisemad omadused

  • 18 MP Hybrid AF CMOS sensor (APS-C mõõdus nagu teistel Canoni alg- ja kesktaseme peegelkaameratel)
  • 14-bit DIGIC 5 pildiprotsessor
  • 3.0″ diagonaaliga puudutustundlik (capacitive) ekraan. 1040000 px
  • 9 autofookuspunkti, keskmine on risttüüpi
  • Pildiotsija suurendus: 0.87 x. Pentapeegel
  • Filmib Full HD videoklippe 1920 x 1080 px (30, 25, 24 fps). Jätkuv teravustamine filmirežiimil
  • Sisseehitatud mono mikrofon, 3.5 mm mikrofonipesa
  • Digifiltrid – ekraanilt kadreerides näidatakse filtriefekti
  • 4 kaadrit sekundis sarivõte
  • ISO 100 – 12800, võimendusega 25600

EOS 100D digipeeglit katsuda saanute sõnul olevat see tõepoolest imepäraselt kerge ja pisike – praktiliselt sarnane Panasonicu suurematele G-seeria hübriididele. Loogiline oleks nüüd siinkohal arvata, et nii pisikesel kaameral on ka tavalisest vähem juhtnuppe ja lihtsamad omadused. Aga võta objektiivist – nii see ei ole. EOS 100D kaamera on väga sarnane (isegi mitte päris algtaseme 1100D-le vaid) äsja esitletud EOS 700D peegelkaamerale. Pildiotsija kaadri katvus ei ole sugugi väiksem ning olemas on (lisaks USB-le ja HDMI-le) isegi pesad kaugjuhtimispuldi ja 3.5mm mikrofoni ühendamiseks. Hästi tehtud, Canon.

Pisema korpuse nimel on muidugi võrreldes 700D kaameraga tehtud ka mõned kompromissid. Nii on 100D aku pisem ning peab vastu 380 säritust (700D – 440 säritust). Samuti on sarivõte 5 asemel 4 kaadrit sekundis ning  üheksast teravustamispunktist on vaid üks keskmine risttüüpi ehk eriti tundlik. Samas on pisikese korpuse tagaküljele mahtunud ära 700D kaameralt tuntud ülihea lahutusvõimega puutetundlik LCD-ekraan, mis siin ei ole küll välja keeratav ja pööratav, vaid fikseeritud.

Canon lubab EOS 100D peegelkaamera turule tuua aprillis. Täpsem hind ilmub siia kohe, kui info saabub.

Canon EOS 100D tootefotod

 

canon-100d-peegelkaamera-photopoint-10

canon-100d-peegelkaamera-photopoint-5 canon-100d-peegelkaamera-photopoint-11 canon-100d-peegelkaamera-photopoint-13 canon-100d-peegelkaamera-photopoint-1 canon-100d-peegelkaamera-photopoint-3 copy

Canon PowerShot SX280 HS ja SX270 HS on võimekad kompaktkaamerad 20x suumi ja ülikiire sarivõttega
autor: Lauri Veerde

canon-280-hs-digikaamera-photopoint-avang

Lisaks EOS 100D ja EOS 700D peegelkaameratele toob Canon täna lagedale kaks kompaktkaamerat. PowerShot SX280 HS  ja PowerShot SX270 HS kuuluvad 20x suumobjektiivi ja manuaalse särijuhtimise võimalusega Canoni võimekamate kompaktkaamerate hulka. Sellised võimsa suumi ja paindlike seadistusvõimalustega kompaktkaamerad on viimastel aastatel üsna populaarseks muutunud – Canonile pakuvad näiteks selles vallas konkurentsi äsja esitletud Panasonic Lumix TZ-40 ja Fujifilm F900 EXR.

PowerShot SX280 HS  ja PowerShot SX270 HS seest leiame 12MP CMOS sensori ning uhiuue Digic 6 pildiprotsessori, mis võimaldab sarivõtet pildistada maksimaalselt 14 kaadrit sekundis (täissuuruses pildid). Kaamerate väliskuju ja nuppude asetus ei erine oluliselt vanematest SX240 HS ja SX260 HS mudelitest. Kahjuks on samaks jäänud ka 3″ LCD-ekraan, mis jätkuvalt vaid 461 000 pikslit mahutab.

