Canon PowerShot SX280 HS ja SX270 HS on võimekad kompaktkaamerad 20x suumi ja ülikiire sarivõttega
autor: Lauri Veerde

canon-280-hs-digikaamera-photopoint-avang

Lisaks EOS 100D ja EOS 700D peegelkaameratele toob Canon täna lagedale kaks kompaktkaamerat. PowerShot SX280 HS  ja PowerShot SX270 HS kuuluvad 20x suumobjektiivi ja manuaalse särijuhtimise võimalusega Canoni võimekamate kompaktkaamerate hulka. Sellised võimsa suumi ja paindlike seadistusvõimalustega kompaktkaamerad on viimastel aastatel üsna populaarseks muutunud – Canonile pakuvad näiteks selles vallas konkurentsi äsja esitletud Panasonic Lumix TZ-40 ja Fujifilm F900 EXR.

PowerShot SX280 HS  ja PowerShot SX270 HS seest leiame 12MP CMOS sensori ning uhiuue Digic 6 pildiprotsessori, mis võimaldab sarivõtet pildistada maksimaalselt 14 kaadrit sekundis (täissuuruses pildid). Kaamerate väliskuju ja nuppude asetus ei erine oluliselt vanematest SX240 HS ja SX260 HS mudelitest. Kahjuks on samaks jäänud ka 3″ LCD-ekraan, mis jätkuvalt vaid 461 000 pikslit mahutab.

PowerShot SX280 HS kaameral on lisaks muudele omadustele ka GPS ning WiFi, PowerShot SX270 HS kaameral neid ei ole. Canoni ametlik pressiteade ja tootefotod:

Pressiteade 21. märts  2013

Canon toob müügile uue põlvkonna protsessoriga DIGIC 6 kaamerad PowerShot SX280 HS ja PowerShot SX270 HS

Canon toob täna müügile kaks uut ja võimast PowerShoti SX-seeria mudelit – kompaktse ja mitmekülgse PowerShot SX280 HS ning PowerShot SX270 HS. Ühendades Canoni uhiuue pildiprotsessori tehnoloogia DIGIC 6 20-kordse optilise suumiga, on need mudelid sobivad kõikvõimalike stseenide detailseks ja täis-HD (60p) kvaliteediga jäädvustamiseks. PowerShot SX280 HS WiFi-funktsioon võimaldab sõltumata kohast või ajast kvaliteetseid pilte jäädvustada ja jagada. Kaamerat on võimalik kiiresti ühendada ka teiste seadmetega, nagu tahvelarvuti, lauaarvuti või nutitelefon.

Mõlema kaameramudeli keskmes on Canoni uue põlvkonna pildiprotsessor DIGIC 6, mis võimaldab teha vähese valgusega kvaliteetseid pilte, aga ka täis-HD-videoid kiirusel kuni 60 kaadrit sekundis. Protsessor DIGIC 6 müra on viidud minimaalseks ning see jäädvustab välku või statiivi kasutamata mudelite eelkäijatega võrreldes kuni 30% rohkem detaile[i].

HS-süsteem ühendab uue pildiprotsessori DIGIC 6 ülitundliku 12,1-megapikslise CMOS-sensoriga, et pakkuda vähese valgusega oludes minimaalse hägu ja müra ning laia dünaamilise ulatusega pilte – see on sobiv näiteks päikesevalguses varju  jäävate detailide jäädvustamiseks. Protsessori DIGIC 6 ja HS-süsteemiga saab kasutaja nautida laia valgustundlikkusega (kuni ISO 6400) pildistamist.

Protsessoriga DIGIC 6 salvestatakse videod laialdaselt ühilduvas MP4-vormingus, mida saab esitada mitmes erinevas kaasaskantavates seadmes. See võimaldab jäädvustatud materjali ilma ajamahuka failiteisenduseta pere ja sõpradega jagada.

