Uhiuue Canon EOS 750D või 760D ostul saad Canonilt raha tagasi
autor: Jürgen Veerme

canon-760_750

Meeleolukad grillpeod, lõkkeõhtud kitarri meloodia saatel, romantilised suveööd – Canoni parim fototehnika aitab Sul need hetked lisaks mälupiltidele jäädvustada fotodena.

Osta Photopointist uhiuus Canon EOS 750D või EOS 760D peegelkaamera ja valitud objektiiv ning saad Canonilt kuni 50€ raha tagasi

Kampaanias osalevad objektiivid ja Canoni poolt hüvitatav summa:

Hüvitatava ostusumma kannab Canon sinu pangakontole, kui oled Photopointist soetatud kaamera ja objektiivi nõuetekohaselt Canoni veebilehel registreerinud.

Kampaaniaperiood kestab kuni 31. juuli 2015.

Täpsed juhised ja taotlusevormi leiad Canoni kampaania veebilehelt

 

Soeta uus Canon EOS 760D või EOS 750D Photopointist ja jäädvusta oma suvi!

Maikuus saad Photopointist ostetud hübriidkaameraga kaasa fotokursuse “Kuidas pildistada lapsi”
autor: Lauri Veerde

photopoint-hybriid-blog

Tavaliselt arvatakse, et mida suurem kaamera, seda kvaliteetsem pilt. Vale puha. Kvaliteetsete fotode jaoks ei ole sul vaja endaga kaasas tassida suurt peegelkaamerat. Hübriidkaamera on pisike ja kerge kuid pildistab täpselt sama kvaliteetseid pilte nagu vanakooli peegelkaamera. Muidugi ei piisa ilusate fotode pildistamiseks ainult heast kaamerast – veelgi olulisem on pildistaja ise. See, kuidas ta oskab kaamerat käsitseda ning õigeid hetki tabada.

Sel kevadel võid olla mureta, sest Photopointist saad nii kaamera kui ka teadmised. Sest terve maikuu vältel anname kõigile, kes Photopointi e-poest või kauplusest ükskõik millise hübriidkaameraga käsikäes suvesse kepsutavad, kingituseks fotokursuse “Kuidas pildistada lapsi”. See on üks www.fotokursus.ee õpikeskkonna viimase aasta populaarsemaid e-kursusi.

Maikuus kaasa fotokursus: “Kuidas pildistada lapsi”

“Kuidas pildistada lapsi” fotokursuse autor, kolme lapse ema Hele-mai Alamaa on viimase 22 aasta jooksul töötanud ajakirjades Stiil, Oma Maitse, Eesti Naine, Pere ja Kodu, teeninud leiba ajakirjanikuna ning andnud välja mitmeid raamatuid. Tema põhjalik kursus koosneb 12 peatükist ja enam kui 180 näidisfotost. Kursuse põhirõhk ei ole mitte niivõrd tehnikal ja kaamera käsitsemisel kuivõrd ilusate hetkede nägemise oskusel, nende loomisel, lapsega suhtlemisel, ideedel, inspiratsioonil ja kõigel sellel, mis tõeliselt haarava foto jaoks tegelikult kõige olulisem on.

Kaasa veel teinegi kursus mis õpetab selgeks fotograafia põhitõed

Lisaks laste pildistamise kursusele saavad kõik hübriidkaamera ostjad kaasa veel teisegi fotokursuse “Fotograafia algkursus”, mis keskendub just kaamera seadetele ja õpetab selgeks fotograafia põhitõed. Seega on hübriidkaameraga kohe ostes kaasas muljetavaldav arsenal teadmisi ilusate fotode loomiseks. Kahe kursuse väärtus kokku on 80€.

Lisaks saab iga hübriidkaamera ostja:

Lisaks kahele fotokursusele kingime igale hübriidkaamera ostjale:

  • 50 paberfoto trükk (10×15 cm mõõdus)
  • Mikrokiust puhastuslapp optika ja ekraani puhastamiseks
  • Photopointi kliendikaart
  • 10 GB lisaruumi www.snap.ee pildipangas.

