Sony ja Fujifilmi kaamerate müük on tõusuteel
autor: Maris Sits

Sony-Alpha-A6000-vs.-Fujifilm-X-T1-1

Esimest korda üle pika aja on märgata kaamerate müügi suurenemist ja kasumi tõusu. Kui viimasel ajal tundub, et kaameratööstus hakkab pisut kokku kuivama, siis positiivse üllatusena on selle aasta teises kvartalis Sony ja Fujifilmi kaamerate müük kasvanud märgatavalt. Suures osas on see tänu hübriidkaamerate populaarsusele.

Fujifilmi hiljuti avaldatud majandusaruanne kinnitab kaamerate müügituluks 3.6 miljardit dollarit. See pole küll väga suur summa, ent on 8% kõrgem kui eelmisel aruandeaastal.

Sonyl läks juba eelmisel aastal veidi paremini kui Fujifilmil, ent see aasta on nad kasumit veelgi suurendanud. Üleüldine kaamerate müük on langenud küll 9% võrra, ent kaamerate müügist saadud tulu on kasvanud käesoleval aastal juba 169 miljoni dollarini.

Kuigi Sony ise seda ei kinnita, võib arvata, et tulu suurenemisele aitab kaasa kõrgema klassi kaamerate (RX10 ja täiskaader kerega kaamerate) müük. Fuji tulu on kasvatanud X-T1 ja teised X-seeria mudelid. Lähitulevikus keskendutakse ilmselt veelgi enam hübriid- ja kõrgema klassi kompaktkaamerate tootmisele ja müügile.

Allikas: imaging-resource.com

Photopoint tähistab fotograafia 175. aastapäeva
autor: Jürgen Veerme

Fotograafia 175. aastapäev

Esimese teadaoleva foto lõi prantsuse leiutaja Nicéphore Niépce pimekambri meetodil aastal 1826/1827. Härra Niépce tehnikat arendas edasi prantsuse maaler Louis Jacques Mande Daguerre, kes leidis foto valmistamiseks oluliselt kiirema mooduse – dagerrotüübi.

Prantsuse Teaduste Akadeemia teatas sellest, kui esimesest kasutuskõlblikust fototehnikast 9. jaanuaril 1839. Musjöö Daguerre ei võtnud aga oma leiutisele patenti, vaid andis selle õigused Prantsuse riigile, kes 19. augustil 1839. aastal kuulutas selle “tasuta kingituseks kogu maailma rahvale”. Palju õnne meile kõigile!

Fotograafia väärika aastapäeva puhul on Photopointil kingitus kõigile fotograafiahuvilistele. Kuni pühapäevani (24. august) on Photopointis paljud fototeenused -25%.

Veerandi võrra soodsamalt saad fotograafia sünnipäeva tähistada:

Fotokursus.ee on nõuks võtnud fotograafia 175. aastapäeva tähistada eriti suurejooneliselt. Nimelt on kõigil huviliselt võimalus soetada “Loodus- ja portreefotograafia põhitõed” kursus täiesti tasuta – kasutades selleks sooduskoodi fk-foto-175. Kuid kiirusta, sest nii hea pakkumine kehtib ainult fotograafia sünnipäeval (19.08).

Metz 64 AF-1 välklambid Canonile ja Nikonile on nüüd saadaval fototehnika rendis
autor: Lauri Veerde

metz-64-valklamp-rent-photopoint-1

Nii Tallinna Kristiine keskuse kui ka Tartu Kaubamaja Photopointis asuvatest fototehnika rendipunktidest saab nüüd rentida Metz välklampide kõige uuemat ja võimsamat mudelit Metz AF-1 64. Need uued puutetundliku LCD-ekraaniga välklambid on kohapeal olemas nii Canoni kui ka Nikoni peegelkaameratele sobivas vormis. Üheks päevaks maksab selle välklambi laenutamine 14€. Kui aga pärast laenutamist uue Metz 62 AF-1 välgu ära ostad, ei pea renditasu maksma. 

Vaata lähemalt Photopointi fototehnika rendi veebilehelt.

Vaata Metz 64 AF-1 välklampe lähemalt siinsamas blogis Karbist Välja fotosessiooni vahendusel

Sony a5100 hübriidkaamera asetab a6000 võimekuse soodsamasse plastikvormi
autor: Lauri Veerde

 A5100_Product_Brown-02-1200

Seest nagu a6000, väljast nagu a5000. Nii võib üldjoontes iseloomustada täna esitletavat hübriidkaamerat Sony a5100. See uus ja õige pisike digikaamera peidab endas sama suurt sensorit nagu võib leida enamike peegelkaamerate seest. a6000 eeskujul on selle sensori pinnale lisaks 24 MP fotot salvestavale pikslile lisatud ka teravustamist abistavad faasituvastusega elemendid. See tähendab, et a5100 peaks autofookuse kiiruse poolest olema a6000-ga päris võrdväärne.

