Manfrotto teeb monopodist kõnnikepid – ja vastupidi. Käed küljes video Photokina 2014 fotomessilt
autor: Lauri Veerde

Manfrotto uusimaid kompaktseid monopode vaadates olen leidnud end tihtipeale mõttelt, et neid saaks hea tahtmise korral kasutada ka suusa- või kõnnikeppidena. Tundub, et ma pole ainuke, kes on nii mõelnud, sest siin Photokina fotomessil on Manfrotto näitamas Offroad seeria monopodi, mis on tegelikult kõnnikepid. Või siis kõnnikeppe, mis on tegelikult monopod. Ei teagi kumba pidi seda võtta – vaadake videost järele ja otsustage ise:

 

Vaata kõiki videoid, pilte ja vaateid Photokina 2014 messilt siinsamas blogis

Sigma 150-600mm ja 18-300mm objektiivid Photokina fotomessil
autor: German Breus

 IMG_9990

Neli päeva tagasi avalikustas Sigma kaks uut objektiivi, mõlemad 150-600mm fookuskaugusega, kuid üks neist suunatud spordifotograafidele – Sport seeriast –  ning teine universaalsem ja kompaktsem kuulub Contemporary seeriasse. Photokina 2014 fotomessil külastasime Sigma väljapanekut ja panime käed külge 150-600mm f/5-6.3 DG OS HSM Sports objektiivile.

   IMG_9995

 

Sigma 150-600mm f/5-6.3 DG OS HSM Sports objektiivi põhilised omadused:

  • Saadaval Canoni, Nikoni ja Sigma bajonetiga
  • 9 ümarat diafragmalaba
  • Teravustamine ja stabilisaator seadistatavad Sigma USB dock’i kaudu
  • Lähim teravustamiskaugus: 2,60 m
  • Sigma OS stabilisaator, lisaks integreeritud kiirendusmõõtja
  • Pritsme- ja tolmukindel bajonett
  • Suumilukk kõikide fookuskauguste ulatuses
  • Hyper Sonic Motor vaikne teravustamismootor
  • Kaal: 2,86 kg

  IMG_9993

Sigma uus telesuumobjektiiv on suunatud eelkõige spordi- ja loodusfotograafidele, kes kasutavad täiskaadersensoriga kaameraid. Seda tähistabki suumilukustusnupu kohal olev S-täht. Objektiivi küljel on (ülevalt):

  • autofookuse režiimi valik: täisautomaatne, käsitsi korrigeerimisega või täismanuaalne
  • teravustamiskauguse piiraja: piiramatu (2,6m - ∞), 10m - ∞, 2,6m – 10m
  • optilise stabilisaatori režiimivalik: väljas, 1 – tavapärane režiim, 2 – kaasavedamise režiim
  • custom ehk kasutaja enda valitud seadistused, kokku 2 erinevat, võimalik seada Sigma USB dock’i kaudu teravustamise ja stabilisaatori erinevaid parameetreid

 

IMG_0008_1

Objektiiv on 28,9cm pikk ning suurim läbimõõt on 12,2cm. Esiläätse läbimõõt on teleobjektiivile kohased 105mm.

IMG_0002

Objektiiviga on kaasas mugav ja seadistatav objektiivikrae, mis võimaldab kolm erinevat aasendit statiivipeale kinnitamiseks, et tasakaalupunkti oleks võimalik sättida võimalikult täpselt. Kraest järgmine on teravustamiskauguse skaala ning korralikult lai ja kummeeritud teravustamisrõngas.

 

IMG_9997

Koos kaameraga võib kogukaal ületada nelja kilo piiri. Seega on Sigma uue telesuumiga on käest pildistamine paras katsumis, eriti minusugusele “kilule”.

IMG_9999

Eriti 600mm fookuskaugusele suumituna. Pildil on objektiiv varustatud ka massiivse varjukiga, mis kuulub komplekti.

Saadavuse ja hinna kohta infot veel avaldatud pole. Eks varsti juba näeb, milline on uute 150-600mm C- ja S-seeria telesuumide pildikvaliteet ja kas need “torud” panevad Tamroni 150-600mm VC USD omanikud häbist maa alla vajuma.

