Karbist välja: Canoni kõige soodsamad digikaamerad IXUS 160 ja 165
autor: Lauri Veerde

canon-ixus-160-165-414

Canoni 2015. aasta kompaktkaamerate kõige soodsamad esindajad on siin. IXUS 160 ja IXUS 165 väikesed läikivad korpused peidavad endas 20 MP pildisensorit ja tavalisest pisut võimsamat 8-kordse suumiga objektiivi. Photopointi veebipoes Canoni kompakte vaadates leiab selle artikli kirjutamise hetkel ka soodsamaid IXUS eksemplare nagu näiteks IXUS 150 ja IXUS 155 – need on viimased järelejäänud riismed vanemast, 2014 aasta seeriast. Siin artiklis võtame karbist välja ja vaatame lähemalt vanemate mudelite uusi ja täiustatud versioone.

 

canon-ixus-160-165-400

IXUS 160 ja 165 on väga sarnased kaamerad. Praktiliselt identsed, sest neid eristab vaid üks omadus. Soodsamal IXUS 160 mudelil ei ole optilist värinastabilisaatorit. 25€ rohkem maksval IXUS 165 aparaadil on aga optiline värinastabilisaator olemas. See värinastabilisaator aitab pildistada teravamaid pilte.

Hämaras välklambita pildistades kipuvad pildid tulema udused just seetõttu, et pildi tegemise aeg on pikk ja kaamerat hoidvate käte värisemine liigutab pildi uduseks. Optiline värinastabilisaator pole aga mitte midagi muud kui objektiivi sees olev lisalääts, mis kompenseerib selle käte liikumisest tekkinud väikse värina – ja pildid tulevad teravamad.

Heades valgusoludes – näiteks päikeselisel päeval – ei ole vahet kas kaamera on stabilisaatoriga või ilma. Vahe võib esile tulla just nimelt siseruumides ja hämaras pildistamisel, kus kaamera foto tegemise pikkus (säriaeg) on tavalisest pikem.

 

canon-ixus-160-165-401

Kui välja arvata see värinastabilisaatori olemasolu, on IXUS 160 ja 165 üksteisega täiesti identsed. Siiski – üks marginaalne erinevus on neil mudelitel veel. IXUS 160 kaamerat on lisaks punasele ja hõbedasele olemas ka valges ja mustas värvitoonis korpusega.

 

canon-ixus-160-165-402

Karbis on: Canon IXUS 160 (punane) või 165 (hõbedane), toitekaabel, laadija, randmepael, liitiumaku, kasutusjuhend ning mõned reklaambrošüürid ja garantiitalongid.

 

canon-ixus-160-165-404

Siin on Canon IXUS 165 kaamerad. Seda mudelit on kahes erinevas värvitoonis: Punane ja hõbedane.

 

canon-ixus-160-165-403

Siin on aga reas Canon IXUS 160 kaamera värvivalikud – must, hõbedane, valge ja punane.

 

canon-ixus-160-165-405

Ajal, mil mitmed kaameratootjad ei pane enam kaameratega kaasa eraldi akulaadijat (aku laadimiseks tuleb kaamera ühendada adapteri vahendusel vooluvõrku), on hea näha, et Canon ei ole selle trendiga kaasa läinud. Mõlemal siin karbist välja võetaval mudelil on kaasas eraldi akulaadija, mis muudab akude laadimise mugavaks. Vajadusel (et pildistamisaega rohkem oleks) saab kaamerale juurde osta lisaaku ning tänu laadija olemasolule saab ühte akut laadida samal ajal kui teisega pildistatakse.

 

canon-ixus-160-165-406

Nii aku kui ka mälukaart sisestatakse kaamera alumisel küljel oleva luugi taha. Aku on päris pisike ja õhuke, kuid peab sellegipoolest ühe laadimiskorraga vastu (CIPA testitulemuste kohaselt) 230 kaadrit. See pole just esmaklassiline tulemus, kuid samas ka mitte halb.

 

canon-ixus-160-165-407

Canonil on kaks kompaktkaamerate seeriat – PowerShot ja IXUS.  PowerShot aparaadid on reeglina mehelikuma ja tõsisema välimusega ning suurema korpusega. IXUS-seeria mudelid on aga silma paistnud kitsama piha ja rafineerituma disainiga ning meeldivad seetõttu eriti õrnema soo esindajatele. Ka selle artikli kangelased on üsna õhukesed ja ilusate läikivate korpustega. Nii objektiivi kui ka kaamera enda korpus on valmistatud plastikust, statiivikeere kaamera all aga metallist. 