Tänu 4-astmelise optilise pildistabilisaatori (IS) ja 20-kordse optilise suumiga Canoni 25 mm lainurkobjektiivile on kaamerad PowerShot SX280 HS ja PowerShot SX270 HS sobivad ka algajale fotograafile. Tehnoloogia ZoomPlus muudab suumiulatuse digitaalselt kuni 40-kordseks, säilitades teravuse, detailsuse ja kvaliteetse eraldusvõime..

Mudeli PowerShot SX280 HS WiFi-funktsioon võimaldab kasutajal lihtsalt oma pilte jagada, laadides neid sotsiaalvõrgustikku, ühendatud seadmesse või veebivarunduseks internetti.

Kaamera PowerShot SX280 HS sisseehitatud GPS-funktsioon[ii] sildistab automaatselt iga pildi ja video kohaliku aja- ja võttekohateabega. See funktsioon teeb näiteks reisimarsruudi jälgimise lihtsamaks. Integreeritud funktsioon GPS Logger salvestab kaamera asukoha reisi ajal regulaarsete intervallide järel. Funktsioon A-GPS kasutab aga WiFi-t GPS-i abiteabe kiireks allalaadimiseks, vähendades oluliselt satelliidisignaali vastuvõtmiseks kuluvat aega.

Kasutaja saab pildistamisrežiimi kiiresti täis-HD-kvaliteedi (1920 x 1080p) ja stereoheliga videosalvestusele ümber lülitada. 60p režiimis filmimine võimaldab uuel tasemel videojõudlust, videotöötlustehnoloogia (30 kaadrit sekundis) teeb pildi üksikasjalikuks. DIGIC 6 protsessor võimaldab aga täis-HD-videotes täiustatud müratöötlust[iii].

Võimsat 20-kordset optilist suumi saab kasutada ka filmimise ajal. Tänu täiustatud dünaamilise pildistabiliseerimisrežiimiga uusimale intelligentsele pildistabilisaatorile on liikumise pealt jäädvustatud videod teravad ja ilma häguta. Täiustatud režiimis on 5-teljeline pildistabilisaator, mis korrigeerib veelgi sujuvama videomaterjali saamiseks muuhulgas ka pöörlevat ja paralleelset kaameravärinat – need on kõndimise pealt filmimisel tavalised nähtused.

Kaamera PowerShot SX280 HS kasutaja saab umbes 461 000 punktiga 7,5 cm (3-tollise) PureColor II G LCD-ekraaniga hõlpsalt kadreerida ja jäädvustatud materjali üle vaadata. Karastatud klaas pakub lisakaitset ja tugevust ning suur kontrastsus koos Quick Bright tehnoloogiaga muudab ekraani isegi eredas päikesevalguses hästi vaadatavaks.

Kaamerad PowerShot SX280 HS ja PowerShot SX270 HS pakuvad Canoni tunnustatud nutikat automaatrežiimi, mis tuvastab kuni 58 eri stseeni ja määrab parimate tulemuste saavutamiseks sobivaimad sätted. Mõlemal kaameral on ka uus hübriid-automaatrežiim, mis jäädvustab enne nutika automaatrežiimiga ideaalse võtte jaoks parimate sätete valimist 4-sekundilise 720p eraldusvõimega videoklipi. Iga päeva lõpus moodustatakse nendest 4-sekundilistest klippidest üks selle päeva piltide kaadritaguseid kujutav videolugu. Piltide puhul on võimalik kasutada ühte seitsmest[iv] loomingulisest filtrist, mille hulka kuuluvad ka kalasilma- ja miniatuuriefekt.

Edasipüüdlikum ja kogenum või oma fotograafiaannet arendada sooviv kasutaja võib oma kaamera sätete juhtimise ka täielikult enda kätesse võtta, kasutades keerulisemaid režiimivalikuid, sealhulgas režiime Tv ja Av, et säriaega ja ava reguleerida või täismanuaalrežiimi kõigi sätete kontrollimiseks.

