Canon EOS R või EOS RP ostul saad kingituseks 100€ kinkekaardi
autor: Jürgen Veerme

Canon EOS RP

Suurepärase Canon EOS R või EOS RP täiskaader hübriidkaamera ostul on Sulle kingituseks photopoint.ee veebikaubamaja 100€ kinkekaart*, millega saad hiljem juurde soetada vajaminevaid tarvikuid.

EOS RP ostul saad lisaks veel kingituseks ka fotokursuste paketi (väärtus 299€). Rohkem infot ››

Mõlemad kaamerad on põhiomadustelt üsna sarnased. Erinevused on detailides:

  • Pildisensor: EOS R kaameral on 30.1 MP | EOS RP kaameral aga 26 MP sensor.
  • Sarivõte: EOS R maksimaalne sarivõte on 8 fps | EOS RP kaameral on sama näitaja 5 fps.
  • LCD-ekraan: EOS R kaameral on tavalisest suurem 3.2″ ja väga-väga hea lahutusvõimega 2 100 000 piksliga LCD | EOS RP kaameral on tavaline-korralik LCD-ekraan: 3″ ja 1040000 pikslit.
  • Pildiotsija. EOS R kaameral on 3 690 000 piksliga pildiotsija | EOS RP pildiotsija OLED ekraan on vähemteravam ja näitab pilti 2 360 000 piksli abil.
  • Videorežiim: EOS R kaameral on Canon V-Log pildiprofiili võimekus ja 10-bit video salvestus välisele andmekandjale | EOS RP kaameral LOG pildiprofiile ei ole ja maksimaalseks videokvaliteediastmeks on 8-bit.
  • Katik: Canon EOS R kaameral on mehaaniline katik, mis muuhulgas on objektiivi eemaldades sensori ees, kaitstes seda tolmu eest | EOS RP kaamera sensori ees sellist katikut ei ole.
  • Aku ja selle vastupidavus: Canon EOS R kasutab LP-E6N akut, mis kestab ühe laadimiskorraga 370 kaadrit. Canon EOS RP kasutab pisemat LP-E17 akut (seesama mis Canoni M6 ja M5 hübriidkaamerates) – ühe laadimiskorraga 250 kaadrit
  • Mõõtmed ja käsitlemine â€“ Canon EOS RP on oluliselt väiksema korpusega, kuid korpust saab juurde ostetava talla abil kõrgemaks muuta – nii mahuvad kõik neli sõrme käepidemele ära. Canon EOS R kaamera pealmine LCD-ekraan ja puutetundlik nihik kaamera taga on Canon RP puhul eemaldatud
  • Korpus: EOS R korpus on ilmastikukindlate tihenditega | EOS RP korpus ei ole ilmastikukindel. Mõlemad on aga siiski magneesiumsulamist.
  • Mälukaart: Mõlemad kasutavad ühte UHS-II ühilduvat mälukaardipesa, kuid EOS RP kaameral pole see pesa eraldi küljel vaid kaamera all akukambris.
Filmitud Ardo Kaljuvee poolt EOS R kaameraga. לhtegi klippi selles videos pole arvutis muudetud – ei heledust-tumedust ega värve. Kõik nii nagu kaamerast tuli.

Photopoint pakub võimalust nii eraisikutel kui ettevõttetel kauba ostmiseks kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi â€“ nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

Lisaks saad enda vana fototehnika eest küsida vahetuspakkumist ››

 

Tunneta tulevikku ja osta Canon täiskaader hübriidkaamera ››

 

Vaata, mida teised Eesti fotograafid on EOS R kaamerast arvanud:

Kui vajad erinevate lühiajaliste foto- või videoprojektide teostamiseks tippkvaliteediga tehnikat, siis vaata meie foto- ja videotehnika renti – photopoint.ee/rent ››

* osturaha kehtib ainult www.photopoint.ee e-poes järgmisel ostul kõikidele toodetele, kui tellimuse summa on vähemalt 101€ . Soodustus tuleb ära kasutada ühe korraga. Kampaania pakkumine kestab kuni 31. augustini 2019. Kinkekaarti on e-poes võimalik realiseerida kuni 7. oktoobrini 2019.

