Nüüd saadaval: Canon PowerShot SX420 IS supersuum kompaktkaamerad
autor: Silver Pik

sx420-is-nyyd-saadaval-avang

Canoni uusimad supersuum-kompaktkaamerad, mudelinimega PowerShot SX420 IS, on nüüd ka Photopointis saadaval. Tavapärase “mis juhtus Vegases, jääb Vegasesse” mentaliteedist on siin asi kaugel – PowerShot SX420 IS kompaktkaamera nägi esmakordselt ilmavalgust Las Vegases CES 2016 tehnikamessil ning see toodi lõpuks ka siiapoole suurt lompi.

Igatahes, vahelduseks nendele hüper-super-megavõimsate kompakt-, peegel- ja hübriidkaamerate uudistele on hea teada anda, et ka tavakasutajate peale mõeldakse. SX420 IS on ju suunatud just kasutajale, kes hindab kaamera juures seda kõige põhilisemat parameetrit – suumi. 42ח suumiulatusega SX420 IS katab ära vahemiku 24 – 1008 mm, on varustatud stabilisaatori ja WiFi ühendusega, teeb suuri 20 megapiksliseid fotosid ning salvestab ka HD videot. Kaameral on ka mugavad stseeniprogrammid ning automaatrežiim. Ei midagi keerulist – sest pildistamine peabki olema lõbus ja loominguline.

Canon PowerShot SX420 IS oluliseimad tehnilised andmed

Sensor 20-megapiksline CCD sensor
Objektiiv 42ח suumiga Canoni objektiiv
35 mm ekvivalendina 24 – 1008 mm
ISO tundlikkus ISO 100 – 1600
Stabilisaator Optiline Canon Intelligent IS, kuni 2,5 stoppi
Videosalvestus HD 1280 ח 720 25p
Sarivõte 0,5 kaadrit/sek
Ekraan 3-tolline TFT LCD, 230 000 pildipunkti
Juhtmevaba ühendus WiFi IEEE 802.11 b/g/n
Kaugjuhtimine, piltide edastamine
Aku vastupidavus 195 kaadrit
Värvivalik Must, punane
Kaal 325 g

 

sx420-is-nyyd-saadaval-001

sx420-is-nyyd-saadaval-002

sx420-is-nyyd-saadaval-003

Canon PowerShot SX420 IS kompaktkaamera on saadaval nii Photopointi veebipoes kui esinduskauplustes kahes erinevas värvivariandis: punane ning must.

Nüüd saadaval: Fujifilm X-Pro2 retrostiilis hübriidkaamera
autor: Silver Pik

xpro2avang

Fujikinal tutvustatud kõige olulisem, kõige erilisem hübriidkaamera – Fujifilm X seeria lipulaev ehk maakeeli X-Pro2 on lõpuks jõudnud ka Photopointi. Neli aastat oodatud järglane X-Pro1 kaamerale on 2016. aastal igatepidi päevakohane, korralike tehniliste näitajatega ning jätkuvalt väga ilusa ja mugava retrodisainiga. Teisisõnu – evolutsioon on toonud uue sisemuse, kuid välise disaini üldjooned on jäänud muutumata.

xpro2pilt1

xpro2pilt2

xpro2pilt3

Kes veel pole X-Pro2 kaamera uudistega kokku pole puutunud, siis selle jaoks tuletame veel meelde oluliseimad tehnilised andmed ja parameetrid:

Olulisemad andmed:

Uus 24,3-megapiksline madalpääsfiltrita APS-C X-Trans CMOS III
Uus X Processor Pro pildiprotsessor
Sensori tundlikkus ISO 100 – 51200
273 teravustamispunktiga autofookus, neist 169 faasituvastusega
8 kaadrit sek sarivõte (83 JPEG, 33 pakitud RAW või 27 pakkimata RAW)
FullHD 1920 ח 1080 60p/50p/30p/25p/24p videosalvestus
MPEG-4 AVC / H.264 koodek, Linear PCM stereoheli
3″ LCD ekraan, 1,62 miljonit pildipunkti
Hübriidne pildiotsija – optiline, elektrooniline & elektrooniline rangefinder
Säriaeg 1/8000 – 30 sek, 1/250 sek välgusünkro
Elektrooniline katik 1/32000 – 1 sek
Integreeritud WiFi ühendus
Magneesiumsulamist rangefinder stiilis ilmastikukindel korpus
Kaks SDXC mälukaardipesa (Esimene pesa kuni 256 GB UHS II kaart)
NP-W126 liitiumaku, kuni 350 kaadrit (CIPA)
Mõõtmed 140,5 ח 82,8 ח 45,9 mm
Kaal 495 g (koos aku ja mälukaardiga)

Väga lihtsalt seda kokku võttes – X-Pro2 on võimekas, ent fototsentriline hübriidkaamera, mis oleks perfektne tänavafotograafi põhikaameraks või hoopis pulma-pressi- vms fotograafi tagavarakaameraks. Fujifilm X-Pro2 hübriidkaamera saadavus esimestel nädalatel on natuke piiratum, kuid ükski soovija ilma ei jää. Leida võid seda nii Photopointi veebipoes kui ka esinduskauplustes.

Sünnipäevapidu peame ka tunnustatud Photopointi veebikaubamajas
autor: Jürgen Veerme

photopointi-veebikaubamaja-synnipaev

Ligemale kuu aega tagasi pälvis Photopointi veebikauplus Eesti kõige kasutajasõbralikuma e-poe tiilti kaubamajade kategoorias.

See auhind omistati meile just veebikaubamajade kategooria, sest ei ole ju Photopointi e-pood enam ammu üksnes fotokaamerate ja arvutite päralt. Sealt leiab tohutul hulgal tooteid – mänguasju, tuntud brändide orginaalparfüüme, autokaupasid, tööriistu, luksulikke käekellasid ja palju muud põnevat.

Sünnipäevanädalal on e-poes samuti soodne ostelda, sest Photopointi veebikaupluses olevale kaubale lisandub ostukorvis kuni 24% lisaallahindlust!

AUHINNALOOS – kõigi www.photopoint.ee veebikaubamajast sünnipäevanädalal ostnud klientide vahel loosime välja 5×50€ väärtuses Photopointi veebipoe kinkekaarti. Võitjate nimed avalikustame siinsamas postituse all 14. märtsil 2016.

 

Külasta Photopointi veebikaubamaja ja avasta sooduspakkumised

 

Sünnipäevakampaania kestab kuni 13.03.2016

Manfrotto XPRO seeria statiivipeade ülevaated Digitestis
autor: Silver Pik

Manfrotto-MHXPRO-3W-DT-003-Sissejuhatus2

Maakeelseid digi- ja fototehnika ülevaateid avaldaval veebilehel www.digitest.ee on ilmunud terve ülevaadete seeria Manfrotto XPRO seeria statiivipeadest. Statiivipeadest, mis sobivad nii professionaalidele kasutamiseks, kuid esmalt sümpatiseerivad siiski algajaid-edasijõudnud kasutajaid, kes hindavad töökindlust, kvaliteeti ning kasutusmugavust. Manfrotto XPRO seeria statiivipead on:

 

Manfrotto MHXPRO-BHQ6 kuulpea

MHXPRO-BHQ6-009-kokkuvote-DT

Mugav ja funktsionaalne kuulpea, mida saab kasutada nii looduses kui stuudios, tootepildistuslaua taga kui mägimatkadel. Paindlik, töökindel ning samal ajal ka kompaktne ja kerge – lihtsalt ei oska kohe rohkemat soovidagi.

 

Manfrotto MHXPRO-3W 3-suunaline pea

Manfrotto-MHXPRO-3W-DT-016-DT-soovitab

Manfrotto MHXPRO-3W 3-suunaline statiivipea peaks sümpatiseerima sisuliselt kõiki fotograafe – see on paindlik, mugav kasutada ning väga läbimõeldud disainiga. See omakorda teeb statiivipea kasutamise sobilikuks vaat et igas situatsioonis.

