Uuendatud Pentax peegelkaamerate objektiivide plaan keskendub täiskaadrile
autor: Oskari Värä

K_Mount_Lens-roadmap

Ricoh on uuendanud K-bajonetiga Pentaxi objektiivide teejuhti. Lisaks olemasolevatele objektiividele on 2015. aasta jooksul või hiljem tulemas kolm uut objektiivi (tumehallil alal plakati allosas). Nendest esimene on DA tähistusega lainurksuum poolkaadersensoriga peegelkamaeratele. Spekulatsioonide kohaselt 10-24mm vahemikus.

Allpool on kaks D FA tähistusega objektiivi, mis sobivad kasutamiseks nii pool- kui täiskaadersensoriga Pentax peegelkaamerate ees.  “D FA Standard zoom” tundub punase joone järgi arvestades katvat fookuskauguste vahemikud 28-105mm. Alumine “D FA Large diameter Wide zoom” vihjab f/2.8 püsiavaga 15-30mm lainurkobjektiivile.

Aasta alguses CP+ fotomessil välja pandud objektiivide plaan seega Pentaxil muutunud pole. Ainuke vahe aasta algusega võrreldes on 24-70mm f/2.8 objektiivi liikumine hallilt alalt juba välja kuulutatud objektiivide hulka. Mäletatavasti esitles Pentax seda objektiivi ju alles paar nädalat tagasi.

Meeles tuleb pidada, et plakati tumehallil alal olevad ja siin artiklis kirjeldatud objektiivid on veel ametlikult välja kuulutamata. Seega ei ole  100% kindel, kas midagi sellist üldse tuleb. Objektiivide plaanis olemine tähendab vaid seda, et Ricoh selliste objektiivide kallal praegu töötab. Täpsemad objektiivide andmed saame teada siis kui need on reaalselt ametlikult välja kuulutatakse.

Allikas: Ricoh

Nüüd saadaval: Olympus OM-D E-M10 Mark II hübriidkaamera
autor: Lauri Veerde

OM-D_E-M10_Mark_IIi

Alles see oli, kui kirjutasin siinsamas blogis, et Olympuse hübriidkaamera OM-D E-M10 on letis 200€ odavama hinnaga. Eks ta on siiamaani. Nüüd on aga sellele, juba 2 aastat turul olnud mudelile seltsiks saabunud täiesti uus EM-10 versioon. Pika nimega aparaat Olympus OM-D E-M10 Mark II.

E-M10 Mark II on täiustatud versioon senisest E-M10 hübriidkaamerast. Küsite et mis seal siis täiustatud on? Esiteks on äsja saabunud aparaadil senisest tõhusam 5-teljeline värinastabilisaator. Teiseks on sel senisest poole teravama pildiga elektrooniline pildiotsija. Lisaks elektroonilise katiku kasutamise võimalus ja lisandunud Full HD kaadrisagedused 24 fps ja 60 fps. Muudetud on ka kaamera juhtrataste ja juhtnuppude asetust – selleks et kaamera käsitlemine oleks senisest mugavam. E-M10 Mark II pildikvaliteet on jäänud eelkäijaga võrreldes samaks, sest nii 16 MP pildisensor kui ka pildiprotsessor on neil kahel kaameral identsed.

Olympus E-M10 Mark II on Photopointi jõudnud kahes värvitoonis: Hõbedase ja üleni musta korpusega. Kaks eri värvi kaamerat on komplektis üliõhukese 14-42mm EZ objektiiviga. Suurema ja soodsama 14-42mm objektiiviga komplekte on oodata detsembri esimesel poolel.

