Fujifilm X-E2S toob täiustatud autofookuse
autor: Oskari Värä

x_e2_1Fujifilm avalikustas uue rangefinder-stiilis hübriidkaamera X-E2S, mis asendab juba 2013. aastal välja tulnud ja mitmeid auhindu võitnud eelkäija X-E2. Suurim uuendus uue kaamera puhul on täiustatud Hybrid AF autofookussüsteem. Hybrid AF lisab juba olemasolevale 49-le teravustamispunktile veel 77 punkti täiustamaks jälgivat autofookust. Jälgiv autofookus on FujiFilmi kaameratel alati olnud nõrk lüli ning Fujifilm üritab uuendustega sellest mainest vabaneda.

Olulisemad tehnilised andmed:

16.3MP APS-C X-Trans CMOS II Sensor
EXR Processor II pildiprotsessor
Sensori tundlikkus 100-51200
77 punktiga jälgiv autofookussüsteem
7 kaadrit sekundis sarivõte
FullHD 1920 x 1080 60p/30p videosalvestus
3″ TFT LCD ekraan, 1 040 000 pildipunkti
Elektrooniline pildiotsija, 2 360 000 pildipunkti
Uus elektrooniline katik, minimaalne säriaeg 1/32000 sekundit
Integreeritud wifi ühendus
NP-W126 aku, kuni 350 kaadrit
Mõõtmed: 129 x 75 x 37 mm
Kaal: 350g (koos akuga)

Pildisensor on jäänud samaks, mis eelkäijal – 16.3 megapiksline X-Trans CMOS II. Küll aga on suurim ISO tõusnud kuni 51200 tänu täiustatud EXR Processor II pildiprotsessorile. Sarivõtet võimaldab X-E2S tulistada 7 kaadrit sekundis. Täiesti uus on aga elektrooniline katik, mis lubab seada kiireimaks säriajaks 1/32000 sekundit ning pildistada nii, et kaamera ei tee mitte mingit häält.

Videopoolelt teeb X-E2S FullHD 1080p lahutusvõimega filmi 50 või 25 kaadrit sekundis. Lisaks on olemas time-lapse funktsioon, mis teeb kuni 999 fotot kasutaja poolt määratud ajavahemiku tagant.

x_e2_3

Kaamera tagaküljel on kriimustustekindel 3-tolline LCD ekraan ning suure 2 360 000 pikslise lahutusvõimega pildiotsija. Ühendustest on kaameras Wifi võimalus, mille kaudu saab pilte ning videosid jagada nutiseadmega või juhtida kaamerat läbi vastava rakenduse.

Fujifilmile omaselt ei unustata uute kaamerate tulekuga ka vanade kaamerate omanikke. Praeguse X-E2 omanikud võivad juba peagi oodata tarkvarauuendust enda kaamerale. Uuendus toob samad tarkvaralised uuendused, mis on ka X-E2S kaameras – kiirem autofookus, uus kasutajaliides ning mitmed uuendused erinevatele funktsioonidele on kõik tulemas ka vanema mudeli omanikele.

Fujifilm X-E2S saabub müügile veebruaris. X-E2S kere hind on 699€ ning X-E2S 18-55mm KIT hind on 999€.

Allikas: Fujifilm pressiteade

 

x-es2-must-eest x-es2-hobedane-eest
x-es2-hobedane-eest-diagonaal x-es2-hobedane-pealt x-es2-hobedane-pealt-toruta x-es2-must-tagant

x-es2-must-eest-pealt

Nüüd müügil: Eksklusiivsed DJI Phantom 3 Professional erikomplektid
autor: Jürgen Veerme

DJIphantom3-professional-photopoint-blog

Maailma juhtiva ja tunnustatud kaameradroonide tootja DJI üheks populaarseimaks mehitamata õhusõidukiks on kindlasti Phantom 3 Professional.

Seda DJI lennumasinat võib nimetada aerofotograafide unistusteks, sest Phantom 3 Professional toob DJI kroonjuveel drooni Inspire 1 baasvõimekuse ja pildikvaliteedi kõigi käeulatusse tuntavalt väiksema rahalise väljaminekuga. Väikese moonutusega kaamera, Lightbridge-ühendusega juhtpult, põhjasensorid, särikahveldus, Time-lapse režiim ja kiiremalt laadivad akud on vaid olulisemad Phantom 3 drooni trumbid.

Tänasest lisab DJI koostöös Photopointiga lauale veel kaks trumpi – Photopointist saab nüüdsest soetada DJI Phantom 3 Professional drooni erikomplekte, kuhu kuuluvad äärmiselt kasulikud lisatarvikud nii aerofotohuvlise kui professionaali jaoks. Kliki sobiva komplekti pildil ja tee ost.

