Uuendatud Micro Four Thirds kataloog paljastab kauaoodatud 7-14mm f/2.8 lainurksuumi
autor: Oskari Värä

olympus

Four Thirds Group on uuendanud oma objektiivide tootekataloogi (pdf). Kataloogis, arendusjärgus olevate objektiivide sektsioonis on esimesel kohal kaua oodatud Olympuse esimene ülilainurksuum 7-14mm f2.8 PRO. Loomulikult PRO seeriale omaselt tolmu- ja pritsmekindel. Olympus on lubanud, et see objektiiv tuleb lettidele juba käesoleva aasta esimeses pooles.

Ka teine objektiiv, mis seni oli saladuses (ainsaks infoks oli, et selleks on fikseeritud fookuskaugusega teleobjektiiv) on nüüdseks avalikustatud. Sselleks on 300mm f4 PRO. Kuna tegemist on PRO seeria klaasiga, siis ehituses järeleandmisi ei tehta kuid samas üritatakse teha võimalikult kompaktne toode. Oodata võib objektiivi 2015. aasta teises pooles. Nimekirjast leiab ka juba varem esitletud 8mm f1.8 kalasilmobjektiivi, millega sihitakse maailma valgusjõuliseima objektiivi tiitlit omas kategoorias.


Kataloogis on näha ka Schneideri Micro Four Thirds objektiive. Viimati oli nende kohta midagi kuulda Photokina messil. Nimekirjas on 14mm f2, 30mm f1.4 ja 60mm f2.4 kuid siiani pole täpsustatud, millal objektiive reaalselt näha saab. On lootust, et ehk tulevad veel selle aasta sees kuid selle peale ei saa momendil loota.

Allikas: 43rumors.com

 

Sony Talvefoto 2015 võitja selgub nende fotode hulgast
autor: Jürgen Veerme

esikoht

Rõõm on näha, et hoolimata lume ja külmakraadide vaesusest leidsid paljud hobi- ja profifotograafid oma mälukaarditelt ja arvutikaustades üles talvemeeleoluga pilte ning esitasid need Sony Talvefoto 2015 konkursile.

Profifotograafidest koosnev žürii – loodusfotograaf Sven Začek, loodusfoto- ja videograaf Toomas Ili ning profifotograaf Kylli Sparre – on oma esmase valiku Snäpi pildipangas teinud. Nüüd seavad kõik žüriiliikmed allolevad pildid enda jaoks paremusjärjestusse ning selle alusel selgub Sony Talvefoto 2015 esikolmik.

Fotokonkursi võitja, kes viib endaga koju Sony poolt välja pandud tipptasemel fototehnika, kuulutatakse Snäpis välja 20. märtsil 2015.

Kõiki Sony Talvefoto 2015 konkursile esitatud pilte saad vaadata SIIT

PS! Kirjuta siiasamma positusse alla kommentaaridesse, milline oleks Sinu Sony Talvefoto 2015 esikolmik. 20. märtsil loosime kõigi vastajate vahel välja üllatusauhinna.

 

Sony Talvefoto 2015 konkursil žürii poolt ära märgitud tööd: tähestikulises järjekorras:

Aasta eelviimane päev

Aasta eelviimane päev

Elu jääkihtide vahel

Elu jääkihtide vahel

Hõbevalge

Hõbevalge

Jõuludeks linnast kodutallu

Jõuludeks linnast kodutallu

Jõulutunne, kodusoojus

Jõulutunne, kodusoojus

Jää kaleidoskoop

Jää kaleidoskoop

Jääsulg

Jääsulg

Karge hommik

Karge hommik

Kaunis hetk, oh viibi veel

Kaunis hetk, oh viibi veel

Kumerused

Kumerused

Life line in the snow

life lines in the snow

Looduse jõud

Looduse jõud

Lume lummuses

Lume lummuses

Lumepuudus ei tähenda veel seda, et talv on läbi

Lumepuudus ei tähenda veel seda, et talv on läbi

Lähme sõidame

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pakase salajane taimeriik

Pakase salajane taimeriik

Sügavik

Sügavik

Talv tamme all

Talv tamme all

Teekond tundmatusse

Teekond Tundmatusse

Tuiskab nii mis kole

Tuiskab nii mis kole

Urvalinnu hommik

Urvalinnu hommik

Vaikuse hetk

vaikuse hetk

Опасное хобби

Опасное хобби

Suur sünnipäevatrall Photopointis on alanud
autor: Jürgen Veerme

photopoint-23aastat-blog

Täna, 12. märtsil on Photopointi sünnipäev – saime juba 23. aastaseks. Kõigi nende aastate jooksul on sajad tuhanded eestimaalsed tellinud Photopointist kümneid miljoneid paberfotosid, tuhandeid fotomeeneid ja fotoraamatuid ning soetanud tipptasemel fototehnikat ja digitooteid. Tahame, head sõbrad, teid selle eest tänada.

