Panoraamfoto – mida see endast kujutab?
autor: Rivo Veber

panoraamfoto

Panoraamfotoks võib nimetada pilti, mis on kokku pandud enam kui ühest kaadrist. Seda tüüpi fotot võib vaja minna just sellistes olukordades, kus soovitakse katta laiemat ala, kui suudab saavutada tavaline lainurkobjektiiv. לldiselt kõige levinum näide on maastikufotograafia, aga miks mitte ka linnapanoraamid.

Kuidas teha panoraamfotot?

Panoraamfoto tegemiseks on mitmeid erinevaid võimalusi, aga seekord tutvustan kahte levinumat varianti. Esimene võimalus, mis on ka kõige lihtsam, on võimalik saavutada kasutades meie nutiseadmete või kaamerate panoraamvõtte režiimi. Olles sellele lülitunud tuleb lihtsalt järgida ette antud juhiseid (liikumissund, asend). Seejärel teeb seade kogu töö Sinu eest ära ja paneb kokku faili, mille tulemuseks on panoraamfoto.

Teine võimalus, mida üldiselt kasutavad juba edasijõudnud fotograafid, on kogu selle protsessi tegemine manuaalselt. Iseenesest see variant pole ka sugugi keerukas, aga see nõuab spetsiaalset programmi, mis võimaldab hiljem kõik pildid panoraamfotoks kokku liita.

Juhatan Sind samm-sammult läbi selle protsessi. Soovitatavalt tuleks asetada kaamera statiivile, et vältida hilisemaid probleeme, mis võivad tekkida piltide kokku liitmisel. Kindlasti oleks soovitatav eelnevalt selgeks teha kaamera manuaalrežiim, et omada täielikku kontrolli selle üle, kuidas stseen on valgustatud. Seda selleks, et kõik pildid oleks ühtlaselt valgustatud.

panaoraamfoto

Piltide tegemisel on soovitatav teha neid sellisel kujul, et iga järgnev pilt katab ära 15-30% eelmisest pildist. Nii tehes saad olla veendunud, et Sul on kogu pildi jaoks info olemas ja programmil on lihtsam neid kokku liita. Nüüd jääb üle ainult pildid teha ja hüpata pilditöötlusprogrammi.

לks levinumaid nendest on Adobe Lightroom – kuidas nimetatud programmis tehtud fotodest kokku panna panoraamfoto? Peale piltide Lightroomi importimist märgi ära vajalikud kaadrid ja seejärel vajuta klaviatuuril Ctr+M, mis toob ette eelvaate. Vali enda jaoks sobiv projektsioon, klikka merge ja mõne hetke pärast on Sinu kaadridest loodud panoraamfoto.

Mida panoraamfotodega peale hakata?

Tihtipeale ei näe me panoraamfotode puhul oma nutiseadmetest ja väikestelt ekraanidelt nende täielikku potentsiaali, sest see pilt on nii laiaulatuslik ja väga raske on selle imelise teose detaile pisikeselt ekraanilt näha.

Juhul, kui Sul leidub mõni panoraamfoto või plaanid seda teha, siis soovitan need lasta trükkida fotokapale/lõuendile või laiale fotopaberile. Arvan, et iga kodu võiks kaunistada vähemalt üks kaunis panoraamfoto enda lemmikkohast koos oma lähedaste inimestega.

וnneks see võimalus on käepärast võtta ja ka täiesti taskukohane. Lisaks standardsuurustele on Photopointis võimalik printida 30×91 cm suuruses fotopaberile, mis on suurepärane võimalus näha oma saavutatud teose kogu detailsust.

panoraamfoto

Sellises mõõdus digifotosid on võimalik lasta printida Tallinas,  Rocca Al Mare ja לlemiste keskuse Photopointi esinduskaupluses. Tartus on see võimalik Lõunakeskuse Photopointis.

Juhul, kui soovid tellimust teha kodust lahkumata, siis on seda võimalik teha veebilehel www.photoexpress.ee (vali kättesaamise kohaks לlemiste/Rocca al Mare) või pro.photoexpress.ee lehel, kus vali kättesaamise asukohaks Lõunakeskus.

