Photopointi fototehnika rent – laenuta või proovi enne ostmist
autor: Lauri Veerde

Photopointi Pentaxi fototehnika renti on lisandunud uut nodi. Nüüd saab nii Pärnu mnt kui ka Tartu Kaubamaja Photopointist laenutada lisaks muule ka Pentaxi kõige uuemat ja paljukiidetud digipeeglit K-x.

Taas saab laenutada valgusjõulist lainurka Pentax SMC DA 14/2,8 ning kvaliteetseid DA* suumobjektiive Pentax SMC DA* 16-50/F2,8 ja Pentax SMC DA* 60-250/F4. Otse loomulikult saab koju tarida ka Pentaxi peegelkaamerate lipulaeva K-7.

Milleks rentida: 1. Proovi enne ostmist. Saad kaamera renditasu võrra odavamalt

Millise peegelkaamera ma enesele ostma peaksin? Veebi avarustes on sadu artikleid, mis püüavad peegelkaamera ostjat selle püha sündmuse juures abistada. Kõik need jõuavad lõpuks ikka ühe ja sama tõdemuseni: “Mine fotopoodi ja proovi kaamerat. Kui see sulle sobib, siis osta”.

Olgem ausad – poes ei ole kaamerat väga mugav proovida. Klienditeenindaja jälgib iga sinu liigutust, kassajärjekorras põrnitsevad kliendid sõimavad sind oma mõtteis piduriks. Vaatad kaamerat ühelt ja teiselt poolt, tõstad moepärast näo juurde ning tavaliselt proovimine sellega lõpebki.

Päris korralikult saab kaameraga tutvust teha ikka rahulikult ja omaette oma kodus. Hea oleks veel, kui oleks aega kaameraga õues ja toas pildistada ning lausa paar päeva selle menüüsüsteemi iseärasustesse kaevuda, et vaadata, milleks sinu potentsiaalne kaaslane siis võimeline on.

Photopointis saabki Pentaxi kaameraid (ja loomulikult ka objektiive) täpselt niimoodi proovida. Rendi kasvõi nädalaks, võta koju, proovi, uuri, pildista, seadista ning kui leiad, et see kaamera on ostmist väärt, saad selle endale soetada makstud renditasu võrra soodsamalt.

Milleks rentida: 2. Pildista nagu proff

Üks olulisemaid omadusi peegelkaamera juures on võimalus vahetada selle objektiive. Pildistamisvõimalusi saab avardada ka muude lisatarvikutega nagu näiteks välised välklambid.

Objektiivid võivad teatavasti olla päris kallid – tihtipeale maksavad nad veel rohkem kui kaamera ise. Peagi võib aga tekkida olukord, kui soovid oma kaamera ette keerata midagi paremat kui tavaline kitiobjektiiv. Või tahaksid pildistada hämaras nii, et välgu tekitatud varjud oleksid pehmed ja pildid ilusad.

Photopointi rendikapis on olemas kõik Pentaxi tavavälklambid ning suur osa Pentaxi profikvaliteediga objektiive. Kui on näiteks tulemas mõni suurem perekonnasündmus, siis on hea laenutada mõneks päevaks veidi kvaliteetsem objektiiv ning selle juurde väline välklamp. Miks mitte minna suvel loodusesse, kaasas 300 mm fiksobjektiiv või proovida makrofotograafia võlusid 100 mm f/2.8 makroobjektiiviga. Kalasilmobjektiiv aga ongi selline toru, mida tavaliselt iga päev vaja ei lähe. Läbi selle aga avaneb täiesti uus maailm.

Fotograafiat selle täies hiilguses saab Photopointi rendikapi abiga uurida ilma, et kõiki neid kalleid objektiive, välklampe ja muud endale koju soetama peaks. Selleks on ainult vaja Pentaxi kaamerat. Aga needki on ju sealsamas kapis olemas…

Kus ja mis?

Photopoint alustas Pentaxi fototehnika rendiga veidi vähem kui kaks aastat tagasi. Rendikapis on kaamerakered, objektiivid, välklambid ning muud lisatarvikud kuni kaamerakottide ja mälukaartideni välja. Tegemist on ainsa ettevõttega, kes Eestis säärast teenust pakub.

Fototehnikat saab rentida igaüks, sest kopsakaid tagatisrahasid maksma ei pea – piisab renditasu ettemaksust. Tähele tuleb aga panna seda, et rentimise eest tasumine toimub ainult pangakaardiga või pangaülekandega.

