Üheksa Nikoni peegelkaamerat said tarkvarauuenduse
autor: Silver Pik

nikon_logo_avang

Nikon on valmis saanud tarkvarauuendustega mitmetele erinevatele peegelkaameratele – alates tavakasutajale suunatud mudelitega, lõpetades professionaalidele suunatud kaameratega. Kokku sai tarkvarauuenduse lausa üheksa erinevat kaamerat. Suurematest uuendustest kohe ka lähemalt.

Nikon D7000D600, D800, D800E, D3, D3S , D3X ning D4

Nikon D3200

  • Muudeti osi funktsioone Wireless Mobile Utility tarkvaraga pildistades
    • Kui pildistada Auto või Auto (Flash off /välgukeeld)) režiimis, siis kaamera toimib vastavas režiimis. Eelnevalt toimis kaamera P (Programmeeritavas automaatrežiimis)
    • Live View funktsiooni saab käivitada, kui kaamera on seatud Auto või välgukeeld funktsiooni

Nikon D3200, D800 ning D800E

  • Mõnel väga harval juhul mõnda mälukaarti kasutades video salvestus peatus isegi siis, kui kaamera tuvastas mälukaardil vaba ruumi. See viga on uuel tarkvaral eemaldatud.

Nikon D3200, D600, D800, D800E ning D4

  • Mõnel väga harval juhul värvid muutusid, kui valge tasakaal oli seatud spetsiifilisele värvitemperatuurile või oli kasutusel eelseadistatud käsitsi või hõõglamp seades, uuel tarkvaral seda probleemi enam ei esine.

Nikon D7000

  • Kõrvaldatud probleem, kus osi mälukaarte kaamera ära ei tundnud.
  • Parandatud harvaesinev probleemid, mis avaldusid juhtudel, kui kaamerasisene särimõõtja oli välja lülitatud või kaamera oli välja lülitatud ning režiimi valikuratast liigutati režiimidelt/režiimidele U1 või U2:’
    • Loodi mälukaardile kaust, sõltumata sellest, et olemas olevas kaustas ei olnud 999 faili ega ühtegi faili, mille nimes oleks olnud “9999″
    • Ei kuvatud järele jäänud kaadrite arvu valitud seades
    • Teise mälukaardipesa režiimi muutmine
  • MB-D11 akutalla kasutamisel kuvati AA tüüpi elementide puhul, et on piisavalt laetud ka siis, kui elemendid olid peaaegu tühjad. Nüüd on see parandatud.
  • Juhtmevaba saatja WT-4 sisemälu vormindamise ajal kuvati teadet, et seadme sisemälu on vormindatud. Nüüd muudeti teade ümber ning kaamera annab teada lakooniliselt: tehtud.
  • Lisaks veel mõned harvaesinevad vead kaamera ekraanil fotode ning videote taasesitamise ajal.

Nikon D600

  • Kaadri kattuvus tõstetud 95%’lt 100%’le videorežiimis, kui Live View funktsioon on kasutusel ning HDMI kaabel ühendatud ning lisainfot ekraanile ei kuvata.
  • Lahendatud probleem, kus DX režiimis pildistades ning Active D-Lightning seade välja lülitatud, oli kaadri parem äär natuke valge.
  • Teatud olukorras, kui päästikut korduvalt vajutada, kuvas kaamera veateate. Uuel tarkvaral on see probleem kõrvaldatud.

Nikon D600, D800, D800E ning D4

  • Parandatud subjekti jälgimist AF-C (pidev servo) režiimi kasutades.

Nikon D800 ning D800E

  • Muudeti AdobeRGB värviruumi salvestatud piltide kaamera ekraanil kuvamisel kasutatavat värviruumi. Tänu sellele kuvatakse pildid erksamates värvides.

Nikon D800, D800E ning D4

  • Manuaalrežiimis (M) Live View’d kasutades kuvati alati särituse eelvaadet. See probleem on nüüd lahendatud.
  • Kombinatsioonis TIFF fail (RGB värviruum) ning faili mõõt “väike” (SMALL) oli mõnikord faili paremas ääres lilla riba. Nüüd seda anomaaliat enam ei esine.
  • Lahendati viga, kus mõnedel väga harvadel juhtudel JPEG faile mõned programmid ei avanud.

