Panasonic GX80 on võimekas hübriidkaamera soodsamas ja kompaktsemas vormis
autor: Lauri Veerde

GX80_GX85_k_slant_H_FS12032-K

Panasonic hübriidkaamerad saavad täna uue liikme nimega Lumix GX80. See tõsisemale fotohuvilisele suunatud aparaat on soodsam ja pisema korpusega versioon suurepärasest Lumix GX8 hübriidkaamerast. Võrreldes viimasega on GX80 sisse pandud vanema seeria 16 MP sensor ning väiksema ekraaniga elektrooniline pildiotsija (mida ei saa nurga alla tõsta). Samuti ei ole GX80 korpus ilmastikukindel ning ühenduste seast puudub audiosisend.

Uue Panasonic GX80 kaamera juures on aga nii mõndagi positiivset, mis selle paljude fotohuviliste jaoks väärt aparaadiks muudab. Esiteks muidugi soodsam hind ja kompaktne korpus koos integreeritud välklambiga. Samuti on aga oluline fakt, et olgugi vanema seeria pildisensor, on Panasonic selle sensori eest eemaldanud madalpääsfiltri, mistõttu peaks GX80 pildistama teravama joonisega pilte kui sedasama sensorit kasutav GX7 hübriidkaamera.

Panasonic GX80 sees olev mehaaniline katik on päris uut tüüpi – elektromangetiline kontroller muudab katiku liikumise Panasonicu sõnul täpsemaks ja sujuvamaks. See sujuvus peaks vähendama vibratsioonist tekkinud foto udususe probleemi, mis mõnede ülevaadete andmetel GX8 kaameral esineb.

Hoolimata välise mikrofoni puudumisest on GX80 video salvestamise võimalused väga korralikud. 4K videot saab näiteks filmida 25 fps kiirusega ja maksimaalselt 100mbps andmesagedusega. Full HD videot aga MP4 või AVCHD vormingus 28Mbps andmesagedusega. Oluline on ka märkida, et Panasonic GX80 kaameral on seesama kombineeritud värinastabilisaator nagu GX8 hübriidil (kaamera sensoripõhine ja objektiivi optiline stabilisaator toimivad koos ja annavad kokku 4,5 stoppi tõhusust) ja seesama DFD (Depth from Defocus) süsteem, mis edastab signaali kaamera ning objektiivi vahel ülikiirelt ja teravustab kõigest 0,07 sekundiga.

 

Panasonic GX80 olulisemad tehnilised andmed

  • 16 MP CMOS sensor. Ilma madalpääsfiltrita, 4/3 mõõdus
  • Keresisene 5-teljeline värinastabilisaator toimib koos objektiivisisesega (dual IS)
  • 3″ LCD-ekraan, 1 040 000 px. Puutetundlik
  • 2 764 800 piksliga elektrooniline pildiotsija. 1.39x suurendus
  • Minimaalne säriaeg: 1/16 000 sek
  • Integreeritud välklamp; töökaugus 6 m, sünkroaeg 1/160 sek
  • Sarivõte: 8 fps
  • 4K videorežiim: 3840 x 2160 (25, 24 fps) 100Mbps; Full HD videorežiim: 1920 x 1080, 50p, 28Mbps
  • mikrofonipesa ei ole
  • Intervallvõtte režiim ja kaamerasisene time-lapse video loomine.
  • Värvustasakaalu kahveldus; 22 digifiltrit; Focus peaking; Vaikne režiim; Panoraamvõtte režiimid
  • WiFi
  • Aku kestus ühe laadimiskorraga: 290 fotot

 

Panasonic GX80 tootefotod

GX80_GX85_s_slant_H_FS12032-K

GX80_GX85_k_slant_H_FS12032-K

GX80_GX85_s_front_H_FS12032-K

8629959872

6827441340

8772363307

GX80 lifestyle 5

GX80 lifestyle 2

Photopoint.ee: avasta veebikaubamaja uued ja põnevad tootekategooriad
autor: Jürgen Veerme

trenazoorid-jousaal-jalgrattad-matkakaubad-aiakaubad-moobel-lemmikloomale-photopoint

Eesti kõige kasutajasõbralikumaks veebikaubamajaks tituleeritud www.photopoint.ee e-pood on jõudsalt kasvatanud erinevate toodete hulka. Nüüd leiad meie veebikauplusest juba ligi 150 000 toodet â€“ ammu ihaldatud tippklassi fotokaamerast kuni terrassile või elutuppa sobiva mööblini.

