Tee ise 7. LCD pildiotsija
autor: German Breus

must kast 594

Hetkel väljas ilutseva suvise ilmaga veedame üsna palju aega väljas. Seda eriti, et käimas on koolivaheaeg ning paljud meist saavad nautida puhkuse mõnusid. Loomulikult tekib aeg-ajalt soov nende väärtuslike hetkede talletamiseks – võtame kotist fotokaamera ja tuld. Tuleme tagasi kuuma ja päikesepaistelise ilma juurde. Sobiv võttenurk leitud, modelli(de) poos paigas, alustame kadreerimist. Kuid kõik, mida me näeme, on vastu läikiv peegelpind, mille taga nagu kergelt paistaksid mingisugused siluetid. Hea küll, kissitades ja käega valgust varjates saab pilt tehtud. Tehtud fotot ekraanilt uudistades on jälle sama mure. Mida teha?

IMGP9156

Valikuid on väga palju. Seekordses “Tee ise” rubriigis vaatame neist ühte väga odavat, väga efektiivset ja mitte eriti mugavat moodust ekraani peegeldusega võitlemiseks.

IMGP9087

Vaja läheb:

  1. paksem läbipaistmatu plastik või paberileht (tumedam materjal ei kuma läbi ja aitab vältida sisepeegeldusi)
  2. joonlaud või muu mõõteriist
  3. pliiats või marker
  4. lõikeriist
  5. liimipulk või muu materjali kinnitav vahend
  6. kaamera ise või selle LCD ekraani mõõdud

IMGP9089

Esimese asjana võtame ekraanilt mõõdud.

IMGP9097

Olles meelde tuletanud risttahuka pinnalaotuse, paneme mõõdud paberile. Mõned tähelepanekud:

  • risttahuka kõrgus ehk tulevane vaateava kaugus tuleb eelnevalt ära mõõta, antud kaamera puhul oli mugavaks kauguseks ~14cm.
  • vaateaken (ringi- või ristkülikukujuline) peab olema piisavalt suur, et kogu ekraan nähtav oleks
  • veendume, et servadesse jäävad edasise kokkuliimimise jaoks piisavalt laiad ribad
  • boonuspunktid tulevad kokku-lahti käiva kontruktsiooni disaini eest

Lõpuks lõikame välja, liimime kokku ja imetleme oma kuldsete käte töövilja. Lihtne, eksole?

IMGP9165

Siin valmistatud “LCD pildiotsija” prototüüp pidas Tee ise meeskonna ekstensiivsete läbivalgustamise katsetele edukalt vastu.

Kui Sul on tungiv vajadus sellise vidina järele, kuid soovid midagi hoopis robustsemat ja mugavamat, siis tasub kaaluda kodumaise LCDFV nimelise vidina soetamist.

 

Pildiotsijad Photopointi veebipoes

Nikonilt uus 18-140mm f/3.5-5.6G ED VR suumobjektiiv ning SB-300 välklamp
autor: German Breus

18-140

Ühes kahe uue kompaktkaameraga avalikustas Nikon 18-140mm stabilisaatoriga suumobjektiivi ning algtaseme välklambi Speedlight SB-300. Kompaktne objektiiv on mõeldud Nikoni DX formaadis (APS-C mõõdus) sensoriga kaameratele ning moodustab 35mm vaatenurgale vastavalt 27-210mm vahemiku. Uus Speedlight SB-300 asetub vanema SB-200 kõrvale ning pakub rohkemat: astmeliselt kuni 120 kraadi üles suunatav pea, juhtarv 18 ning katab 18-200mm (APS-C) fookuskauguste vahemiku.