 

Nüüd saadaval: integreeritud raadiojuhtimisega välklamp Canon Speedlite 430EX III-RT
autor: Lauri Veerde

canon.430ex-3

Siit tuleb hea uudis fotohuvilistele, kellele meeldib välist välklampi kaamera st eemal välgutada. Canoni suvel esitletud uus välklamp Speedlite 430EX III-RT on nüüd viimaks Photopointis saadaval. Populaarse 430EX II järeltulijana on selle mudeli olulisimaks täiustuseks integreeritud raadiojuhtimine orjarežiimis. Enam ei pea kaamera välku “nägema”, nagu tavalise optilise juhtmevaba ühendusega. 430EX III on üldse teine Canoni välklamp (esimene on 600EX-RT), millel selline juhtmevaga raadioside integreeritud on.

430EX III juhtmevaba vastuvõtja ühildub Canoni uuemate kaameratega nagu EOS 760D ja EOS 70D, millel on samuti vastav raadiosidemoodul integreeritud. Nende kaameratega saab 430EX III välku välgutada kaamerast eemal olevana, ilma et peaks kasutama eraldi saatjaid ning vastuvõtjaid.

430EX III on väiksem, kergem ja kiirem kui eelkäija ning ka laeb vaiksemalt. Juhtarv 43 ning suumivahemik 24 – 105mm on jäänud samaks nagu eelmisel mudelil. Välgupead on võimalik keerata 90° üles, 150° vasakule ning 180° paremale. Välklambi tagaküljel on senisest suurem punktmaatriksiga LCD ekraan ja valikuketas.

 

Droonifotograaf Kaupo Kalda: DJI droonikaamerate võttenurga infograafik
autor: Kaupo Kalda

Maailma suurim droonitootja DJI kuulutas hiljuti välja uue kaameramooduli oma Inspire 1 drooni jaoks. Nimetatud moodul kannab nime Zenmuse X5 ja see on esimene Micro 4/3 kaamera, mis on loodud spetsiaalselt aerofotograafiaks. Sellel on eelmisest Inspire 1 kaameramoodulist (Zenmuse X3) 8 korda suurem sensor, parendatud valgusdünaamika ulatus, müratase ja standardobjektiivide vahetamise võimalus.

Zenmuse X5 mooduli küljes saab esialgu kasutada kolme erinevat objektiivi – ning tulevikus oodata on lisa. Üks asi väärib nende juures aga eraldi esiletoomist: tuleb tähele panna, et uutel objektiividel on erinev võttenurk (Field of View ehk FOV).

Ma olen X5 endale muidugi juba ära tellinud. Selle käigus uurisin ka objektiive, muuhulgas nende erinevaid võttenurki. Peab tähele panema, et uued objektiivid on kitsamad, eriti kaasasolev DJI nimega klaas. Ise hakkan kasutama DJI objektiivi ning kõrvale hangin tõenäoliselt ka 12mm Zuiko. Panin objektiivide võttenurgad ühele joonisele, et muutus oleks kõigile visuaalselt paremini tajutav:

 

zenmuse-camera-angles-1

zenmuse-camera-angles-2

 

Fujifilm Instax Mini 70 on selfiesõbralik kiirpildikaamera
autor: Oskari Värä

instax

Fujifilm on lisanud uue kaamera oma Instax-seeriale mudelinimega Instax Mini 70. Instax kaamerad, mis prindivad sarnaselt Polaroid kaameratele pildi välja otse kaamerast kohe pärast pildi tegemist, on ülimalt populaarsed olnud juba aastaid. Uue kaameraga tuuakse uuendatud disain, spetsiaalne selfie-režiim ning intelligentne välk, mis automaatselt mõõdab valgust ning sätib säriaega vastavalt sellele.

Instax Mini Film fotopabereid kasutav Instax Mini 70 toob lisaks ka väiksemaid uuendusi nagu täiustatud pildiotsija ning high-key režiimi, mis laseb pildistada eredamaid fotosid. Lisaks on selfiede tegemiseks kaamera objektiivi kõrval ka peegel enda nägemiseks. Teravate maastikufotode või lähivõtete jaoks on kaameral ka statiivikeere – ehk võimalus asetada kaamera statiivile.

Allikas: dpreview.com

Fujifilm Instax kaamerad Photopointis