Fujifilm XP90 toob mugavama käsitlemise rasketes oludes
autor: Oskari Värä

FinePix_XP90_Presse1-avang

Fujifilm on Fujikina ajal välja andnud ka oma kõvade XP-seeria kaamerate uue liikme – XP90. Kaamera, mis on ideaalne puhkusele kaasa võtmiseks või matkale, kus on raskemad ilmastikuolud, ei too olulisi muudatusi võrreldes eelmise mudeliga. Kaaludes vaid 203 grammi koos aku ning mälukaardiga, on kaamera siiski väga vastupidav uputamisele, külmutamisele, põrutustele või tolmule.

Olulisemad tehnilised andmed:

IP68 standardile vastav
Põrutuskindel 1,8 meetri kõrguselt, veekindel kuni 15m, külmumiskindel kuni -10C ning tolmukindel
16.4-megapiksline BSI CMOS sensor
5× optiline suum, 28 – 140mm
Optiline pildistabilisaator
FullHD 1920 x 1080 video 60 kaadrit sekundis
480 kaadrit sekundis video aegluup-režiimis
Peegeldumisvastase vääristusega 3″ LCD ekraan
Wifi ühenduvus

Nagu sai mainitud, kaamera sisus mingeid olulisi muutuseid toimunud pole. Sees on 16.4 megapiksline sensor, mis on veidi suurema lahutusvõimega, kui eelkäijal. Objektiiv on optilise pildistabilisaatoriga 28 – 140mm f/3.9-4.9, mis kordajates teeb kokku 5× suumi. Sarivõtet suudab tänu võimsale protsessorile XP90 teha 10 kaadrit sekundis täisresolutsiooniga ning kui pildistada 2 megapikslise lahutusvõimega, tõuseb see number 60 kaadrini sekundis. Eriti kiireks pildistamiseks on kaamera tagaküljel ka selle jaoks eraldi nupp, et ei peaks hakkama kaamera menüüst otsima mingeid seadistusi.

Videot filmib XP90 FullHD 1920 x 1080 lahutusvõimega 60 kaadrit sekundis. Suurimaks kaadrisageduseks on 480 kaadrit sekundis madalamate resolutsioonidega aegluup video jaoks. Tuulemüra vähendamiseks, mis on tihti suureks probleemiks õues filmimisel, on kaamerasse pandud Wind Filter režiim. Kaamera siseselt saab ka videotest välja lõigata vaid neid kohti, mis soovitakse alles jätta. Samamoodi saab videolõike ka kokku liita.

Suurim uuendus XP90 juures on selle 3-tolline peegeldumisvastase kattega LCD ekraan, mis teeb kadreerimise ning piltide taasesitamise lihtsamaks nii päikese käes kui ka vee all. Kaamera seadistab ekraani heledust automaatselt vastavalt hetkel valitsevatele valgustingimustele ning pikendamaks aku vastupidavust. Lisaks kaamerat disainides arvestati ka külmades oludes kinnaste kandjatega ning nupud on piisavalt suured ning mugavalt asetatud kindlustamaks, et kinnastega mööda ei vajutaks.

Kaamera tuleb wifi ühendusega, mis võimaldab kasutada nutirakendust kaamera juhtimiseks. Selleks on eraldi Wifi nupp, mida vajutades saab lihtsalt ka pilte ja videosid jagada läbi rakenduse nutiseadmega.

Poelettidele on Fujifilm XP90 kõigekindlat kaamera oodata juba veebruari esimeses pooles hinnaga 219€.

Allikas: Fujifilm pressiteade

Tootefotod:

FinePix_XP90_Presse1 FinePix_XP90_back__Lime FinePix_XP90_front_Blue FinePix_XP90_front_Lime FinePix_XP90_front_Yellow

Fujifilmi arendusjärgus välklamp EF-X500 on võimas, kiire ja juhtmevaba ühenduvusega profivälk
autor: Oskari Värä

fujifilm-x500-flashgun-slide

Fujifilmi uute ning üha professionaalsemate kaameratega seoses on ka vajalik uuendada lisavarustuse valikut. Sellega seoses on Fujifilm teatanud, et neil on arendusjärgus uus ilmastikukindel tippklassi välk – EF-X500. Uus mudel võimaldab sünkroniseerimist eriti kiirete säriaegadega – kini 1/8000 sekundit. Lisaks on võimalik kontrollida mitut välku korraga TTL-režiimis ning need kaamerast eemale viia ka kõige keerulisemate valgusskeemide jaoks.

Juhtarv on välgul 50 ning suumivahemik 24-105mm (35mm ekvivalent) kuid välgul on ka integreeritud hajuti kasutamiseks lainurkobjektiividega. Välgupead on võimalik pöörata alla 10 kraadi ning üles 90 kraadi. Horisontaalselt pöörab pea aga 135 kraadi vasakule ning 180 kraadi paremale. Välgu tagaküljel on tagantvalgustusega ekraan ning valikuketas, mis teeb seadete muutmise eriti lihtsaks.