Kui Sul on head kaamerat vaja, siis tasub maikuus Photopointist see kõige sobivam välja vaadata. Leia õige hübriidkaamera Photopointi e-poest või vaata pisut allapoole, kus on välja toodud mõned väärt hübriidid:

Sony hübriidkaamera tarkvara laseb pilti teha kaamerat puutumata
autor: Oskari Värä

6250893009

 

Punase ringi sees on lähedussensor, mille ees tuleb käega lehvitada

Sony andis eelmisel nädalal välja rakenduse, millega saab Sony hübriidkaamera katiku avada pildistamiseks ilma, et peaks kaamerat üldse puudutama. Ja ei, see ei käi puldiga, vaid lihtsalt lehvitate käega kaamera pildiotsija juures oleva lähedussensori ees ning kaamera teeb pildi. Kui on soov näiteks Bulbi teha, siis tuleb lihtsalt lehvitada kaks korda ning katiku sulgemiseks lehvitada uuesti.

Siiski pole Sony esimene, kes sellise funktsiooniga hakkama on saanud. Canoni tarkvara Magic Lantern töötab sarnasel põhimõttel kuid see on esimene kord kui seda funktsiooni lubab kaameratootja enese poolt valmistatud ametlik rakendus – mitte kolmanda osapoole välja antud tarkvara.

Kuigi esmapilgul võib tunduda, et puudutusevaba katiku avamisest pole palju kasu, siiski see nii pole. Näiteks oludes, kus on tarvis, et kaamera kindlalt paigal püsiks, võib nupust katiku avamine tekitada mikrovärinat.

Rakendus on hetkel veel beeta staadiumis ning ühildub mitme Sony hübriid- ning peegelkaameraga, näiteks NEX–5R, NEX–5T, NEX 6, RX100 III, a7S, A7 II jne. Toetatud seadmete täielik nimekiri ning kasutusõpetus on allalaadimislehel.

Lae Sony Touchless Shutter tarkvara alla siit.

Allikas: playmemoriescameraapps.com, imaging-resource.com

 

Vahvad kingiideed emadepäevaks
autor: Jürgen Veerme

Maikuu teisel pühapäeval – 10. mai 2015 – tähistatakse üle terve maailma emadepäeva. Nii tähtsal päeval muutub tavaliselt ka kõige joosep-tootsilikuma riukamehe meel härdaks ning ema või vanaema soovitaks kenasti meeles pidada.

Lisaks suurele kallistusele ja lilleõiele soovitame emadele või vanaemadele kinkida veel midagi isikupärast ja ainulaadset. Siin on mõned kingiideed.

 

Meeldejääv kingitus emadepäevaks – sinu valitud pildiga fotomeened -20%

Peagi saabuva emadepäeva puhul on kõik www.fotomeened.ee lehel olevad tooted 20% soodsamad (PS! fotomeenete lehel kuvatavad hinnad on juba soodushinnad. Pakkumine kehtib 3. maini 2015).

Photopointi fotomeenete osakonnast leiab hulga praktilisi esemeid, mida oma valitud pildiga vahvaks ja meeldejäävaks kingiks muuta. Valikus on kruusid, pusled, mänguloomad, konservikarbiks maskeerunud fotokellad, võtmehoidjad ja rohkelt muud põnevat.

Kõigile neile saab peale trükkida just sellise pildi, mis ema või vanaema meele rõõmsaks teeb.

Meisterda emadepäevaks meelepärane fotomeene – www.fotomeened.ee ›

 

emadepäev

 

Kingi emale või vanaemale oma kustiteos – suured fotod Photopoints -20%

Parim emaga jäädvustatud hetke soojuse ja emotsiooni edasikandja on kena fotokapa või fotolõuend seinal. Pealegi mõjub suur foto interjööris alati kunstiliselt ja muudab ruumi isikupäraseks.

