DJI näitas vingeid lisatarvikuid droonipilootidele
autor: Tõnis Sestverk

Las Vegases toimuv tehnikamess NAB 2017 on hoo sisse saanud ning maailma tuntuim droonivalmistaja DJI näitas avalikkusele huvitavaid lisatarvikuid droonipilootidele. DJI ei tegele pelgalt droonide tootmisega vaid soovib muuta ka kasutuskogemust omaette elamuseks ning proovib tagada professionaalidele hädavajalikku tuge. Kuna DJI toodetega teevad paljud inimesed igapäevaselt tööd ja teenivad sellega leiba, avalikustas droonikuningas mitmeid huvitavad lisatarvikuid, mis ka asjaarmastajale kindlasti meeldiksid.

DJI Cendence kaugjuhtimispult on loodud justnimelt professionaale silmas pidades, kellel on vaja droonide lennutamiseks täpsust, mitmekülgsust ja tõhusust. Tänu ergonoomilisele disainile istub Cendence ilusti kätte ja mitmed funktsiooninupud on kõik näpuulatuses. Kasutajal on võimalik programmeerida kõiki režiimikettaid ja nuppe, mis muudavad drooni lennutamise lapsemänguks. Ilma menüüdesse sukeldumata on võimalik hetkega ligipääseda ava, säri, ISO, tervustamisrežiimile jne. SDI ja HDMI ühendused tagavad HD kvaliteediga ülekande ning ühilduvuse DJI Lightbridge ning WiFi’ga.
Kaugjuhtimispuldi aku kestab 4 tundi ja sobib DJI Matrice 200 ning Inspire 2 droonidele. Peale sisseehitatud ekraani, mis kuvab tähtsamaid parameetreid on võimalik Cendence külge kinnitada nutitelefoni, tahvelarvuti või DJI CrystalSky ekraani. Viimasest saab lugeda veidi allpool. DJI Cendence kaugjuhtimispult saabub müügile selle aasta jooksul ning soovitatav jaehind kõigub ümber 1000 euro.

DJI CrystalSky ekraanid on spetsiaalselt DJI droonipultidele mõeldud ekraanid, millel jooksevad DJI GO, DJI GO 4 ja DJI Pilot rakendused. Kahes erinevas suuruses ekraanid on erilised, kuna pakuvad neli korda heledamat vaadet, kui tavalised nutiseadmed. Nii ei nõua ka otsese päikesevalguse käes lendamine erilist pingutust. Lisaks on ekraanid varustatud kahe microSD mälukaardipesaga, et tagada sujuv 4K lahutusvõimega video salvestamine. Ekraanid hakkavad saadaval olema 5,5-tollise ja 7,85-tollise suurusega. Hind sõltub heleduse astmest, varieerudes 500 eurost kuni 1000 euroni.

 

DJI Tracktenna on juhtmevaba antenn, mis võimendab juhtpuldi signaali. Päästetöötajad ja professionaalsed filmitegijad, kellel ei ole aega oodata, kuni kaduma läinud signaal naaseb, saavad nüüd Tracktenna’ga laiendada puldi leviala kuni 10 kilomeetrini. Spetsiaalsed sensorid antenni sees hoiavad selle alati drooni poole suunatuna. Lisaks suurele levialale ei teki tänu võimendusele drooni ja puldi vahel segajaid, mis pahatihti probleeme tekitavad. Esialgu rohkem infot DJI Tracktenna kohta avalikustatud ei ole.

 

Allikas: DJI

Kas teadsid, et Photopointist saad viisafotod kätte loetud minutitega?
autor: Jürgen Veerme

Kui oled võtnud nõuks põgeneda hallist argipäevast ja minna reisima, siis rahvusvahelistele nõuetele vastavad kvaliteetsed viisafotod saad Photopointist kätte loetud minutitega.

Meie juurde tulles ei ole Sul vaja teada erinevate viisafotode mõõtmeid – lihtsalt ütle kaupluses, millise riigi viisafotot on vaja ja meie asjatundlikud fotograafid koos tipptasemel fototehnikaga teevad Sinust pildi, mida võid julgelt näidata igas saatkonnas. Pildistatakse mitu kaadrit, mille hulgast saad ise välja valida kõige meelepärasema.