The post Canon EOS R või EOS RP ostul saad kingituseks 100€ kinkekaardi appeared first on Photopointi ajaveeb.

Kas Tamron tegi Sonyle tuule alla? Kasutuskogemus: Tamron 28-75 f/2.8 Di III RXD Sonyle
autor: René Türk

Sony täiskaader hübriidkaamerad on juba aastaid maailma parimad ning kui mõni teine tootja millegi sarnasega üllatab, siis tuuakse alati võrdluseks, kuidas uus toode on Sonyga võrreldes. See on justkui teivashüppe latt, mis on seatud 6.16m (maailmarekord) peale, ja kõigil on teada, et selle on hüpanud vaid üks mees! Sony laitmatute objektiividega on piltlikult öeldes sama lugu.

Ja nüüd on see pinev võistlus taas meie silme ees! Seekord on võistlustules Sony FE 24-70 f/2.8 GM objektiiv ja  Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD. Pinge on õhus.

Tamron 28-75mm Di III RXD Rene Türk Photopoint
Tamron 28-75mm Di III RXD Rene Türk Photopoint

Kommentaatorid on valmis kinnitama ettearvatavat võitu ja arutlevad, kas Tamronil on siin üldse mingit võimalust… ja siis tuleb üllatus ja sensatsioon! Kuidas on võimalik, et Tamron on teinud samasuguse hüppe, kuid ilma teibata?

Umbes sellisena võiks kirjeldada olukorda, kus (praktiliste kasutuskogemuste, kui ka mõõdetud tehniliste parameetrite järgi), on Tamron loonud Sony kaameratele magusaimasse suumivahemikku (28-75mm) maailma parima isendi jättes Sony pika ninaga! 

Tamron 28-75mm Di III RXD Rene Türk Photopoint

Olin eelmisel aastal peaaegu esimene fotograaf Eestis, kes nimetatud objektiivi enda fotokotti sai – “Tamroni Reisifoto 2018” II koha autasuks!

Tänaseks, ligi 6000 pilti hiljem, olles kasutanud seda mitmetel fototöödel ja reisidel ja võin kinnitada, et Sony samaväärsele valgusjõulisele objektiivile on loodud väga soodne alternatiiv, mis mitmetes omadustes Sony isegi edestab. לtlengi just samaväärsele, sest objektiivi põhikriteeriumid nagu teravus, valgusjõulisus ja kiirus on samas klassis Sony tippteosega.

Tamron 28-75mm Di III RXD Rene Türk Photopoint

Täheldasin, et aasta jooksul olen üksikutel kordadel vahetanud oma n.ö reisikaamera Sony A7 III ees oleva Tamron 28-75 f/2.8 RXD millegi muu vastu.

לks nendest kordadest oli eelmise aasta pulmapildistamisel paralleelselt Sony 24-70 f/2.8 GM objektiiviga, kus umbusaldusest Tamroni vastu rentisin igaks juhuks Photopointi rendist Sony parima normaalsuumi endaga kaasa.

Tamron 28-75mm Di III RXD Rene Türk Photopoint

Pärast mõningast pildistamist sain aru, et kvaliteedieelist Sony optikast ei lisandu ning ülejäänud osa pulmapeost pildistasin juba Tamroni objektiiviga. Miks? Sest esiteks neil kahel on päris suur kaaluvahe. Sony rasked objektiivid “nõuavad”, et sa oleksid kahe käega aparaadi küljes.

Tamron 28-75mm Di III RXD Rene Türk Photopoint

Tamroni tugevaks eeliseks on sama kvaliteedi juures 300 gr kergem kaal. Võiks ju ennast lohutada, et seda pole eriti palju, kuid on suur vahe, kui see 300 gr jaotub raskuskeskmena sinu kätte ebamugavalt ja pikemaks ajaks.

Tamroni plussideks Sony ees pean veel lühimat teravustamiskaugust, mis on vaid napp 19cm ning need kaks viimast on reisidel asendamatud omadused.

Tamron 28-75mm Di III RXD Rene Türk Photopoint

Tamron omab kõiki sarnaseid teravustamis funktsioone, mis Sony lipulaevgi nagu hübriid AF, silma jälgimine AF, Direct Manual Focus ja need toimivad laitmatult.

