Nüüd saadaval: Canon EOS 6D Mark II peegelkaamera
autor: Mikk Otsar

Nüüdseks juba 5 aastat tagasi tutvustas Canon enda uut soodsat Canon EOS 6D täiskaader peegelkaamerat. Kaamera oli küllalt suur hitt, kuna oli siis üks soodsamaid profiklassi pildikvaliteediga kaameraid. Tänu sellele oleme juba mitu aastat oodanud selle edasiarendust. Nüüd pärast aastate pikkust ootamist on see siin, Canon EOS 6D Mark II.

Nagu eelpool juba mainitud sai, siis sarnaselt oma vanemale vennale on ka uus EOS 6D Mark II suunatud just neile kes soovivad soetada enda esimest täiskaader peegelkaamerat. Tehniliselt on Canon EOS 6D Mark II täiskaader peegelkaamera huvitav kooslus juba olemasolevast ja uuest tehnoloogiast ning sisaldab endas ootuspärast Canonliku kompromissi.

 

Täpsemalt on kaamera sisse pandud täiesti uus 26,2-megapiksline täiskaader CMOS sensor. Canon EOS 6D Mark II on varustatud ka Dual Pixel AF teravustamisega. See tähendab omakorda seda, et antud kaameraga on väga lihtne kasutada automaatset teravustamist Live View ning videosalvestuse ajal. Veel enam – Dual Pixel AF süsteem katab lausa 80% sensori pindalast, mis annab väga suure paindlikkuse subjekti jälgival teravustamisel ning kadreerimisel. EOS 6D Mark II kasutab ka uusimat DIGiC 7 pildiprotsessorit, mis võimaldab kuni 6,5 kaadrit/sek sarivõtet kuni 21 kaadrit RAW või 150 kaadrit JPEG fotot. Samuti on uue sensori ja pildiprotsessori koostöös sensori tundlikkus ISO 100–40 000 ning laiendatav kuini ISO 50–102 400.

Suure ja palju oodatud uuendusena tuleks ära mainida ka kaamera taga asuv ekraan. Selleks on suur 3-tolline 1,04 miljoni pildipunktiga pööratav ja kallutatav puuteekraan, mis tegelikult võiks iga kaamera jaoks olla juba standardlähenemine. Vähe sellest, et kaamerat on pea igas asendis mugav kasutada, saab ekraani puutetundlikku osa kasutada kõikide sisendite andmiseks. Videot teeb uus Canon peegelkaamera FullHD lahutusvõimega kuni 60 kaadrit sekundis. Lisaks on kaamera võimeline salvestama 4K lahutusvõimega Time-Lapse videot.

Uus kaamera on disainilt väga sarnane algupärasele EOS 6D peegelkaamerale. See tähendab seda, et kui tuled vana 6D pealt või hoopis poolkaader EOS 80D pealt, on kaamera nuppude asetsus ning kasutusergonoomika mugav ja juba harjumuspärane. Samuti on Mark II niiskus- ja tolmukindla korpusega, mis teeb kaamera kasutamise heitlikus Maarjamaa ilmastikus natuke paindlikumaks.

Tutvu uue Canon EOS 6D Mark II peegelkaameraga Photopinti veebikaubamajas »

The post Nüüd saadaval: Canon EOS 6D Mark II peegelkaamera appeared first on Photopointi ajaveeb.