(6)

The post Panoraamfoto – mida see endast kujutab? appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd saadaval: Sigma 35mm f/1.2 DG DN Art objektiiv Sony hübriidkaameratele
autor: Elise Ader

 

Erilisi maiuspalasid on Photopointi poeriiulitele järjest rohkem lisandumas ning üks kompvek on meil ette näidata ka oma valdkonna lipulaevade –  Sony hübriidkaamerate käsitsejatele. Nimelt on meile lattu potsatanud uus võimsalt valgusjõuline Sigma 35mm f/1.2 DG DN Art objektiiv, mis on valmistatud just Sony hübriidkaamerate ette keeramiseks.

Tegemist on 35mm fookuskaugusega ülimalt valgusjõulise lainurk fiksobjektiiviga, mis on disainitud küll eelkõige täiskaader hübriidkaameratega kasutamiseks, kuid sobib suurepäraselt ka poolkaader sensorigs kaamerate ette. Objektiivi maksimaalne ava on f/1.2, mis teeb pildistamise lihtsaks ka kõige nigelamates valgusoludes. Tänu 11-labalisele avale tekib fotodele ülikaunis ja loomulik bokeh.

Objektiiv on varustatud kiire, täpse ning vaikse HSM (Hyper Sonic Motor) teravustamismootoriga, mis ei jäta sind ka kõige kiirematel hetkedel autofokuseerimisega hätta. Objektiivi optilises ehituses on kolm madala dispersiooniga elementi ja kolm asfäärilist läätseelementi, koos kahepoolse elemendiga, aidates tõhusalt kontrollida sfäärilisi aberratsioone ning  moonutusi ja suurendades teravust ning täpset renderdamist. Läätse esiosa on töödeldud vett- ja õli hülgavaks, seega on objektiiviga võimalik töötada ka karmides keskkonnatingimustes.

Muuhulgas on Sigma 35mm f/1.2 DG DN Art objektiiv ühilduv ka Sigma USB-dokiga, võimaldades kasutajal endal pidevalt uuendada objektiivi püsivara ning seadistada teravustamist.

 

Sigma 35mm f/1.2 DG DN Art objektiiv Photopointi veebipoes>>

(7)

The post Nüüd saadaval: Sigma 35mm f/1.2 DG DN Art objektiiv Sony hübriidkaameratele appeared first on Photopointi ajaveeb.

Uue Panasonic Lumix S1 või Lumix S1R ostul kingitus, mis laiendab objektiivide valikut
autor: Jürgen Veerme

Panasonic Lumix S1 ja S1R

לlimoodsa Panasonic Lumix S1 või Panasonic Lumix S1R täiskaader hübriidkaamera ostul saad kingituseks Sigma MC-21 adapteri (väärtus 279€), mis võimaldab nende ees kasutada kasutada EF-bajonetiga objektiive (Sigma/Canon/Tamron).

S1 on 24.2 Mp sensori ja madalpääsfiltrita kaamera, mis on ehk rohkem suunatud neile, kellele meeldib pildistamise kõrval ka tõsisemalt videoloomega tegeleda. Uuri lähemalt: “Karbist välja: Panasonic Lumix S1 hübriidkaamera“.

 

S1R 47.3 MP sensori eest on madalpääsfilter eemaldatud – suurema lahutusvõimega sensor meeldib tõsisematele fotograafidele kes pildistavad nii stuudios kui maastikul. Videot salvestab see sensor mõnevõrra tagasihoidlikumalt.

 

Mõlema uue täiskaader hübriidkaamera korpused on valmistatud tugevast magneesiumsulamist ja varustatud ilmastikukindlate tihenditega. Mõlemal on 5 EV astme tõhususega mehaaniline värinastabilisaator, maailma parim OLED-ekraaniga elektrooniline pildiotsija (5.8 MP ja 120 fps kaadrisagedus) ja SD+XQD mälukaardi pesad. Ka teravustamissüsteem on neil kaameratel identne

Peamine kaamerate erinevus (lisaks sensori lahutusvõimele) seisneb video jäädvustamise võimalustes. Panasonic S1 4K 30p videot salvestatakse kogu sensori pinnalt ja salvestusel pole mitte mingit ajapiirangut. Kaamera teeb ka 4K 60p videot – seda salvestatakse APS-C suuruse sensoriala pealt ja siin on ajapiiranguks 30 minutit. Panasonic S1R salvestab samuti 4K videot nii 30 kui ka 60 kaadrit sekundis. Mõlemat salvestatakse kogu sensori pinnalt, kuid 60 fps kaadrisageduse puhul on salvestusaeg piiratud 15 minutiga.