Sellises tohutus toodete hulgas orienteerumine võib ka kõige vägevamal ostlejal korraks hoogu maha tõmmata, seega toome siin posituses välja mõningad põnevamad tootekategooriad, mis viimasel ajal on veebikaubamajja lisandunud. Siin need on:

Trenažöörid – Eesti ilmastikuolusid teades ei pruugi väljas alati sobivat jooksuilma olla – seetõttu sobivad jooksulindid, velotrenažöörid ja sõudeergomeetrid suurepäraselt koduseks füüsilise aktiivsuse tõstmiseks.

Jõusaal – tee enda majapidamisest kodune treeningsaal, sest Photopointi e-poest leiab nüüd treeningpingid, hantlid ja vajalikud abitarvikud.

Jalgrattad – valikus on lasterattad, tõukerattad, linnarattad ning elektrilised jalgrattad. Lisaks suur hulk erinevaid tarvikuid, et rattasõit oleks mugav ja turvaline.

Rulluisud – avasta enda jaoks mööda siledat asfalti liuglemise mõnu.

Matkakaubad – enne kui Euroopasse reisima tõttad, käi Nuustakul ära. Meie matkakaupade valikus on käimiskepidmagamiskotid, seljakotid, mõnusad matkatoolid jpm.

Mööbel – kes oleks osanud oodata, et Photopointis kord mööblit tellima saab hakata. Igatahes, nüüd leiad meilt diivanvoodid, töötoolid, lauad, toolid ja lisaks palju muud põnevat nii elutuppa kui kööki.

Aiakaubad – aeg on toast välja liikuda ning näpud mulda pista. Aias toimetamiseks leiad meilt nii õige aiatööriista kui tarviliku aiamööbli.

Lemmikloomale – hoolitse oma lemmiku eest, soetades talle korralik söögikauss või mänguasi.

Loomulikud kehtivad Sulle Photopointi veebikaubamajas alati järgmised hüved: tasuta transport alates 49 € ostust ● 14- päevane tagastusõigus ● soodne järelmaksu võimalus

 

Kliki ennast Photopointi e-poodi ja uuri lähemalt ›

Karbist välja: Olympuse kõige teravam objektiiv M.Zuiko 300mm F4 IS PRO
autor: Lauri Veerde

olympus-300mm-f4-8

See siin on Olympuse kõige uuem, kõige kallim ja kõige teravama joonisega objektiiv. לhtlasi ka kõige suurem ja raskem, mida ilma adapterita Olympuse hübriidkaameratele ette keerata saab. M.Zuiko 300mm F4 IS PRO objektiivid jõudsid piiratud koguses Photopointi müügile ja nagu võluväel, hoolimata 2799-eurosest hinnasildist, ka ära osteti. Küllap siis Olympuse kasutajad teavad, mis on hea. Vahepeal aga õnnestus üks eksemplar näpata karbist-välja pildistuslauale, et seda kiirelt uurida ja proovida.

Kes M.Zuiko 300mm F4 IS PRO objektiivi korralikult testinud on, need väidavad selle olema isegi teravama joonisega kui Olympuse legendaarne, 6000+ eurot maksev peegelkaameratele mõeldud 300mm f/2.8 teleobjektiiv. Alljärgnevas kiires karbist-välja ülevaates näitame uut 300mm objektiivi ennast – testfotosid selles ei tehta ja pildikvaliteeti ei hinnata. Seda, kui teravaid ja häid pilte sellega võimalik teha on, saad aga vaadata ja lugeda näiteks Robin Wong´i suurepärasest ülevaatest. Vaata kindlasti, sest see pildidetail on tõepoolest tippklassist.