PowerShot SX280 HS kaameral on lisaks muudele omadustele ka GPS ning WiFi, PowerShot SX270 HS kaameral neid ei ole. Canoni ametlik pressiteade ja tootefotod:

Pressiteade 21. märts  2013

Canon toob müügile uue põlvkonna protsessoriga DIGIC 6 kaamerad PowerShot SX280 HS ja PowerShot SX270 HS

Canon toob täna müügile kaks uut ja võimast PowerShoti SX-seeria mudelit – kompaktse ja mitmekülgse PowerShot SX280 HS ning PowerShot SX270 HS. Ühendades Canoni uhiuue pildiprotsessori tehnoloogia DIGIC 6 20-kordse optilise suumiga, on need mudelid sobivad kõikvõimalike stseenide detailseks ja täis-HD (60p) kvaliteediga jäädvustamiseks. PowerShot SX280 HS WiFi-funktsioon võimaldab sõltumata kohast või ajast kvaliteetseid pilte jäädvustada ja jagada. Kaamerat on võimalik kiiresti ühendada ka teiste seadmetega, nagu tahvelarvuti, lauaarvuti või nutitelefon.

Mõlema kaameramudeli keskmes on Canoni uue põlvkonna pildiprotsessor DIGIC 6, mis võimaldab teha vähese valgusega kvaliteetseid pilte, aga ka täis-HD-videoid kiirusel kuni 60 kaadrit sekundis. Protsessor DIGIC 6 müra on viidud minimaalseks ning see jäädvustab välku või statiivi kasutamata mudelite eelkäijatega võrreldes kuni 30% rohkem detaile[i].

HS-süsteem ühendab uue pildiprotsessori DIGIC 6 ülitundliku 12,1-megapikslise CMOS-sensoriga, et pakkuda vähese valgusega oludes minimaalse hägu ja müra ning laia dünaamilise ulatusega pilte – see on sobiv näiteks päikesevalguses varju  jäävate detailide jäädvustamiseks. Protsessori DIGIC 6 ja HS-süsteemiga saab kasutaja nautida laia valgustundlikkusega (kuni ISO 6400) pildistamist.

Protsessoriga DIGIC 6 salvestatakse videod laialdaselt ühilduvas MP4-vormingus, mida saab esitada mitmes erinevas kaasaskantavates seadmes. See võimaldab jäädvustatud materjali ilma ajamahuka failiteisenduseta pere ja sõpradega jagada.

Tänu 4-astmelise optilise pildistabilisaatori (IS) ja 20-kordse optilise suumiga Canoni 25 mm lainurkobjektiivile on kaamerad PowerShot SX280 HS ja PowerShot SX270 HS sobivad ka algajale fotograafile. Tehnoloogia ZoomPlus muudab suumiulatuse digitaalselt kuni 40-kordseks, säilitades teravuse, detailsuse ja kvaliteetse eraldusvõime..

Mudeli PowerShot SX280 HS WiFi-funktsioon võimaldab kasutajal lihtsalt oma pilte jagada, laadides neid sotsiaalvõrgustikku, ühendatud seadmesse või veebivarunduseks internetti.

Kaamera PowerShot SX280 HS sisseehitatud GPS-funktsioon[ii] sildistab automaatselt iga pildi ja video kohaliku aja- ja võttekohateabega. See funktsioon teeb näiteks reisimarsruudi jälgimise lihtsamaks. Integreeritud funktsioon GPS Logger salvestab kaamera asukoha reisi ajal regulaarsete intervallide järel. Funktsioon A-GPS kasutab aga WiFi-t GPS-i abiteabe kiireks allalaadimiseks, vähendades oluliselt satelliidisignaali vastuvõtmiseks kuluvat aega.

Kasutaja saab pildistamisrežiimi kiiresti täis-HD-kvaliteedi (1920 x 1080p) ja stereoheliga videosalvestusele ümber lülitada. 60p režiimis filmimine võimaldab uuel tasemel videojõudlust, videotöötlustehnoloogia (30 kaadrit sekundis) teeb pildi üksikasjalikuks. DIGIC 6 protsessor võimaldab aga täis-HD-videotes täiustatud müratöötlust[iii].