IMG_0012

Mõned päevad enne võimsate täiskaadrile mõeldud telesuumide avalikustamisega tutvustas Sigma ka poolkaadrile mõeldud universaalset objektiivi. Nimetuseks sel 18-300mm f/3.5-6.3 DC Macro OS HSM “C”Contemporary seeriasse kuuluv universaalne reisiobjektiiv. Kahjuks on see aga niivõrd uus, et Photokinal oli väljas vaid üksainus eksemplar ja sedagi pisikeses klaaskapis. Igal juhul peaks see turule saabuma järgneva paari kuu jooksul ning seda Canoni, Nikoni, Sigma, Sony ja Pentaxi kaameratele. Viimase kahe kaameratootja jaoks tehakse objektiivist ilma stabilisaatorita versioon.

Photokina ajal on Photopointi uues veebipoes käimas kampaania, kus paljude erinevate brändide (Pentax, Ricoh, Nikon, Tamron jne) kaamerad ja fotokaubad on sooduskoodidega kuni 20% soodsamad. Allahindlust andvad sooduskoodid on kirjas iga Photokina artikli lõpus ning artiklid on lugemiseks ja vaatamiseks nähtaval nii Photokina erilehel kui ka ajaveebi avalehel.

Vaata kõiki videoid, pilte ja vaateid siinsamas blogis

Fujifilm X-T1 Graphite Silver Edition käed küljes Photokina fotomessil
autor: Silver Pik

IMG_9937

Fujifilm X-T1 Graphite Silver Edition on hõbedane versioon senisest, musta värvi X-T1 hübriidkaamerast (vaata karbist-välja pildiseeriat siitsamast). Tegu ei ole lihtsalt hõbedaseks võõbatud XT-1 kaameraga, vaid kasutatud on hoopis keerukamat protsessi, mille käigus on aparaadi korpusele “unikaalse kuue-etapilise katmise tulemusena antud luksuslik ja jahmatavapanev kolmekihiline viimistlus”. Kaameraga on komplektis ka ehtsast nahast kaamerarihm ning samuti ehtsast alumiiniumist välgukinga kate. Lisaks, kui see kaamera lõpuks müüki tuleb, on sel lisatud ka uuem tarkvaraversioon (mida saavad ka musta X-T1 omanikud enda kaameratele peale laadida):

  • Elektroonilise katiku funktsionaalsus. Minimaalne säriaeg 1/32 000 sek
  • “Classic Chrome” digifilter
  • “Natural live view” režiim, mis võimaldab digifiltriga pildistades pildiotsijas digifiltri efekti kuvamise keelata

Nüüd aga lubatud käed küljes galerii antud kaamerast:

IMG_9928

IMG_9929

IMG_9936

IMG_9932

IMG_9933

IMG_9935

IMG_9934

IMG_9942

IMG_9940

IMG_9938

Antud piltidel on näha ka X-T1 käepidet, mis loodetavasti on varsti saadaval ka Photopointi kauplustes.

 Photokina sooduskampaania raames saad Photopointi e-poest kõiki Fujifilmi kaameraid 5% soodsamalt. Selleks kasuta sooduskoodi: fujifilm-photokina.

Samsunx NX1 hübriidkaameral käed küljes Photokina fotomessil
autor: Silver Pik

IMG_0072

Photopointi tootevalikus ei ole veel Samsungi fotoaparaate, kuid sellegipoolest me ei saanud külma näoga käia Samsungi messiboksist külma näoga mööda, ignoreerida uut NX1 hübriidkaamerat ning sellest mitte kirjutada. No lihtsalt ei saanud ja kõik! Lõpp hea, kõik hea – toome lugejateni käed-küljes pildiloo just eelpool mainitud uuest hübriidkaamerast.

Alustuseks – Samsung on siinkohal teinud ära väga suure töö just tootearenduses. See ei ole midagi sellist, nagu on Samsungi logoga telefonid – teeme suuremate numbritega ning säravama seadme ning siis mõnitame tagantjärgi teisi tootjaid oma pressiteadetes või reklaamides. Kuigi olgem ausad – Next big thing slogan sobiks selle kaamera juurde perfektselt.