Nikon D4

  • Automaatse valgetasakaalu võimekust on parandatud
  • Pildid on teravamad ning paistavad rohkem kolmemõõtmelised(?)

 

Tarkvarauuendusi saab alla laadida järgnevatelt aadressidelt:

D3200 püsivara uuendus C 1.01

D7000-i püsivara uuendus A 1.03, B 1.04

D600 püsivara uuendus C 1.01

D800 püsivara uuendus A 1.01, B 1.02

D800E püsivara uuendus A 1.01, B 1.02

D3  püsivara uuendus A 2.03, B 2.03

D3X püsivara uuendus A 1.01, B 1.02

D3S püsivara uuendus A 1.02, B 1.02

D4 püsivara uuendus A 1.05, B 1.03

Kuumad kuulujutud: Canon EOS 7D Mark II sarivõttekiiruseks on 10 kaadrit sekundis?
autor: German Breus

Canon EOS 7D

Canoni tootearenduse tehastes on kõigi eelduste kohaselt valmimas järeltulija väga populaarsele EOS 7D peegelkaamerale. Internetti on paisatud Canoni APS-C tippkaamera EOS 7D Mark II oodatavad tehnilised näitajad. Uuendusi näib olevat haaratud nii tootevaliku ülemisest kui alumisest otsast: märkimist väärivad 19 risttüüpi teravustamispunkti, GPS, WiFi ja 700D stiilis faasituvastusega autofookus otse sensoril. Nagu ikka, peaksid kerkima ka klassikalised ISO tundlikkuse, sarivõtte ja LCD näidud. Täpsemalt on veebi lekkinud või lekitatud (või kellegi poolt loodud?) omaduste loetelu järgmine:

Canon EOS 7D Mark II väidetavad olulisemad omadused

  • 21 miljoni piksliga APS-C mõõdus sensor
  • ISO  tundlikkus 100-25600 (L: 50, H1 51200, H2 102400)
  • 10 kaadrit sekundis sarivõte
  • Video ‘stills burst’ režiim 30/60 fps
  • Full HD video manuaalse särijuhtimisega
  • Pesa ühele Compact Flash mälukaardile
  • 19 risttüüpi autofookuspunkti
  • Otse sensoril faasituvastuse pikslid liveview ja jälgiva fookuse jaoks
  • 100%  kaadri katvusega pildiotsija
  • LCD ekraan on suurema lahutusvõimega kui seni
  • 3.2-tolline LCD
  • GPS, WiFi
  • Magneesiumsulamist kere senisest parema ilmastikukindlusega

2009. aastal ilmavalgust näinud ja eelmise aasta augustis tarkvarauuenduse saanud 7D on võitnud prestiižseid EISA ja TIPA tiitleid.

Allikad: canonrumors.com ja photorumors.com

FujiFilm kavatseb peagi tõsta fotofilmide hindu kuni 20%
autor: Silver Pik

fuji_provia_avang

Fujifilm annab teada, et tõstab alates 1. aprillist fotofilmide hindu. Hinnatõus on globaalne ning saab osadel toodetel olema isegi üle 20%. Eestini hetkel veel Fujifilmi välja kuulutatud hinnatõus jõudnud ei ole. Seega – kui sa oled veel üks analoogfotograafia võlu ja valu nautlejaist, siis on ilmsesti viimane aeg tulla lähimasse Photopointi esindusse, ning soetada endale filmitagavara enne, kui hinnatõus meieni jõuab. Kui suur saab Maarjamaal hinnatõus olema, ei oska hetkel ette prognoosida.