PowerShot SX280 HS – põhiomadused

  • 20-kordne suum, 25 mm objektiiv
  • HS-süsteem: 12,1-megapiksline CMOS-sensor ja protsessor DIGIC 6
  • Intelligentne pildistabilisaator, täiustatud dünaamiline pildistabilisaator
  • WiFi
  • Täis-HD (60 kaadrit sekundis)
  • 7,5 cm (3 tolli) PureColor II G vedelkristallekraan
  • A-GPS-iga GPS
  • Hübriid-automaatrežiim, nutikas automaatrežiim
  • Manuaalne, Av- ja Tv-režiim
  • Kiire sarivõte Lisavarustusena veekindel ümbris

 

PowerShot SX270 HS – põhiomadused

  • 20-kordne suum, 25 mm lainurkobjektiiv
  • HS-süsteem: 12,1-megapiksline CMOS-sensor ja protsessor DIGIC 6
  • Intelligentne pildistabilisaator, täiustatud dünaamiline pildistabilisaator
  • Täis-HD (60 kaadrit sekundis)
  • 7,5 cm (3 tolli) PureColor II G vedelkristallekraan
  • Hübriid-automaatrežiim, nutikas automaatrežiim
  • Manuaalne, Av- ja Tv-režiim
  • Kiire sarivõte
  • Lisavarustusena veekindel (40 m) ümbris

 


[i] Valgustundlikkusega ISO 3200.

[ii] GPS-i kasutamine võib mõnes riigis või regioonis piiratud olla. GPS-i kasutamisel tuleb järgida asukohariigi ja piirkonna seadusi ja eeskirju, sealhulgas kõiki elektroonikaseadmete kasutamise piiranguid.

[iii] 2 astet parem võrreldes protsessoriga DIGIC 5 ja kasutades valgustundlikkust ISO1600.

[iv] Loomingulised filtrid on järgmised: pehme fookus, eriti ergas efekt ning kalasilma-, miniatuuri-, plakati-, mängukaamera- ja monokroomiefekt.

 

canon-280-hs-digikaamera-photopoint-1

canon-280-hs-digikaamera-photopoint-2

canon-280-hs-digikaamera-photopoint-5

canon-280-hs-digikaamera-photopoint-7

canon-280-hs-digikaamera-photopoint-4

canon-280-hs-digikaamera-photopoint-3

 

KKK – Kas minu tellitud paberfotodele võib järele tulla ka keegi teine?
autor: Lauri Veerde

fin_KKK0941Photopointist tellitud paberfotod võib lasta endale saata lähimasse pakiautomaati või postkontorisse või hoopis kulleriga koju. Neljas võimalus on tellimusele ise Photopointi kauplusesse järele tulla. Mõnikord võib aga juhtuda, et pildid ongi tellitud kauplusesse, kuid mingil põhjusel sa ise nendele järele tulla ei saa. Kas võib siis neile järele saata kellegi teise?

Loomulikult võib tellitud fotodele järele tulla ka keegi sinu pereliikmetest või sõpradest-tuttavatest. Oluline on aga seejuures, et järeletulija teaks fotosid õigesti küsida, sest võhivõõrastele me oma klientide pilte ei anna. Seega peaks paberfotodele järele tulles teadma vähemalt kolme asja:

  1. Mida on tellitud
  2. Kelle nimele on tellitud
  3. Mis kuupäevaks tellimus valmis pidi olema

PhotoExpress Online veebikeskkonnas tuleb fotode tellimiseks nende eest kohe pangalingi abil ka tasuda. Seetõttu pole ei sul endal ega ka piltide järele tulijal enam poes vaja pangakaarti või eurosid otsida. PhotoExpress 3 programmiga fotosid tellides tuleb fotode järele minejal tasuda kaupluses kohapeal.

Telli paberfotod siit: www.photoexpress.ee

 

Nissin Di700 välklamp uhkeldab uudse menüü ja 3.5mm sünkropesaga
autor: Lauri Veerde

NissinDi700

Nissin on vaikselt uuendamas oma välklampide valikut. Sügisel esitles see Jaapani firma oma kangeimat kahurit MG8000 Extreme. Nüüd vahetab Nissin välja sellest samm allpool oleva Di866 Mark II mudeli ning kougib lagedale Di700 nime kandva välklambi. Üks olulisemaid uuendusi selle juures on hoopis teistmoodi menüü ja seadistuste süsteem. Sarnaselt senistele mudelitele on ka Di700 tagaküljel värviline LCD-ekraan. Nuppude asemel on nüüd valikuratas ning esmapilgul tundub, et seadete muutmine ja režiimide vahetamine on senisest kiirem küll (vaata postituse all olevat videot).

Nissin Di700 välklambi kuulumist profihõnguliste mudelite hulka kinnitab esiteks lai ühenduspesade valik – olemas on nii välise akupaki port, USB pesa tarkvarauuenduseks, PC-sünkropesa ning boonusena ka 3.5 mm sünkrpoesa stuudiovälkudele mõeldud raadiosaatjate kasutamiseks. Valgusnurka saab nüüd senise 24-105 mm vahemiku asemel kasutada 24-200 mm vahemikus ning juhtarvuks 200mm juures on 50. Kui senistel Nissini välklampidel sai välgupead otse taha pöörata vaid paremalt poolt, siis nüüd liigub pea tagumisse asendisse ka vasakult. Lisaks saab välgupead ka 7° võrra allapoole suunata. See on kasulik näiteks lähikaadrite pildistamisel. Välklambi hinda veel Nissin Euroopa turu jaoks välja öenud ei ole.

Nissin Di700 olulisemad omadused

  • Laadimisaeg 0.1 – 4 sek
  • Välgu kestus: 200- 1500 välgatust
  • Värvustemperatuur: 5,600K
  • Särijuhtimine: E-TTL II / E-TTL (Canon), i-TTL (Nikon) ja Sony ADI/P-TTL
  • Juhtmevaba režiim: JuhtmevabaTTL, Slave (SD ja FS režiimid)
  • AF-assist beam effective range: 0.7-6m / 2.3-19.7 feet
  • Dimensions: 40 (H) x 75 (W) X 115 (D) mm/ 1.6 (H) x 3 (W) x 4.5 (D) inches
  • Weight: 350g (without battery pack)

Allikas: imaging-resource.com

Click here to view the embedded video.

Nissin välklambid Photopointis

Photopointi 21. sünnipäeva puhul kõik teenused 21% soodsamad
autor: Anni Proosa

Photopoint fototeenused -21%

Photopointi 21. sünnipäev toob 21% soodsamad hinnad kõikidele teenustele. Kuigi sünnipäev on kord aastas, võiks kingitusi ja üllatusi ju kauemaks jaguda. Seetõttu ongi kõik teenused 21% soodsamad alates tänasest kuni 21. märtsini. Soodushind kehtib tõepoolest kõikidele teenustele nii veebis kui kaupluses kohapeal.

Sünnipäevahinnaga saad tellida internetist kõigis mõõtudes ja valmistamise kiirusega paberfotosid, suuri fotosid seinale, fotomeeneid, fotoraamatuid ja soetada fotokursuseid. Fotomeenete ja suurte fotode puhul kajastub soodushind juba kuvatavates hindades, paberfotode, kursuste ja fotoraamatute puhul lisatakse soodustus ostukorvis.

Soodsamalt saab end jäädvustada ka fotostuudios, rentida fototehnikat, digitaliseerida vanu paberfotosid ja kassette, teha dokumendifotosid, tuua filmi ilmutamiseks ja palju muud. Kõik hinnakirjas toodud teenuste hinnad on tavahinnad ja 21% soodustus arvestatakse teenuse eest tasudes kaupluse kassas.

Sony Talvefoto 2013 fotokonkursi võidutöö näitab, kuidas lumi maha saab
autor: Lauri Veerde

sony-fotokonkurssFotokonkurss “Sony Talvefoto 2013” on läbi saanud. Viimase nädala jooksul on žürii (loodusfotograafid Toomas Ili, Sven Žacek ja Urmas Tartes ning portreefotograaf Renee Altrov hoolega läbi vaadanud  kõik 1475 konkursile esitatud pilti. Hindamise esimesest voorust pääsest edasi 31 suurepärast fotot (vaata neid siit), millede hulgast on nüüd selgunud kolm parimat.