Pentaxi fototehnikat saab rentida Tallinna Pärnu mnt ja Tartu Kaubamaja Photopointis. Kõiki tooteid Tartu rendipunkti valikus ei ole. Täpset saadavust vaata siit.

Pentax 645D tuleb
autor: Lauri Veerde

Viis aastat on päris pikk aeg. Aga just viie aasta eest näitas Pentax esimest korda maailmale oma digitaalse keskformaatkaamera mulaaži. Aparaadi nimeks 645D.

See pikk teekond on nüüd vast lõpusirgel. Täna seadis Pentax oma veebilehele üles ametliku plakati, millel on kujutatud kaamera siluetti kiudpilvedega taeva taustal. Plakati all tiksuvad sekundid kaduvikku ning praegu päris vasakul olev nool peaks 29 päeva pärast jõudma paremal asuva kaameraikoonini. Just siis – 11 märtsil – toimub Jaapanis CIPA fotomess (Camera & Photo Imaging Show), kus uut kaamerat presenteeritakse.

Olgem ausad – tegelikult ei ole Pentax mitte kusagil öelnud, milline kaamera plakatil on. Silueti kontuurid ei jäta aga just palju arvamisruumi – need kuuluvad tõepoolest 98% tõenäosusega just 645D kaamerale. Lisades sellele visuaalsele kinnitusele Pentaxi eelmise aasta kevadel ametlikult välja käidud lubaduse, mille kohaselt jõuab 645D müügile aastal 2010 (loe lähemalt siit), võib päris kindlalt kaamera DNA määrata.

See on 645D ja täies hiilguses saab seda näha juba peagi. Kas kunagi ka katsuda ja oma silmaga vaadata – see on juba keerulisem küsimus.

Pentaxi teaser-leht

Nikoni uus 16-35 mm f/4 G ED VR lainurksuum – valgusjõulisus vs värinastabilisaator
autor: Lauri Veerde

Lisaks profiklassi lainurgale 24mm f/1.4 on Nikonil valmis saanud veel teinegi pea samaväärne objektiiv. Seegi lainurk, aga mitte enam fikseeritud fookuskaugusega vaid suumimiseks ette valmistatud tööriist AF-S NIKKOR 16-35 mm F/4G ED VR. Sedagi objektiivi on sobilik kasutada nii täiskaader- Kui ka APS-S sensoriga digipeegli ees.

Nikonil on juba valikus sarnase fookuskauguste vahemikuga profiklassi FX objektiiv AF-S Zoom-Nikkor 17-35 mm f/2.8D IF-ED. See on ka eile esitletud uuest objektiivis ühe stopi võrra valgusjõulisem. 16-35mm f/4 pimedama ava kompenseerib aga uude objektiivi lisatud VR II värinastabilisaator. Selline lahendus teeb uue objektiivi vanemaga võrreldes ka märksa soodsamaks.

Nikoni andmetel on 16-35 mm F/4 objektiivi näol tegemist maailma esimese täiskaadersensoriga kaameratele sobiva lainurksuumiga, millel on olemas sisseehitatud värinastabilisaator. See pidavat lubama pildistada käest teravaid fotosid kuni neli stoppi pikema säriajaga.

Objektiivil on “Silent Wave” sisene teravustamismootor, selle korpus on valmistatud magneesiumsulamist ning varustatud ilmastikukindlate tihenditega.

Objektiivi konstruktsioonis on 17 Nano Crystal vääristusega elementi 12nes grupis. Esindatud on 2 ED elementi ning 3 asfäärilist läätse. Diafragmalabad on ümara kujuga ning jätavad fookusest-väljas aladele fotol meeldiva ja pehme bokeh-efekti.

Nikoni uut 16-35 mm f/4 lainurksuumi on turule oodata juba lähinädalail. Objektiiv saab Photopointis maksma 19 590 EEK

Nikoni ametlik pressiteade (PDF)
Omal vastutusel võib lugeda ka eestikeelset pressiteadet

AF-S Zoom-Nikkor 17-35mm f/2.8D IF-ED
Fookuskaugus 16-35 mm
Maks. ava F4
Min. ava F22
Diagon. vaatenurk 107° – 60° (83° – 44°  Nikoni APS-C sensoriga digikaamera ees )
Konstruktsioon 17 elementi 12nes grupis
3 asfäärilist läätse
2 ED elementi
Diafragma labade arv 9, ümarad
Min teravustamiskaugus 0,29 m – fookuskaugustel 16-35 mm
0,28 m – fookuskaugustel 20-28 mm
Filtrikeere 77 mm
Mõõtmed Pikkus: 82.5 mm; Diameeter: 125 mm
Kaal 680 g
Lisavarustus Päikesevarjuk, vutlar

Nikonilt uus valgusjõuline lainurkobjektiiv 24mm f/1.4
autor: Lauri Veerde

Nikon alustab oma 2010 aasta objektiivide nimistut kahe õige auväärse eksemplariga. Esimene neist on valgusjõuline, fikseeritud fookuskaugusega lainurkobjektiiv AF-S Nikkor 24mm F/1.4G ED.

See objektiiv on mõeldud kasutamiseks Nikoni täiskaadersensoriga digipeeglite ja 35 mm filmi kasutavate peegelkaamerate ees. Loomulikult sobib see nagu valatult ka APS-C sensoritega digipeeglite ette – siin tuleb aga arvestada, et vaatenurk muutub väiksemaks – ekvivalentseks 36 mm fookuskaugusega.

Nikoni sõnul on objektiivis kasutatud uudset optilist konstruktsiooni. See pidavat viima perspektiivimoonutused miinimumini ning tagama terava pildi kaadri ühest nurgast teiseni. Eelkõige olevat vahe ilmne suurema avaga pildistatud fotode juures.

Objektiivi läätsedele on kantud peegeldusvastane “Nano Crystal” vääristus. Konstruktsioonis on kaks ED elementi kromaatilise, ning kaks asfäärilist läätse sfäärilise aberratsiooni vastu võitlemiseks.

Objektiivil on sisseehitatud “Silent Wave Motor” teravustamismootor. Korpus on valmistatud magneesiumsulamist ning varustatud ilmastikukindlate tihenditega. Karbis on kaasas varjuk HB-23 ja pehme vutlar.

Objektiiv saab Photopointis maksma 35 590 EEK

Nikoni ametlik pressiteade (PDF-link)

Ainult omal vastutusel võib lugeda ka eestikeelset pressiteadet

AF-S Nikkor 24mm F/1.4G ED
Fookuskaugus 24 mm (36 mm (35mm ekvivalendina))
Maks. ava F1.4
Min. ava F16
Diagon. vaatenurk 84° (61° Nikoni APS-C sensoriga digikaamera ees )
Konstruktsioon 12 elementi 10nes grupis
2 asfäärilist läätse
2 ED elementi
Diafragma labade arv 9, ümarad
Min teravustamiskaugus 0,25 m
Filtrikeere 77 mm
Mõõtmed Pikkus: 88.5 mm; Diameeter: 83 mm
Kaal 620 g
Lisavarustus Päikesevarjuk, vutlar

Canon IXUS 210 – ohtralt puutetundlikkust
autor: Lauri Veerde

Canon toob täna lagedale uue digikaamera nimega IXUS 210. See erineb kahest eelmisest (IXUS 105 ja 130) eelkõige oma LCD-ekraani poolest. Viimane on suur – 3,5″ diagonaaliga ning puutetundlik. Selle peale toksates saab teravustada ning see oskab ära tunda ka levinumaid mitme-sõrme-liigutusi.

Metalse korpuse sees peidab ennast samasugune 14,1 CCD sensor nagu IXUS 130 aparaadiski, objektiiviks on aga vaksa võrra vingem, 5x suumiga ja värinastabilisaatoriga moodustis. Videoklipi suuruseks on 1280 x 720 px, olemas on HDMI ja automaatse teravustamise abivalguslamp.

Canoni digikaamera IXUS 210 olulisemad tehnilised andmed

 • 14.1 MP CCD sensor
 • 5X suumiga objektiiv, fookuskaugus: 24 – 120 mm (35 mm ekvivalendina)
 • Lähim teravustamiskaugus: 5 cm
 • Optiline värinastabilisaator (objektiivi sees)
 • 3.5″ puutetundlik LCD-ekraan, 461 000 pikslit
 • “Smart Auto” automaatrežiim
 • Filmiklipi salvestamise võimalus: 1280 x 720 (30 fps), H.264 vorming
 • HDMI väljund
 • Sobivad SD/SDHC/SDXC/MMC/MMCplus/HC MMCplus mälukaardid. Sisemälu ei ole
 • Vooluallikas: NB-6L liitiumaku, 220 võtet ühe laadimiskorraga
 • Mõõtmed: 99 x 56 x 22 mm
 • Tuleb turule märtsikuus mustas, kuldses, hõbedases ja roosas värvitoonis
 • Orienteeruv hind: €389.00 (6200 EEK)

Canoni ametlik pressiteade