Arendusjärgus olev völklamp plaanitakse turule paisata maikuus. Seda näidati jaanuari algul toimunud CES elektroonikamessil – fotosid sellest, milline see välklamp välja nägema hakkab, saad vaadata dpreview veebilehelt.

Olulisemad tehnilised andmed:

Juhtarv: 50
Suum: 24-105mm
Värvustemperatuur: 5600K
Välgurežiimid: TTL/Manual/Multi (korduv välk)
Välgukompensatsioon: -5.0 – +5.0, 1/3 astme kaupa (sõltuv kaameramudelist)
Manuaalrežiim: 1/1 – 1/512, 1/3 astme kaupa
Korduv välk: 1/4 – 1/512, 1/3 astme kaupa, 1-500Hz, 2 – 100 sähvatust
Toide: 4 AA patareid või akut
Mõõdud: 67.5 x 123.9 x 106

Allikas: Fujifilm

Fujifilm uuendas kaameratega ühilduvat nutirakendust
autor: Silver Pik

image_1

Fujikina käigus tutvustas Fujifilm lisaks uutele kaameratele ka uut rakendust nutiseadmetele. Või mõistlikum oleks öelda, et nad lõpuks panid kõik need erinevad programmid ühe rakenduse alla kokku, lihtsustades kaamerate WiFi funktsionaalsuse kasutamist.

Uus rakendus koondab siis FUJIFILM Camera Remote, Camera Application ning Photo Receiver rakendust ühe Camera Remote rakenduse alla. Kel see eelnevalt paigaldatud oli, saab automaatselt parematele funktsioonidele ära uuendatud.

image_2

Camera Remote pakub kasutajale järgmisi funktsioone:

  • WiFi toega Fujifilm kaamera kaugjuhtimine nutiseadmest
  • Asukohainfo edastamine nutiseadmest kaamerasse
  • Fotode sirvimine nutiseadme kaudu
  • Fotode ning videote edastamine kaamerast nutiseadmesse

Rakenduste peale kokku sai ka mõned uuendused:

  • Rakendus töötab kõikide Fujifilm WiFi ühendusega kaameratega
  • Kasutaja võib korraga piiramatu arvu pilte edastada nutiseadmesse (maksimaalselt 2 GB maht)
  • Automaatselt valitakse failid, mis ei ole veel edastatud nutiseadmesse
  • Täisekraanil vaates saab pilte sirvida sõrmega üle ekraani tõmmates

Fujifilm Camera Remote rakendus Google Play ning Apple App Store rakendusepoes.

Allikas: Fujifilm pressiteade

Parim argument, miks kasutada hübriidkaamerat
autor: Silver Pik

kakspurkifuji

Debatt teemal kas Canon või Nikon, poolkaader või täiskaader, hübriidkaamera või peegelkaamera… tegelikult fotode tegemisel väga vahet pole mis kaamerat kasutada, kui pildistajal oskused puuduvad. Siis, kui on oskused, tahe ning sobiv varustus – siin on kõige tähtsam see, et kõik oleks korraga kaasas. Hübriidkaamerad siinkohal lihtsustavad tehnika kaasasvedamist, kuna võrreldes keskmise peegelkaameraga on hübriid kaks õllepurki kergem.

oluvspeegel

Täpselt sellise argumendi tõi Fujifilm asepresident välja Fujikinal. Nüüd on teema ammendatud – siis kui “paduproff” veab kuumal suvepäeval oma suures seljakotis kilode viisi fototehnikat kaasas, poetan mina kaks Baltika nulli hübriidi kõrval ning järgmisel kivil istudes lasen sisemisel naerul (loe: irvel) lennata.

Allikas: PetaPixel & WEX Photography (@wextweets)

Olympus PEN-F pildid on lekkinud veebi, ametlikku tutvustust on oodata sel kuul
autor: Silver Pik

olympuspenfblack

2016. aasta esimene kuu on ikka väga tihe fotomaailmas olnud – Nikoni leerist on tulnud mitmeid uusi põnevaid kaameraid, äsjalõppenud Fujikinal nägime mitmeid uusi X-seeria kaameraid, Canon saadab EOS-1D X Mark II ürituse kutseid laiali… ning egas Olympus saa kah suurte varju peitu jääda.

Kuuldavasti veel sel kuul – täpsemalt 27. jaanuaril tutvustatakse ülejäänud maailmale uut Olympus PEN-F hübriidkaamerat. Veel pole kuulda täpsemat infot hinnaklassi ega tehniliste andmete kohta. Niipalju teame, et kaameral on elektrooniline pildiotsija, pööratav ja kallutav ekraan ning väga palju juhtnuppe. Samas on meil palju uduseid pilte, mis arvatavasti meediakära tekitamiseks on veebi ringlema lastud.

olympuspenfblack olympuspenfsilver olympuspenfback
olympuspenfswiveled olympuspenftop  blacksidegrip

Allikas: Petapixel 1 & 2