Need kolm fotot näitavad talve üsna erinevate vaatenurkade alt. Esimene maalib dramaatilise pildi sellest, kuidas talv pärale jõuab ning lumi maha sajab. Teine foto keskendub loodusmaastiku asemel linnale ning tekitab nostalgilise tunde talvisest jalutuskäigust. Kolmas foto on rohke lumevaiba alla mattunud metsast, kus soe päikesevalgus vastandub külmale lumele. Siin nad on – “Sony talvefoto 2013″ kolm parimat:

Martin Jüriska, “Novembritalv”. Fotokonkursi “Sony talvefoto 2013″ esikoht

novembritalv

Žüriiliige Urmas Tartes kirjutab võidutöö kohta nii: „See, et talvel on lumi maas, ei üllata kedagi. Palju vähem teame või teadvustame seda olukorda, kuidas lumi maha sajab. Tihtipeale tuleb see koos tormituultega. Tuul sakutab lehituid puid ja lennutab läbi raagus okste valgeid lumeräitsakaid. Õues sellise ilmaga olla ei taheta. Koerailm.

Pildi autor on ilma trotsinud ja jäädvustanud pildile just tüüpilise novembritalve. Ta on osanud leida sobiva võttekoha ja kaamera seaded, mis toovad vaatajani looduse jõulise vaatemängu. See pilt lausa kutsub vaatajat ka sellise ilmaga vähemalt korraks nina õue pistma.“

On rõõm kuulutada Martin Jüriska fotokonkursi “Sony talvefoto 2013” võitjaks ning premeerida teda peaauhinnaga: Sony NEX-6 hübriidkaamera koos 16-50mm f/3.5-5.6 OSS suumobjektiiviga.

Arseny Semjonov, “Let it snow”. Fotokonkursi “Sony talvefoto 2013″ teine koht.

let it snow

Žüriiliige Renee Altrov kirjutab teise koha töö kohta nii:  “Kui ma vaatan seda fotot, siis mul tekib kohe tunne, et tegemist on kaadriga mõnest viiekümnendate filmist. Tekib ka tunne, et kohe peale seda kaadrit hüppas modell õhku ja lõi kandu kokku, kuna ta tuli just kohtamiselt väga lummava daamiga.

Lumi, see võrratult pehme ja udukerge lumi, teeb selle meeleolu tohutult romantiliseks ja tekitab mõnusa äratundmishetke. Pildil on kindlasti valitud õige ava, mis annab palju sügavust ja udustab kaadrisse mittesobivad tänapäevased autod. Natuke võiks proovida korrigeerida säri, et ülepõlenud kohad modellil tasakaalustada. Aga kindlasti ei ole see siinkohal teema mis võiks selle pildi väärtust langetada. Olen kindel, et värvilisena see pilt ei annaks edasi sama meeleolu, kui praegu. Oleksin õnnelik, kui ma oleks ise selle pildi teinud. Tubli töö!”

On rõõm kuulutada Arseny Semjonov pildiga “Let it snow” fotokonkursi “Sony Talvefoto 2013” võitjaks ning premeerida teda teise koha auhinnaga – Sony RX100 kompaktkaameraga.

“Muinasjutumets”. Fotokonkursi “Sony talvefoto 2013″ kolmas koht.

muinasjutumets

Žüriiliige Sven Žacek kirjutab kolmanda koha töö kohta nii: ”See foto võtab sisuliselt kokku meie viimaste aastate talved ja näitab Eestit tõelise põhjamaana. Möödunud kümnendi keskpaiga vedelad, lumevaesed ja soojad talved hakkavad mälust kustuma ja asenduvad just selliste kargete ning tõelist talve kujutavate mälupiltidega. Õnneks on eestlased hakkajad talve pildistajad, mistõttu ei pea vaid mälupiltidega piirduma.”

On rõõm kuulutada snäpikasutaja mikussaar pildiga “Muinasjutumets” fotokonkursi “Sony Talvefoto 2013” võitjaks ning premeerida teda kolmanda koha auhinnaga – Sony WX-200 kompaktkaameraga.

Palju õnne võitjatele!