 

Manfrotto MHXPRO-3WG Geared statiivipea

Manfrotto-MHXPRO-3WG-DT-003-DT-soovitab

Manfrotto MHXPRO-3WG Geared on statiivimaailma varjatud pärl – see kombineerib kruvimehhanismidega statiivipeade täpsuse ning XPRO seeria kasutusmugavuse ning kerguse. Tulemuseks on suure kasutusmugavusega kerge statiivipea, mis sobib perfektselt nii hübriid- kui peegelkaamerate alla.

 

Manfrotto MHXPRO-2W videopea

Manfrotto-MHXPRO-2W-DT-015-DT-soovitab

Kerge, mugav, paindlik ning väga sujuva liikumisega videopea, mis on sobilik nii algajale kui edasijõudnud videograafile kes sooviks sama pead ka fotorakendustes kasutada. Samamoodi on see väga mugav kaaslane ka kõikidele neile, kel suure suurendusega binokkel või vaatetoru igapäevaselt kasutusel.

Droonifotograaf Kaupo Kalda: droonilennutamine külmaga – varustus ja nipid
autor: Kaupo Kalda

dji-phantom-vision-droon-photopoint-200-web-2

Kui ma eelmisel aastal sombuse talvega sisuliselt drooni ei lennutanud, siis tänavu olen seda teinud üsna palju, enamasti küll tellimustöödena. Selle käigus olen tasapisi õppinud külmaga lendamist mõistma, hankinud natuke varustust. Kõik kindlasti veel ei tea, aga jagan seda mida tean.

לldiselt külmaga lennata saab, lendasin mina ja ka paljud teised -18’C juures ka. Sellega kaasneb aga hulga “sümptomeid”, millest enamus on “ravitavad”.

Isekülmetamine

medium_large.1457103985

Foto: didriksons.com

Kere. Esiteks hankisin Didriksonsi parka, pika jope. Hawaii Expressist. See oli küll ca 300€ mälu järgi, aga see on pikaajaline asi. Võibolla 10 aastat. Jope on tõesti uskumatult soe võrreldes tavalise sulejope või mantliga.

 

Jalad. Kui jalad on külmad, siis on kogu kere külm. Hästi soojad saapad on muidugi üks võimalus. Aga kas teadsite, et on olemas ka akudega töötavad soojendusega sisetallad (otsi “heated insoles”)? Puldiga. Või äpiga. Lahe. Mul on umbes sellised, puldiga ja need peaks hoidma päkad 4-5 tundi ca 40-kraadises soojas.

medium_large.1457104079

Laetakse USB kaabliga. Kuna praegu pole suurt külma olnud, siis pole veel testinud, aga kodus töötas. Need saab parajaks lõigata, aga natuke peab ruumi saapas olema, sest nad on tallast ca 1 cm paksused.

Sõrmed. Siin on erinevaid variante. Kui pole megapakane, siis mul on üsna õhukesed villased nutikindad mis on piisavalt õhukesed, et suudad drooniäpis nuppudele pihta saada, aga liiga õhukesed, kui on -20’C. Siis kasutan paksemaid nahkkindaid, mille mökerdasin kokku Nanotips möglaga (must küünelakilaadne vedelik) ning mis tegid mu nahkkinnaste sõrmeotstest nutitundlikud.

Lisaks on olemas ka soojad muhvid drooni pultidele. Ma ühe tellisin endale, aga kahjuks Dji pult sinna sisse siiski ei mahtunud. Tean, et mitmed profid Eestis ja eriti Soomes kasutavad muhve.

medium_large.1457104210

Ning lõpuks jalas suusapüksid, all meriinovillane soe pesu. Kah Hawaii Expressist hangitud.

 

Droon ja vibra

Vähemasti Dji Phantom ja Inspire 1 hakkavad suure külmaga vibreerima ning see kandub kaamerasse, mistõttu pildid lähevad uduseks. Seda näed kohe sellest, et kui droon hõljub su ees, siis kaamera tudiseb kõvasti.