Mis selles kaameras siis nii erilist? Vaatame alustuseks olulisemaid suuremaid numbreid:

  • 28,2 megapiksliga APS-C BSI-CMOS sensor
  • Hybrid AF süsteem koos 205 faasituvastuspunktiga, kattes 90% kaadrist
  • 15 kaadrit/sek sarivõte koos pideva automaatteravustamisega – nii kuni 60 kaadrit
  • 4K (Native 4K 4096×2160 & UHD 3840×2160) videosalvestus kasutades H.265 koodekit
  • HDMI videoväljund toetab ka 4K 4:2:0 8bit signaali
  • Salvestab 4K videot ka mälukaardile
  • Ilmastikukindel (-kindlam) magneesiumsulamist korpus
  • Paindlik müraeemaldus – arvestab kontekstiga
  • 3-tolline kallutatav ja puutetundlik Super AMOLED ekraan
  • 2,63 megapiksliga OLED elektrooniline pildiotsija, 100HZ kaadrisagedus, 5ms viivis
  • Integreeritud WiFi (802.11 b/g/n/ac), Bluetooth ja NFC
  • USB 3.0 liides, kõrvaklapiväljund ja mikrofoni sisend

Üleüldiselt on kaamera nuppude ja lülitite paigutus igatepidi hästi läbi mõeldud ning ergonoomika viimseni ära lihvitud. Eks mõnda häirib üks, teist aga teine asi. Mina isiklikult oleks küll eelistanud suuremat pealmist ekraani aga noh… kõike head ei tasu ka ühes asjas oodata.

Välja pandud mudelid lähevad veel prototüübi staadiumisse – autofookus jättis natuke soovida ning ei olnud ka päästiku liikumine kõige mugavam. Loodame, et need probleemid saavad tootmisse mineku ajaks küll lahendatud.

See kaamera ei ole just kõige väiksem egas ka kõige suurem – suhteliselt vahepealne.

 

Ekraan on selge, ilusate värvidega. Tagapaneelil olevad nupud ilusasti käe-jala ulatuses.

 

Ka kaamera peale on hulgim nuppe mahtunud – vasakul on nupud kaamera seadistuseks, paremal aga režiimiratas (mida saab mugavalt lukustada keskel oleva nupuga).

 

Vasakpoolse nupukomplekti all on eraldi ratas võtterežiimide jaoks. Lisaks on näha ka suurepärast elektroonilist pildiotsijat.

 

Pildistamisežiimi ratas teise nurga alt.

IMG_0084

 

Ning natuke kitsuke ekraan.

 

Puutetundlik ekraan on kenasti kallutatav.

 

Ning loomulikult ka suure vaatenurgaga.

WiFi režiimis saad pilte vaadata nutitelefonist või viimasest hoopis kaamerat juhtida.

 

microUSB 3.0 väljund, HDMI väljund, kõrvaklapiväljund ning mikrofoni sisend – tegelikult kõik vajalik ka videote tegemiseks.

Lisaks NX1 kaamerale tutvustas Samsung nii mõndagit huvitavat tegelikult, nagu näiteks 300 mm f/2.8 objektiivi. Kuna see alles prototüübi/idee staadiumis, siis ei hakanud sellest pilte isegi veel tegema. Samas on olemas uus 50-150 mm f/2.8 S seeria stabilisaatoriga teleobjektiiv. Objektiivi üksinda pihku ei saanud haarata, kuid koos NX1 kaameraga õnnestus pilt teha.

IMG_5554

Nagu objektiivi küljelt on näha, siis sellel on lisatud ka üks nupp (kõige ülemine) – sinna saab seadistada erinevaid funktsioone – nt nupule vajutusega lülitab ümber teravustamisrežiimi või aktiveerib teisi funktsioone. Täpselt nii, nagu kasutaja soovib.

Photokina ajal on Photopointi uues veebipoes käimas kampaania, kus paljude erinevate brändide (Pentax, Ricoh, Nikon, Tamron jne) kaamerad ja fotokaubad on sooduskoodidega kuni 20% soodsamad. Allahindlust andvad sooduskoodid on kirjas iga Photokina artikli lõpus ning artiklid on lugemiseks ja vaatamiseks nähtaval nii Photokina erilehel kui ka ajaveebi avalehel.