Kuni 22. märtsini on absoluutselt KÕIK Photopointi teenused 23% soodsamad. Soodustus kehtib kõikidele teenustele nii veebis kui kauplustes kohapeal.

Sünnipäevahinnaga saab tellida internetist kõigis mõõtudes ja valmistamise kiirusega paberfotosid, suuri fotosid seinale, fotomeeneid, fotoraamatuid ja soetada fotokursuseid. Fotomeenete ja suurte fotode veebilehel kuvatavad hinnad on juba soodushinnad. Paberfotode ja fotoraamatute puhul lisatakse soodustus ostukorvis.

Sünnipäevatralli ajal saab soodsamalt end jäädvustada ka Eedeni Photopointi fotostuudios, rentida fototehnikat, digitaliseerida vanu paberfotosid ja kassette, teha dokumendifotosid, tuua filmi ilmutamiseks või kaamerat sensori puhastusse ja palju muud. Kauplustes olevates hinnakirjades on teenuste hinnad tavahinnad ja 23% soodustus arvestatakse teenuse eest tasudes kaupluse kassas.

 

Sünnipäev Photopointi e-poes – valitud toodetel 23% lisallahindlus

Photopointi sünnipäeva pidustustesse on loomulikult kaasatud ka Photopointi veebikauplus, kus valitud kategooriates on toodetel 23% lisaallahindlus (soodustus lisandub ostukorvis). Sünnipäeva soodustusega on:

 

Nii et, otsi arvutikaustadest üles oma parimad fotošedöövrid ja loo neist uhked fotomeened või fotoraamatud. Välja trükitud paberfotod saad e-poest soodsalt soetatud albumi vahele või pildiraami panna – sünnipäeva meeleolus on inspiratsioon piiritu.

 

Külasta Photopointi esinduskauplusi või e-poodi ning pidutse koos meiega!

Olympus SH-2 supersuumkaamera lisab RAW failide pildistamise võimaluse
autor: Lauri Veerde

sh-2

Olympus esitleb täna uut supersuumkaamerat Stylus SH-2. See on eelmisel suvel turule tulnud ja siin blogiski karbist välja võetud SH-1 täiustatud versioon. Võrreldes senise mudeliga on S-H2 kaamerale lisatud RAW failide pildistamise võimalus ja kolm lisapildiprogrammi pimedas pildistamiseks. Ülejäänud omadused – kaasa arvatud ilus retrostiilis korpus – on identsed Stylus SH-1 kaamerale. Nendest saad hea ülevaate järgnevast loendist:

Olympus Stylus SH-2 kompaktkaamera olulisemad omadused

  • 16 MP 1/2.3″ taustavalgustusega CMOS sensor
  • ISO 125-6400, Auto
  • 24× optilise suumiga f/3.0 – F6.9 avaga objektiiv. Fookuskauguste vahemik 25-600mm
  • Sensorinihutusega värinastabilisaator (5-suunaline)
  • Lähim teravustamiskaugus: 3 cm. Autofookuse lukustus
  • Sarivõte: 11,5 kaadrit sekundis (16 täissuuruses faili järjest)
  • Fikseeritud 3″ puutetundlik LCD-ekraan, 460 000 pikslit
  • 19 pildiprogrammi, Särirežiimid: Manuaalne, Programmsäri, i-Auto.
  • Digitaalsed filtrid: Popkunst, Pehme fookus, Kahvatud värvid, Teraline film, Pin Hole, Dioraam, Dramaatiline üldtoon
  • Intervallvõtte režiim timelapse filmide tegemiseks (max fotode arv: 99)
  • Maksimaalne säriaeg: 30 sek. Minimaalne säriaeg: 1/2000 sek
  • Videosalvestus: MOV formaadis (H.264 koodekiga) 1920 x 1080 (max 60 kaadrit sekundis progressiivselt). 720p suuruses videolõiku saab filmida aegluubis efekti jaoks 120 fps. 432 x 324 px mõõtmetega videot 240 fps
  • LI‑92B liitiumaku (kuni 380 kaadrit ühe laadimiskorraga)
  • Sisseehitatud WiFi
  • Kaal (koos aku ja mälukaardiga): 271 g; Mõõtmed: 109 x 63 x 42 mm

