Eesti suurima reisifotokonkurssi võitjad on selgunud
autor: Jürgen Veerme

Eesti suurim reisifotokonkurss „Tamroni Reisifoto“ on selleks korraks lõppenud ja aeg on anda viimane lõppakord – kuulutada välja esikolmik.

Tänavusele konkursile laekus kokku ligemale 1000 reisifotot, kuhu oli jäädvustatud erinevate paikade kultuuri ehedal ja puutumata kujul, portreteeritud huvitavaid inimesi või hingematvalt kauneid maastike – kõike seda, mida me reisifotodelt ootamegi.

Võidutöödele on Tamron koostöös Photopointiga välja pandud muljetavaldavalt suure auhinnafondi – üle 2000€ väärtuses Tamroni fototehnikat. Auhinnafond jaguneb:

I koht: 1000 euro väärtuses Tamroni fototehnikat Photopointist

II koht: 750 euro väärtuses Tamroni fototehnikat Photopointist

III koht: 500 euro väärtuses Tamroni fototehnikat Photopointist

Niisiis, on lõpuks käes kauaoodatud hetk ja kuulutame välja Tamroni Reisifoto 2016 võitjad. Žürii koosseisus loodusfotograaf Sven Začek, portreefotograaf Renee Altrov ning reisiajakirjanik ja fotograaf Silvia Pärmann on valinud konkursi parimateks:

I koht: “ 37.819332, -122.478243” Autor: Rene Türk

37.819332, -122.478243

Žürii liikme Sven Zaćeki kommentaar: “Reisifoto on keeruline žanr ja tihti vaatavad sealt vastu kiirustamisest tulenevalt lohakalt vormistatud heade hetkede ja suursuguste vaadate fotod. Siin on näha, et autor on olnud õigel ajal ja õiges kohas ning võtnud aja, et toomaks esile oma nägemuse palju jäädvustatud vaatamisväärsusest. Kõige raskem ülesanne ongi leida värske viis millegi palju nähtu kujutamiseks. Siin on see autoril suurepäraselt õnnestunud. ”

II koht: ” Marrakesh, Maroko”. Autor: Rait Tuulas

Marrakesh, Maroko

Žürii liikme Silvia Pärmanni kommentaar: „Mitte kõik fotod ei räägi rohkem kui tuhat sõna, aga see foto räägib meile pika loo Marrakechi elust, tekitab emotsioone, lubab meil lähedalt näha maailma, kuhu me ise võibolla ei sattuks. Asi pole valguses, varjudes, huvitavates persoonides – need ainult aitavad edasi anda seda, kuidas töö autor Marokot näeb. Reisifoto teebki huvitavaks see, kuidas autor maailma näeb – ja väiksemat rolli mängib tema oskus absoluutselt kõiki oma kaamera nuppe vajutada ja kruttida.

See on mitmes mõttes väga klassikaline tänavafoto, väga heas mõttes klassikaline, millest on tunda fotograafi huvi ja julgust minna lähedale ja samas ka respekti inimeste suhtes.“

III koht: ” Kõrbelaevad. Khermen Tsav, Gobi, Mongoolia”. Autor: Eva-Liisa Andresson

Kõrbelaevad. Khermen Tsav, Gobi, Mongoolia

Žürii liikme Renee Altrovi kommentaar: „Kuna ma ise olen suur roadtripi fänn, siis selline pilt tekitab minus väga tugevaid emotsioone. Väga lihtne on ette kujutada kuidas sealsamas kõrbes selle nö kõrbelaevaga ringi seikled. Pildi mõju on täpselt see, mis ühel reisifotol olema peaks, see viib sind mõtetega sinna samasse kohta. Mõnus pehme emotsioon.“

 

Tamron ja Photopoint tänavad kõiki, kes esitasid fotokonkursile oma parimad reisifotod ning läbi selle meie kõigi maailmapilti avardasid.

Canon SX620 HS kompaktkaamera toob suure suumiulatuse väikses korpuses
autor: Oskari Värä

canon_sx620hs

Canon avalikustas uue täienduse kompaktkaamerate perekonda – PowerShot SX620 HS. Kaamera on suunatud eelkõige neile, kes soovivad tavalisest võimsama suumiga, aga lihtsasti käsitletavat, mugavat ning kergelt kaasaskantavat kaamerat. Näiteks sellist, mis sobiks kaasa võtta reisile.

SX620 HS sees on 20.2 megapiksline CMOS sensor, mis koostöös DIGIC 4+ pildiprotsessoriga tagab kvaliteetsed ning minimaalse müraga fotod ka hämarates oludes. Objektiiv on pika 25x suumiulatusega, mis sellest hoolimata läheb nii kompaktseks kokku, et kaamerat pole probleem libistada taskusse pärast pildistamist. Lisaks aitab alati teravad pildid saada Intelligent Image Stabilizer stabilisaatorisüsteem. Kasutajatele, kes soovivad, et kaamera otsustaks ise pildiparameetrid, on olemas Smart AUTO režiim ning Auto Zoom, mis hoiab subjekti fookuses ning vastavalt vajadusele suumib sisse või välja.

Videopoolelt suudab SX620 HS filmida FullHD 1080p lahutusvõimega.

לhendustest on kaameral nii Wifi kui NFC, läbi mille saab pilte lihtsalt jagada arvutisse või näiteks Canon CS 100 salvestusseadmesse. Kaameral endal on piltide taasesitamiseks 3-tolline LCD ekraan 922 000 pildipunktiga, mida on lihtne vaadata ka nurga alt.

Canon PowerShot SX620 saabub poelettidele 2016. aasta mai lõpus.

Allikas: dpreview.com

Tootefotod:

 

canon_sx620hs_1 canon_sx620hs_2 canon_sx620hs_3 canon_sx620hs_4 canon_sx620hs_5

Veebi lekkis Olympuse veel avalikustamata seikluskaamera tootefoto
autor: Oskari Värä

olympus_actioncam

Kuumad kõlakad räägivad, et seikluskaamerate turg on  peatselt jälle laienemas. Seekord on oma seikluskaameraga turule sisenemas Olympus, kel on juba kogemust tugevate kaamerate tootmises praegu Tough-seeria kompaktkaamerate näol. Veebilehel digicameinfo avaldatud tootefotol on näha, et seikluskaamera hoiab Tough-seeria kompaktkaameratega ühist disainijoont, välja arvatud objektiivi asukoht.

Tehnilisi andmeid momendil veel lekkinud pole, kuid 43rumors räägib, et kaamera hakkab ühilduma GoPro lisavarustusega. Kui see vastab tõele, laiendab see koheselt selle kaamera kasutusvõimalusi tohutult ning hakkab tipptegijatele konkurentsi pakkuma.

Allikas: petapixel.com

Meeldib või mitte? Instagram tuunis oma logo ja sisemust
autor: Jürgen Veerme

Maailma üks populaarseimaid foto- ja videojagamise võrgustikke Instagram sai valmis suure uuenduse – uue väljanägemise sai nii logo kui rakenduse sisemus.

Kui algne Instagram’i logo oli inspireeritud legendaarsest Polaroid OneStep Land kiirpildikaamerast, siis uue versiooni puhul on seal olnud “vikerkaarest” saanud värviline taust, mille peal on fotokaamerat meenutav ikoon. Uue logo valmimise loogikat saad vaadata allolevast videost:

 

Lisaks logo uuendamisele võeti suurem visuaalne värskenduskuur ette ka rakenduse sisemuses. Nüüdsest on kõik navigatsiooninupud ning üldine taust must-valget värvi. Instagrami sõnul peaks selline minialistlikum disain paremini esile tooma keskkonda laetavad värvilised fotod ja videod.

instgram-pp500px

 

Uue disainijoonega logo said ka Instagrami lisarakendused nagu Layout, Boomerang ning Hyperlapse.

Instagrami enam kui 400- miljonilises kasutajakonnas suurt vastukaja pälvinud välimuse nägemiseks tuleb oma nutiseadmes olevat rakendust uuendada või see taaspaigaldada.