Objektiivi ilmastikukindlust olen saanud samuti kontrollida õnnetusjuhtumi tõttu, kus see koos kaameraga uppus. Tamroni esindus tegi ülevaatuse ja selgus, et merevesi ei ole teinud ühtegi kahjustust. Mitteilmastikukindel kaamera seevastu sai tervenisti uue sisu.

Tamron 28-75mm Di III RXD Rene Türk Photopoint

Kokkuvõtteks ütlen nii et kui toome kaalukausile lisaks fotograafiliste omadustele ka suuruse, kaalu ja mitte väheolulise hinnavahe 1600 eurot, siis võiks küsida, kas Tamron on teinud vanameistrile Sonyle tuule alla. Minu vastus oleks “Jah!”.

 


Rene Türk on Lumiere fotostuudio asutaja, mitmeid kodu- ning välismaiseid tunnustusi pälvinud reklaami-, pulma-ja portreefotograaf. Renש tööde ja tegemistega saab tutvuda ning ennast kursis hoida tema Instagram’i lehelFacebookis või veebilehel www.rene.com.ee

The post Kas Tamron tegi Sonyle tuule alla? Kasutuskogemus: Tamron 28-75 f/2.8 Di III RXD Sonyle appeared first on Photopointi ajaveeb.

Sony a7R IV on maailma esimene 61 MP täiskaader sensoriga hübriidkaamera
autor: Jürgen Veerme

Sony a7R IV

Sony esitles enda uut profiklassi kaamerat α7R IV ja see pani fotograafid mesilasparvena sumisema, sest tegemist on maailma esimese 61 MP täiskaadersensorit omava hübriidkaameraga.

Kaamera südameks on uhiuus 61-megapiksline BSI-CMOS sensor, millel on tohutu dünaamiline ulatus (15 stoppi) ja seetõttu on a7R IV suuteline pakkuma ülimalt kvaliteetset pilti. Samm edasi on astutud ka autofookuse võimekuses, sest 567 faasi- & 425 kontrastituvastusega teravustamispunkti võimaldavad kiiret ja teravat pilti ka hämarates oludes. Valides APS-C pildistamisrežiimi katavad 325 teravustamispunkti peaaegu terve kaadri. Kaamera on võimeline pildistama kiirusel 10 kaadrit sekundis ja seda kuni 68 pakitud RAW kaadrit järjest.

 

Võrreldes Sony a7R III mudeliga on a7R IV kere aku ja mälukaardi pesade tihendeid muudetud ja see teeb kaamera veel rohkem ilmastikukindlamaks. Lisaks on kaamerat kätte võttes selle haare nüüd oluliselt sügavam, mis lisab kindlustunnet kiiretes situatsioonides ja lisatud on suurem joystick ning ümber on paigutatud “äsja loodud” nupud ja valikud.

sony a7r IV

Sony a7r IV

Ka video poole pealt on Sony a7R IV äärmiselt võimekas, sest suudab jäädvustada 4K/30p videot ja seda jätkuvalt kogu sensori laiuselt ehk 6K lahutusvõimega (oversampling). Ja nüüd maiuspala – tegemist on esimese Sony kaameraga, mis pakub reaalajas silmateravustamist (Real-Time Eye AF) filmimise ajal!

Selleks, et kõik need 61 miljonit pikslit kiirelt mälukaardile liiguks on Sony lisanud uuele mudelile ka teise UHS-II toega mälukaardipesa. Lisaks on paremaks tehtud nii USB-C kui WiFi ühendusi, mis võimaldavad veelgi kiiremalt juhtida kaamerat kas arvutist või nutiseadmest.

Seda tehniliste andmete tulevärki vaadates tundub, et Sony on enda hübriidkaamerate turu liidripositsiooni veelgi enam kindlustamas ja saadab tugeva sõnumi Canoni ja Nikoni poole, kes samuti oma osa kasvatada püüavad.

Igatahes esimesed äsja avalikustatud Sony α7R IV täiskaader hübriidkaamera isendid on meie poolt ära tellitud ning loodetavasti saabuvad need Photopointi pealattu juba varasügisel. Kere hinnaks saab olema 3999€. 

 

 

Allikas: Sony ametlik pressiteade.