Allikas: Olympus

 

0616293845 3636790908 8963076842 9533949936 2357686672

Karbist välja: Tamron 15-30mm f/2.8 ülilainurkobjektiiv
autor: Lauri Veerde

tamron-15-30mm-objektiiv-photopoint-gf-701

Eelmise aasta sügisel teatas Tamron, et on valmistamas ülilaia vaatenurgaga suumobjektiivi täiskaadersensoriga peegelkaameratele. Objektiivi nimeks sai SP 15-30mm F/2.8 Di VC USD ja sestpeale on see fotohuviliste seas päris palju huvi tekitanud. Peamisi põhjuseid, miks see objektiiv teistest omataolistest erineb, on neli:

  1. Ainsana omataoliste seas on see varustatud värinastabilisaatoriga
  2. See on (täiskaadersensoriga peegelkaamera jaoks mõeldud ülilainurksuumi kohta) muljetavaldavalt laia fookuskauguste vahemikuga
  3. Tamroni väitel on see esmaklassilise pildikvaliteediga, saades probleemideta hakkama ka näiteks Canoni uute 50MP sensoriga kaameratega
  4. Selle hind on konkureeritavest objektiividest märgatavalt soodsam.

Photopointi ajaveeb on Tamron 15-30mm objektiivi saanud lähemalt uurida nii sügisesel Photokina messil Saksamaal (vaata videot siit) kui ka mõned nädalad tagasi toimunud CP+ messil Jaapanis (vaata videot siit). Nüüd on see lainurksuum lõpuks jõudnud ka Eestisse. Esimene, väga limiteeritud kogus saabus Photopointi pealattu reedel ning just sealt siis ka ühe Canoni versiooni näppasin, et see siin blogis karbist välja võtta. Alustame:

Allolev artikkel on põgus karbist-välja pildilugu ning ei sisalda objektiiviga pildistatud fotosid ega videomaterjeli. Põhjalikum ülevaade on plaanis pärast põhjalikumat pildistamist avaldada digitest.ee veebilehel. 

 

tamron-15-30mm-objektiiv-photopoint-1

Vaatame kõigepealt üle objektiivi tehnilised andmed:

  • Fookuskaugus: 15-30mm
  • Maksimaalne ava: F/2.8
  • Min. teravustamiskaugus: 0.28m
  • Maksimaalne suurendusaste: 1:5
  • Filtrikeere: ei ole
  • Kaal: 1100g
  • Konstruktsioon:  13 elementi 18 grupis
  • Vaatenurkade vahemik: 110°32 – 71°35’
  • Diafragmalabade arv:  9
  • Minimaalne ava: F/22
  • Diameeter x pikkus: 98.4 x 145 mm
  • Vaata hinda Photopointi veebipoest

 

tamron-15-30mm-objektiiv-photopoint-gf-700-2

Tamroni objektiivid on alati olnud papist volditud polsterduse sees. See on esimene, kus pakendi sisemine osa on plastikust.

 

tamron-15-30mm-objektiiv-photopoint-2

Karbis on objektiiv, kasutusjuhend ja garantiitalong. Tavaliselt on fototehnikal sh objektiividel pretensionide esitamise aeg 2 aastat. Tamron pikendab seda aega kolme aasta võrra. 5-aastase garantii saamiseks tuleb objektiiv aga tingimata pärast ostmist internetis ära registreerida.

 

tamron-15-30mm-objektiiv-photopoint-3-small

15-30mm f/2.8 objektiiv täidab tühja koha Tamroni objektiivide kõige kvaliteetsemas SP-seerias. Koos 24-70mm ja 70-200mm objektiividega on Tamronil nüüd kaetud valgusjõulise f/2.8 ava ja värinastabilisaatoriga kõik fookuskaugused 15mm – 200mm vahemikus.