Kõik Photopointi esinduskauplused asuvad suurtes kaubanduskeskustes, kuhu on mugav tulla igal ajal nii autoga kui jalgsi. Lisaks on tagatud ligipääs ratastoolis olevatetele inimestele ning meie juures saab teha ka väikelaste viisafotot.

 

Tee kvaliteetne viisafoto lähimas Photopointi esinduskaupluses ›

 

Just nii mugav ja soliidne dokumendifotode tegemise nurk ootab Sind näiteks meie Lõunakeskuse esinduskaupluses.

Photopointi esinduskauplustes läheb ilusate dokumendifoto tegemiseks vähem kui viis minutit – seda ettevalmistusest paberfotoni. Ja soovi korral saadame ka otse meilile. #photopoint #lounakeskus # dokumendifoto #theta #ricoh #theta360 – Spherical Image – RICOH THETA

Kas tõesti ainult loetud minutitega? Panime stopperi käima, astusime kauplusesse sisse ja vaatasime kui kaua kogu dokumendifoto protseduur aega võtab.

Manfrotto Nitrotech seeria videopead tulevad unikaalse tasakaalustusmehhanismiga
autor: Silver Pik

Manfrotto on juba mõnda aega foto- ja videograafe õrritanud oma uue Nitrotech seeria videopeadega – näidates ühte nurka siit ja teist nurka sealt. Igatahes, nüüd on aeg käes – esimene Nitrotech seeria videopea oli seda ootamist väärt. Nimelt lihtsalt unikaalne on väga vähe öeldud – Manfrotto Nitrotech N8 videopea toob kaasa täiesti uue disainilahenduse ning unikaalse vasturaskuse süsteemi, mida ühelgi teisel statiivipeal veel kasutatud ei ole.

Videopeade puhul ei ole oluliseks teguriks ainult võimalikult sujuv liikumine, vaid ka nn vasturaskus, mis tasakaalustaks statiivipea peale kinnitatud tehnika. Nitrotech N8 revolutsiooniline disain tähendabki seda, et vasturaskuse mehhanism on saanud täiesti uue lähenemise – nagu nimigi ütleb, on see lahendatud lämmastikuga. Täpsemalt, lämmastik-kolvi tehnoloogia tähendabki seda et kolb on täidetud lämmastikuga, mis omakorda tagab sobiva vasturaskuse statiivipea ülemisele poolele. Mitte ainult – vasturaskus on sujuvalt muudetav kuni 8 kilogrammise tehnika jaoks. Mida see tähendab kasutajale? Lihtne – enam ei pea valima statiivipead selle järgi, kui raske su kaamera koos objektiiviga on / teist objektiivi kasutades arvestama sellega, et vasturaskust on liiga palju või liiga vähe. See teebki Nitrotech N8 videopea niivõrd unikaalseks.

Vähe sellest – nii pöördel kui kaldel on liikumine eraldi seadistatav ja lukustatav. See omakorda teeb kaamera suunamuutused väga täpseks ja mugavaks sõltumata sellest kui rasket tehnikat või kui pikka objektiivi kasutad. Jah, tegelikult võib Nitrotech N8 videopead kasutada ka pikemate teleobjektiividega.

Nitrotech N8 videopeal on ka kaks 3/8″ kinnituspesa – ühte saab kinnitada statiivipea juhthoova, teist aga kasutada Easy Link ühendusena ehk kinnitada näiteks videomonitori, videovalgustit või mõnda muud tarvikut. Kasutaja saab ise valida, kumbale kumba kinnitab, mistõttu sobib nii parema- kui vasakukäelistele kasutajatele. Kaamera kinnitamiset on kasutusel 504PLONG tüüpi kiirkinnitusplaat, mis lihtsustab õige tasakaalupunkti saavutamist.