Nikkor 18-140mm f/3.5-5.6G ED VR suumobjektiiv:

AFS_DX_18_140

  • Fookuskaugus: 18-140 mm (35mm ekvivalendina 27-210mm)
  • Lähim teravustamiskaugus: 45cm
  • Suurim ava: f/3.5 – f/5.6
  • Väikseim ava: f/22 – f/38
  • Diafragmalabade arv: 7
  • Optiline ehitus: 17 elementi 12 grupis
  • Maksimaalne suurendus: ×0,23
  • Autofookus: ringikujuline vaikne teravustamismootor
  • Filtrikeere: 67mm
  • Mõõdud: ø78 × 97mm
  • Kaal: 490 g

Saadaval alates septembri algusest soovitusliku jaehinnaga 675€. Hinda vaadates on väga suur tõenäosus, et tegemist on peamiselt koos Nikoni kaameratega kaasa müüdava kit-objektiiviga.

Nikon Speedlight SB-300 välklamp:

SB300_front34r_1_

SB300_back_1_

SB-300 sobib kõigile Nikoni peegel- ja kompaktkaameratele, mis on varustatud vastava välgupesaga.

  • Juhtarv: 18m (ISO 100)
  • Fookuskauguste vahemik: 18-200mm (35mm ekvivalent 27-210 mm)
  • Välgupea kalle:  0°, 60°, 90°, 120°
  • Välgu laadimisaeg: 3,5 – 4 sek
  • Toiteallikas: 2 × AAA leelis- või liitiumpatareid, NiMH laetavad akud
  • Vastupidavus: 110+ välgatust (NiMH akud)
  • Mõõdud: 57,4 x 65,4 x 62,3 mm
  • Kaal: 97 g

Samuti müügil septembrikuust, soovituslik jaehind 139 eurot.

Nikoni ametlikud pressiteated:

AF-S DX NIKKOR 18–140MM F/3.5–5.6G ED VR – I AM VARIETY

Amsterdam, Madalmaad, 6. august 2013 Nikon toob täna avalikkuse ette uue DX-formaadis suumobjektiivi, mis suudab teha nii lainurk- kui ka telefoto-ülesvõtteid ja on varustatud stabilisaatoriga. 

See mitmekülgne objektiiv sobib nii ulatuslike maastike, kaugetest objektidest tehtud üksikasjalike võtete kui ka teravate HD-videote jäädvustamiseks. Objektiiv on ideaalne just algajatele fotograafidele, kuna sellel on lai 18–140 mm teravustamisvahemik, mis võimaldab objektiivi vahetamata mitmesuguseid objekte pildistada. See on praktiline ja kaasaskantav, mistõttu on see väga mugav valik, kui soovite reisida väikese pagasiga, kuid tahate sellegipoolest võimalikult paljusid pildistamisvõimalusi kasutada.

Zurab Kiknadze, Nikon Europe’i objektiivide, tarvikute ja tarkvara tootejuht, ütleb: „Selle objektiivi arendamisel oli kõige olulisem mitmekülgsus, taskukohasus, kaasaskantavus ja optimaalne pildikvaliteet. Mitme objektiivi kasutamisel erinevateks eesmärkideks on tohutu eelis, kuid olukordades, kus on oluline kaasaskantavus ja paindlikkus, eelistavad mõned fotograafid üht objektiivi kasutada. See uus Nikoni arvukate suumobjektiivide hulka kuuluv NIKKOR-i objektiiv on ideaalne nende jaoks, kes soovivad kõik-ühes-lahendust. Objektiiv kuulub valitud DX-formaadis kaamerate komplekti ja võimaldab kaamera omanikul kohe mitmesuguseid objekte pildistada.”

Mitmekülgne objektiiv

Objektiiv, millega on lihtne ringi jalutada, on uskumatult käepärane vahend. Lai 18–140 mm teravustamisvahemik laseb hõlpsalt kasutada enamikku üldlevinud fookuskaugusi, mis teeb sellest uuest NIKKOR-ist tõeliselt mitmekülgse objektiivi. Algajad fotograafid ja pühapäevapildistajad saavad teha kõrgkvaliteetseid fotosid ja videoid, ilma et neil oleks tarvis objektiive vahetada, olenemata sellest, kas soovitakse pildistada lainurgaga ulatuslikke maastikke või kasutada maksimaalselt ära objektiivi telefoto omadusi kaugel asuva objekti suumimiseks ja jäädvustamiseks.

