Fujifilm X-T3 ja X-H1 tarkvarauuendused eemaldavad videofailide 4GB mahupiirangu
autor: Tarmo Pihelgas

Mõned kuud tagasi tuli Fujifilm välja uue X-T3 kaameraga ning nüüd on juba saadaval tarkvarauuendus. Kas tõesti tarkvara areng on niivõrd kiire ning mida siis õigupoolest nii väikese ajaga lisatakse?

Fujifilm on üks vähestest brändidest, kes peale kaamera turule tulekut näeb ka edaspidi väga palju vaeva kaamera konkurentsivõimelisena hoidmisega. Hoolimata sellest, et kaamera müügile tulekust on möödunud vaid mõned nädalad on tarkvarauuendusega kaasnevad lisad märgatavad.

Tarkvarauuendus tuli välja nii Fujifilm X-T3 kui ka Fujifilm X-H1 kaameratele kuid parimad lisad praeguse 2.00 tarkvarauuendusega saab ilmselt X-T3 kaamera, millele on lisatud nii 4K HDR videosalvestamine HLG (Hybrid Log Gamma) formaadis kui ka võimalus salvestada F-log’i ning videot samaaegselt jälgida tavavärvides välise monitoriga.

Fujifilm X-H1 kaamerale lisandub tarkvarauuendusega põhilistest detailidest täiustatud stabilisaator. Uuendusega suudab X-H1 stabiliseerida pilti kaamera siseselt ning lisaks ka optiliselt.

Mõlema kaamera uuendusega kaob suuremahuliste videofailide tükeldamine – ehk nüüdsest on võimalik mõlema kaameraga teha ka suuremaid videofaile kui 4GB ilma, et kaamera neid poolitaks.

Fujifilm X-H1 tarkvarauuenduse saab alla laadida SIIT ning Fujifilm X-T3 kaamera uuendust on võimalik alla laadida SIIT

 

The post Fujifilm X-T3 ja X-H1 tarkvarauuendused eemaldavad videofailide 4GB mahupiirangu appeared first on Photopointi ajaveeb.

Metsakutsu proovis tänavafotograafi unistuste objektiivi Sony FE 24mm f/1.4 GM
autor: Jürgen Veerme

sony-fe-24mm-gm-photopoint-hooligan

Räppar ja fotoentusiast Metsakutsu ehk Rainer Olbri sai hiljuti proovida Sony FE 24mm f/1.4 GM lainurk-fiksobjektiivi, mis on tõeline optikajuveel ja ihaldusobjekt nii hobi- kui profifotograafidele, kes pildistavad Sony täiskaader hübriidkaameratega.

sony-fe-24mm-gm-photopoint-metsakutsu

Enda mõtteid koos näidismaterjaliga jagab Rainer Hooligan Hamleti lehel ja sealt võime kokkuvõtlikult välja lugeda, et tegemist on ideaalse objektiiviga spetsiifilisele ja samas nõudlikule fotograafile. Lisaks on see nõrkades valgustingimustes laia nurga fotograafiaks Sony peeglita kaamerale kahtlemata üks paremaid valikuid turul.

 

Loe ja vaata täpsemalt Hooligan Hamletist ››

 

Kui vajad erinevate lühiajaliste foto- või videoprojektide teostamiseks tippkvaliteediga tehnikat, siis vaata meie fototehnika renti – photopoint.ee/rent ››

The post Metsakutsu proovis tänavafotograafi unistuste objektiivi Sony FE 24mm f/1.4 GM appeared first on Photopointi ajaveeb.

Fujifilm X-H1 hübriidkaameraga maagilistel Assooridel
autor: Jörgen Norkroos

Olime planeerimas reisi imelistele Assoori saartele, täpsemalt Sao Migueli’le. Mõtlesime, et oleks tore testida mõnda hübriidkaamerat ja panna see proovile niiskes kliimas, vlogimise võimekuses ning fotokvaliteedis. Kirjutasime Photopointile oma ideest ning meile anti fototehnika rendist kaasa Fujifilm X-H1, mis oma näitajate poolest tundus olevat tõeline tegija + hinna ja kvaliteedi suhe paistis samuti paigas olevat.

Lisaks kaamerale tulid meiega rendist kaasa veel ka Fujinon XF 60mm f/2.4 R Macro objektiiv, FeiyuTech AK4000 gimbal ja uus GoPro HERO7 Black seikluskaamera. לhesõnaga olime saanud endale kaasa kõik, et tuua saarelt koju tõeliselt maagilisi kaadreid!

fujifilm-x-h1
fujifilm-x-h1

Fuji X-H1 näitajad:

  • 24,3-megapiksline APS-C X-Trans CMOS III sensor
  • 3-tolline kallutatav LCD ekraan, OLED pildiotsija
  • DCI 4K 4096 ח 2160 24p videosalvestus ( Aegluup [FullHD] 1920 ח 1080 120p/100p )
  • 5-teljeline keresisene stabilisaator
  • Klassikaline ilmastikukindel magneesiumsulamist korpus

Seiklus alaku!

jorgen-norkroos-photopoint-assoorid-fujix-h1_2

Kaks nädalat selle X-H1 kaameraga päevast päeva seigeldes avastasime vaid paar miinust. Programmide vahetamine on asetatud väga ebamugavasse kohta kaamera peale, mis tähendab, et kui on kiirelt vaja fotolt-video peale ümber lülituda, siis on see üpris tülikas.

Teiseks, kui lülitada ümber videolt-fotole või vastupidi, siis peab hakkama uuesti kruttima ena settinguid (ehk kaamera ei salvesta sinu video/foto settinguid programmide vahetamisel). Nende miinustega harjub muidugi ära. aga kui midagi negatiivset välja tuua siis on need kaks asja ilmselt ainukesed.

jorgen-norkroos-photopoint-assoorid-fujix-h1_3

jorgen-norkroos-photopoint-assoorid-fujix-h1_4

Lähme üle positiivsete poolele. Kõigepealt… see on tõeline 2in1 kaamera. Ei jää see hätta video tegemisele ega kriibi silma pildistades! Loomulikult sõltub, mida pildistad, sest inimeste puhul bokeh’d sellega taga ajama ei tasu minna, aga kõik teised valdkonnad – see teeb silmad ette paljudele kaameratele!

Milles siis täpsemalt küsite? Kindlasti dünaamiline ulatus. Piltide ja video järeltöötlus võimaldab värve keerata vägagi paindlikult ja see oli meile kõige positiivsem üllatus. Lisaks keresisene stabilisaator, sest reisil tuleb ikka ette seiku, kus ootamatu olukorra tõttu ei saa kohe stabiilset asendit võtta ja selle kaameraga ei pea enam muretsema väriseva kaadri pärast.

fujifilm-x-h1
fujifilm-x-h1

Ärme unusta kompaktsust, mine kuhu iganes, keegi ei pööra sellele suuremat tähelepanu. Näiteks oli olukordi, kus keelati filmimine, aga oli lubatud pildistamine – sellises olukorras osutus suureks plussiks võimalus filmida nii et kasutad viewfinderit. Viimaseks, kuid üheks oluliseks faktoriks on kindlasti akude vastupidavus. לldiselt on see hübriidide tõeline nõrkus aga kasutades 2 nädalat Fujifilm X-H1 koos akutallaga (kokku oli meil 3 akut), siis tuleb tõdeda, et see ei jäta sind hätta. Terve päeva saad 3 akuga kenasti hakkama!

fujifilm-x-h1
fujifilm-x-h1

Kokkuvõteks on see kindlasti kaamera nii reisisellile, foto-/videograafiaga tegelevale algajale kui ka professionaalile. 2 nädalat meie reisikaaslaseks olnud X-H1 väärib kindlasti kohta sinu fotokotis. Meie jäime rahule!

Olge mõnusad ning jäädvustage hetki mida kogete. Järgmise seikluseni!

 

 

 


Jörgeni tööde ja tegemiste saad tutvuda ning ennast kursis hoida tema Instagram’i lehel. Eriline tänu @kerthh.

 

Uuri lisaks:

The post Fujifilm X-H1 hübriidkaameraga maagilistel Assooridel appeared first on Photopointi ajaveeb.

Metz Mecablitz M360 on pisike, paindlik ja soodne välklamp hübriid- ja peegelkaameratele
autor: Lauri Veerde

Pisike, soodne ja automaatne välklamp, mille välgupead saab igas suunas käänata. Selline sobiks imehästi valgust heitma kompaktse korpusega hübriidkaamerate või lihtsamate peegelkaamerate peale. Nüüd on Photopointis selline välklamp olemas, sest kõigest kaks nädalat tagasi esitletud uhiuus Metz Mecablitz M360 on juba laos kohal.

Mecablitz M360 astub Metz tootevalikus 24 AF-1 ja M400 vahele. Esimene neist nimetatutest – 24 AF-1 – maksab umbes 50 eur, on hästi pisike, täisautomaatne ja absoluutselt fikseeritud välgupeaga. M400 maksab juba umbes 250 eur, on madal kuid matsakas, manuaalrežiimi, LED-lambi, OLED-ekraani ja igapidi liikuva välgupeaga.

Mecablitz M360 tabab nende kahe vahel täpselt õiget hinna ja funktsionaaususe tulipunkti. On sarnaselt 24 AF-1 mudelile täisautomaatne, samas aga M400 moodi paindlikult liikuva välgupea, integreeritud reflektorkaardi ja lainurkjahutiga. Kompaktsuselt jääb uus M360 umbes kusagile 24 AF-1 ja M400 vahepeale, sest kasutab nelja AA aku asemel kahte.

Manuaalset seadistusvõimalust Mecablitz M360 välklambil pole. Välklamp toimib ainult TTL režiimis. Selle tagaküljel on kaks nuppu: üks sisse-välja lülitamiseks ja teine testvälgu päästmiseks. Olemas on ka USB-pesa, mille kaudu saab kasutaja ise tulevikus vajadusel välklambi tarkvara uuendada.

M360 välklamp on Photopointis olemas kõigile enamlevinud vahetatavate objektiividega kaamerasüsteemidele: Nikoni ja Canoni peegelkaameratele ning SonyFujifilmi, Olympuse/Panasonicu hübriidkaameratele.

Metz M360 olulisemad tehnilised näitajad ja omadused

  • Juhtarv: 36 (ISO 100, 105mm)
  • Valgustatuse ulatus (automaatne suum): 24-105 mm
  • Integreeritud lainurkhajuti, valgustatuse ulatus hajutuga: 14 mm
  • Integreeritud reflektorkaart: Jah
  • Välgupea horisontaalne liikumisulatus: 270°vasakule poole
  • Välgupea vertikaalne liikumisulatus: -7 alla ja + 90° üles
  • LCD-ekraan puudub
  • Lisavälk/LED valgusti puudub
  • Automaatne särijuhtimine: לhildub vastava kaameratootja TTL režiimidega
  • Manuaalne režiim: Ei
  • Tagumise kardina sünkro: Jah (kui kaamera seda toetab)
  • Lühikese säriga sünkro: Jah (kui kaamera seda toetab)
  • Vooluallikas: 2ח AA patareid või akud
  • Vastupidavus: (2100mAh 1,2V NiMH akud)240 välgatust
  • Välgu laadimisaeg: 0,1 kuni 3,2 sekundit
  • Välgukinga materjal: Metall
  • Mõõdud (laius, kõrgus, sügavus): 64 ח 100 ח 80 mm
  • Kaal: 190 g

The post Metz Mecablitz M360 on pisike, paindlik ja soodne välklamp hübriid- ja peegelkaameratele appeared first on Photopointi ajaveeb.

Uuele aastale vastu uue objektiiviga – vaata neid Tamroni pakkumisi
autor: Jürgen Veerme

Kui plaanid alanud aastal tõsta tehtavate fotode kvaliteeti uue objektiivi abil, siis saame su rahakotti rõõmustada sooduskampaaniatega. Nende raames on valitud Tamron objektiivid tavapärasest veelgi parema hinnaga ning osade puhul saad lisaks tasuta kaasa funktsionaalse kingituse või lausa mitu kingitust 👇


Tamroni profi telesuumobjektiivi ostuga kaasa kaks väärt kingitust

tamron-sp-150-600-g2-kampaania-photopoint

Talvel metsas fotojahti pidades on parim “relv” Sinu fotokaamera ette Tamron SP 150-600mm f/5.0-6.3 DI VC USD G2, sest selle objektiivi ostjale anname lisakingitusteks alumiiniumist Manfrotto statiivikomplekti ning 24-st õppevideost koosneva fotokursuse “Fototöötlus Lightroom tarkvaraga“. Kingituste koguväärtus 209€!