Võimsat 20-kordset optilist suumi saab kasutada ka filmimise ajal. Tänu täiustatud dünaamilise pildistabiliseerimisrežiimiga uusimale intelligentsele pildistabilisaatorile on liikumise pealt jäädvustatud videod teravad ja ilma häguta. Täiustatud režiimis on 5-teljeline pildistabilisaator, mis korrigeerib veelgi sujuvama videomaterjali saamiseks muuhulgas ka pöörlevat ja paralleelset kaameravärinat – need on kõndimise pealt filmimisel tavalised nähtused.

Kaamera PowerShot SX280 HS kasutaja saab umbes 461 000 punktiga 7,5 cm (3-tollise) PureColor II G LCD-ekraaniga hõlpsalt kadreerida ja jäädvustatud materjali üle vaadata. Karastatud klaas pakub lisakaitset ja tugevust ning suur kontrastsus koos Quick Bright tehnoloogiaga muudab ekraani isegi eredas päikesevalguses hästi vaadatavaks.

Kaamerad PowerShot SX280 HS ja PowerShot SX270 HS pakuvad Canoni tunnustatud nutikat automaatrežiimi, mis tuvastab kuni 58 eri stseeni ja määrab parimate tulemuste saavutamiseks sobivaimad sätted. Mõlemal kaameral on ka uus hübriid-automaatrežiim, mis jäädvustab enne nutika automaatrežiimiga ideaalse võtte jaoks parimate sätete valimist 4-sekundilise 720p eraldusvõimega videoklipi. Iga päeva lõpus moodustatakse nendest 4-sekundilistest klippidest üks selle päeva piltide kaadritaguseid kujutav videolugu. Piltide puhul on võimalik kasutada ühte seitsmest[iv] loomingulisest filtrist, mille hulka kuuluvad ka kalasilma- ja miniatuuriefekt.

Edasipüüdlikum ja kogenum või oma fotograafiaannet arendada sooviv kasutaja võib oma kaamera sätete juhtimise ka täielikult enda kätesse võtta, kasutades keerulisemaid režiimivalikuid, sealhulgas režiime Tv ja Av, et säriaega ja ava reguleerida või täismanuaalrežiimi kõigi sätete kontrollimiseks.

PowerShot SX280 HS – põhiomadused

  • 20-kordne suum, 25 mm objektiiv
  • HS-süsteem: 12,1-megapiksline CMOS-sensor ja protsessor DIGIC 6
  • Intelligentne pildistabilisaator, täiustatud dünaamiline pildistabilisaator
  • WiFi
  • Täis-HD (60 kaadrit sekundis)
  • 7,5 cm (3 tolli) PureColor II G vedelkristallekraan
  • A-GPS-iga GPS
  • Hübriid-automaatrežiim, nutikas automaatrežiim
  • Manuaalne, Av- ja Tv-režiim
  • Kiire sarivõte Lisavarustusena veekindel ümbris

 

PowerShot SX270 HS – põhiomadused

  • 20-kordne suum, 25 mm lainurkobjektiiv
  • HS-süsteem: 12,1-megapiksline CMOS-sensor ja protsessor DIGIC 6
  • Intelligentne pildistabilisaator, täiustatud dünaamiline pildistabilisaator
  • Täis-HD (60 kaadrit sekundis)
  • 7,5 cm (3 tolli) PureColor II G vedelkristallekraan
  • Hübriid-automaatrežiim, nutikas automaatrežiim
  • Manuaalne, Av- ja Tv-režiim
  • Kiire sarivõte
  • Lisavarustusena veekindel (40 m) ümbris

 


[i] Valgustundlikkusega ISO 3200.

[ii] GPS-i kasutamine võib mõnes riigis või regioonis piiratud olla. GPS-i kasutamisel tuleb järgida asukohariigi ja piirkonna seadusi ja eeskirju, sealhulgas kõiki elektroonikaseadmete kasutamise piiranguid.

[iii] 2 astet parem võrreldes protsessoriga DIGIC 5 ja kasutades valgustundlikkust ISO1600.

[iv] Loomingulised filtrid on järgmised: pehme fookus, eriti ergas efekt ning kalasilma-, miniatuuri-, plakati-, mängukaamera- ja monokroomiefekt.