Stabiilne pildistamine

Mitmekülgset teravustamisvahemikku täiendab Nikoni stabiliseerimissüsteem (VR), mis lubab fotograafidel kuni nelja sammu võrra aeglasemat säriaega kasutada, võimaldades vähese valguse korral efektiivsemalt pildistada ja kogu suumivahemiku ulatuses märkimisväärselt teravamaid fotosid teha. Piltide hägusus väheneb oluliselt, eriti telefoto-suumiga pildistamisel. Stabiliseerimissüsteem tagab kaamera stabiilse vaate isegi videote filmimisel ning parandab lausteravustamisel nähtavust. Objektiiv töötab pildistamisel või filmimisel vaikselt.

Optimaalne pildikvaliteet

See objektiiv vastab tänapäevaste suure megapikslite arvuga D-SLR-sensorite nõudmistele ning võimaldab kogu suumivahemikus parima kvaliteediga pilte teha. Optiline disain hõlmab 17 elementi 12 rühmas. Üks ED-klaasist (eriti madala dispersiooniga klaasist) element ning üks asfäärilise objektiivi element tagavad kõrge eraldusvõime ja kontrastsuse, vähendades samas aberratsiooni ning värvidispersiooni.

Kergelt kaasaskantav objektiiv

Suuruse, kaalu, hinna ja pildikvaliteedi poolest hästi tasakaalustatud objektiiv on sobiv kombinatsioon täpsest NIKKOR-i optikast, laiast teravustamisvahemikust ja kergest konstruktsioonist (490 g). Metallkinnitus ja ilmastikukindel kummitihend teevad objektiivi reisimisel eriti vastupidavaks.

KIIRVÄLK SB-300 – I AM LIGHT CONTROL

Amsterdam, Madalmaad, 6. august 2013. Nikon Europe tutvustab täna uut madala taseme välguseadet Nikon SB-300. 

See kompaktne, kerge ja mitmekülgne kiirvälk sobib ideaalselt algajatele fotograafidele, kes soovivad kaamera sisseehitatud välgust enamat ning otsivad loomingulisemaid valgustusvõimalusi. Kiirvälk ühildub Nikoni D-SLR-ide ja tarvikupesaga varustatud COOLPIX-i kaameratega ning võimaldab piltide mõjukamaks muutmiseks valguse kvaliteeti ja suunda kontrollida. 

SB-300 on isegi algajate jaoks uskumatult lihtsasti kasutatav ja inspireerib algajaid fotograafe oma loomingulist visiooni arendama, võimaldades hõlpsalt päevavalguses tehtud pilte mõjukamaks muuta, objekti üksikasju ka keerulistes tagantvalgustuse tingimustes kujutada või valgust pehmendada, lastes välgul laelt tagasi põrkuda.

Zurab Kiknadze, Nikon Europe’i objektiivide, tarvikute ja tarkvara tootejuht, ütleb: „Välguseadmed suudavad teha enamat kui lihtsalt pimedas ümbruses asuvaid objekte valgustada ja uus SB-300 annab algajatele fotograafidele suurepärase võimaluse seda teada saada. Välklamp võimaldab kasutajatel olukordades, kus ümbritsev või loomulik valgus langeb soovimatu nurga alt või pole soovitud värvi, soojuse ja intensiivsusega, hõlpsalt valgust kontrollida. Isegi kui te pole varem eriti välguga pildistanud ja pildistate keerulistes valgustingimustes, saate ebasoodsast valgusest hoolimata selliseid pilte teha, nagu ette kujutasite.”

