Pentax K5 II peegelkaamera tarkvarauuendus v1.06 parandab tarkvarauuenduse v1.05
autor: Lauri Veerde

Ricoh on oma veebilehele alla laadimiseks seadnud tarkvarauuenduse Pentax K-5 II ja Pentax K-5 IIs peegelkaameratele. Uuendus kannab numbrimärki 1.06 ning parandab harvaesineva ebastabiilse toimimise tarkvarauuendusega v1.05 kostitatud K-5 II kaamerates. Samuti parandavat tarkvarauuendus ka kaamera üldist toimimist – nagu ikka.

Pentax K5 II peegelkaamera tarkvarauuenduse v1.06 saad alla laadida Ricoh veebilehelt

Kuumad kuulujutud: Pentax K-3 peegelkaamera tuleb kühmu ja kiire sarivõttega
autor: Lauri Veerde

Pentax_K-3_Leaked-1

Viimaste nädalate jooksul veebiruumi lekkinud andmed ja fotod ei jäta kahtlust. Ricoh asub peagi esitlema uut peegelkaamerat, millel nimeks Pentax K-3. Nagu ülalolevalt pildiltki näha võib, saab see ilmselt olema Pentax peegelkaameraseeria lipulaev ja edasiarendus senisest Pentax K-5 II aparaadist. Meile näha olevate nurkade alt on K-3 üsnagi sarnane oma eellasele – kõige silmatorkavamaks erisuseks vast vallatu kühm esiküljel. 

Veebi lekkinud tehniliste andmete järgi otsustades saab K-3 olema olulisim Pentaxi lipulaeva edasiarendus pärast K-7 kaamerat. Nimelt on Ricohi juhtimise all lõpuks ometi kardinaalselt uuendatud teravustamissüsteemi ning kui andmed tõesed on, tuleb K-3 juba 27 teravustamispunktiga autofookussüsteemiga. Samuti peaks hüppe tegema sarivõttekiirus, mis senise 7 fps pealt 8.5 fps tasemeni tõuseb. Uue kaamera esitlust võib tõenäoliselt oodata oktoobri lõpupoole. 

Pentax K-3 peegelkaamera arvatavad tehnilised parameetrid:

  • 24MP CMOS-tüüpi APS-C mõõdus sensor
  • Madalpääsfiltrit sensori ees pole. Moire ja aliasing vastu võitlemiseks on kaameral nö digitaalne madalpääsfilter. Kuidas see toimib, pole veel teada
  • PRIME III pildiprotsessor
  • 86k RGB särimõõtesensor. Valgustundlikkus kuni -3EV
  • 27-teravustamispunktiga autofookussüsteem. Valgustundlikkus kuni -3EV
  • Maksimaalne sarivõte: 8.5 kaadrit sekundis
  • Mehaaniline värinastabilisaator – 4 stoppi efektiivsusega
  • 100% kaadri katvuse ja 0.95X suurendusega optiline pildiotsija
  • Ilma õhuvaheta LCD-ekraan. Fikseeritud
  • Sisseehitatud intervallvõte (time-lapse) lubab pildistada kuni 2000 kaadrit. Internal Video Composite – lubab ilmselt salvestada ühe video teise peale? 
  • Filmirežiimi valikud: MPEG4 AVC/H.264 Full HD 30p/60i
  • 3,5mm audioväljund (näiteks filmimise ajal kõrvaklappidega helisalvestuse jälgimiseks)
  • 3 kasutaja poolt seadistatavat “Custom” režiimi
  • USB 3.0 ühendus
  • Kaal: 800g

Siin veel üks Pentax K-3 pilt digicameinfo.com veebilehelt:

PentaxK-3_01

Karbist välja: Canon PowerShot SX170 IS
autor: Silver Pik

SX170-eest

Igaaastase uuenduskuuri käigus on Canon lansseerinud ka PowerShot SX seeria soodsaima mudeli – SX170 IS. Tegu on kaameraga, mis on esmaselt suunatud kasutajale kel esmatähtis suurem suumivahemik ning manuaalrežiimide olemas olu. Suumi on jagatud sellele kaamerale piisavalt – lausa 16× tuleb vahe, alates 28mm juurest lõpetades 448 mm (35mm ekvivalendina). Manuaalrežiimid on lisaks automaatrežiimidele ka olemas. Seda kõike kompaktse korpuse sees ning mõistliku 199€ hinnasildiga. Mis kaameraga ka täpsemalt tegu on, vaatame kohe lähemalt.