Meie aga vaatame, mis on komplektis, milline see objektiiv välja näeb ja milliseid hüvesid fotograafile pakub:

olympus-300mm-f4-1

See 300mm teleobjektiiv kuulub Olympuse PRO seeria objektiivide hulka ja on järjekorras viies. PRO-seeria objektiivid on:

Kõigil neil objektiividel on kõrge pildikvaliteet ja metallist ilmastikukindel korpus. Ja kõik need sobivad nii Olympuse kui ka Panasonicu hübriidkaameratele. Nimekujusid lähemalt vaadates näeme, et 300mm f/4 on ainuke PRO seeria objektiiv, millel on integreeritud värinastabilisaator (IS tähistus nimes). Tegelikult pole mitte ühelgi teisel Olympuse hübriidkaameraobjektiivil integreeritud värinastabilisaatorit – sest stabilisaator on Olympusel ju hoopis sensoripõhine.

300mm f/4 objektiivi värinastabilisaator on unikaalne ja toimib koostöös kallimate kaamerakeredega (hetkel Olympus OM-D E-M5 Mark II ja Olympus OM-D E-M1 ) nii, et kahe stabilisaatori koostoimimine annab 4,5 astme asemel väidetavalt koguni 6 stopi võrra stabiilsema esitlusvõime. Tundub utoopia ja ega see täpne stoppide testimine päris elus võimalik ei olegi. Fotograafid, kes värinastabilisaatorit reaalsetest pildistamisolukordades testinud on ja sellest ka kirjutanud on, jagavad stabilisaatorile aga vaid kiidusõnu.

Olympus on teinud ka video, mille abil näidatakse, kuidas need kaks värinastabilisaatorit üheskoos toimivad:

 

 

olympus-300mm-f4-2

Komplektis on: vutlar, statiivikrae kinnituskoha katterõngas ja 300mm f/4 objektiiv koos eemaldatava statiivikraega.

 

mzuiko-digital-ed-300mm-f-40-is-pro

Vutlar on pigem nagu objektiivikott. Alumine osa on kunstnahast ja tugeva polsterdusega, ülejäänud kott aga tugevast tekstiilist. Ning koti esiküljel on veel üks väiksem lahter, kuhu saab panna kasvõi sellesama kaasas oleva katterõnga.

 

olympus-300mm-f4-102
olympus-300mm-f4-101
olympus-300mm-f4-100

 

Objektiivi korpus ja eemaldatav statiivikrae on valmistatud metallist, varjuk, nupud ja teravustamisrõngas aga plastikust. Fotograafide jaoks, kes kasutavad Arca Swiss kinnitusega statiivipäid on rõõmustav, et statiivikrae alusele on Arca Swiss süsteemiga ühilduvad sooned sisse lõigatud. See tähendab, et eraldi kiirkinnitusplaati pole statiivikrae külge vaja keeratagi – krae on juba ise kiirkinnitusplaadi eest.

 

olympus-300mm-f4-200

Vasaku käe pöidla alla jääb kaks lülitit ja üks nupp. לlemise lüliti abil saab autofookuse aktiivset ala piirata kolmes vahemikus: lähipildistamiseks 1.4-4m, tavaliseks pildistamiseks 1.4-lõpmatus ja kaugemate asjade pildistamiseks 4m-lõpmatus. Alumine lüliti on värinastabilisaatori sisse-välja lülitamiseks ja L-Fn nupu funktsionaalsust saab kaamera menüüst seadistada.

Teravustamisest rääkides – on tähelepanuväärne, et Olympus 300mm f/4 lähimaks teravustamiskauguseks on 1.4 meetrit. 300mm objektiivi kohta on see muljetavaldav võimekus, sest tavaliselt on sarnases klassis olevate objektiivide lähimaks teravustamiskauguseks umbes 4 meetrit. 1.4 m kauguselt pildistades on 300mm objektiivil juba vaikselt makroobjektiivi omadused – tegemist pole siin muidugi mitte 1:1 suurendusega vaid poole väiksemaga, kuid seegi on paljudes olukordades päris piisav.