 

canon-280-hs-digikaamera-photopoint-1

canon-280-hs-digikaamera-photopoint-2

canon-280-hs-digikaamera-photopoint-5

canon-280-hs-digikaamera-photopoint-7

canon-280-hs-digikaamera-photopoint-4

canon-280-hs-digikaamera-photopoint-3

 

KKK – Kas minu tellitud paberfotodele võib järele tulla ka keegi teine?
autor: Lauri Veerde

fin_KKK0941Photopointist tellitud paberfotod võib lasta endale saata lähimasse pakiautomaati või postkontorisse või hoopis kulleriga koju. Neljas võimalus on tellimusele ise Photopointi kauplusesse järele tulla. Mõnikord võib aga juhtuda, et pildid ongi tellitud kauplusesse, kuid mingil põhjusel sa ise nendele järele tulla ei saa. Kas võib siis neile järele saata kellegi teise?

Loomulikult võib tellitud fotodele järele tulla ka keegi sinu pereliikmetest või sõpradest-tuttavatest. Oluline on aga seejuures, et järeletulija teaks fotosid õigesti küsida, sest võhivõõrastele me oma klientide pilte ei anna. Seega peaks paberfotodele järele tulles teadma vähemalt kolme asja:

  1. Mida on tellitud
  2. Kelle nimele on tellitud
  3. Mis kuupäevaks tellimus valmis pidi olema

PhotoExpress Online veebikeskkonnas tuleb fotode tellimiseks nende eest kohe pangalingi abil ka tasuda. Seetõttu pole ei sul endal ega ka piltide järele tulijal enam poes vaja pangakaarti või eurosid otsida. PhotoExpress 3 programmiga fotosid tellides tuleb fotode järele minejal tasuda kaupluses kohapeal.

Telli paberfotod siit: www.photoexpress.ee

 

Nissin Di700 välklamp uhkeldab uudse menüü ja 3.5mm sünkropesaga
autor: Lauri Veerde

NissinDi700

Nissin on vaikselt uuendamas oma välklampide valikut. Sügisel esitles see Jaapani firma oma kangeimat kahurit MG8000 Extreme. Nüüd vahetab Nissin välja sellest samm allpool oleva Di866 Mark II mudeli ning kougib lagedale Di700 nime kandva välklambi. Üks olulisemaid uuendusi selle juures on hoopis teistmoodi menüü ja seadistuste süsteem. Sarnaselt senistele mudelitele on ka Di700 tagaküljel värviline LCD-ekraan. Nuppude asemel on nüüd valikuratas ning esmapilgul tundub, et seadete muutmine ja režiimide vahetamine on senisest kiirem küll (vaata postituse all olevat videot).

Nissin Di700 välklambi kuulumist profihõnguliste mudelite hulka kinnitab esiteks lai ühenduspesade valik – olemas on nii välise akupaki port, USB pesa tarkvarauuenduseks, PC-sünkropesa ning boonusena ka 3.5 mm sünkrpoesa stuudiovälkudele mõeldud raadiosaatjate kasutamiseks. Valgusnurka saab nüüd senise 24-105 mm vahemiku asemel kasutada 24-200 mm vahemikus ning juhtarvuks 200mm juures on 50. Kui senistel Nissini välklampidel sai välgupead otse taha pöörata vaid paremalt poolt, siis nüüd liigub pea tagumisse asendisse ka vasakult. Lisaks saab välgupead ka 7° võrra allapoole suunata. See on kasulik näiteks lähikaadrite pildistamisel. Välklambi hinda veel Nissin Euroopa turu jaoks välja öenud ei ole.

Nissin Di700 olulisemad omadused

  • Laadimisaeg 0.1 – 4 sek
  • Välgu kestus: 200- 1500 välgatust
  • Värvustemperatuur: 5,600K
  • Särijuhtimine: E-TTL II / E-TTL (Canon), i-TTL (Nikon) ja Sony ADI/P-TTL
  • Juhtmevaba režiim: JuhtmevabaTTL, Slave (SD ja FS režiimid)
  • AF-assist beam effective range: 0.7-6m / 2.3-19.7 feet
  • Dimensions: 40 (H) x 75 (W) X 115 (D) mm/ 1.6 (H) x 3 (W) x 4.5 (D) inches
  • Weight: 350g (without battery pack)

Allikas: imaging-resource.com

Click here to view the embedded video.

Nissin välklambid Photopointis