Lisaks sensorile ja teravustamiskiirusele on A5100 saanud a5000 kaameraga võrreldes kiirema 6 fps sarivõtte, oluliselt teravama pildiga LCD-ekraani ja esmaklassilised video salvestamise võimalused. Võrreldes a6000 kaameraga on aga a5100 juures ohverdatud sisseehitatud elektrooniline pildiotsija ja välguking. Loomulikult on ka a6000 sarivõte oma klassis võitmatud 11 fps (kaadrite vahel toimiva autofookusega) jäänud uuel aparaadil alistamata.

Sony a5100 olulisemad tehnilised andmed

  • 24,3 MP APS-C formaadis CMOS sensor
  • ISO ulatus pildistades: 100-25600; filmimise korral 100-12800
  • Kahesüsteemne autofookus (179 faasituvastusega ja 25 kontrasttuvastusega teravustamispunkti) (a5000 kaameral on 25 teravustamispunkti)
  • 7 fps sarivõte (jälgiva teravustamisega)
  • 3.0″ LCD-ekraan on nurga alla seatav (saab keerata pildistatava poole) ja mahutab 921 000 pikslit
  • Filmirežiim: AVCHD 2.0 vormingus ja XAVC S vormingus.
  • WiFi, NFC
  • Kaal: 283 g koos aku ja mälukaardiga
  • Mõõmed: 110.0mm x 63mm x 36mm

Sony a5100 tootefotod

sony-a5100-hubriidkamaera--11

sony-a5100-hubriidkamaera--8

sony-a5100-hubriidkamaera--9

sony-a5100-hubriidkamaera--10

sony-a5100-hubriidkamaera--7

sony-a5100-hubriidkamaera--14

sony-a5100-hubriidkamaera--15

sony-a5100-hubriidkamaera--13

sony-a5100-hubriidkamaera--12

sony-a5100-hubriidkamaera--16

  sony-a5100-hubriidkamaera--5

sony-a5100-hubriidkamaera--4

sony-a5100-hubriidkamaera--3

sony-a5100-hubriidkamaera--2

 

Sony ametlik pressiteade:

Veelgi teravam pilt: Sony α5100 on maailma väikseim vahetatavate objektiividega kaamerai, millel on ülikiire autofookus ja mis teeb profikvaliteediga pilte

 Kiire hübriid-autofookus hiiglasuure arvu (179) fokaaltasandi faasituvastuse autofookuspunktidega autofookuse töökindlaksjälgimiseks pluss puutetundlik fokuseerimine ja puutetundlik katikuvabastus

Suur, tundlik 24,3-megapiksline APS-C suurusega Exmor™-i CMOS-sensor ning võimas BIONZ X™-i protsessor, mis tagavad ülihea pildikvaliteedi

Kino kvaliteediga täis-HD filmimine kiire hübriid-autofookuse jälgimise abil

Uus, 180° kallutatav LCD-puuteekraan

Suur valik allalaaditavaid kaameraäppe (PlayMemories Camera Apps™) filmimisnaudingu suurendamiseks ja loominguliste võimaluste avardamiseks

Fotode ja filmiklippide jagamine vaid ühe puutega WiFi või lähiväljaside (NFC) kaudu

 Teravad ja selged kiire liikumise ülesvõtted ning tundeküllased portreefotod. Sujuv, kino kvaliteediga täis-HD film. Paremad selfie’d. Kõike seda saate ise teha Sony taskumõõdus α5100ga − tillukese, kuid targa kaameraga, mille jäädvustusvõimsus on hämmastavalt suur.

 Mugavalt pihku mahtuv α5100 on maailma kõige väiksem vahetatavate objektiividega digikaamera, millel on suur APS-C-sensor ning sisseehitatud välk ja WiFi. Hoolimata kaamera tillukestest mõõtmetest on iga selle sentimeeter tõsine valik igaühe jaoks, kes otsib juba midagi enamat kui nutitelefoni kaamera või suuna-ja-klõpsa kompaktkaamera.

Mitte miski ei suuda ületada α5100 pööraselt kiiret hübriid-autofookuse süsteemi 179 faasituvastuspunktiga, mis peatavad kiire liikumise üks teravalt fokuseeritud kaader teise järel. Sama süsteem on kasutusel ka mudelis α6000. Isegi kiirelt liikuvad objektid − nagu ülikiired karistuslöögid või paigalpüsimatud lemmikloomad − õnnestub teravalt ja töökindlalt pildile jäädvustada. Hetke jäädvustamist lihtsustavad veelgi puutetundlik fokuseerimine ja puutetundlik katikuvabastus. Tarvitseb vaid puudutada vajalikku objekti kaamera teraval ja erksal LCD-ekraanil, et tulistada katik välja ning teha nõelterav ülesvõte sõna otseses mõttes näpuga näidates.

 Sony viimase generatsiooni, 24,3 efektiivse megapiksliga Exmori CMOS-sensor tagab veatu detailsuse ja tekstuuri. Sama suurena kui peegel­kaamerates kasutatavad APS-C-sensorid on see kokku pandud sellesama võimsa  BIONZ X-i pildiprotsessoriga, mis on tuttav tunnustatud α7-seeriast. Olenemata sellest, kas jäädvustate fotosid või filmi, erinevus on märgatav nii imetabases detailsuses kui tundlikkuses vähese valguse tingimustesii.

 Salvestatav video saab lausa oivaline − peamiselt tänu α5100 tundlikkusele ja detailsusele, mis tagavad ühtlase, kino kvaliteediga tulemuse. Järjest populaarsema, profikvaliteedile suunatud XAVC S{1>[i]<1} formaadi toetus kiirusel 50 Mb/s tagab vaatemängulise täis-HD filmirea, mida saadab samavõrd imetabane heli. Samamoodi kui fotode jäädvustamisel, tagab kiire hübriid-autofookus nõelterava fookuse, mis tabab otse teie objekti − pluss veel täiendav mugavus tänu puutetundlikule fokuseerimisele.

See on küll maailma kõige väiksem vahetatavate objektiividega kaamera, kuid mitte ainult seda. Lisaks kätkeb α5100 endas hulgaliselt läbimõeldud omadusi, mis muudavad igapäevase pildistamise väga lihtsaks.

Kaamera suurt LCD-ekraani saab pöörata kuni 180 kraadi ning selle ergonoomiliselt disainitud korpus istub teie väljasirutatud käes mugavalt.  Tänu sõrmepäraselt paigutatud suumimisnupule saate ennast mugavalt pildile kadreerida ning seejärel tarvitseb vaid katik vabastada, et teha suurepärane selfie.

Fotode või filmiklippide (MP4) saatmine telefoni, tahvelarvutisse või telerisse on samuti väga lihtne. Lähiväljaside (NFC) võimaldab ühe puutega saatmist ning WiFi Direct võimaldab lihtsat traadita saatmist ühilduvatesse Androidi või iOS-i seadmetesse. Lisaks aktiveerib ühe-puute-ühendus nutika kaugjuhtimise (Smart Remote Control), mis võimaldab ülesvõtteid kadreerida või kaamera katikut avada otse nutitelefoni või tahvelarvuti ekraanilt.

Sony PlayMemories Camera Apps avardab α5100 võimalusi veelgi rohkem. Te saate alla laadida järjest kasvavat hulka tasuta ja tasulisi äppe, mis hõlmavad nii käepäraseid töörakendusi, mängulisi lisaefekte kui ka tõsistele fotograafidele mõeldud muljetavaldavaid loomingulisi töövahendeid.

Uute lisatarvikutena on välja pakkuda LCS-EBD korpuse vutlar, mis on saadaval kolmes värvitoonis, ning kompaktne ja hõlpsasti kaasaskantav RM-SPR1 kaugjuhtimispult, mis on suurepärane selfie’de tegemiseks statiivile kinnitatud kaamerast, et käe liikumine pilti ei rikuks.

 Kaamera tuleb Eestis müüki alates 2014. aasta septembri keskpaigast.


[i] Vahetatavate objektriividega digikaamerate hulgas, mis on varustatud APS-C-ga ekvivalentse pildisensori ja sisseehitatud välgutiga ning mis on ühilduv WiFi-ga − alates augustist 2014, Sony uuringu põhjal.

ii Kuni ISO 25600.

iii  XAVC S salvestuseks on tarvis SDXC-mälukaarti, mille kiirusreiting on klass 10 või kõrgem.

iv Erineb olenevalt pildistamise tingimustest ja kasutatavast mälukaardist.

v Pidevdraiver (Hi) Drive-režiimis. Erineb olenevalt pildistamise tingimustest ja kasutatavast mälukaardist.

 

Tamron 150-600mm valiti EISA auhindade jagamisel parimaks telesuumobjektiiviks
autor: Oskari Värä

Tamron_A011_SP150-600mm-2

Tamroni hiljuti ilmunud teleobjektiiv 150-600 F5-6.3 VC USD valiti EISA auhindade jagamisel parimaks telesuumobjektiiviks. Varem juba TIPA poolt parimaks ekspertklassi objektiiviks kroonitud Canoni, Nikoni ja Sony bajonettidele toodetav objektiiv on kiitust saanud oma suurepärase stabilisaatori, kiire ja vaikse autofookuse ning eBAND vääristuse eest, mis vähendab sisepeegeldusi. Tamron 150-600mm sobib spordi- ning loodusfotograafidele. See on kiire teravustamise ja taskukohase hinnaga.

 

Karbist välja: Tamroni võimas telesuumobjektiiv 150-600mm f5.0-6.3 DI VC USD