Canon PowerShot G16 lisab WiFi ühenduse ja lubab poole kiiremat autofookust
autor: Lauri Veerde

canon-powershot-photopoint-ajaveeb-avangCanoni legendaarne G-seeria kompaktkaamerate suguvõsa saab endale täna uue liikme. Canon PowertShot G16 on aasta eest esitletud PowerShot G15 uuendatud versioon. Nii sisemiselt kui ka väliselt on G16 sarnane oma eelkäijale. Seesama suurepäraselt valgusjõuline f/1,8–2,8 ava ja 5X suumiga objektiiv, 12,1 MP sensor, hea lahutusvõimega LCD-ekraan, optiline pildiotsija ja üldine disain. Olulisemate edasiarendustena on uuele tulijale lisandunud WiFi ühendus ja uus DIGIC 6 protsessor. Just seesama uus protsessor paneb aluse fotograafide jaoks vast olulisimale aspektile uue G16 juures: nimelt on selle teravustamiskiirus Canoni sõnul võrreldes G15 aparaadiga muutunud 50% kiiremaks. See on julge avaldus ning kui see ka tõele vastab, on G16 näol tegemist päris olulise edasiarendusega senisest kaamerast. Mis sest, et kõikjal veebiavarustes uut kaamerat üksteise võidu maha tehakse sest see polevat “piisavalt uuenduslik”. Canoni väited kiirema teravustamise kohta saavad muidugi kinnitama esimesed ülevaated. Kui teravustamine tõesti on läinud oluliselt kiiremaks, võib PowerShot G16 rabada Nikon P7700, Fujifilm X20, Panasonic LX7 ja Sony RX100 II ees endale parima tippklassi kompaktkamaera tiitli.

Canon PowerShot G16 olulisemad omadused

  • Valgusjõuline f/1,8–2,8 avag ja 5-kordse suumiga objektiiv. Fookuskauguste vahemik (35mm ekvivalendina) 28-140 mm
  • 12,1 MP CMOS-sensor, uus DIGIC 6 protsessor
  • Väga kiire sarivõte – 9,3 kaadrit sekundis saab pildistada (ilma jätkuva autofookuseta) täissuuruses JPG-faile praktiliselt nii palju kui kaardi peale mahub.  Kiirusega 12.2 kaadrit sekundis saab pildistada kuni kuur JPG faili järjest.
  • 3.0″ LCD-ekraan (922 000 px); optiline pildiotsija
  • Tagakülje nuppude asetus on võrreldes G15 kaameraga muutunud
  • Eesmine valikuratas, tagumine valikuketas, särikompensatsiooniratas kaamera peal.
  • Videorežiim: Full HD 1920x 1080 px maksimaalse kaadrisagedusega 60 kaadrit sekundis
  • WiFi-ühendus (võrreldes aasta tagasi S110 jt kaamerate WiFi`ga on muutunud ühendamine lihtsamaks)
  • Uued pildiprogrammid: Star Nightscape, Star Trails ja Star Time-lapse Movie
  • LCD-ekraaniga pildistades on aku vastupidavus ühe laadimiskorraga 360 fotot
  • Optilise pildiotsijaga kadreerides on aku vastupidavus ühe laadimiskorraga 770 fotot.

canon-powershot-photopoint-ajaveeb-2013-15

canon-powershot-photopoint-ajaveeb-2013-17

canon-powershot-photopoint-ajaveeb-2013-14

canon-powershot-photopoint-ajaveeb-2013-10

iPad tahvelarvuti rakendus #2 – PhotoBuddy. Tark abimees pildistamise juures
autor: Lauri Veerde

iPad tahvelarvuti rakenduste esimeses videos näitasime äppi, mis kuvab satelliitkaardile päikese langemise suunda vajalikul ajahetkel ja kohas. Siin on aga juba märksa tõsisem rakendus: PhotoBuddy. Selles on tegelikult üleskoos päris mitu vajalikku rakendust. Näiteks saab sellegagi vaadata päikese liikumist aga arvutada ka säriaega, teravustamissügavust, särikahvli parameetreid, difraktsiooni ja palju muud. See on väga kasulik fotograafidele, kes soovivad pildistada pisut tehnilisemat kaamera seadistamist nõudvaid fotosid. Vaata kindlasti:

PhotoBuddy maksab Apple App store`is 1.79€. Android operatsioonisüsteemile seda saadaval ei ole. 