 

olympus-300mm-f4-307
olympus-300mm-f4-301

 

Teravama silmaga fotohuvilised märkasid, et objektiivil ei ole manuaalse ja automaatse teravustamise lülitit. Käsitsi teravustamise jaoks tuleb teravustamisrõngast enda poole tõmmata – siis avaneb rõnga alt ka teravustamiskauguse skaala.

 

olympus-300mm-f4-3

300mm objektiivi mõõtmetest saab ehk paremini aimu, kui selle kõrvale asetada OM-D E-M10 Mark II hübriidkaamera ja teine PRO-seeria objektiiv: Olympus M.Zuiko Digital ED 12-40mm f/2.8 PRO. Viimane pole tegelikult sugugi kompaktne, aga 300mm objektiivi kõrval näeb välja päris tilluke.

 

olympus-300mm-f4-104
olympus-300mm-f4-103

 

Olympus OM-D E-M10 Mark II ei ole muidugi kõige parem kaamera, mille ees seda 300mm objektiivi kasutada. Sest objektiivi pildistabilisaator toimib koostöös kallimate kaameratega E-M5 Mark II ja E-M1. Suurussuhetest annab selline komplekt siiski hästi aimu, sest ega E-M5 Mark II pole E-M10 kaameratest palju suurem.

לlal fotodel on paremini näha ka varjuk, mida ei saa objektiivi küljest eemaldada. Transpordiasendis on see objektiivi korpusele tõmmatud, pildistama asudes saab selle sealt väljapoole lükata ning seejärel veerandpöördega fikseerida.

 

olympus-300mm-vs-600mm

Hübriidkaamera ees tundub see objektiiv küll suur, aga võrreldes sarnase objektiiviga täiskaadersensoriga peegelkaamera ees on kohu komplekt tegelikult ikkagi päris pisike. Olympuse ülalolev graafika illustreerib neid suurussuhteid hästi.

 

olympus-300mm-f4-7

Tõsistele fotohuvilistele ja profifotograafidele mõeldud M.Zuiko 300mm F4 IS PRO on taas tõestamas, et hübriidkaamerad pole enam ainult pisikesed mänguasjad vaid on arenenud tõsisteks tööriistadeks. Sellisteks, mis sobivad ka profifotograafidele.

Olympuse hübriidkaamera ja 300mm objektiivi komplekt on sobilik relv just neile, kes tegelevad näiteks lindude või loomade pildistamisega. Tänu 2x äralõikefaktoriga pildisensorile on 300mm objektiivi vaatenurk Olympuse hübriidkaamera ees sama nagu 600mm objektiivi fookuskaugus täiskaadersensoriga kaamera ees. Laksa veel MC-14 telekonverter vahele ja vastav fookuskaugus on paugust 840mm (avaga f/5.6). Ja seda kõike poole kergemalt ja kompaktsemalt kui täiskaadersensoriga peegelkaamerate puhul võimalik oleks.

Aprill on kaameravahetuskuu – ostame sinu vana Pentax digipeegli kuni 400€ eest tagasi!
autor: Jürgen Veerme

Pentax-K-3II-Photopoint-blog

Kui ostad aprillis Photopointist Pentax K-3 II peegelkaamera, siis ostame Sinu vana Pentax digipeegli 200-400 € eest tagasi. Summa suurus oleneb tagasi ostetavast Pentax kaameramudelist:

  • Pentax K-5 II peegelkaamera koos KIT objektiiviga – 400 €
  • Pentax K-5/K-50 koos KIT objektiiviga – 325 €
  • Pentax K-7/K-30 koos KIT objektiiviga – 290 €
  • Pentax K20D/K-r koos KIT objektiiviga – 250 €
  • Pentax K200D/K10D/K-m koos KIT objektiiviga – 200 €

Ilma objektiivita kere eest maksame 50 € vähem ning kaamera peab olema töökorras ja komplektne (spetsiaalaku puhul koos aku ja laadijaga).