Palju kiidetud ja auhinnatud SP 150-600mm G2 telesuumobjektiiv on edasiarendus SP 150-600mm f/5.0-6.3 DI VC USD objektiivist. Tamroni SP seeria tippkvaliteedi esindajana on uue generatsiooni objektiivil värskendatud mitmed väga olulised aspektid (optika, stabilisaator, disain jm), mis teeb selle ahvatlevaks nii professionaalidele kui harrastajatele. See on “kahur”, millega talletad ühtaegu fantastilisi loodusfotosid kui teed tipptasemel spordifotosid.

 

Täpsemalt saad objektiivi kohta lugeda ja näidispilte vaadata Digitest.ee veebiportaalist või loe meie ajaveebist, mida arvas objektiivist loodusfotograaf Karl Adami ja kuidas Andrei Reinol sellega sügist pildistas. Samuti on seda objektiivi proovinud loodusfotograaf Hans Markus Antson, kes käis sellega tetresid pildile püüdmas.

PS! Kui sa soovid seda objektiivi enne ostmist proovida, siis Tamron SP 150-600mm G2 on nii Canon kui Nikon kaameratele olemas meie fototehnika rendis. Mis eriti hea – pärast laenutamist saad selle osta renditasu võrra soodsamalt. Uuri siit ››

 

Osta Tamron SP 150-600mm G2 ja ära lase käest ühtegi momenti ›

 


Tõsta taset – valitud Tamron profiobjektiivi ostul anname kaasa kingituse

Vii fotode kvaliteet uuele tasemele Tamron SP 24-70mm f/2.8 Di VC USD G2 või Tamron SP 70-200mm f/2.8 Di VC USD G2 profiobjektiiviga, sest jaanuaris saad nende ostul kingituseks photopoint.ee kinkekaardi 100€ väärtuses.

Miks oleme just need objektiivid kampaaniasse valinud? Vaatame lähemalt:

Tamron SP 24-70mm f/2.8 Di VC USD G2 objektiivi juures on nüüdsest kasutusel kaasaegne disain, uus autofookuse mootor, parendatud pildistabilisaator ning nende juhtimiseks loodud hoopis parema võimekusega mikroprotsessor. Tänu kõigile nendele uuendustele on SP 24-70mm f/2.8 G2 valmis vastu astuma NikonCanon ning Sigma samatüübilistele objektiividele.

tamron-sp-24-70-g2-tap-in-photopoint

Täpsemalt saad objektiivi kohta lugeda ja näidispilte vaadata veebiportaalist digitest.ee või tutvuda “Karbist välja” artikliga siinsamas blogis. Lisaks soovitame kindlasti lugeda, mida arvas sellest objektiivist fotograaf Karl Anders Vaikla. Selle objektiivi on enda kaamera ette keeranud ka meie Point TV tiim, kes käis sellega Tartu peal pildistamas – vaata videot.

Fotograaf Siim Kinnas:24-70 mm on üks uskumatult universaalne fookuskauguste vahemik. Päris ausalt – kui mul kästaks elu lõpuni pildistada ainult ühe objektiiviga, siis see oleks just selles vahemikus suumobjektiiv. See võimaldab ühelt poolt teha laiu võtteid, et anda piltidele avarust ja kaasata objektile lisaks ka keskkonda, teises otsas on ta täiesti võimekas portreeobjektiiv, nende fookused on tavaliselt üsna kiired ja teravad jne.


