Zeiss Otus 1.4/85 optikajuveel Canonile ja Nikonile on suur, raske ja kallis – aga terav
autor: Lauri Veerde

Newest Otus family member from ZEISS continues the success storyZuwachs in der Otus Familie von ZEISS setzt Erfolgsgeschichte fort

Mille järgi hinnata maailma kõige paremat objektiivi? Zeiss arvab, et aluseks tuleb võtta pildi- ja koostekvaliteet ning esitleb täna vägagi erilist objektiivi Otus 1.4/85. See on Canoni ja Nikoni täiskaadersensoriga peegelkaamerate jaoks mõeldud manuaalse teravustamise ja esmaklassilise optikaga profiobjektiiv.

Oma tootelehel annab Zeiss Otus 1.4/85 objektiivile julgelt ja konkreetselt tiitli “Parim lühike teleobjektiiv maailmas”. Nagu näitasid ka 55mm Otus testid, siis ilmselt see väide teatud kategooriates ka paika peab. Nimelt: pildikvaliteedi ja ehituskvaliteedi kategooriates.

Zeiss Otus 1.4/85 pildikvaliteet

Otus 1.4/85 on Zeissi kõige esmaklassilisema “Otus” objektiiviseeria teine liige. Esimese neist – 1.8/55 -tõi Zeiss lagedale aasta eest ja sellega tehtud pilti iseloomustas Dpreview oma ülevaates kui “hingematvalt teravat juba täisava juures”.

Zeiss ise ütlenb uue 85mm kohta, et selle puhul ei ole maksimaalse pildikvaliteedi saavutamisel kompromisse tehtud. Kontrastsus ja lahutusvõime olevat siin maksimaalsel tasemel. Teleobjektiivide vaenlast – kromaatilist aberratsiooni – selle objektiivi puhul ei esine, isegi mitte kõige keerulisemates pildistamisolukordades. Samuti ei olevat selle objektiiviga pildistatud fotodel mitte mingit geomeetrilist moonutust ega ka sisepeegeldustest tulenevaid valgushelke. Ükskõik mis ava juures. Nii kirjutab Zeiss oma objektiivi kohta ja meil ei ole põhjust selles kahelda.

Zeiss Otus 1.4/85 koostekvaliteet

Zeiss Otus on tehtud nii, et seda saaks pärandada isalt pojale ja pojalt pojapojale. Objektiiv on valmistatud metallist ja klaasist. Selle sees ei ole teravustamismootorit, rääkimata sellisest moeröögatusest (NB: väike iroonia) nagu seda on värinastabilisaator. Teravustamine selle objektiiviga toimub seega käsitsi – selle jaoks on objektiivil eriti pika ja pehme käiguga teravustamisrõngas.

Teised kategooriad

On aga ka fotograafe, kes objektiivi hindamisel lisaks kahele nimetatud kategooriale ka teisi aspekte arvesse võtavad. Üheks neist on muidugi hind. Zeiss Otus 1.4/85 ametlik soovituslik ilma maksudeta jaehind on 3360,50€.

Teiseks on objektiivi kaal ja mõõtmed. Ka siin on kompromissitu suhtumine pildikvaliteeti oma jälje jätnud, sest 1.1 kg raskuse, 9,2 mm pikkuse ja 10 cm diameetriga on see peegelkaamera ees päris suur ja raske.

Siinkohal tuleb arvesse võtta ka seda, et kui lainurkobjektiivide puhul on enamik fotograafe valmis käsitsi teravustama, siis teleobjektiivi puhul on hea tulemuse saavutamiseks vaja terava silma ja nobedate näppude eriti head koostööd.

Seega võib juhtuda, et kuigi enamik fotograafe selle objektiivi pildikvaliteedi parimaks tunnistavad, jõuab nende fotokotti siiski hoopis Canoni 85, f/1.2 või Nikoni 85mm F/1.4G või Nikoni ZF 100/F2…

Zeiss on Otus 1.4/85 objektiivi esimest korda avalikult näitamas 16. septembril Saksamaal algaval Photokina 2014 fotomessil. Sinna on järgmisel nädalal suundumas ka Photopointi ajaveebi reporterduo ja lubame, et vaatame ka selle objektiivi lähemalt üle.

Zeiss objektiivid Photopointis

 Allikas ja tehnilised andmed: Zeiss ametlik pressiteade

Newest Otus family member from ZEISS continues the success storyZuwachs in der Otus Familie von ZEISS setzt Erfolgsgeschichte fort Newest Otus family member from ZEISS continues the success story Zuwachs in der Otus Familie von ZEISS setzt Erfolgsgeschichte fort

Kuumad kuulujutud: Zeiss on välja toomas Otus 85mm f/1.4 objektiivi Canonile ja Nikonile
autor: Lauri Veerde

otus85_1Digicameinfo veebilehel lekitatud tootefoto Otus 1.4/85 objektiivist

Mäletate veel seda aasta eest esitletud Zeiss Otus 55mm f/1.4 objektiivi? Sedasama, mis maksab umbes 3400 eurot ja millega pildistatud foto on Dpreview sõnul “hingematvalt terav juba täisava juures”? Nüüd on veebiruumi valla pääsenud tootefoto teisest Zeiss Otus-seeria objektiivist.

Seekord on tegu portreede pildistamiseks sobiliku 85mm fookuskauguse ja f/1.4 avaga fiksobjektiiviga, mida hakatakse tootma Canoni ja Nikoni peegelkaameratele. Zeissi ametlik pressiteade koos tehniliste andmetega peaks saabuma juba järgmise nädala jooksul ning objektiivi ennast on oodata rahva ette Photokina fotomessil kus ka Photopointi ajaveeb seda lähemalt teile vaatama pääseb.

Allikas: Photorumours.com

Olympus E-PL7 toob uuendatud disaini, allakeeratava LCD, parema stabiilsuse ja sisse-ehitatud Wi-Fi
autor: Ardo-Jako Olev

Olympus E-PL7-ppblog

Olympus on välja kuulutanud uue hübriidkaamera – Olympus E-PL7. Kui 2013 aastal välja toodud E-PL6 ei erinenud eriliselt oma eelkäijast E-PL5-st kuigivõrd, siis uus E-PL7 tõotab olla oluliselt rohkemate uuendustega.

Tegemist on hübriidkaameraga, mis on mõeldud just kasutamislihtsust ning -mugavust ihaldavale hübriidipiltnikule. Üheks erinevuseks nii oma eelkäijast E-PL6-st kui ka konkurentide sama klassi kaameratest on kindlasti ekraan, mida saab kallutada ja pöörata alla nõnda, et võib iseennastki pildistada – siit ka kaamera üks iseloomustusi – tegemist on kaameraga, mis lihtsustab eneseportreteerijate igapäeva elu.

Neile, kes peale enda ka muud elu pildistavad, on kindlasti oluline uus ülikiire autofookussüsteem ning pildiprotsessor, mis pärit Olympuse OM-D seerialt. Samuti kolmesuunaline stabilisaator, mis peale tavalise üles-alla-vasakule-paremale stabiliseerib ka kaamera kallutamisest tulenevat liikumist.

Koos uue kaameraga tuleb ka uuendatud nutiseadme app – OI.Share, mis võimaldab peale kaamera kaugpäästmise kontrollida ka suumi, intervallpildistamist, pildi kuvamist nutiseadme ekraanile jne. Ühendamine on imelihtne tänu E-PL7 sisse-ehitatud Wi-Fi’le – tuleb skanneerida vaid QR kood aparaadi ekraanilt ning nutiseade ühendubki tekitatud Wi-Fi võrku.

Olympus E-PL7 olulisemad tehnilised andmed

  • 16 MP sensor (17.3 x 13 mm)
  • TruePic VII pildiprotsessor
  • Micro 3/4 bajonett
  • ISO ulatus 200 – 25600
  • 3″ kallutatav/pööratav TFT-LCT  ekraan, 1 037 000 px
  • Keresisene kolmesuunaline värinastabilisaator
  • Full HD video H.264 koodekiga
  • 8 fps sarivõte
  • WiFi 802.11b/g/n
  • Kaal: 357g
  • Mõõtmed: 115 x 67 x 38mm

Olympus E-PL7 tootepildid

 

Sony QX30 kaameramoodul asetab 30x suumi nutitelefonide ette
autor: Lauri Veerde

5778966451

Lisaks võimekale Alpha QX1 objektiivkaamerale toob Sony IFA 2014 tehnikamessil välja veel teisegi nutitelefonidega koos toimiva kaameramooduli. Cyber-Shot QX30 on korpuse külge fikseeritud võimsa 30x suumiga f/3.5-6.3 objektiivi ja 1/2.3″ 20,40 MP pildisensoriga kaamera – väga sarnane Sony kompaktsele supersuumile Cyber-Shot DSC-HX50 (vaata põhjalikku ülevaadet Digitesti veebilehel).