Valguse juhtimine

Fotograafia on valgusega kujutiste loomise kunst ja SB-300 pakub lihtsat ja taskukohast viisi katsetada välise välklambi mõju pildikvaliteedile. Juhtnumber 18/59 (m/jalga ISO 100 juures) võimaldab valgustada kaugeid objekte isegi väheses valguses, kasutada välklampi objekti peente üksikasjade esiletoomiseks täitevälguna ning pehmendada ümbritseva valguse tõttu tekkinud varje või kompenseerida tugevat tagantvalgustust.

Universaalne

Välklambi pead saab kuni 120° üles kallutada, mis annab teile erinevate stseenide pildistamisel paindlikkust. Vältige liigselt valgustatud pilte, lastes välgul laelt või seintelt tagasi põrkuda, või seadke välklambi pea nurga alla, et objektile pehmem ja loomulikum välimus anda ning siseruumides ilusaid portreid luua. Nikoni i-TTL-i välklambi juhtimise tugi tagab optimaalse automaatse välgu tasakaalu ning D-SLR-i kasutajad saavad loomulikuma valguse saavutamiseks kaamera korpuse kaudu hõlpsalt aeglast sünkroonimist, punasilmsuse vähendamist ja teisi välgurežiime seadistada.

Lihtne

Väikesel SB-300-l on märkimisväärne valgustusvõime, mis teeb sellest täiusliku reisikaaslase. Välguga pildistamine on lihtne — kinnitage välklamp lihtsalt kaamera tarvikupesa külge ja lülitage sisse. Pole tarvis tundmatuid menüüsid kasutada ega mõista. SB-300 kasutab kaht AAA-tüüpi patareid, mis on saadaval igal pool maailmas, ning seetõttu saavad kasutajad kõikjal välguga pildistamist nautida.

SB-300 komplekti kuulub pehme kott.

Peamised omadused

Kaasaskantav välguseade: täiuslik seade, mida hoida käepärast, kui vajate rohkem valgust või soovite lisada oma piltidele loomingulisust. Ühildub i-TTL-iga.

Ühildub Nikoni digitaalsete ühe objektiiviga peegelkaameratega (D-SLR) ja tarvikupesaga varustatud COOLPIXi kaameratega.

Võimas katvus: juhtnumber 18/59 (m/jalga ISO 100 juures) võimaldab valgustada kaugeid objekte isegi väheses valguses.

Valgustuse suunamine: välklambi pead saab kallutada kuni 120°, mis annab teile vabaduse muuta valgustuse nurka just nii, nagu soovite. Muutke oma pildid loomingulisemaks, lastes välgul laelt või seintelt tagasi põrkuda.

Lihtne kasutamine: välklampi on lihtne kasutada, sest see kinnitub otse kaamera tarvikupesa külge.

Termilise kaitse funktsioon: ei lase välklambil intensiivse kasutamise korral üle kuumeneda.

AAA-tüüpi patareid: SB-300 kasutab toiteallikana kaht AAA-tüüpi patareid, mis on saadaval igal pool maailmas.

Püsivara värskendatakse kaamera korpuse kaudu.

Sigma vahetab objektiivi bajoneti ja pikendab garantiiaega
autor: German Breus

sigmamount2

Iga fotohuviline langetab peegelkaamerat ostes teades-teadmata vaieldava tähtsusega otsuse: ta valib kindla tootja – nii öelda kaamerabrändi “usu”, mis kitsendab ka järgneva fototehnika valikut. Võib vabalt juhtuda, et olles kogunud oma kaamera kõrvale arvestatava tehnikapargi objektiivide, välklampide ja muu säärase näol, tekib arusaamine, et konkurendi oma on ikka parem.

Siin tulebki mängu Sigma uus trump:  see Jaapani fototehnika tootja lubab oma objektiivi kinnituse mõne teise saadaoleva vastu vahetada. Näiteks Canonile tehtud objektiivi saab muuta nii, et see sobiks Nikoni, Pentaxi, Sony või Sigma kaamerale. Sellega kaasnevad nii mitmedki kitsendused. Antud võimalust pakutakse alates 2. septembrist vaid seitsmele “Global Vision” seeria objektiivile ning maksma hakkab see $80-$250 + saatekulu.
Saadaval on kõik (Pentax, Canon, Nikon, Sony, Sigma) peegelkaamerate objektiivide kinnitused ning hübriidkaameratele Sony ja Micro Four Thirds süsteemi omad. Hinna sisse kuulub objektiivi kinnituse vahetus ja uuele kaamerale vastavaks seadistamine.

Sellise teenuse turg on kindlalt olemas, kuid enamik brändivahetajatest leiab, et odavam on kasutada järelturu teenuseid. Lisaks andis Jaapani fototehnika tootja teada, et kõikide uute (alates 01. juulist ostetud) toodete garantiiaeg on pikendatud nelja aastani. Rõõmustav uudis kehtib aga vaid Ameerika Ühendriikides. Siinkohal tuleb au anda Tamronile, mille toodetele kehtib Euroopas lausa 5-aastane garantii.

Allikad: petapixel.com, dpreview.com

Karbist välja: Nissin Di700 välklamp
autor: Silver Pik

Di700-karp-02

Esimese välklambi valikul ollakse tihti probleemi (või nimetame seda valikuks) ees: investeerida rohkem ning võtta võimekam välklamp, mille kasutamine väljaspool automaatset TTL režiimi võib olla äärmiselt keeruline, või hoida raha kokku, loobuda erinevatest lisadest ning jätta alles ainult automaatne TTL režiim ning teha ka kompromiss välgupea liikuvuse osas. Nissin Di700 on selline välklamp, mis keerab olemasoleva loogika täielikult peapeale. Võtame selle toote täna karbist välja ning vaatame lähemalt, miks see kõik nii on.

Di700-eest

Nissin Di700 on mõeldud asendamaks Di622 Mark II mudelit, kuid pakub samal ajal paremat funktsionaalsust natuke kõrgema hinna eest. Järgnevas tabelis on välja toodud peamised funktsioonid ning parameetrid ning nagu isegi näete – edasiminek on täitsa olemas.

Nissin Di700Nissin Di622 II
Juhtarv48 (105 mm)44 (105mm)
Fookuskauguste katvus24 – 200 mm24 – 105 mm
Ulatus integreeritud lainurkhajutiga16 mm16 mm
Integreeritud reflektorkaartJahJah
Liikumine vertikaalselt-7° – +90°+90°
Liikumine horisontaalselt±180°-90° – +180°
Ekraan/indikaatoridEraldi LED tuled režiimi näiduksLED tuled võimsuse näiduks Mode nupu valgustus kuvab režiimi
JuhtnupudRežiimivalik valikurattast ning nupustRežiimivalikuks üks nupp
TTL välgurežiimJahJah
ManuaalrežiimJahJah
Juhtmevaba režiimJah (orivälk, juhtvälk, eelvälgu ignoreerimine)Jah (orivälk, juhtvälk, eelvälgu ignoreerimine)
Sünkroniseerimine lühikese säriajagaJahEi
Välgu võimsuse kompensatsioon±2 EV 1/2 EV sammuga-0,3 – +3 EV 1/3 EV sammuga
LisaühendusedX-sükro (PC, 2,5mm)X-sükro (PC, 2,5mm)
Vooluallikas4×AA patarei/aku4×AA patarei/aku
Vastupidavus200 – 1500 välgatust (sõltuvalt režiimist)200 – 1500 välgatust (sõltuvalt režiimist)
Väline vooluallikasNissin Power Pack PS8Ei
Välgu laadimisaeg0,1 kuni 4 sekundit0,1 kuni 5 sekundit
Välgukinga materjalMetallMetall
Kaal350 g315 g
Pakendi sisuVälgualus, kott, juhendVälgualus, kott, juhend
Hind179€149€

Samaaegselt Nissin Di700 välklambiga tuli Photopointi lettidele ka teine Di622 Mark II asendusmudel, mis on võrreldes Di700′ga tükkmaad nuditum mudel. Mudelinimeks sai see välklamp endale Di600 ning hinnaks ainult 129€.