 

canon-ixus-160-165-410
canon-ixus-160-165-409

 

 

Kui paremal küljel pole midagi huvitavat märgata (selle külje peale saab kaamera lauale püsti seisma asetada), siis vasakul pool on nii randmepaela aas kui ka ühenduspesa. Kummist katte all on üks mini USB pesa, mille kaudu saab kaamera ühendada arvutiga ning vastava kaabli olemasolul ka välise ekraaniga.

 

canon-ixus-160-165-424

Pealtpoolt leiame sisse-välja lülitamise nupu ning päästiku koos suuminihikuga. Olgu öeldud, et sisse lülituvad mõlemad kaamerad ilma viivituseta st väga kiirelt.

 

canon-ixus-160-165-411

Nagu ka ülal mainitud, on kaamerate alumisel küljel aku/mälukaaardi pesa ja metallist statiivikeere.

 

canon-ixus-160-165-415

LCD-ekraan on hinnaklassile vastavalt üsna madala lahutusvõimega – 2.7″ diagonaaliga ekraanile on mahutatud 230 000 pikslit. Soodsa hinnaklassi tunnuseks on ka see, et ekraan jääb kaamera tasapinnast pisut sissepoole – lihtsam konstruktsioon, mis muudab ekraanipinna puhastamise mõnevõrra ebamugavaks.

 

canon-ixus-160-165-416

Canoni kompaktkaamerate standardne kiirmenüü (olulisemad parameetrid ekraani vasakus servas) avaneb neljasuunalise ringvaliku keskel olevale “FUNC/SET” nupule vajutades.

 

canon-ixus-160-165-418

IXUS 160 ja 165 kaameratel on uus Live View Control pildiprogramm. Kui selles programmis olles vajutada neljasuunalise ringvaliku alumisele nupule, siis saab ekraanile kuvatavatest valikutest muuta foto eredust, värviküllust ning värvustemperatuuri (külmemate/sinisemate või soojemate/kollakamate toonidega pilt).

 

canon-ixus-160-165-419

Neljasuunalise ringvaliku vasakpoolne nupp lubab seada kaamera nn energiasäästu režiimi. Selles režiimis muutub ekraan juba 3 sekundit pärast viimast nupulevajutust või suumimist tumedamaks. 10 sekundi möödudes lülitatakse ekraan täiesti välja.

 

canon-ixus-160-165-100
canon-ixus-160-165-101

 

 

Peamenüü on Canoni standardne kahe vahelehega nimekiri erinevatest pildistamise parameetritest ja kaamera seadistustest.

 

 

canon-ixus-160-165-422
canon-ixus-160-165-423

 

 

Kaameratesse on integreeritud väike inglisekeelne käsiraamat. See avaneb tagaküljel all olevale küsimärgiikooniga nupule vajutades ning kuvab infot nuppude ning pildistamisviiside kohta.

 

canon-ixus-160-165-413

Canon IXUS 160 ja 165 on nägusad ja kompaktsed digikaamerad, millega on lihtne pildistada. Kuna need kuuluvad Canoni kõige soodsamate fotoaparaatide klassi, on neil aga ka mõningaid puudusi, mida enne ostmist arvestama peaks – siis ei tule need pärastpoole üllatusena.

Esiteks on kaamerate suum küll üsna võimas, kuid fookuskauguste vahemik algab 28mm pealt. Seetõttu jääb laiaks suumides vaatenurk kitsam kui kallimatel kompaktkaameratel, mille fookuskaugused algavad 24 või 25 mm juurest. Üldjuhul see midagi hullu ei tähenda – lihtsalt kitsas toas ei pruugi kõik sünnipäevakülalised pildile mahtuda. Teiseks miinuseks on videopilt. CCD-tüüpi pildisensor ei ole võimeline tegema Full HD videot ja seetõttu on mõlema kaamera videosalvestuse laeks HD-kvaliteet ehk 720p.

Muid miinuseid ma nende kaamerate puhul esmapilgul välja tuua ei oskaks. Kui nende kahe vahel valimiseks läheb, siis soovitan tungivalt pisut kallimat, kuid optilise värinastabilisaatoriga varustatud mudelit IXUS 165.

Kaasaegsed fotokioskid nüüd Photopointi kauplustes
autor: Jürgen Veerme

 PEKE-blog

Nüüdsest on kõikides Photopointi esinduskauplustes nii Tallinnas kui Tartus võimalus koha peal soovi korral fotosid tellida läbi kaasaegse fotokioski.