Kuni pühapäevani (03.05) on kõik artprint.photopoint.ee lehel olevad suured fotod 20% soodsamad (PS! suurte fotode lehel kuvatavad hinnad on juba soodushinnad)

Vaata, mida Ardo Point TV osades fotokapast ja fotolõuendist rääkis.

Kingi suur foto emale või vanaemale – artprint.photopoint.ee ›

fotolõuend

 

Kingi fotograafiahuvilisest emale fotokursuse kinkekaart

Kui Sinu ema või vanaema kirg ja hobi on fotograafia, siis soovitame emadepäevaks kinkida Eesti suurima fotograafia-alase online õpikeskkonna Fotokursus.ee kursuste kinkekaart. Valikus on kursusi, mis õpetavad pildile püüdma laste emotsioone, tegema isuäratavaid toidufotosid ja palju teisi põnevaid kursusi.

Nädalavahetuse lõpuni (03.05.2015) kõik www.fotokursus.ee lehel olevad kinkekaardid 25% soodsamad, kui kasutad kinkekaarti ostes ostukorvis sooduskoodi: EMALE

Kõik Fotokursus.ee lehel olevad kinkekaardid on digitaalsel kujul ja saadetakse sulle kohe pärast ostu sooritamist PDF-kujul meilile. Nii saad emale kena üllatuse teha ka siis, kui teda emadepäeval kallistama ei jõua.

Vali sobiv fotokursus välja – www.fotokursus.ee/kinkekaardid ›

 

fotokursuse kinkekaardid

 

Üllata ema või vanema – emadepäevaks kujundatud raam fotole tasuta

Kui Sul juba oli plaanis emale või vanaemale kinkida fotosid Teie kallimatest hetkedest, siis muuda need kujundatud raamidega veelgi omapärasemaks ja meeleolukamaks.

Nädala lõpuni (kuni 03.05) on emadepäeva kategoorias olevate kujundatud raamide lisamine fotodele tasuta. Lihtsalt vali fotod välja, lae need PhotoExpressi üles ja vali “Emadepäev” kategooriast sobiv kujundatud raam.

Emadepäeva teemalise kujundatud raamiga kaunistatud paberfoto kinkimisel on vau-efekt garanteeritud.

Emadepäevaks pabefotosid tellima – www.photoexpress.ee ›

 

emadepäeva-raam-photoexpress

Käed küljes: Pentax K-3 II peegelkaamera prototüüpversioon
autor: Lauri Veerde

Pentax-K-3-2-peegelkaamera-photopoint-555

Eelmisel nädalal esitles Ricoh ametlikult ja avalikult uut peegelkaamerat nimega Pentax K-3 II. Täna, nädal hiljem on otse Jaapanist siia Photopointi ajaveebi salajastesse laboratooriumidesse jõudnud aga sellesama uhiuue kaamera prototüüpversioon. “Prototüüp” tähendab siin seda, et K-3 II on küll riistvaraliselt täiesti valmis kuid tarkvara poolest veel viimases arendusjärgus. Kõik funktsioonid – nii vanad kui ka uued – toimivad, kuid ei pruugi toimida sellisel tasemel nagu suve algul müügile oodataval kaameral. Seetõttu ei ole mul lubatud avalikustada selle kaameraga tehtud fotosid – küll aga saan edasi anda esimesed muljed uuest Pixel Shift tehnoloogiast ja muidugi tutvustada kaamerat ennast.

Pentax-K-3-2-peegelkaamera-photopoint-1

Tuletagem kõigepealt meelde K-3 II olulisemad omadused ja tehnilised andmed:

  • K-3 II täiustatud versioon 07.10.2013 esitletud Pentax K-3 kaamerast
  • Samas klassis peegelkaameratega Canon EOS 70D ja Nikon D7200
  • 24.35 MP CMOS sensor (ilma madalpääsfiltrita)
  • “AA Filter Simulation” režiim: vajadusel sisse lülitatav režiim simuleerib madalpääsfiltri efekti – sensorit liigutades
  • Sensoripõhine värinastabilisator
  • Safox 11 teravustamissüsteem. 27 teravustamispunkti, 25 neist risttüüpi ehk eriti tundlikud. Teravustamine toimib valgustugevuse EV -3 kuni EV 18 vahemikus
  • 86 000 piksliga RGB särimõõtesensor mõõdab säri “ekstreemse täpsusega” Säri mõõtmisel saadud andmeid kasutatakse autofookuse ja värvustasakaalu veelgi kiiremaks ja täpsemaks määramiseks
  • Sarivõte: 8.3 kaadrit sekundis (maksimaalselt 60 täissuuruses JPG kaadrit või 23 RAW kaadrit järjest)
  • 3.2″ LCD-ekraan. 1037000 pikslit. Ilma õhuvaheta konstruktsioon muudab ekraani Ricohi sõnul vägem peegeldavaks.
  • Pildiotsija: 100% kaadri katvuse ja 0.95 x suurendusega pentaprisma. Prisma on sarnaselt K-3 kaamerale kaetud vääristusega, mis peaks tagama eriti ereda vaate
  • MPEG-4 AVC/H.264 filmiklipid salvestuvad maksimaalselt Full HD lahutusvõimega 1920 x 1080 px 60i/50i/30p/25p/24p.
  • Integreeritud mono mikrofon; 3.5 mm audiosisend ja 3.5 mm audioväljund. Säritust ja heli saab reguleerida manuaalselt. Filmides saab kasutada ka digitaalseid filtreid.
  • Intervallvõte (time-lapse), Mitme särituse üheks kaadriks pildistamine, 14 digitaalset filtrit, 14 bit RAW faili salvestamine. HDR-intervallvõte
  • D-LI90 liitiumaku pildistab ühe laadimiskorraga 720 fotot (CIPA standardse testi järgi)
    USB 3.0 pesa, kaks SD kaardipesa, eraldi pesa välise toite jaoks, välgusünkro pesa, HDMI Type D pesa

 

Pentax-K-3-2-peegelkaamera-photopoint-2

Kuna K-3 II kaamera on nii visuaalselt kui ka tehniliste omaduste poolest K-3 kaameraga esmapilgul väga sarnane, siis kordame üle ka nende kahe aparaadi erinevused. K-3 II kaamerale on lisatud:

  • GPS ja elektrooniline kompass (eemaldatud on integreeritud välklamp)
  • Täiustatud keresisene värinastabilisaator (nüüd Ricohi sõnul ja CIPA standardse testi kohaselt 4.5 stoppi efektiivsusega)
  • Uus funktsioon Pixel Shift Resolution – pildistab 4 kaadrit, nihutades pildisensorit iga kaadri vahel 1 piksli võrra. Tulemuseks on Ricohi sõnul parema dünaamilise ulatuse ja värvusinfoga ning väiksema digimüraga fotod.
  • Kiirem jälgiv autofookus tänu täiustatud algoritmidele (uute 2015. aastal välja tulevate objektiividega)

 

Pentax-K-3-2-peegelkaamera-photopoint-3

Siin nad on – vasakul uus K-3 II ja paremal vanem K-3

 

 

Pentax-K-3-2-peegelkaamera-photopoint-66
Pentax-K-3-2-peegelkaamera-photopoint-67

 

Külgvaates on näha kahe kaamera kõige silmapaistev väline erinevus – K-3 II kõrgem ülemine osa. Vasakpoolsel pildil näeme, et seesama nupp, mida seni kasutati välklambi avamiseks, on nüüd rakendatud GPS-mooduli sisse-välja lülitamise teenistusse.

 

Pentax-K-3-2-peegelkaamera-photopoint-18

Kui GPS on sisse lülitatud, süttib kaamera peal põlema oranž tuluke. Teatavasti tarbib sisselülitatud GPS energiat ja selle tulemusena aku kestus väheneb. Märgutuli ei lase GPS-i kogemata sisse unustada. Soovi korral saab selle tulukese põlemise menüükäskluse abil keelata.

 

Pentax-K-3-2-peegelkaamera-photopoint-8

Ka pealtpoolt vaadeldes on kaamerad päris ühesugused.

