Nüüd saadaval: Fujifilm GFX 50S keskformaat hübriidkaamera
autor: Mikk Otsar

Siin see on, FujifilmGFX 50S. Märtsi lõpus avanes meil võimalus see suurepärane kaamera kohvrist välja võtta ja seda uudistada. Nüüd on ka teil see võimalus olemas. ×œks võimekamaid hübriidkaameraid on saadaval just Photopointis. Fujifilm GFX 50S on keskformaat sensoriga hübriidkaamera mis lõhub arusaama, et keskformaat kaamerad on suured ja rasked ning nende koht on vaid stuudios. Vastupidi, uus Fujifilm GFX 50S on suurema peegelkaamera mõõtu ja sobib väga hästi ka väljas pildistamiseks tänu oma ilmastikukindlale magneesiumsulamist korpusele.

Kuid mis teeb sellest kaamerast siis nii erilise kaamera. Fujifilm GFX 50S sees on uus 51,4-megapiksline “Fujifilm G Format” mõõdus keskformaat sensor, mille mõõtmeteks 43,8 ח 32,9 mm. Kellele need numbrid palju ei ütle, siis lihtsustatult võib öelda, et mida suurem sensor seda parem pildikvaliteet. Hämarates oludes teeb pildistamise veel paremaks uue sensori tundlikkus, mis on ISO 100–12 800 ning laiendatav kuni ISO 102 400. Rääkides veel sensorist, siis hübriidkaameratele omaselt on ka GFX 50S teravustamine viidud pildisensori peale – süsteem hõlmab endas 117 kontrastituvastusega teravustamispunkti. Seda pole küll palju, kuid kaamera polegi mõeldud raja ääres autospordi filmimiseks või muudeks analoogseteks rakendusteks.

 

Fujifilm GFX 50S hübriidkaamera tuleb magneesiumsulamist ilmastikukindla korpuse sees – ilmastiku- ja tolmukindel korpus kannatab kuni -10° C külma probleemideta. Mis veel – kaamera on kerge – kaaludes ainult 825 grammi koos aku ja mälukaartidega. Lisaks on Fujifilm sellele kaamerale andnud 150 000 kaadrit vastupidava katiku. Kui rääkida veel kaamera kerest, siis selle ekraanid on tasemel. Kaamera taga on 3,2-tolline puutetundlik LCD ekraan. Ekraan on kolmel suunal liigutatav ning puutetundlik. Lisaks on kaamera peale pandud väiksem lisaekraan, kuhu kuvatakse kaamera põhiparameetrid. GFX 50S elektrooniline pildiotsija tuleb 3,69 miljoni punktiga OLED ekraaniga ning on kaameralt eemaldatav, võimaldades kasutada ka teisi adaptereid / lahendusi.

Lisaks kaamerale on müügil ka just sellele kaamerale mõeldud objektiivid. Fujinon GF 63mm f/2.8 R WR fiksobjektiiv (35 mm ekvivalendina 50 mm), Fujinon GF 32-64mm f/4 R LM WR normaalsuum (35 mm ekvivalendina 25-51 mm) ning Fujinon GF 120mm f/4 Macro R LM OIS WR telemakro objektiiv (35 mm ekvivalendina 95 mm; 1:0,5 ülekandega).

Vii enda pildid ülimale tasemele Fujifilm GFX 50S hübriidkaameraga »