SX170-karp

  • 16.0 megapiksline 1/2,3″ CCD sensor
  • DIGIC 4 pildiprotsessor
  • f/3.5-5.9, 16X optilise suumiga objektiiv, fookuskaugus 28 – 448 mm (35 mm ekvivalendina)
  • Optiline värinastabilisaator, “Intelligent IS” tarkvara paneb stabilisaatori töötama õigel viisil (erinevalt näiteks filmimise ajal, kaamerat küljelt küljele liigutades, statiivi otsas…
  • 3.0″ LCD ekraan 230 000 pikslit
  • manuaalrežiim, RAW faili salvestamise võimalust ei ole
  • Smart Auto režiim valib automaatselt ühe 32-st pildiprogrammist
  • 720p video @ 25 fps. Stereoheli ja optilise suumiga
  • SD/SDHC/SDXC kaardipesa
  • Vooluallikas: NB-6LH liitiumaku (kuni 300 kaadrit CIPA testi järgi)

SX170-karbis

Antud kaamera karbi seest leiame Canon PowerShot SX170 IS kompaktkaamera, randmerihma, liitiumaku NB-6LH, akulaadija koos toitekaabliga ning kasutusjuhendid koos garantiitalongiga. 

SX170-eest

PowerShot SX170 IS on disaini poolest samasugune nagu seeria eelmised mudelid. Suuri muudatusi põhimõtteliselt tehtud ei ole, pigem väikesed kosmeetilised.

Kaamera ees vaatab meil vastu 16× suumiga objektiiv, mis 35mm ekvivalendina on 28 – 448mm. Lainurk ei ole just kõige laiem, tõsi. Samas teleasendis on sellel torul pikkust küllaga, et vereta põdrajahile minna. Objektiiv on varustatud intelligentse IS stabilisaatoriga, mis vastavalt vajadusele valib ühe kuuest erinevast režiimist. Lõpptulemiks on teravad pildid ning videod. 

SX170-tagantTagumise külje disain on Canon nagu Canon ikka – ekraan, klassikaline juhtnuppude asetus ning ka eraldiseisev videosalvestuse nupp. Ekraan on keskpärane – madala lahutusvõimega (230 tuhat pildipunkti) kuid siiski piisavalt hea kontrastsuse ning vaatenurgaga. Võrreldes eelmiste mudelitega on muudatusi tehtud niipalju, et välgu tõstmise nupp on täielikult eemaldatud. Nüüd peab välgu lubamiseks selle lihtsalt kaamera peal püstisesse asendisse tõstma.

SX170-külg2 SX170-külg1

Nii vasakul kui paremal küljel on aas randmerihma kinnitamiseks ning paremal küljel on lisaks veel miniUSB pesa kaamera arvutiga ühendamiseks või telerisse signaali kandmiseks. HDMI väljund antud fotoaparaadil puudub, kuid kuna video lahutusvõime on ainult 720p, siis suur kaotus see pole.

SX170-akuSuurimaks uuenduseks antud mudeliseerias on see, et PowerShot SX170 IS kasutab toiteallikana spetsiaalset liitiumakut mitte AA tüüpi (aku)patareisid. See omakorda tähendab seda, et ühe laadimiskorraga saab kauem pildistada ning filmida. 

SX170-ekraanOlgugi, et antud kaameral on ekraani pildipunktide arv madal, on sellel lihtne ja arusaadav kasutajaliides ning menüü, millega ei tohiks ka täitsa algajal fotograafil probleeme tekkida. 

SX170-pealt1Pealmisel küljel on kõige keskel väljatõmmatav välklamp, väike monokõlar kaamera piiksude ning videote heliraja kuulamiseks ning ka juhtnupud. Nagu PowerShot seeriale omaseks saanud, on ka antud kaameral olemas lisaks automaatrežiimile ning stseeniprogrammidele ka manuaalrežiimid.

Peale stseeniprogrammide on ka eraldi valik erinevate efektifiltrite jaoks – alates kalasilma efektist lõpetades erinevate värvimoonutustega – täpselt samamoodi nagu ülejäänud Canon kompaktkaameratel see on.