Pakume võimalust nii eraisikutel kui ettevõttetel kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi â€“ nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

Lisaks saad enda vana fototehnika eest küsida vahetuspakkumist ››

 

Saada vana kaamera pensionile ja osta Panasonic täiskaader hübriidkaamera ››

 

Kampaania kestab kuni 30.09.2019.

(3)

The post Uue Panasonic Lumix S1 või Lumix S1R ostul kingitus, mis laiendab objektiivide valikut appeared first on Photopointi ajaveeb.

Sony a6400 või a6500 hübriidkaamera ostul saad tipptasemel kingituse
autor: Jürgen Veerme

Sony a6400

Sony a6400 ja Sony a6500 on pisikese korpusega võimekad hübriidkaamerad, mis sobivad hästi nii pildistamiseks kui filmimiseks. Videotöö juures on eriti olulisel kohal helikvaliteet ning seetõttu anname augustis a6400 või a6500 ostul Sulle kingituseks tipptasemel RODE VideoMic Go mikrofoni (väärtus 69,99€).

α6400 ostul saab ka Silicon Power microSDXC 64GB Superior Pro U3 + adapter tasuta kaasa (väärtus 54,99€).

Sony a6400 hübriidkaameral on oma klassi parim jälgiv teravustamine, võimalus filmida time-lapse videoid ja ülidetailseid 4K kaadreid salvestatuna kogu 24.2 MP APS-C sensori pinnalt. Sony ise reklaamib a6400 kaamerat kui ideaalset vloggerite tööriista ja seetõttu andsime mainitud kaamera Eesti ühe kõige tuntuma YouTuberi Martti Halliku kätte, kes selle järele proovis ja enda arvamuse ütles. Vaata videost:

 

Soodushinnaga Sony a6500 on mugav kompromiss kasutusmugavusest, funktsionaalsusest ning kompaktsusest, sest kere sees peitub võimekas 5-teljeline stabilisaator, veel võimsam pildiprotsessor ning tipptasemel teravustamissüsteem. Loomulikult ei saa mainimata jätta ka videosalvestust, mis paljudest videokaameratestki kordi parema kvaliteedi ja funktsionaalsusega.

Vaata lisaks: Karbist välja: Sony a6500 hübriidkaamera ››

Pakume võimalust nii eraisikutel kui ettevõttetel kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi â€“ nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

 

Telli auhinnatud Sony a6400 tasuta mistahes Eestimaa otsa ››

Sony a6500 hübriidkaamera Photopointis ››

 

Kampaania kestab kuni 31.08.2019.

(2)

The post Sony a6400 või a6500 hübriidkaamera ostul saad tipptasemel kingituse appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nikon toob turule uue Nikkor Z 85mm f/1.8 S objektiivi hübriidkaameratele
autor: Elise Ader 

Nikon avalikustas uue Nikkor Z 85mm F1.8 S objektiivi – lühikese telefoto-objektiivi tootja täiskaader hübriidkaameratele. Uus objektiiv peaks tulema turule selle aasta septembris jaehinnaga 899 eurot.

Objektiivi optilises ehituses on kokku 12 elementi, sealhulgas 2 ED-elementi koos Nikoni Nano Crystal ja Super Integrated vääristusega. Nikon väidab, et uut portreeobjektiivi iseloomustab äärest-ääreni pilditeravus ja loomulik bokeh-efekt. 

85mm F/1.8 S-il on 9-labaline ava. Minimaalseks teravustamiskauguseks on 0.8m ning objektiiv pakub maksimaalset suurendust 0.12x. Teravustamiseks kasutab objektiiv samm-tehnoloogiaga (astmelist) mootorit. Objektiivi keerme suuruseks on märgitud 67mm.

Disainilt sobitub uus 85mm hästi kokku eelnevalt avalikustatud 35mm ja 50mm F1.8 objektiividega, moodustades perfektse trio Nikoni hübriidkaameratele. Objektiiv peaks Nikoni sõnul pakkuma ka professionaalsetele objektiividele iseloomulikku tolmu- ja pritsmekindlust ning see on mõeldud eelkõige portreede, pulmade ja sündmuste jäädvustamiseks. Peale selle võiks see sobida ka kõigile neile, kes tegelevad videoloomega.

 

Allikas: Nikon

(3)

The post Nikon toob turule uue Nikkor Z 85mm f/1.8 S objektiivi hübriidkaameratele appeared first on Photopointi ajaveeb.

3 4 5 6 7 8 9 10 11