15-30mm objektiiv on suur. Suurem kui täiskaadri lainurksuumid tavaliselt. Sellised mõõtmed tulenevad kindlasti ühelt poolt integreeritud värinastabilisaatorist ja teisalt päris laiast fookuskauguste vahemikust. Esiläätse kattev kork ja korpus ise on valmistatud plastikust. See ei tähenda, et korpuse koostekvaliteet oleks kuidagipidi halb – pigem vastupidi. Sarnaselt teistele Tamroni SP-seeria objektiividele on korpus varustatud ilmastikukindlate tihenditega ning tundub käes tummine, konkreetne ja tugev.

 

tamron-15-30mm-objektiiv-photopoint-12-small

Objektiivi esilääts on massiivne ja väljaulatuv – nagu seda tüüpi lainurksuumidel ikka. Filtrikeeret siin ees ei ole – väljaulatuva esiläätse tõttu ei saagi olla. Varjuk on objektiivil n.ö kogu aeg küljes.

 

tamron-15-30mm-objektiiv-photopoint-gf-500

Varjuki konstruktsioon on eriline ja huvitav – justkui kaks varjukit oleks asetetud üksteise peale. Välimine on paigal, sisemine aga liigub suumides objektiivi esiläätsega kaasa. Ei oska öelda, milline praktiline väärtus on sellel sisemisel varjukil. Ehk on see ainult disaineri mõttevälgatus, mis aitab seda objektiivi eristada teistest omataolistest või aitab see ehk sisse-välja suumimisel vähendada objektiivi sisse tekkivat vaakumit (õhk pääseb kahe varjuki vahelt paremini sisse-välja). Igal juhul loodame, et praktilises kasutuses nende kahe varjuki vahele tolmu-liiva kogunema ei hakka.

 

tamron-15-30mm-objektiiv-photopoint-9-small
tamron-15-30mm-objektiiv-photopoint-10-small

Objektiiv eest- ja tagantvaates. Esiläätselt tagasi peegelduvate stuudiolampide roheline varjund annab tunnistust optilisele pinnale kantud vääristusest. Nagu korralikule objektiivile kohane, on 15-30mm bajonett metallist. Geelfiltrite hoidjat Tamron objektiivi taha ei ole konstrueerinud – ei olegi kindel, kas keegi neid digiajastul enam kasutab.

 

tamron-15-30mm-objektiiv-photopoint-11-small

15-30mm objektiivil on kaks lülitit. Ülemise abil saab sisse-välja lülitada integreeritud teravustamismootorit. Alumine on värinsatabilisaatori sisse-välja lülitamiseks.

 

tamron-15-30mm-objektiiv-photopoint-14

Suumirõngas ja teravustamisrõngas lähivaates. Teravustamisrõngas (kitsam) on päris pika käiguga – käsitsi teravustamine on nii täpsem. Suumirõngas liigub objektiivi läätsede raskuse tõttu üsna tihkelt ja isegi raskelt. Teravustamisrõnga ja suumirõnga kummist detailid on kitsaste kõrgete reljeefsete ribadega. Rõngaste keeramisel on sõrmede haakuvus väga hea.

tamron-15-30mm-objektiiv-photopoint-13

 

Objektiivi bajoneti ümber on kummitihend. Kaamera ette kinnitatuna kaitseb hoiab see ühenduskohast niiskuse ja tolmu eemal.

 

tamron-15-30mm-objektiiv-photopoint-gf-700

Vaadates Canoni arsenali, leiame sealt 16-35mm f/2.8 objektiivi, mis on küll ühe mm võrra kitsam kuid muidu päris hea alternatiiv. Tamron 15-30mm f/2.8 kõige otsesemaks konkurendiks on aga hoopis Nikoni Nikkor 14-24mm f/2,8. Nii teravuse, teravustamiskiiruse kui ka korpuse kvaliteedi poolest on see aastaid olnud lainurksuumide ideaalseimaks standardiks. Dpreview.com hiljuti avaldatud võrdlusülevaates ei jäänud aga Tamron 15-30mm Nikoni 14-24mm objektiivist teravuse poolest sugugi maha ja oli mitmetes oludes isegi parem. See on suur kompliment Tamronile, kel ei jää nüüd muud üle kui oma tootmisliinid maksimaalse võimsusega tööle panna.