The post Sony a7R IV on maailma esimene 61 MP täiskaader sensoriga hübriidkaamera appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd saadaval: JOBY GorillaPod 3K PRO seeria
autor: Jürgen Veerme

JOBY GorillaPod 3K Pro

Kõigil videoblogijatel, sisuloojatel ja põnevaid võttenurki otsivatel foto- ja videograafidel on põhjust rõõmustada, sest Photopointi esinduskauplustesse ja veebikaubamajja on müügile jõudnud uus JOBY GorillaPod 3K Pro statiiviseeria. 

Kui JOBY tõi juba enam kui 10 aastat tagasi turule esimese GorillaPod statiivi oli see midagi revolutsioonilist, sest võrreldes klassikaliste statiividega sai seda väänata kõiksuguste postide ja torude külge ning seeläbi teha täiesti unikaalseid jäädvustusi.

Uus GorillaPod 3K Pro seeria jätkab seda edukalt sissetallatud rada, aga edasi arendatud metallist tugikonstruktsioon koos Arca-Swiss kinnitussüsteemidega annavad kasutajale veelgi rohkem stabiilsust ja kindlust. Nii nagu nimigi viitab suudab 3K Pro GorillaPod kanda kuni 3 kg raskust.

Uude seeriasse kuuluvad:

JOBY GorillaPod 3K Pro seeriat luues mõeldi peamiselt nende vloggerite ja sisuloojate peale, kes kasutavad (täiskaader) hübriidkaameraid (nt. Sony a7 seeria, Canon EOS R seeria, Panasonic Lumix GH5). Vaata, kuidas vlogija Steve Yalo seda tutvustab (inglise keeles):

 

Liitu metalse revolutsiooniga ja osta GorillaPod 3K Pro ››

 

Kõik JOBY tooted leiad mugavalt meie veebikaubamajast ››

The post Nüüd saadaval: JOBY GorillaPod 3K PRO seeria appeared first on Photopointi ajaveeb.

Sony α7 seeria + Tamron 28-75mm RXD: koos on soodsam
autor: Jürgen Veerme

Sony ja Tamron

Auhinnatud Sony α7 seeria täiskaader sensoriga hübriidkaamera ja populaarse suumobjektiivi Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD saad meie juurest kätte täiusliku sooduskomplektina, mille hinnad algavad 1549 eurost.

Saadaval on alljärgnevad duod:

Kuni 31.08.2019 saad meie poolt veel kingituseks kaasa ülikiire ja mahuka Silicon Power 64GB Superior Pro U3 mälukaardi (väärtus 54.99€).

Kui Sony α7 seeria tugevuste ja nõrkustega on fotohuvilised arvatavasti kenasti kursis, siis Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD on päris põnev tegelane. Tegemist on auhinnatud kompaktse ja kerge objektiiviga, mis on spetsiaalselt valmistatud pidades silmas Sony täiskaader hübriidide vajadusi.

 

Selle optika on piisavalt kvaliteetne, et saada hakkama ka suure lahutusvõimega sensorite ees ning suur ava muudab ilusa bokeh loomise lihtsaks. Ära tuleks mainida ka kiire ja vaikne autofookusmootor, mis on suuteline liikuvaid objekte hoidma teravana. See on objektiiv, mis pakub väga head esitlusvõimet ülimalt konkurentsivõimelise hinnaga.

Mõistame, et sellise komplekti ostmine on arvestatav investeering ja seetõttu pakume võimalust nii eraisikutel kui ettevõttetel kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi â€“ nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

 

Sa väärid parimat – osta Sony ja Tamroni täiuslik duo ››

 

PS! Kui Sul on plaanis Sony peale ümber kolida mõne teise kaamerabrändi (Canon, Nikon, Pentax vms) toodangult, siis pakume võimalust oma vana tehnika meile vastu anda – nii saame Sulle teha eripakkumise, mis sõltub tagastatavast tehnikast. Sellise eridiili kohta loe lähemalt siit ››

Sony a7 III ja Tamron 28-75mm f/2.8 RXD on laenutamiseks saadaval meie fototehnika rendis.

The post Sony α7 seeria + Tamron 28-75mm RXD: koos on soodsam appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5 6 7 8 9