Kui kasutad samuti Instagram’i, siis viska FOLLOW ka Photopointi kontole – https://instagram.com/photopoint/

 

Allikas: Instagram, PetaPixel

Karbist välja: Canon EOS 1300D peegelkaamera kahe objektiiviga erikomplekt
autor: Lauri Veerde

canon-eos-1300d-peegelkamera-50mm-objektiiv-photopoint-18

Canon EOS 1300D on Canoni kõige soodsama peegelkaameraseeria kõige uuem esindaja. Põhimõtteliselt kujutab EOS 1300D endast EOS 1200D uuemat versiooni, millele on lisatud WiFi, poole teravama pildiga LCD-ekraan ja pisut kiirem aju. Algajale fotohuvilisele – ka sellisele, kes peegelkaameraga kunagi pildistamud pole ja manuaalrežiimi veel kasutada ei oska – sobib EOS 1300D suurepäraselt. Sel kaameral on olemas tavapärane automaatrežiim, millega pildistades ei pea mingeid seadeid muutmagi – fotod tulevad iseenesest puhtamad ja värvilisemad kui kompaktkaameraga. Režiimikettal on aga muidugi ka tagavaraks kõik professionaalsele peegelkaamerale omased manuaalrežiimid millega saab pildistada kunstilisemaid fotosid. Ja muidugi on EOS 1300D kaameral olemas ka ilusat Full HD videot filmiv videorežiim.

Siin postituses võtame karbist välja ja vaatame lähemalt sellist EOS 1300D peegelkaamera komplekti, millel on ühe objektiivi asemel kaasas kaks. Lisaks tavapärasele 18-55mm standardsuumobjektiivile on selle komplektiga kaasas veel 50mm f/1,8 fikseeritud fookuskaugusega objektiiv. Suumida sellega ei saa, kuid see-eest saab sellega pildistada ilusaid terava esiplaani ja uduse taustaga pilte kasvõi küünlavalges. Vaatame EOS 1300D peegelkaamerat ja sellega koos olevaid objektiive allpool veidi lähemalt.

 

canon-eos-1300d-peegelkamera-50mm-objektiiv-photopoint-1

Kahe objektiiviga komplekt on pakendatud tavalisest teistsugusesse värvilisse karpi.

Canon EOS 1300D olulisemad omadused

  • 18 MP CMOS sensor (faasituvastusega piksleid sensoril ei ole)
  • DIGIC 4+ pildiprotsessor (Sama, mis 1200D ja 600D kaameratel)
  • 9 teravustamispunkti
  • Sarivõte – kuni 3 kaadrit sekundis (6 RAW või 69 JPG faili järjest)
  • 3.0″ LCD-ekraan, 920 000 px
  • 1080pFull HD videosalvestus 30p või 25p. Helitaseme manuaalne seadistamine. Manuaalne särijuhtimine
  • 5 digitaalset filtrit, mida saab lisada nii pildistamise ajal kui ka pärast
  • Sisseehitatud WiFi + NFC, kõrvaklappide pesa ega mikrofonisisendit ei ole
  • LP-E10 liitiumaku, 500 fotot ühe laadimiskorraga
  • Kaal: 485g
  • Mõõtmed: 120 x 101 x 78 mm

canon-eos-1300d-peegelkamera-50mm-objektiiv-photopoint-3

Värvilise karbi sees on omakorda kaks eraldi karpi – ühes neist EOS 1300D kaamerakomplekt (18-55mm objektiiviga) ja teises 50mm lisaobjektiiv.

 

canon-eos-1300d-peegelkamera-50mm-objektiiv-photopoint-4

Karpides on: Canon EOS 1300D peegelkaamera, Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 Type III standardsuum, Canon EF 50mm f/1.8 STM normaalfiksobjektiiv, LC-E10E akulaadija, kaamerarihm, LP-E10 aku, toitekaabel ning USB kaabel.