Täna tähistatakse fotograafia 174ndat sünnipäeva. Photopoint pakub profikvaliteediga paberfotosid soodushinnaga
autor: Lauri Veerde

Boulevard_du_Temple_by_Daguerre

Esimese teadaoleva fotona on ajalukku läinud 1826/1827 aastal Prantsuse leiutaja Nicéphore Niépce poolt pimekambri abil loodud fotot “Vaade aknast”. Hr Niépce tehnikat arendas edasi Prantsuse maaler Louis Jacques Monde Daguerre, kes leidis foto valmistamiseks oluliselt kiirema mooduse. Prantsuse Teaduste Akadeemia teatas dagerrotüübiks ristitud esimesest kasutuskõlblikust tehnikast 9. jaanuaril 1839. Mr Daguerre ei võtnud aga oma leiutisele patenti, vaid andis selle õigused Prantsuse riigile, kes 19. augustil 1839. aastal kuulutas selle “tasuta kingituseks kogu maailma rahvale”.

Selle segase jutuga tahan ma tegelikult öelda järgmist:

  • Täna on fotograafia 174. sünnipäev
  • Sel puhul saab kuni täna südaööni tellida Photopointi Prolabist profikvaliteediga paberfotosid 20% soodsamalt.

Profikvaliteediga paberfotod täna -20%. pro.photoexpress.ee. Soodustuse saamiseks sisesta tellimisel salasõna FOTO174

 

 

Panasonic GH3 saab EISA-lt aasta parima foto- ja videokaamera tiitli
autor: Taavi Tänava

Panasonic GH3 saab EISA-lt aasta parima foto- ja videokaamera tiitli

Kevadel noppis Panasonic GH3 endale tiitli kui parima profiklassi hübriidkaamerana TIPA (Technical Image Press Association) arvestuses. Nüüdseks on auastmed välja jaganud ka EISA (European Imaging Sound Association). EISA poolt lisandub antud kaamerale veel üks medal, milleks on Euroopa parim foto- ja videokaamera 2013 – 2014. EISA sõnul sai GH3 antud auhinna eelkõige enda mitmekülgsuse tõttu nii pildistamisel kui filmimisel. Panasonic Lumix DMC-GH3 on tõsine hübriidkaamera, mis on mõeldud tõsiseks tööloomaks nii foto- kui videograafidele. Erilist austust leiab entusiastide seas Panasonic GH3 kerge, vastupidav ning ilmastikukindel kere, mille tehnilisel poolel on rohkelt lisavõimalusi. Kaamera pakub ideaalset asendust peegelkaamerale – kompaktne, mugavam käsitleda ning tehniliste näitajate poolest võrreldav sama klassi peegelkaameratega. Võib julgelt väita, et enamustele peegelkaameratele teeb GH3 silmad ette. 

Video ja kirjeldus Panasonic GH3 hübriidkaamera kohta EISA veebilehel

Vaata ka käed küljes videot Photokina fotomessilt:

 

Photopointi rendis nüüd ka Pentaxi binoklid
autor: Silver Pik

bino_rent

Photopoint on juba viis aastat tegelenud fototehnika rendiga. Selle aja jooksul oleme laiendanud renditava tehnika valikut. Alustades oli rendis ainult Pentaxi digipeeglid ning Pentaxi objektiivid. Aja jooksul on lisandunud on Tamroni objektiivid Canonile ning Nikonile, Sony NEX kaamerate optika, Metz ning Nissin välklambid. Isegi BeastVision seikluskaamera. Nüüd lükkasime aga Tartu Kaubamaja ning Tallinnas Kristiine keskuse esindustes rendikapis fototehnikat rohkem koomale ning lisasime ka Pentaxi binoklid.

Rendiks on saadaval järgnevad binoklid:

Olgu sa ornitoloogiahuviline ning paned end valmis lindude sügiseseks rändeks või naudid viimaseid suviseid sooje päikesekiire ning piilud vastasmaja rõdul linnukest – kõigile leidub midagi sobivat. Väike ning kompaktne DCF LV 9×28 binokkel sobib suurepäraselt tihedas võsas linnu taga ajamiseks, DCF BR 9×42 ning DCF BC 9×32 on juba sellised, millega võib südamerahuga minna mere äärde lindude rännet vaatama. DFC ED 8×43 aga ei tohiks kedagi külmaks jätta oma suurepärase teravuse ning viimase peal värviülekandega.

Sarnaselt teistele renditavatele toodetele kehtib ka Pentax binoklite puhul reegel, et kui pärast rendiperioodi soovid sedasama toodet endale letist osta, siis ei pea renditasu maksmagi. Seega on Photopointi fototehnika rent suurepärane võimalus objektiivi proovimiseks enne selle ostmist. Pentax binoklite rendihindu näed fototehnika rendi lehel. Konkreetse binokli hetkesaadavust küsi vastavast kauplusest.

Pentax binoklite rent Photopointis