 

DJI Phantom 3 Professional + Hardshell seljakott

Phantom3PRO-Hardshell-blog1

 

DJI Phantom 3 Professional + lisaaku

phantom3pro-aku-blog2

Erikomplektide soodushinnad kehtivad kuni 29. veeburar 2016

Fujifilm X-Pro2 hübriidkaamera tuttava fassaadi taga peitub uus sisu
autor: Silver Pik

03_X-Pro2_BK_Front_35mm_White

Fujifilm tutvustas tänase Fujikina ajal lisaks teistele kaameratele ka uut X seeria lipulaeva – X-Pro2. See kaamera on loogiline evolutsioon neli aastat tagasi tutvustatud ning tänaseni väga suurt populaarsust omavast X-Pro1 kaamerast. Jah, Fujifilm nimetab seda evolutsiooniks mitte revolutsiooniks, kuna eduka kaameramudeli valem on jäetud muutmata – lihtsalt sisu on võrreldes eelmise mudeliga tublisti kaasajastatud.  Tegelikult on “tublisti kaasajastatud” selle kaamera kohta liiga tagasihoidlik öelda, kuna seal leidub nii mõnigi unikaalne lahendus, mida teistes hübriidkaamerates lihtsalt ei ole.

Olulisemad andmed:

Uus 24,3-megapiksline madalpääsfiltrita APS-C X-Trans CMOS III
Uus X Processor Pro pildiprotsessor
Sensori tundlikkus ISO 100 – 51200
273 teravustamispunktiga autofookus, neist 77 faasituvastusega
8 kaadrit sek sarivõte (83 JPEG, 33 pakitud RAW või 27 pakkimata RAW)
FullHD 1920 × 1080 60p/50p/30p/25p/24p videosalvestus
MPEG-4 AVC / H.264 koodek, Linear PCM stereoheli
3″ LCD ekraan, 1,62 miljonit pildipunkti
Hübriidne pildiotsija – optiline, elektrooniline & elektrooniline rangefinder
Säriaeg 1/8000 – 30 sek, 1/250 sek välgusünkro
Elektrooniline katik 1/32000 – 1 sek
Integreeritud WiFi ühendus
Magneesiumsulamist rangefinder stiilis ilmastikukindel korpus
Kaks SDXC UHS II mälukaardipesa (kuni 256 GB kaardid)
NP-W126 liitiumaku, kuni 350 kaadrit (OVF)
Mõõtmed 140,5 × 82,8 × 45,9 mm
Kaal 495 g (koos aku ja mälukaardiga)

 

05_X-Pro2_BK_Front_Top_35mm_White 08_X-Pro2_BK_Top_35mm_White

 

Uuendatud sensor ja pildiprotsessor

Fujifilm X-Pro2 kasutab täitsa uut 24,3 megapikslist X-Trans CMOS III sensorit. Tootja sõnul on uus sensor veel parema pildikvaliteediga ning loomulikult suurema lahutusvõimega. Sensorilt on eemaldatud ka optiline madalpääsfilter, mis omakorda tõstab pildi detailsust. Kombineerides sensori uue X Processor Pro pildiprotessoriga saavutatakse kuni 40% suurem kiirus võrreldes X-Pro1 kaameraga. Reaalsetes numbrites tähendab see kuni 8 kaadrit/sek sarivõtet, FullHD videot kuni 60 kaadrit/sek, sensori tundlikkust ISO 100-51200 ja palju muud. Fuji sõnul on pildiprotsessor võimeline töötlema ka  4K videot, kuid kahjuks see valik kaameral puudub. Kes teab – võib olla isegi tuleviku tarkvarauuendus selle kaasa toob.
Lisaks on sel kaameral mitte üks, vaid lausa kaks SDXC UHS II mälukaardipesa kasutaja videote ning piltide talletamiseks. See on küll esimene kord, kui hübriidkaamerasse taoline variant on pandud.

Veel parem katik

Uus mehhaaniline katik võimaldab kuni 1/8000 sek säriaegu ning eluiga on hinnatud 150000 klõpsule, mis on samal tasemel kui suurte profikaamerate katikud. Ülivaikne katik toetab ka 1/250 sek välgu sünkroniseerimis, mis lihtsustab kaamera kasutamist kiiretes olukordades. Mis veel – päästiku-katiku viivis on viidud 0,05 sekundi peale alla.

Über teravustamine

Viimastel aastatel on väga suur töö tehtud teravustamissüsteemide osas ning Fujifilm ei jää sammugi teistest maha. X-Trans CMOS III sensoril on kokku 273 teravustamispunkti, millest 77 on faasituvastusega.  Faasituvastusega teravustamispunktid katavad lausa 40% pildialast. Tulemuseks väga lühikesed teravustamisajad ning veel täpsem töö ning võimalus pildistada 8 kaadrit/sek sarivõtet ka autofookusega.