Miks filmide hinnad tõusevad? Põhjus selleks on ääretult lihtne. Viimase dekaadi jooksul on digitaalne fotograafia teinud läbi väga suure arengu ning analoogfotograafia on jäänud oma võimaluste ning paindlikkusega selle varju. Sellest tulenevalt on nii tavakasutajad kui elukutselised piltnikud loobunud filmi peale pildistamisest. Lõpptulemuseks on tõsiasi, et analoogfotograafia on muutunud pigem nišitooteks üha vähenevale inimgrupile, mida ei muuda ka viimase aja nn “retro” lähenemine. Lisaks on ka energia ning toormaterjalid (naftasaadused) teinud hinna poolest just kasvu ülespoole, tõstes sellega tuntavalt tootmiskulusid. See kõik on viinud FujiFilm’i olukorda, kus hindu muutmata ei ole mõistlik tootmist käigus hoida. Samas peab positiivse küljena välja tooma, et sõltumata hindade tõusust ei ole Fujifilmil (hetkel veel) plaanis tootmist lõpetada.

Fuji fotofilmid Photopointis

Allikas: Fujifilmi pressiteade

Kevadesse uute teadmistega: Foursquare toob fotokursused soodsamalt
autor: Anni Proosa

Fotokursus.ee kinkekaart

Nutitelefonide omanikel ja Foursquare‘i fännidel on taaskord aeg teha check-in Photopointi. Aprillis on selle lihtsa liigutuse eest ootamas soodsad fotokursuse kinkekaardid. Kaupluses müügil olevad www.fotokursus.ee kinkekaardid võimaldavad osaleda koodi abil veebipõhistel fotokursustel. Kinkekaardi abil saad ise ammutada kevadeks-suveks uusi teadmisi või teha asjaliku kingituse fotohuvilisele sõbrale. Veebipõhised kursused, mille autoriteks on tunnustatud fotograafid, on põhjalikud ja fotodega illustreeritud. Kursustel saab osaleda endale sobival ajal ja kohas – tarvis on vaid arvutit ja internetti.

Kuni 30. aprillini on kõik tavahinnaga fotokursuse kinkekaardid check-in tegijatele 20% soodsamad. 

Soodsa kinkekaardi soetamiseks näita kindlasti klienditeenindajale telefonis lahtilukustatud pakkumist.

Kevadine fotokonkurss algab täna – peaauhinnaks kahe objektiiviga Canon EOS M hübriidkaamera
autor: Lauri Veerde

canon-kevadfoto-renee-altrov-avang

Tähelepanu kevadenautlejad! On aeg haarata kaamera järele ja näidata põikpäisele kevadele, kes on boss. Küll temagi siis lagedale tuleb, kui juba fotograafid lumevaaludest sinililli ja jääpangalt konnakulleseid otsima tõttavad. Küll temagi siis leebub, kui fotoässad oma kõvaketastelt need ilusaimad kevadpildid välja kaabivad ja need fotokonkursile esitavad. Täna algavale Canoni Kevadfoto 2013 fotokonkursile.

Muidugi on pikale veninud talv praegu veel vähe kevadisi motiive pakkumas. Võib aga kindel olla, et neid iga päevaga aina enam ja enam juurde tuleb. Snap.ee pildipangas toimuv Canoni kevadfoto 2013 fotokonkurss ootab võistlustöid alates tänasest kuni 15. maini. Iga osaleja võib konkursile esitada kuni kolm tööd, mis ei pea olema tingimata pildistatud just sellel kevadel. Üleüldse ei pea osalevad tööd olema pildistatud kevadel – oluline on aga, et nad annaksid edasi kevade tunnet nõnda, nagu see sinu jaoks paistab.

Canoni Kevadfoto 2013 auhindadeks on Canoni tippklassi fotoaparaadid – sellised, mis sobivad ideaalselt tagavarakaameraks suure digipeegli kõrvale. Peaauhinnaks on Canoni hübriidkaamera EOS M koos 18-55mm suumobjektiivi, 22mm f/2.0 fiksobjektiivi ja välklambiga. Teise ja kolmanda koha auhindadeks on aga Canoni tippklassi kompaktkaamerad:

Selliste väärt auhindade võitmiseks ei piisa mõistagi fotost, millel on lihtsalt kujutatud kevadet. Profifotograafidest koosnev žürii eesotsas eesti nimekaima loodusfotograafi Sven Žacek´iga hindab tööde juures lisaks kevadisele hõngule ka veel originaalset lahendust, kunstilist taset ning tehnilist meisterlikkust.

Osale konkursil ning vaata teisi osalevaid töid Snäp.ee veebilehel.