 

canon-eos-1300d-peegelkamera-50mm-objektiiv-photopoint-5

Lisaks on karpides põhjalikud kasutusjuhendid ja garantiitalongid. Huvitav, et EOS 1200D kaameraga tuli kaasa ka CD-plaat fototöötlustarkvaradega, kuid EOS 1300D karbist sellist asja enam ei leia.

 

canon-eos-1300d-peegelkamera-50mm-objektiiv-photopoint-6

Kaamera kere ja kaks lisaobjektiivi.

 

canon-eos-1300d-peegelkamera-50mm-objektiiv-photopoint-9

18-55mm DC III komplektobjektiiv on loodud võimalikult soodsaks vahendiks selleks, et kasutaja saaks mingid pildid ära teha. Sellel komplektobjektiivil ei ole värinastabilisaatorit, see on väikse avaga ja pigem aeglasemapoolse teravustamisega. Sellise komplektobjektiiviga saab saab küll pildid ära tehtud, aga peegelkaamera tegelikku potentsiaali see ära kasutada ei suuda. Just sellepärast olengi alati soovitanud algajatele fotohuvilistele komplektobjektiiviga peegelkaamera kõrvale kindlasti ka soodsamat, aga hea pildikvaliteedi ja valgusjõulise avaga 50mm objektiivi. Täpselt selline on selles EOS 1300D erikomplektis olemas.

 

canon-eos-1300d-peegelkamera-50mm-objektiiv-photopoint-8

Canon EF 50mm f/1.8 STM on täiustatud uusversioon senisest 50mm f/1.8 II mudelist, mis kõige soodsama Canoni objektiivina on nii algajaid kui ka edasijõudnud fotohuvilisi rõõmustanud juba 90-ndate lõpust. See 50mm objektiiv sobib nii pool- kui ka täiskaadersensoriga Canoni peegelkaameratele – seega on tegu hea investeeringuga, mida ei pea kapi nurka vedelema jätma ka siis, kui endale kunagi profima peegelkamaera osta peaksid kavatsema. Tänu suurele f/1.8 avale on selle objektiiviga eriti hea pildistada hämaras. Samuti on see EOS 1300D kaamera ees ideaalne portreeobjektiiv – täpselt õige fookuskaugus jäädvustab portree õigetes proportsioonides ja suur ava teeb võimalikuks ilusa uduse taustaga portreed. Nagu näiteks allolev foto, mida komplektobjektiiviga teha poleks saanud:

 

_MG_1818-small

Canon EOS 5D Mark III + EF 50mm f/1.8 STM. 1/320 sek,  f/2.0, ISO 100

Suur ava annab väikese teravusulatuse, mis jätab esi- ja tagaplaani uduseks ja muudab kauguses olevad valguslaigud kreemjateks ringikesteks.

 

 

canon-eos-1300d-peegelkamera-50mm-objektiiv-photopoint-101
canon-eos-1300d-peegelkamera-50mm-objektiiv-photopoint-100
canon-eos-1300d-peegelkamera-50mm-objektiiv-photopoint-102

 

Tavaliselt on peegelkaamerate vasakul küljel mälukaardipesa – EOS 1300D kaameral on mälukaardipesa aga akuga ühes kambris kaamera all. Kaamera paremal küljel, ühe kummist katte all on ühenduspesad. Kõige ülemine on distantspäästiku ühendamiseks, keskmine (miniUSB pesa) on kaamera ühendamiseks arvutiga ja kõige alumisse saab ühendada HDMI kaabli fotode ja videote vaatamiseks otse kaamerast suuremal teleri- või arvutiekraanil.

 

canon-eos-1300d-peegelkamera-50mm-objektiiv-photopoint-11

Kui välja arvata pisike WiFi märgutuluke kaamera paremal all nurgas, siis on EOS 1300D tagumine külg identne vanema mudeli EOS 1200D kaameraga. לks olulisemaid plusse EOS 1300D juures on aga selle LCD-ekraan. See on nüüd lõpuks ometi korraliku lahutsuvõimega – poole teravama pildiga kui EOS 1200D kaameral. See tähendab, et EOS 1300D ekraanilt on mugavam pildistatud fotosid üle vaadata. Tänu paremale ekraanile on oluliselt lihtsam hinnata ka filmimise ajal videopilti.