Nii visuaalselt kui tehniliste omaduste poolest on Pentax K-3 II esmapilgul identne oma kaksikvenna K-3 kaameraga, kuid neil on ka olulisi erinevusi. Kõige huvitavamaks edasiarenduseks on kahtlemata välklambi asendamine GPS süsteemiga, mis tõsisema fotohuvilise puhul leiab praktikas ehk enam rakendust. Nii tavajuhtudel kui ka… tähistaeva pildistamisel. Loomulikult on Pentax K-3 II peegelkaamera samuti igatepidi ilmastikukindel sobides ideaalselt Eesti muutlikes ilmaoludes toimetamiseks.

Seega, tule oma vana Pentax digipeegliga Photopointi. Kui kaamera on kenasti töökorras ja komplektne, siis mõni hetk hiljem lahkud juba tuttuue Pentax K-3 II omanikuna ja raha jääb veel ülegi. Soovi korral on võimalik kasutada Photopointi järelmaksu abi.

 

Tule tee Photopointis selle kevade parim kaamera diil!

 

Kampaania kestab kuni 30. aprillini 2016

Nüüd saadaval: Ricoh WG-M2 seikluskaamera
autor: Silver Pik

WG-M2_banner_ENG

Ricoh WG-M2 on seikluskaamera, mis nägi esmakordselt ilmavalgust napi kuu eest CP+ tehnikamessil ning nüüd on see saadaval ka Photopointi esinduskaplustes ja veebipoes. WG-M2 on seikluskaamera, mis kasutab WG-M1 juures tuttavaks saanud disainjoont ning kombineerib selle 2016. aastale kohase sisuga.

Selle seikluskaamera suurimaks müügiargumendiks ongi 4K videosalvestus – täpsemalt 3840 ח 2160 30p videosalvestus. FullHD videot salvestab WG-M2 kuni 60 kaadrit sekundis ning HD video puhul tõuseb see lausa 120 kaadrini sekundis. Peale kõrge kaadrisageduse teeb WG-M2 ka 8 megapiksliseid fotosid sarivõttena kuni 8 kaadrit sekundis. Uuendatud on ka objektiivi, mis on nüüd lausa 204° vaatenurgaga (35 mm ekvivalendina 14 mm) ning suure f/2.0 avaga.

Uuendatud on ka korpust – WG-M2 seikluskaamerat võib viia lausa kaheks tunniks 20 meetri sügavusele vee alla või kukutada 2 meetri kõrguselt – isegi lisakorpuseta tuleb see ekstreemsustega toime. Võrreldes esimese põlvkonna Ricohi kaameraga on uus mudel muutunud ka saledamaks ning kergemaks, samas jättes alles 1,5″ ekraani, mis teeb kadreerimise ning kaamera seadistamise ülimugavaks. Tänu WiFi ühendusele on see kaugjuhitav ka juhtmevabalt, ühendatud nutiseadmest.

WG-M2_silver

WG-M2_orange_4

WG-M2_orange_top

WG-M2_orange_3

Oluliseimad andmed:

  • 4K UHD 3840 ח 2160 30p videosalvestus
  • MOV (H.264/MPEG-4 AVC; Linear PCM) video
  • Integreeritud stereomikrofon
  • 8 megapikslised fotod
  • 14 mm lainurkobjektiiv, 204° vaatenurk ning f/2 ava
  • 1,5-tolline LCD ekraan
  • Integreeritud WiFi ühendus – juhi kaamerat nutiseadmest
  • Aku kuni 80 minutit 4K videosalvestust
  • Veekindel kuni 20 meetri sügavusel 120 minutit
  • Kukkumiskindel kuni 2 meetri kõrguselt
  • Kaal ainult 136 g koos aku ja mälukaardiga

 

Esimese hooga on seda kaamerat saadaval hõbedases värvitoonis, kuid egas oranž tulemata jää.