Di700-karbi-sisu

Komplektis on: Nissin Di700 välklamp, vutlar, välgujalg ning kasutusjuhend, kus on lühidalt välgu kasutamine kokku võetud.

nissin-di866-mark-II-valklamp-photopoint-15-450x401nissin-di866-mark-II-valklamp-photopoint-16-450x401

Välguga tuleb kaasa ka plastikust välgujalg, mis on kasulik juhtudel, mil soovite välku kaamerast eemal kasutada. Kas siis juhtme kaudu või juhtmevabalt kaameraga ühendada. Lisaks on sel alumisel küljel metallist statiivikeere. Viimane on nii mõnelgi konkurendil plastikust.

nissin-di866-mark-II-valklamp-photopoint-17-450x329nissin-di866-mark-II-valklamp-photopoint-18-450x330

Kaasas olev vutlar ei ole just parimate killast – välgule suurt kaitset ei paku. Samas tagaküljel on aas kinnitamiseks koti rihma külge või vööle.

nissin_kere_eestnissin_kere_tagant

Eesmisel poolel pole suurt muudatust välgu disainis toimunud. Suurim uuendus on hoopis tagumisel küljel. Kogu välgu juhtimine on tehtud võimalikult lihtsaks, et kasutajal ei oleks raskusi õige režiimi valikuga ning parameetrite muutmisega. Sellest natukese aja pärast lähemalt.

Di700-korpus_patareihoidjaDi700-korpus_patareid

Patareid või akud käivad selle välgu sisse äärmiselt mugavalt (erinevalt nii mõnestki muust välgust, mida aja jooksul olen kasutanud): kõik elemendid lähevad samapidi patareihoidja sisse ning see omakorda välgu sisse. Ei pea suurt tähelepanu pöörama sellele, milline patarei millist pidi sisse käib.

Di700-korpus_sünkro_2Di700-korpus_väline_toide

Ühel pool küljel asub lisaks patareihoidjale ka sünkrokontaktid – klassikaline PC-sünkro ning 2,5mm pesa erinevate juhtmevabade vastuvõtjate jms ühendamiseks – soovi korral kasuta välku stuudios või kaugel kaamerast eemal, miks ka mitte vanaisa vana Zenit kaamera peal. Uuendusena on tulnud ka pea lukustus – välgupead ei saa keerata ilma, et sa ei vajutaks nuppu alla. Teisel küljel leiab aga välise toite pesa. Sinna saab taha panna Nissin Power Pack PS8 akupaki.

Di700-pea

Nagu antud pildirivist näete, on Nissin Di700 välgupea pööratav igas suunas, mis on suhteliselt haruldane sellises hinnaklassis oleva välgu kohta. Tavaliselt limiteeritakse see võimalusega keerata 90° ülespoole, kuid Di700 saab keerata 7° alla ning 90° üles ning külgedele 180°.

Di700-pea_kraadid

Tulles nüüd lihtsustatud menüü juurde. Nissin Di700 pakub kasutajale enamus baasfunktsioone, mis kasutajad vajavad. Jah, sellel ei ole sellist põhjalikku menüüd, nagu Metz 58 AF-2, Nikon Speedlight SB-910 või Canon Speedlite 600EX-RT, kuid selles asja mõte ongi. Kasutaja saab lihtsalt valida, kuidas välk töötama peaks ning hakka ainult pildistama. Välgu kasutamisel ei pea olema ju iga režiimi peenhäälestuseks 110 erinevat varianti, kui eelnevalt on kasutatud kaamera enda integreeritud välklampi (saate isegi aru sellest meelevaldsest võrdlusest).