 

canon-eos-1300d-peegelkamera-50mm-objektiiv-photopoint-103

 

Välklamp avaneb kaamera peal eesmise valikuratta juures olevale nupule vajutades.

canon-eos-1300d-peegelkamera-50mm-objektiiv-photopoint-107

 

50mm objektiiv on varustatud komplektobjektiiviga võrreldes kiirema STM teravustamismootoriga. Teravustamisel objektiivi esiosa pikeneb.

 

 

canon-eos-1300d-peegelkamera-50mm-objektiiv-photopoint-12

Kaamera all näeme reeglitepäraselt objektiiviavause keskteljel asuvat metallist statiivikeeret. SD mälukaardipesa on aku juures – mitte eraldi vasakul küljel, nagu enamikul peegelkaameratel.

 

canon-eos-1300d-peegelkamera-50mm-objektiiv-photopoint-13

Fotopoodide valikus on lisaks traditsioonilistele peegelkaameratele (mille esindaja on EOS 1300D) viimastel aastatel ka palju uhkeid hübriidkaameraid. Viimased pakuvad peegelkaameraga võrreldavat pildikvaliteeti pisemas korpuses. Miks siis peaks üldse eelistama sellsit aparaati, nagu EOS 1300D?

Kõige suuremaks erinevuseks hübriidkaamerate ja EOS 1300D vahel on pildiotsija. See on see avaus kaamera taga, millest pildistaja sisse vaadates kadreeringut näeb. Kui hübriidkaameratel on see pildiotsija elektrooniline (avausest sisse vaadates näed kadreeringut pisikesel ekraanil), siis EOS 1300D kaamera pildiotsija on optiline. Pildistaja saab piiluda otse läbi objektiivi, sest kaamera korpuses olev peeglite süsteem peegeldab selle vaate kaamera taha.

Kumb pildiotsija on hea ja kumb halb – seda on tänapäeval juba päris raske öelda, sest ka elektroonilised pildiotsijad on praeguseks heale tasemele arenenud. Pildiotsija eelistus sõltub fotohuvilise enda harjumustest ja vajadustest – mina soovitan minna fotopoodi ja proovida nii optilise pildiotsijaga peegelkaamerat kui ka elektroonilise pildiotsijaga hübriidkaamerat ja siis ise oma otsus teha.

 

canon-eos-1300d-peegelkamera-50mm-objektiiv-photopoint-14

EOS 1300D peegelkaamera eeliseks hübriidkaamerate ees on kindlasti ka kasutamismugavus – samas hinnaklassis olevatest hübriidkaameratest on EOS 1300D pisut suurem ja hästi ergonoomilise korpusega, sobides seetõttu eriti just väiksemasse pihku nagu valatult. Ja kui kaamera juba peos on, siis satuvad kõik juhtnupud loogiliselt sõrmede alla.

 

canon-eos-1300d-peegelkamera-50mm-objektiiv-photopoint-10

Kaks aastat tagasi avaldatud EOS 1200D karbist-välja artikli lõpus tõin välja kolm puudust, mis sellel aparaadil minu arvates olid. 1) WiFi puudumine; 2) Liiga madala lahutusvõimega ekraan; 3) Ekraan ei ole puutetundlik. Nüüd, kaks aastat pärast seda on Canon aste uuema peegelkaamera juures kaks esimest puudust kõrvaldanud. EOS 1300D kaameral on olemas nii NFC abiga WiFi kui ka korralik ekraan. Kahjuks pole see ekraan aga veel puutetundlik – ilmselt peame selle omaduse tuleku jaoks veel kaks aastat kannatama. Küllap kujuneb EOS 1300D aga ilma selle puuteekraanitagi korralikuks müügihitiks. Sest hind on soodne, firmamärk prestiižne ning kaamera ise algaja jaoks piisavalt funktsionaalne ja võimekas.