Nendest fotokioskitest on paberfotode tellimine äärmiselt kiire ja mugav, sest kogu protsess käib läbi populaarse PhotoExpress Online digipiltide tellimiskeskkonna.

Kui peaks juhtuma, et jääd tellimuse esitamisel hätta, siis meie toredad klienditeenindajad aitavad selle lõpuni viia. Lisaks annavad nad nõu, kuidas kodus saaks www.photoexpress.ee veebilehelt tellida fotod sama kiirelt ja mugavalt, ilma et peaks palitu selga viskama, säärikud jalga tõmbama ning kauplusesse koha peale minema.

Oma digipilte saab kauplustes koha peal olevatest PhotoExpress Online fotokioskitest lasta välja trükkida, tuues need kohale mälupulga, mälukaardi või CD/DVD plaadi peal.

 

Photopointi esinduskauplused Tallinnas ja Tartus

Vaata lisaks:

Vaata fotosid – uus Pentax peegelkaamera CES messi klaaskastis
autor: Lauri Veerde

index-2

Foto: techiscool.com

Eelmisel nädalal andis Ricoh ametlikult teada, et näitab CES tehnikamessil arendusjärgus peegelkaamerat. Mess on nüüdseks läbi ning veebiruumi on jõudnud esimesed fotod klaaskastis näidatud kaamerast. Kui Ricohi pressiteates nägime aparaati ainult eespoolt, siis need uued fotod näitavad meile ka prototüüpmudeli tagakülge ja pealmist osa.

Uus peegelkaamera paistab olevat väga pisikese korpusega. Sellel on olemas nii WiFi kui ka NFC ühenduvus ja välja keeratav-pööratav LCD. Ühtegi neist kolmest nimetatud omadustest ei ole Pentax peegelkaameratel seni olnud. Märgata võib ka K-S1 digipeeglile iseloomulikku valgustatud rõngast päästiku ümber, mis peaks põlema roheliselt või punaselt vastavalt sellele kas kaamera on pildistamis- või filmimisrežiimis.

Hinnaklassi ja suunitluse poolest tundub uus aparaat langevat K-S1 ja K-3 vahepeale, sest sellel on kaks valikuketast, kasutaja seadistatavad režiimid programmirattal ja arvatavasti ka ilmastikukindel korpus.  Viimasele viitab kaamerate ette kinnitatud uus ja ülikompaktseks kokku klapitav objektiiv, millel on “WR” (ilmastikukindel) tähistus.

pentax-peegelkaamera-2Foto: imaging-resource.com

 

pentax-kaamera

Foto: imaging-resource.com

index-4

Foto: techiscool.com

 

index-3

Foto: techiscool.com

 

index-2

Foto: techiscool.com

 

index-1

Foto: techiscool.com

 

index

Foto: techiscool.com

 

pentax-peegelkaamera-3

Foto: imaging-resource.com

Point TV 139. Natuke teistmoodi peegelkaamera: Pentax K-S1
autor: Lauri Veerde

Pentax K-S1 peegelkaamera juures märgatakse alati esmalt välimust ja tavaliselt asi sellega piirdubki. Meie sügistalvine kohtumine Pentax K-S1 peegelkaameraga algas samuti välise vaatlusega, kus uurisime üle kõik põnevad LED-tuled ja nende funktsioonid. Mida rohkem me aga selle digikaameraga pildistades aega veetsime, seda enam sai meile selgeks, et hoolimata keskmisest ekstravagantsemast välimusest on see aparaat tegelikult tõsine fotoaparaat mis pildistab kvaliteetseid ja teravaid pilte. Vaata videost:

 

DJI Inspire 1 tarkvarauuendus parandab võimaliku kalibratsioonihälbe
autor: Lauri Veerde

DJI-Inspire-1-T600-no3

DJI annab teada, et on valmis teinud tarkvarauuenduse oma uusimale droonile Inspire 1. Tarkvarauuendus kannab tähistust v1.2.0.16 ning parandab harvaesineva probleemi, mille tõttu Inspire 1 drooni sisene eelkalibreeritud andurisüsteem tarne käigus ebastabiilseks muutunud olla võib. DJI soovitab tungivalt kõigidel Inspire 1 omanikel tarkvarauuendus veebilehelt alla laadida ja see paigaldada.

Tarkvarauuendus ja selle paigaldamisjuhend on alla laetavad DJI veebilehelt