 

Pentax-K-3-2-peegelkaamera-photopoint-21

Sisse lülitatud GPS-ist antakse teada ka väiksemal LCD-ekraanil.

 

Pentax-K-3-2-peegelkaamera-photopoint-7

Tagaküljelt ekraani alt on eemaldatud Ricohi logo. Ricoh ise ütleb, et kuna nad polnud K-3 kaamerat tehes veel enda jaoks selget ettevõtte logo ja Pentax kaubamärgi strateegiat läbi mõelnud, lisasid nad kaamerale mõlemad korraga. Nüüdseks, kirjutab Ricoh, on ametlikult otsustatud et kaamerate peal näidatakse ainult kaubamärgi logo (Pentax) ja toote logo (K-3 II).

 

Pentax-K-3-2-peegelkaamera-photopoint-14

Ekraanilt paistev kasutajaliides on täpselt samasugune nagu seni. Mõnede pisemate lisandustega ülaääres Pixel Shift funktsiooni tähis ja punane GPS-logo, mis näitab et ühendumine GPS-satelliitidega on parajasti käimas.

 

Pentax-K-3-2-peegelkaamera-photopoint-10

Kiirmenüüst keskelt leiame uue huvitava funktsiooni millel nimeks Pixel Shift Resolution. Nimi võib ehk olla eksitav, sest lahutusvõime (resolution) all ei mõelda siin pikslite arvu/foto suurust vaid hoopis lahutusvõimet värvuse ja detailsuse osas.

Pixel Shift režiimis pildistab K-3 II 4 fotot, liigutades nende fotode vahel pildisensorit 1 piksli võrra. Neljast fotost paneb kaamera kokku ühe, parema dünaamilise ulatusega ja suurema värvusinfoga foto. Erinevalt Olympus OM-D E-M5 II kaamera sarnasele funktsioonile ei ole lõpptulemusena valmiv foto tavalisest suurema lahutusvõimega – suuruse asemel on Pentax võtnud sihikule pildikvaliteedi parandamise.

Pixel Shift režiimis pildistab kaamera kaadrit umbes 3 sekundit. Pärast kaadri tegemist kulub nelja foto kokku panemisele samuti umbes 3 sekundit. Arvestama peab, et Pixel Shift režiimis ei toimi värinastabilisaator. Esmaste katsetuste põhjal võib öelda, et kindlasti aitab see režiim vähendada mürataset fotol – mida suurema ISO-ga pildistada, seda rohkem erinevus nähtavale tuleb. Samuti paraneb mõnevõrra foto detailsus.

Ideaalis tuleks seda režiimi kasutades pildistada kindlasti statiivilt. Käest pildistades – kui kaamerat võimalikult paigal hoida –  saab rahuldavaid tulemusi 1/125 sekundit ja kiirema säriajaga staatilisi objekte pildistades. 1/60 säriajaga pildistades ei muutunud pilt uduseks vaid teatud pildi piirkondadesse tekkisid mitme pildi kokku panemisel silmnähtavad digiartefaktid ja peen sirgjooneline muster muutus pisut loogeliseks.

 

Pentax-K-3-2-peegelkaamera-photopoint-13

Kuna K-3 II pealmine osa on K-3 kaameraga võrreldes veelgi kõrgemaks tõstetud, võib arvata, et Ricoh on sinna alla pannud korraliku GPS-antenni, mis teeb võimalikuks hea ja ilma katkestusteta signaali GPS-satelliitidega.

 

Pentax-K-3-2-peegelkaamera-photopoint-15

Selline on K-3 II peegelkaamera esmasel põgusal ülevaatusel. Uuenenud, tõhusamat värinastabilisaatorit on muidugi üsna keeruline reaalses pildistamisolukorras proovile panna. Pixel Shift funktsiooni vaatame aga kindlasti detailsemalt siis, kui K-3 II juba Photopointi kauplustesse müügile jõuab. See võiks juhtuda loodetavasti kunagi maikuu lõpul.