SX170-pealt2-suum

PowerShot SX170 kaamera on selline seadeldis, mis karbist välja võttes tekitas vastanduvaid emotsioone. Ühest küljest on sellel kõik vajalik olemas – lihte kasutajaliides, ergonoomiline ning mugav korpus, manuaalrežiimid ja suur suumivahemik. Teisalt vägisi tahaks norida natuke madala lahutusvõimega ekraani pärast või mitte just kõige parema mürataluvusega CCD sensori pärast. Samas, arvestades selle seadme hinda ning sihtrühma, siis on see pigem tühja koha pealt norimine. Sest reaalsuses saab antud kaameraga kõik pildid lastest, kiisudest, kutsudest ning ka metsas ära tehtud kerge vaevaga.

Canon PowerShot SX170 IS Photopointis 199€

 

Uus fotokursus õpetab fotohuvilistele efektsete time-lapse videote loomist
autor: Lauri Veerde

Ehk oled veebis näinud videoid, kus pilved või päike kiirelt üle taevavõlvi liiguvad või mitmepäevane ehitus efektselt kaheminutilise videoklipi abil maha mängitakse? Selliseid lummavaid filmiklippe kutsutakse time-lapse videoteks ning neid saab teha ükskõik millise peegelkaameraga. On vaja lihtsalt pealehakkamist ja teadmisi ning lõpuks võid luua näiteks midagi sarnast:

Palun kliki video vaatamiseks siia

 

Fotokursus.ee veebilehel on nüüd huvilisi ootamas uus veebipõhine kursus, mis juhatab huvilised otse Time-lapse ehk intervallvõtte imelisse maailma. “Time-lapse fotograafia” sisaldab endas kõike, mida on algajal vaja ilusate Time-lapse videote loomiseks. See näitab ära kogu protsessi alates tehnika valimisest ja pildistamisest kuni lõpliku video valmimiseni.

Time-lapse fotograafia kursuse autoriks on foto- ja videograaf Toomas Ili, kelle peegelkaamera katik on intervallvõttes klõbisenud juba pea 10 aastat. Selles kursuses toob ta oma kogemused nüüd sinuni, jagades kasulikke nippe nende kõige ilusamate kaadrite saamiseks. Toomas kirjeldab ohte, mis intervallvõtte pildistajat varitsevad ja annab konkreetseid lahendusi nende ohtude elimineerimiseks. Samuti kirjeldab Toomas detailselt töökäike, mis sadade fotode töötlemise võimalikult lihtsaks ja kiireks muudavad. Kõik see on kursuses olemas – vürtsitatuna näitlike time-lapse videoklippidega (kokku 26).

Võib-olla on sinu kaameral intervalomeetri ehk time-lapse`i funktsioon juba sisse ehitatud? Siis oledki juba kursuse kaugusel ilusatest time-lapse videotest. Kui sinu fotoaparaadil aga time-lapse funktsionaalsust pole, on sul tarvis kaamerale lisaks intervalomeetri funktsiooniga kaugpäästikut. Kursusel seletab Toomas täpselt millist ja miks. Time-lapse fotokoolitus on mõeldud kõigile, kes soovivad oma fotokaameraga luua midagi ilusat.

Vaata time-lapse fotograafia kursust lähemalt fotokursus.ee veebilehel

Point TV 98. Testime teravustamise kiirust – Canon EOS 70D vs Olympus E-P5
autor: Lauri Veerde

Canoni uusim peegelkaamera EOS 70D uhkeldab erilise pildisensoriga. Iga sellel olev piksel on jagatud kaheks osaks – üks pool hoolitsemas teravustamise, teine aga pildi salvestamise eest. Selline pildisensor teeb võimalikuks kiire teravustamise live view režiimis – ekraanilt kadreerides. Samuti teeb see võimalikuks kiire automaatse teravustamise filmimise ajal. Canoni sõnul on EOS 70D peegelkaamera teravustamine ekraanilt kadreerides nüüd praktiliselt sama kiire, nagu hübriidkamaeratel.

Võtsime kaasa ühe kiirema automaatse teravustamisega hübriidkaamera – Olympuse kiidetud PEN E-P5. Vaatame, kuidas EOS 70D live view teravustamine hübriidkaamera vastu saab: