Sigma 17mm f/4 DG DN ja Sigma 50mm f/2 DG DN pakuvad uut pildikvaliteeti
autor: Stephan Redko

Sigma on laiendas oma “I” seeriat, kuhu kuuluvad kvaliteetsed objektiivid, mis on klassikalise disainiga ning metallkonstruktsooniga (alumiinium).

Nüüd lisandusid sellele kollektsiooni ülilainurk 17mm f/4 DG DN ja standardne 50mm f/2 DG DN, mis on müügil nii Photopointi esinduskauplustes kui veebikaubamajas.

Sigma 17mm f/4 DG DN Contemporary

Ülilainurk fiksobjektiiv on kindlasti teretulnud täiendus, sest seni oli Sigma I-seeria kõige laiem objektiiv 20 mm, mis ei pruugi alati olla piisav.

Nii laia vaatevälja saavutamiseks on Sigma mänginud avaga, sest nagu Sigma 17mm f/4 DG DN Contemporary nimi ütleb, on tegu f/4 mudeliga.

See muidugi ei ole üldse halb, sest enamus situatsioonid, mis nõuavad nii laia vaatavälja, vajavad ilmselt ka väiksemat ava (näiteks maastikud ja kinnisvara). Nendes alades on f/8 või väiksemgi ava täiesti tavapärane, et kogu pilt jääks teravaks.

Ava saab reguleerida objektiivi pealoleva manuaalse rõngaga ning seda saab ka lukustada “A” režiimi, mis annab ava juhtimise üle kaamerale. Selle Sigma objektiivi minimaalne fokusseerimiskaugus on kõigest 12 cm ja suurendus 1:3.6.

Usun, et selline ülilainurk-objektiiv oleks suurepärane kaaslane Sinu E- või L-bajonetiga täiskaader hübriidkaamerale. Kaaluga kõigest 225 g on seda kindlasti meeldiv ka käes hoida, sest suurem osa täiskaadritele loodud objektiive kaaluvad sellest kordades rohkem.

Sigma 50mm f/2 DG DN Contemporary

50 mm fiksobjektiiv on alati kindel valik ja läbi aegade fotograafide hulgas kõige populaarsem valik, sest see fookuskaugus sarnaneb inimsilma omale. Seetõttu on 50 mm eriti mitmekülgne ja seda on võimalik kasutada enamus olukordades.

Sigma väidab, et Sigma 50mm f/2 DG DN Contemporary jõudlus on väga võrreldav nende lipulaeva Sigma 50mm f/1.4 DG DN Art objektiiviga. Kuigi I-seeria mudel on palju kompaktsem ja kergem — kui täpne olla, siis 37% lühem ning 48% kergem.

Maksimaalse f/2 avaga võid oodata sellest suurepärast bokeh-efekti ning teravat pildikvaliteeti. Objektiivi sees peituv samm-mootor tagab kõikides olukordades kiire ning täpse autofookuse, nii foto- kui videotöödega.

Nii et kui otsid ühte “kõik-ühes” standardset fiksobjektiivi, mis on ehituskvaliteedilt nagu Läänemaailma tank ja näeb esteetiliselt suurepärane välja, siis Sigma 50mm f/2 DG DN on Sinu Sony või Panasonic/Leica hübriidkaamera ette loodud loodud.


Kahtlemata on uue objektiivi ostmine arvestatav investeering ja seetõttu pakume võimalust kasutada mugavat ja paindlikku järelmaksu – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

 

Kogu Sigma “I” seeria objektiivide valik Photopointis »

 

Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmis

(63)

The post Sigma 17mm f/4 DG DN ja Sigma 50mm f/2 DG DN pakuvad uut pildikvaliteeti appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd rentimiseks: peopesasuurune Zhiyun Fiveray M40 LED videovalgusti
autor: Jürgen Veerme

Zhiyun videovalgusti Fiveray M40 LED

Photopointi foto- ja videotehnika rent nii Tallinnas, Rocca al Mare keskuses kui Tartus, Kvartali keskuses on taas saanud väärt täiendust, sest nüüd on kõigile soovijatele laenutamiseks saadaval Zhiyun Fiveray M40 LED videovalgusti.

Olles kõigest peopesasuurune, siis 176 LED-elemendiga Zhiyun M40 võistleb valgusjõu poolest edukalt oluliselt suuremate mõõtmetega konkurentidega. Sealhulgas võimaldab nii külm kui ka soe värvitemperatuur maksimaalse väljundvõimsusena 40 W (ilma strobota) ja värvitemperatuur on reguleeritav vahemikus 2700–6200K.

Zhiyun videovalgusti Fiveray M40 LED

Eralduva soojuse hajutamiseks kasutatakse kaamerastabilisaatoritest tuntud DynaVort tehnoloogiat, mis võimaldab kasutada passiivjahutusele lisaks väiksemat ventilaatorit ning luua seetõttu kompaktsema seadme. Selle videovalgusti valgustemperatuuri ja heleduse reguleerimine toimub sujuvalt kahe eraldi pöördratta abil.

Zhiyun Fiveray M40 nutikalt disainitud tugijalg võimaldab seada valgusti alusele täpselt soovitud kaldenurgaga või kinnitada 1/4″ keermestatud avadega statiivile. Ühe laadimisega on tööaeg täislaetud akuga 29 minutit.

Zhiyun videovalgusti Fiveray M40 LED

Seadme ühe päeva rent maksab kõigest 4€ ning kui otsustad pärast rendiperioodi lõppu endale uue Zhiyun Fiveray M40 päriseks osta, siis saad selle renditasu võrra soodsamalt (maksimaalselt 1 nädala rendi maksumuse ulatuses).

 

Tutvu kogu Photopointi fototehnika rendi valiku ja hindadega »

Osta Zhiyun Fiveray M40 LED videovalgusti endale päriseks »

 

Fototehnika rentija meelespea:

  • Kõiki renditavaid tooteid ja hetkesaadavust saab vaadata internetist: photopoint.ee/rent
  • renditava tehnika eest tuleb rendihind tasuda ettemaksuna;
  • makseviisina aktsepteeritakse vaid pangakaarti;
  • tagatisraha suurus on 0-100% toote maksumusest;
  • fototehnikat saab rentida vähemalt 18-aastane isik ID-kaardi või passi alusel;
  • Photopointi fototehnika rendipunktid asuvad Tartus – Kvartali keskuses ja Tallinnas – Rocca al Mare keskuses.
  • kõik Photopointi rendis olevad seadmed on graveeritud.

(19)

The post Nüüd rentimiseks: peopesasuurune Zhiyun Fiveray M40 LED videovalgusti appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5