Nissin_Di700_menu

Antud pildireas on näha kõik erinevad režiimid Di700′ga pildistamisel – vanemate kaameratega kasutamisel Auto režiim, TTL režiim, manuaalrežiim ning juhtmevabad režiimid. Viimaseid on lausa kolm: SD ning SF režiimid on manuaalsed, kus välgu võimsus tuleb endal määratleda. Erinevus nendel see, et SF on tundlik kaamera TTL välgule, teine (SD režiim) aga ignoreerib TTL eelvälke ning reageerib ainult peamisele, nähtavale sähvatusele. Kolmas on TTL juhtmevaba režiim, kus kaamera mõõdab valguse ära ning jagab vastavat infot ka välguga.

Nissin Di700 on välklamp, mis pakub äärmiselt paindlikku lähenemist kaadri valgustamisel väga soodsa hinnaga. Loomulikult teatud kompromissidega, kuna selle korpus ei ole tihendatud ning seega pole ka ilmastikukindel. Reflektori suumivahemis võiks hakata ju 18mm juurest. Õnneks kompenseerib seda 16mm lainurkhajuti, kuid selle kättesaamine ei ole just kõige mugavam. Samas, teistpidi vaadates – 179€ eest saame juhtmevabad režiimid, juhtarvu 48 105mm juures (54 200mm juures), reflektori suumivahemiku 24 – 200mm, välise akupaki kasutamise võimaluse ja sünkropesad. Mis aga kõige tähtsam – kiirelt toimiva kasutajaliidese, mis on äärmiselt lihtne ning intuitiivne kasutada – ka algajal fotograafil, kes pole varem välkudega eriti kokku puutunud.

Nissin Di700 Canonile Photopointis 179€

Nissin Di700 Nikonile Photopointis 179€

Peegelkaamera sensoripuhastus augustis soodsam
autor: Anni Proosa

photopoint-sensor-560x245-uus3

Puhkusereisid ja suuremad suvised seiklused on kaamera abiga jäädvustatud ja ehk isegi juba paberfotodeks trükitud. Kogu selle tegevuse juures ei tasu aga unustada ära, et kaamera vajaks pärast tegusat suvehooaega samuti tähelepanu. Objektiivi bajoneti vahelt pääsevad peegelkaamera sisemusse tolm ja mustus. Kui sa ei ole ise juhtumisi peegelkaamerate siseelu ja hinge asjatundja, siis ära puhastusoperatsiooni ette vōta. Valede töövahendite ja -meetoditega vōib mustuse laiali ajada ja olukorra hoopis hullemaks muuta. Seetōttu tasubki jätta kaamera hooldus Photopointi spetsialistidele. Kuni käesoleva kuu lõpuni on peegelkaamera sensori märgpuhastus ja õhkpuhastus Photopointis soodsamad.

Too oma kaamera õhkpuhastusse, kui tolmu ja mustust ei ole väga palju. Kui kaamerat ei ole ammu või üldsegi mitte puhastatud, siis kuivanud mustuse ja suurema tolmu eemaldamiseks on vajalik teostada sensorile märgpuhastus, kamber ja peegel puhastatakse sealjuures õhuga. Kui tood kaamera puhastusse, siis kindlasti peab olema kaasas ka aku, mille soovitame eelnevalt laadida. Õhkpuhastust teostatakse kauplustes kohapeal. Märgpuhastusse saatmise korral tuleb arvestada 2-7 päevase ooteajaga.

Peegelkaamera sensori (APS mõõdus) märgpuhastus 12,99€ (tavahind 19,99€)

Peegelkaamera sensori õhkpuhastus 2,99€ (tavahind 4,99€)

Oma kaamera saad puhastusse tuua kuni 31. augustini.