Arvasin, et sellega peabki leppima, et droon läheb jäigaks vms, aga ei pea. Tuleb välja, et peab muutma “Gain” seadeid äpi seadete kaudu, 100 pealt 80-90 peale, välja arvatud “vertical”.

medium_large.1457102488

Siiski võid täheldada, et pikemaajaliselt võib kaamera/gimbal siiski natuke trikitama kukkuda, ilmselt optika ja liikuvad osad lähevad “kangeks”.

 

Droon ja akud

Jällegi räägin Dji toodete kogemusest. Esiteks DJI droonid ei kipu lendama kui akud on alla teatud temperatuuri. Juba alla 15’C hakkab äpp hädaldama, aga mingist temperatuurist alates keeldub droon käivitumast. See on selleks, et ei juhtuks halvimat, kus aku lõpetab külmumise tõttu lennu ajal töötamise. Dji on seda tarkvaralist piirangut just viimasel ajal tõhustanud, lisaks keerab ta külmaga drooni “tuimemaks”, et liigselt akule ei hakkaks ja pinge ei kukuks alla kriitilise. Aku peab soojaks minema käimise ajal, et toimiks vajalik protsess.

Seega hoia akud soojas. Mina hoian tihti automootori käimas, et akud salongis püsiksid soojad. Kui autot pole lähedal, siis pakin nad oma fotokotti kanga vms. Lühiajaliselt see toimib. Lisaks kasutan spetsiaalseid pehmeid soojenduskleepse oma Inspire drooni akudel. Phantomi puhul pole neid vaja eriti, kuna aku on suletud korpuses, Inspire akud on aga vastu õhku. See hoiab ära selle, et aku liigselt jahtub ja külmumise tõttu end näiteks lausa välja lülitab (see oht on ka).

Arvesta ka, et külmaga on akude kestvus väiksem, lennuaega vähem. Paarkümmend % vast.

Muide just tulin selle peale, et ülalmainitud akudega sisetallad vastu drooni asetatuna ja keeratud millegi sooja sisse võiksid anda ka arvestatava vastupidavuse, kui enne lendu akud muidu jahtuma kipuvad. Hea mõte.

 

Droon, niiskus, jää

Eestis on juhtunud olukord, kus droonilennutaja läks lendu natuke üle 0-kraadisel temperatuuril niiskes rabas ning droon kukkus alla, sest samal ajal temperatuur langes alla nulli ja propelleritele tekkisid rohked jääkristallid, mis võtsid neilt ära kandevõime.

See võib nulli lähedal juhtuda ka niisama, kuna kiiresti liikuv õhk propellerite ümber hõreneb ja jahtub. וnneks maandus koper laperdades rabajärve jääkihil ning osaliselt sai kannatada nii kaamera kui droon.

Loo moraal on: ole ekstra ettevaatlik 0-kraadi lähedastes tingimustes, kus on palju niiskust, mis võib kohe jäätuma hakata. Näiteks udu mere kohal külmaga. Siis võib ära kaduda kandevõime. Lenda ettevaatlikult ja ära roni kaugele. Väidetavalt on olemas ka mingi sprei või õlilaadne vedelik, millega propellereid määritakse, aga mul pole selle kohta täpsemat infot.

 

Mobiiltelefon

See pole küll vist kõigi telefonide probleem, aga iPhone nutitelefonid oma alumiiniumist korpuses kipuvad käredama pakasega veerandtunniga pildi taskusse panema. Aku lihtsalt läheb nii külmaks, et kaitsemehhanism lülitab telefoni välja. See ei ole meeldiv, kui sul droon õhus on ja ekraanilt seda juhtida püüad. Kusjuures hiljem soojenedes ärkab telefon jälle üles ning aku polegi tühi.

Selle mure vastu on mul seksikas telefonimuhv. Ma pole kestvustesti teinud veel, aga kindlasti pikeneb oluliselt vastupidavus külmale. Hoiatan, eriti meesterahvaid, et sellise “kristallide ja südametega” muhviga ringikäimine tekitab nokkivaid küsimusi :)

medium_large.1457103719

Lõpetuseks tasub ka seda klippi vaadata: