Nüüd saadaval: Fujifilm X-H1 hübriidkaamera
autor: Mikk Otsar

Hea uudis kõigile Fujifilm hübriidkaamerate fännidele. Uus Fujifilm X-H1 poolkaadersensoriga lipulaev on jõudnud Photopointi kauplustesse ja veebipoodi. Fujifilm X-H1 on segu kahest varasemast lipulaevast, Fujifilm X-T2 ja Fujifilm GFX 50S. Uuele kaamerale on lisatud uusi kasulikke funktsioone ja parandatud juba olemasolevat.

Kaamera kõige tähtsamaks osaks on selle sensor, mis on juba ennast vägagi tõestanud X-Trans CMOS III sensor. Selle 24,3-megapikslise sensori parimad omadused väljenduvad ainult tänu selle kõrval töötavale X Processor Pro pildiprotsessorile. Tänu hästi töötavale kombinatsioonile suudab hübriidkaamera pildistada veelgi kõrgema tundlikkusega, kuni ISO 51 200. Fujifilm X-H1 kaameralt leiab tervelt 325 teravustamispunkti, mis katavad suurema osa kaadrist. Varasema mudeliga võrreldes on parandatud jälgiva teravustamise režiimi, mis suudab kiirelt liikuvate objektidega sammu pidada ja kaadris oleva teravana hoida.

Kaks kõige suuremat ja olulisemat muudatust on aga kaamera keresisene stabilisaator ja parandatud videovõimekus. Esimest korda Fujifilm X-seeria kaamerate ajaloos on sellele paigaldatud keresisene stabilisaator. Tänu erinevatele sensoritele analüüsitakse kaamera liikumist kuni 10 000 korda sekundis, mis tagab stabilisaatori ülima võimekuse. Stabilisaator liigub viiel teljel ja stabiliseerib pilti kuni 5,5-stoppi, isegi koos Fujinon objektiiviga, millel puudub optiline stabilisaator. Videot suudab X-H1 filmida kuni DCI 4K (4096 ח 2160) lahutusvõimega 25 kaadrit/sek. Lisaks suuremale lahutusvõimele saab kasutada ka F-Log profiili ja videoklippe salvestada kuni 200 Mbps andmetihedusega.

Nagu alguses mainitud sai, siis on tegemist kahe varasema Fujifilm lipulaeva hübriidiga. Kere kuju ja väljanägemine on päritud GFX 50S keskformaat hübriidkaameralt. Uue Fujifilm X-H1 pealt leiab 1,28-tollise LCD info ekraani, millelt näeb kaamera seaded ja detailse info särituse kohta. Suuremaks on tehtud ka käepide, et oleks kaamerat mugavam käes hoida. Meeldiva uuendusena leiab veel suurema lahutusvõimega OLED pildiotsija, mis on nüüd 3,69 miljoni pildipunktiga.

Lisaks paljale kerele leiab Photopointist ka kasuliku Fujifilm X-H1 komplekti, kuhu on juurde pandud Fujifilm VPB-XH1 akutald. Tegemist pole lihtsalt akutallaga, kuhu mahub kaks akut, vaid Fujifilm akutald lisab kaamerale ka võimekust. Kasutades akutalda boost režiimis, tõstetakse kaamera parameetreid, nagu sarivõtte kiirus ja pildiotsija kaadrisagedus, hoopis teisele tasemele.

Fujifilm X-H1 hübriidkaamerad Photopointis »

The post Nüüd saadaval: Fujifilm X-H1 hübriidkaamera appeared first on Photopointi ajaveeb.