IMG_0091

IMG_0086

Pildigalerii – mida teevad tootjad, et külastajal oleks hea uut fotovidinat testida!
autor: Silver Pik

IMG_9898

Photokinal on lisaks fotoaparaatidele ning kaameratele nii mõneski kohas suurt rõhku pandud sellele, et külastajad saaksid proovida uut ning vana fototehnikat omas käes. Et testimine ei piirduks kaamera teise külastaja näkku toppimisega või messiboksis oleva abilise säärejooksu maalimisega sensorile, on nii mõneski kohas tehtud spetsiaalsed väljapanekud. Sellised väljapanekud, kus oleks võimalikult erinevad tingimused, et saaks paremat sotti sellest, milleks toode võimeline on. Osade tootjate juures on see parem, teistes kohtades aga halvem. Aga läbivaks jooneks on siiski kenad neiud, keda värisevate kätega saksa vanamehed fotografeerida saaksid. Siiski on ka erandeid – osades boksides ei ole üldse neid võimalusi, osades on jällegi rohkem kui üks kena neiu (Samsungi puhul lausa 4!), keda külastajad võiva kuni nõrknemiseni pildistada.

Järgnevas pildiseerias näete osade tootjate väljapanekuid sellest, kuidas nemad mõtlesid külastajate elu lihtsamaks teha (loe: et silmad saaks puhata) ning mida osad tootjad ei teinud….

IMG_9897

 

Zeiss nägi ikka kõige rohkem vaeva!

IMG_9898

 

Olemas kõik, alates rongidest, lõpetades veesilmaga.

IMG_9814

 

Nikoni leeris said pildistada ainult teisi külastajaid.

IMG_9901

 

Fujifilm boksis olid näitsikud koos BMW i8′ga.

IMG_9927

 

Ilus auto, eks?

IMG_9900

 

Canoni ainukesed modellid olid jalgpallurid 7D Mark II ees… vaatepilt kuidagi veider!

IMG_9904

 

Sony boksist leiab lilli…

IMG_9910

 

Noore kirjaniku…

IMG_9909-2

 

Ning ka kena neiu!

Sony stendis käiski kõige rohkem möllu – nende kesklaval oli pidevalt trikiratturid, freestyle jalgpallurid ning palju muud – pildista ja filmi nii palju, kui vähegi tahad!

IMG_9924

Samsungi boksis oli kõige rohkem noori neide: lausa üks…

IMG_9916

 

kaks….

IMG_9915

 

kolm…

IMG_9912

 

neli…

IMG_9913

 

viis!

IMG_9824

 

Aga Tamroni juures oli kõige suurem pidu alati!

IMG_9907

Lisaks oli Sonyl ka üks väike rong ja raudtee!

IMG_9970

Panasonicul aga modell laval.

IMG_9899

Olympus… pildista veidrat skulptuuri või kaaskülastajaid…

Ehk võib öelda – peavoolu tegijad on pannud vähem rõhku külastaja mugavusele, väiksemad ja uuemad tegijad samas rohkem. Canonil ja Nikonil piisab vast ainult uuematest mudelitest ning suurte torude väljapanekust… Ning Leica juurde leiavad vanamehed niiehknaa oma tee. Huvitav oli siiski jälgida, et Sigma või Nikoni olematu võimaluse kõrval oli Zeiss kõige rohkem rõhku pannud optika testimisele. Ei tea, kas nad üritavad peavoolutootjate sekka end suruda ning Zeiss torud massidesse viia?

Photokina ajal on Photopointi uues veebipoes käimas kampaania, kus paljude erinevate brändide (Pentax, Ricoh, Nikon, Tamron jne) kaamerad ja fotokaubad on sooduskoodidega kuni 20% soodsamad. Allahindlust andvad sooduskoodid on kirjas iga Photokina artikli lõpus ning artiklid on lugemiseks ja vaatamiseks nähtaval nii Photokina erilehel kui ka ajaveebi avalehel.

Vaata Photokina uudiseid ja otsi sooduskoode – Photokina erilehelt >