Unikaalne pildiotsija

Hübriidkaameratele on kogu aeg ette heidetud nende pildiotsijaid – ei ole ikka need päris samad, mis suurtel rasketel peegelkaameratel. Fujifilm on neli aastat “kuulanud” kasutajate ninakirtsutamist ning nüüd vist lõpetas sellega. X-Pro2 kasutab hübriidset lahendust, kombineerides optilise ning elektroonilise pildiotsija. Optiline pildiotsija võimaldab otse subjekti vaadata, elektrooniline aga kontrollida säritust ja värve. See on sarnane lahendusele, mis oli esmalt X100 kaamera juures kasutusel. Uus lahendus teeb aga erinevate variantide omavahelise lülitamise kiiremaks ning pakub ka automaatset suurendust vastavalt kasutatavale objektiivile. See pole veel kõik – optilise pildiotsija peale saab kuvada ka elektroonilise pildiotsija, kombineerides kahe maailma parima.

Ilmastikukindel

Robustne, magneesiumsulamist korpus kasutab kokku 61 erinevat tihendit. See teeb kaamera tolmu- ning pritsmekindlaks. Lisaks on kaamera võimeline opereerima perfektselt ka -10°C juures.

06_X-Pro2_BK_Back_White 28_X-Pro2_BK_Right_35mm_White

Fujifilm X-Pro2 on oodata müüki veebruaris hinnaga 1799 € (ainult kere).

Vaata kõiki Fujifilm hübriidkaameraid Photopointis.

Allikas: Fujifilm pressiteade

DJI ja WRC lõid käed aerovideote ja fotode tootmiseks 2016. aasta hooajal
autor: Jürgen Veerme

DJI-droonid-photopoint-WRC

Autoralli maailmameistrivõistluste promootor ning maailma juhtiv kaameradroonide tootja DJI sõlmisid lepingu, mille raames toodab DJI kõikidest 2016. aastal toimuvatest rallietappidest WRC TV tarbeks aerovideoid.

DJI meeskond koostöös WRC TV’ga alustab aerovideote filmimisega kohe esimeset etapist Monte Carlos (21.-24. jaanuar) ning teeb seda kuni viimase etapini Austraalias (17.-20. november). Tänu DJI innovatiivsele tehnikale ja suurepärasele kvaliteedile on WRC TV’l nüüdsest võimalus pakkuda kõikidele WRC fännidele veelgi rohkem põnevaid ja tähelepanuväärseid jäädvustusi.

DJI Euroopa turundusdirektori Martin Brandenburg’i sõnul on DJI antud lepingu üle äärmiselt uhke, sest nii tipptasemel autosport kui DJI bränd jagavad ühiseid väärtusi, milleks on kiirus, täpsus, professionaalsus ja innovatiivne tehnika.

WRC sarja promootri tegevdirektor Oliver Ciesla lisab, et DJI droonidelt saadav (video)pilt annab täiesti uue ralli vaatamise kogemuse, mis võimaldab fännidel vaadata toimuvat erinevatest vaatenurkadest ja see teeb WRC teleprogrammid ning videod veelgi tähelepanuväärsemaks. Lisaks on kõigi etappide ralliparkides üleval DJI telgid, kus huvilised saavad DJI toodetega tutvuda ja küsida lisainformatsiooni.

Tänavusel WRC sarjal hoiavad kindlasti silma peal ka kõik Eesti rallifännid, sest 2016. hooajal sõidab Ford DMACK meeskonnas meie oma mees Ott Tänak koos kaardilugeja Raido Mõlderiga. Meile lähim, NESTE Soome rallietapp, toimub 28. juulist – 31. juulini.

Photopoint on DJI droonide ametlik lennubaas. Vaata valikus olevaid DJI droone e-poest ›

Allikas: WRC.com

Lekkinud on tulevase FujiFilm X70 pilte ning tehnilisi andmeid
autor: Oskari Värä

fujifilmx70

Fujifilm on jätkamas oma populaarsete retrovälimusega kaamerate tootmist ning nüüd on lekkinud tulevase X70 mudeli pilte ning tehnilisi andmeid. Digicame-info on postitanud, et kaameral saab olema fikseeritud 18,5mm (35mm ekvivalent 28mm) fookuskaugusega f/2.8 objektiiv. Sensoriks aga 16-megapiksline APS-C mõõdus X-Trans CMOS II.

Kaameral puudub pildiotsija, seega kadreerida saab vaid läbi 3-tollise pööratava ekraani. Siiski on esimest korda Fujifilmi kaameral puutetundlik ekraan. See lubab näiteks fookust valida ning pildistada vajutades ekraanile.

fujifilmx70c

Sarivõtet teeb X70 8 kaadrit sekundis ning videot filmib FullHD lahutusvõimega 60 kaadrit sekundis. Lisaks on erinevad filtrid, mis simuleerivad fotofilme ning 35mm ja 50mm digitaalne telekonverter. Ühendustest on kindlasti olemas Wifi võimalus.

Fujifilm arvatavasti avalikustab X70 mudeli koos X-Pro2 ja X-E2 mudelitega 2016. aasta jaanuari teises pooles.

Fujifilmi fotokaamerad Photopointi veebikaubamajas >>

Allikas: petapixel.com

1 2 3 4 5 6 7 8 9