Statiivipea toetud statiivile lameda plaadiga ning kinnituseks on kasutusel 3/8″ keere. Samas on lisatarvikute valikus ka 75 mm poolkauss-kinnitusele ülemineku adapter nende statiivide jaoks, mis kasutavad kauss-tüüpi kinnitust. Statiivipea alumisel äärel on olemas ka valgustusega mull-lood, mis kasutab toiteks liitiumpatareid (komplektis).

Tehnilised andmed

Seeria Nitrotech
Materjal Alumiinium
Soovituslik kandevõime 8 kg
Vasturaskus Kuni 8 kg
Kalde hõõrdetugevus 0–100%
Pöörde hõõrdetugevus 0–100%
Kiirkinnitusplaat 504PLONG
Raskuskese 55 mm
Kalde ulatus -70° / +90°
Pöörde ulatus 360°
Loodide arv 1
Toide Liitiumpatarei
Kaamera kinnitus 1/4″ & 3/8″
Töötemperatuur -15°C–50°C
Easy Link ühendus Jah
Kõrgus 148 mm

 

Manfrotto Nitrotech N8 demofilm:

TOMER x MICHAL | Manfrotto Nitrotech Dance Film from Manfrotto on Vimeo.

 

Manfrotto Nitrotech N8 videopead tulevad müügile ka Photopointi ning jaehinnad saavad olema järgmised:

  • Manfrotto Nitrotech N8 videopea – 499 €
  • Manfrotto 535 statiiv + Nitortech N8 videopea komplekt – 1259 €
  • Manfrotto 536 statiiv + Nitortech N8 videopea komplekt – 1449 €
  • Manfrotto 546B statiiv + Nitortech N8 videopea komplekt – 1099 €
  • Manfrotto 546GB statiiv + Nitortech N8 videopea komplekt – 1099 €

Allikas: Manfrotto

• Manfrotto statiivid, statiivipead ja tarvikud Photopointis »

Fujifilm tutvustas kahte uut GF seeria objektiivi: Fujinon 110mm f/2 ning GF 23mm f/4 R LM WR
autor: Silver Pik

Fujifilm avalikustas NAB 2017 messil kaks uut objektiivi, mille arendustöödest anti teada juba siis kui GFX 50S hübriidkaamerat jaanuaris esmakordselt tutvustati. Nendeks kaheks objektiiviks on Fujinon GF 23mm f/4 LM WR lainurkobjektiiv ning Fujinon GF 110mm f/2 R LM WR teleobjektiiv. Mõlemad saabuvad reaalselt müügile juunikuu jooksul. See jätab ootele veel GF 45mm f/2.8 R WR normaalobjektiivi, mis peaks aasta lõpuks valmis saama ning siis veel järgmise aasta alguseks üks nimetu telefiks objektiiv ning telekonverter – siis saab Fujinon GF seeria objektiivide esimene ring täis.

Fujinon GF 110mm f/2 R LM WR objektiiv on 35 mm ekvivalendina 87 mm teleobjektiiv. Suur ava, lühike tele – tegu on ideaalse portreeobjektiiviga Fujifilm GFX 50S hübriidkaamera ees. Objektiivi disainiks on 14 elementi 9 grupis, millest üks on Super ED ning kolm ED elementi. Selline disain vähendab kromaatilist aberratsiooni ning tagab kõrge lahutusvõime kogu kaadri ulatuses. 9-labaline diafragma aga loob meeldiva bokeh efekti. Antud objektiiv kasutab kiiret lineaarset mootorit, mis tagab kiire ja hääletu teravustamise.

Fujinon GF 23mm f/4 LM WR lainurkobjektiiv on 35 mm ekvivalendina 18 mm. Tegu on objektiiviga, mil samuti kiire lineaarne teravustamismootor ning kasutab 9-labalist diafragma. Objektiivi konstruktsioon on 15 elementi 12 grupis, millest kaks on asfäärilist elementi, üks Super ED element ning kolm ED elementi. Objektiivi elemendid kasutavad Nano GI vääristust, mis elimineerib sisepeegelduse ning varikujutiste tekke.

Mõlemad objektiivid on ka ilmastikukindlad, töötades -10°C juures probleemideta ning korpused on tolmu- ja niiskuskindlad. Lisaks on Fujifilmi sõnul mõlemad objektiivid tulevikukindlad, sobides ka üle 100-megapiksliste sensorite ees kasutamiseks.