Uue generatsiooni Tamron SP 70-200mm f/2.8 Di VC USD G2 on pika ajalooga tooteseeria kroonjuveel – see ühendab endas suurepärase kasutusmugavuse, optilise kvaliteedi, võimeka stabilisaatori ning väga kiire teravustamise – seda kõike võrreldes konkurentidega ikka väga soodsa hinna juures.

tamron-sp-70-200-g2-tap-in-photopoint

Täpsemalt saad objektiivi kohta lugeda ja näidispilte vaadata â€œKarbist välja” artikliga siinsamas blogis. Lisaks soovitame kindlasti lugeda, mida arvas sellest objektiivist fotograaf Kristoffer Vaikla. Lisaks on selle objektiivi ülevaadnaud Point TV, kui käidi Tartu Maratonil pildistamas – vaata videot.


Loomulikult on mõlemad objektiivid laenutamiseks saadaval Photopointi fototehnika rendis – võta ja proovi enne ostu järele.

 

Tamron objektiiviga ei lase Sa käest ühtegi momenti ›

 


Tamron profi makroobjektiiv soodushinnaga + kaasa kingitus

tamron-sp-90mm-photopoint

Tamron SP 90mm f/2.8 Di VC USD on uus peatükk legendaarse makroobjektiivi ajaloos, sest uus generatsioon tõi endaga kaasa väga hästi õnnestunud optika, stabilisaatori ning teravustamise, mis sobib nii harrastajatele kui paduproffidele.

Jaanuaris on seesama meisterlik SP 90mm f/2.8 Di VC USD makroobjektiiv veebikaubamajas ja esinduskauplustes müügil soodushinnaga 599€ ning lisaks anname ostul tasuta kaasa Tamroni UV filtri (väärtus 19,99€), mis blokeerib ultraviolettkiirguse ja nii on Sinu pildid veelgi ilusamad. Lisaks toimib see edukalt ka igapäevase objektiivi kaitsefiltrina, takistades mustusel ning niiskusel objektiivi esiklaasile jõudmist.

Loe kindlasti selle objektiivi kohta kirjutatud sisukat ja rohkete näidispiltidega ülevaadet Digitest.ee veebiportaalist ››

IMG_7869Canon EOS 5D Mark III + Tamron SP 90mm f/2.8 Di VC USD Macro
90mm | 1/400 sek | f/2.8 | ISO 100 | Käest
Jälgiv teravustamine hoidis mängivad lapsed täpselt kaadris
Pole päris portree asendis pildistatud, kuid meeldivalt kreemjas bokeh tuleb ka natuke laiemas asendis suurepäraselt välja.

 

Tamron SP 90mm Di USD makroobjektiiv veebikaubamajas ››

 


Auhinnatud Tamron 11x supersuumiga saad kaasa kingituse

tamron-18-200

Tamron 18-200mm DI II VC puhul on tegemist objektiiviga, mis pakub suurt suumivahemikku kerges ja kompaktses kestas. Lisaks peitub objektiivi sisesemuses kultuslikku staatust omav Tamroni värinastabilisaatori, mis teeb sellest parima valiku kõigile hobi- ja reisifotograafile.

Jaanuaris on 18-200mm f/3.5-6.3 DI II VC suumobjektiiv müügil soodushinnaga 199€ (249€). Lisaks anname kingituseks Tamroni kvaliteetse UV filtri (väärtus 19,99€), mis blokeerib ultraviolettkiirguse ja nii on Sinu pildid veelgi ilusamad. Lisaks toimib see edukalt ka igapäevase objektiivi kaitsefiltrina, takistades mustusel ning niiskusel objektiivi esiklaasile jõudmist.

Vaata Point TV videost, miks antud objektiiv on suurepärane kaaslane just hobi- ja reisifotograafile.

 

Vii fotograafia Tamron 18-200mm DI II VC abil uuele tasemele ›

 

Loe ja vaata näidispilte:

Parim näide selle suumi iseloomustamiseks. Vasakpoolne pilt on tehtud 18 mm asendis, parempoolne aga sama koha pealt 200 mm asendis. Täpselt nii suure vabaduse annabki üks supersuumobjektiiv.

The post Uuele aastale vastu uue objektiiviga – vaata neid Tamroni pakkumisi appeared first on Photopointi ajaveeb.

3 4 5 6 7 8 9 10 11