Objektiivkaamera omaduste ampluaast on välja jäänud sisseehitatud välklamp, manuaalrežiim ja GPS. Aku vastupidavus ühe laadimiskorraga on 200 kaadrit ehk poole vähem kui HX50 kaameral. See-eest on QX-30 veerandiku võrra kompaktsem ning lubab – lisaks võimsale suumile – pildistada 10 kaadrit sekundis sarivõtet ning filmida stereoheli salvestades 60 fps kaadrisagedusega Full HD videot.

Selleks, et võimsa suumiga pildistatud fotod teravad tuleksid, on objektiivkaameral olemas optiline värinastabilisaator. Kui värinastabilisaatorist väheks jääb, saab objektiivikaamera kinnitada statiivile – selleks on seadme all metallist statiivikeere.

Sony Cyber-Shot QX30 salvestab videoid ja pilte Micro SD mälukaardile. Kuna kaamera peal on olemas suuminihik ja päästik, saab sellega pildistada ka ilma nutitelefonita. Kadreeringu nägemiseks tuleks aga QX10 siiski ühendada Android või iOS nutitelefoniga.

Sony on Photopointi ajaveebile teada andnud ka Cyber-Shot QX30 ametliku soovitusliku jaehinna Euroopa turul: 300€. Aparaati on müügile oodata oktoobri algul.

 

Sony Cyber-Shot QX30 olulisemad tehnilised andmed

  • 20.4 MP 1/2.3″ formaadis CMOS sensor
  • 30x suumiga 24-720mm fookuskauguste vahemikuga (35mm ekvivalendina), f/3.5-6.3 avavahemikuga Sony G objektiiv
  • Optiline värinastabilisaator objektiivi sees
  • ISO ulatus pildistades: 80-12800. Bionz X pildiprotsessor
  • Kontrastteravustamisega autofookus. Lähim teravustamiskaugus: 5 cm
  • 10 fps sarivõte
  • Sisseehitatud välklamp puudub
  • Programmsäri, Avarežiim, säriajarežiim, Superior Auto režiim ja Intelligent Auto režiim. Pildiprogrammid. Manuaalrežiimi ei ole
  • Pildistab Micro SD mälukaardile.
  • Filmirežiim: MP4 vormingus 1020 x 1080, 60 kaadrit sekundis. Andmesagedusega 28 MBps
  • Ühendub nutitelefoniga NFC abil WiFi ühenduse kaudu
  • Aku vastupidavus: 200 kaadrit ühe laadimiskorraga
  • Kaal: 178 g koos aku ja mälukaardiga
  • Mõõmed: 68,4mm x 65,1mm x 57,6mm

 

Sony Cyber-Shot QX30 tootevideo

 

Sony Cyber-Shot QX30 tootefotod

5778966451

7751340331

6260030607

 

Pentax Flucard WiFi mälukaardi tarkvarauuendus lisab K-S1 peegelkaamera toe
autor: Lauri Veerde

ricoh-flucard

Ricoh on valmis meisterdanud tarkvarauuenduse Pentax Flucard SD-mälukaardile. See 16 GB mahutavusega mälukaart võimaldab luua WiFi ühenduse ja nõnda nutitelefoni abil kaamerat juhtida ning fotosid ja videoid otse telefoni laadida.

Siiamaani toimis Flucard ainult Pentax K-3 peegelkaameraga. Täna avalikustatav tarkvarauuendus () annab kaardile aga võimekuse toimida ka nädala eest avalikustatud Pentax K-S1 digipeegliga. Kõigile tulevastele K-S1 omanikele, kes endale WiFi võimekust soovivad, on see tarkvarauuendus seega hädavajalik.