Objektiivide tehnilised andmed

Mudel Fujinon GF 23mm f/4 R LM WR Fujinon GF 110mm f/2 R LM WR
Fookuskaugus 23 mm 110 mm
35 mm ekvivalent 18 mm 87 mm
Maksimaalne ava f/4 f/2
Minimaalne ava f/32 f/22
Optiline konstruktsioon 15 elementi 12 grupis 14 elementi 9 grupis
Lähim teravustamiskaugus 38 cm 90 cm
Maksimaalne suurendus 0,09ח 0,16ח
Diafragma labad 9
Stabilisaator Puudub
Teravustamismootor Lineaarne mootor
Filtrikeere 82 mm 77 mm
Ilmastikukindlus Niiskus- ja tolmukindel
Külmumiskindel kuni -10°C
Mõõtmed ׸ 90 ח 103 mm ׸ 94 ח 126 mm
Kaal 845 g 1010 g

Fujifilm GF objektiivide tulevikuplaanid:

Allikas: Fujifilm

• Fujifilm kaamerad ja objektiivid Photopointis »

Canon lisab C-Log toe sinu EOS 5D Mark IV peegelkaamerale – 99 euro eest
autor: Silver Pik

Canon EOS 5D Mark IV videosalvestuse, just Log-profiili lisamise kõlakaid oleme siin Photopointi ajaveebi veergudel juba korra või paar kajastanud ning… tundub et nüüd on aeg lõplik uudis teatavaks teha. Nimelt hõikas Canon NAB 2017 messi ajal välja, et jah, me lisame C-Log profiili neljanda põlvkonna viiesele. Aga siin on üks suur aga – sa ole hea ja anna selle eest raha vastu.

Nali naljaks – alates selle aasta juulist on võimalik autoriseeritud hoolduskeskustes lasta oma Canon EOS 5D Mark IV peegelkaamerale teha püsivara uuendus (see ei ole väidetavalt võimalik tavakanaleid pidi ehk alla laadimise ja paigaldamisega). Siit tulevad aga AGA-kohad. Esiteks, teisel pool lompi pandi paika hind 99 dollarit, mistõttu võib eeldada – sama tuleb ka siin. Teiseks, Canon hoiab kahe hinnaga 5D Mark IV peegelkaameraid tootmises – ühed C-Log toega, teised ilma. Kolmandaks – videosalvestuse andmetihedus ega pakkemeetod ei muutu. Mida see tähendab siis videosalvestuse kohalt?

C-Log võimaldab EOS 5D Mark IV peegelkaamerat kasutada Cinema EOS kaamerate kõrval tagavarakaamerana, kuna C-Log profiil on kõikidel seadmetel sama karakteristikaga. Ehk 5D Mark IV puhul tähendab see ISO 400 juures salvestades kuni 800% suuremat dünaamikat (reaalsuses tähendab 12-stopist EV ulatust). See omakorda võimaldab säilitada heledate alade detailsuse ning varjud hoida müravabad. Samas on Canon siiski natuke kade – väljundiks jääb ikkagi 4:2:0 8-bit värvidega video. Seda vistist seepärast, et kaitsta ikka veel alates neli korda kallimate Cinema EOS seeria kaamerate müüki, mis toetavad 4:2:2 10-bit videosalvestust. Samas – näiteks DC-GH5 toetab 4:2:2 10-bit videosalvestust tükkmaad väiksema hinna ja vormi juures. Lootus, et 4K videosalvestus viiakse ka suurema sensori ala peale oli pigem suur soovunelm â€“ arvestades juba praegust “rolling shutter” efekti väiksema kaadriala juures – imelik oleks olnud, kui see nüüd lisatakse. Igatahes, ootame nüüd juulikuud, mil saab EOS 5D Mark IV peegelkaameraga natukenegi paindlikumalt videosalvestust kasutada.

Allikas: Canon

• Canon EOS 5D Mark IV peegelkaamerad Photopointis »

1 2 3 4 5 6 7 8 9