Kuumad kuulujutud: 360° kaamera Ricoh Theta S uusversioon salvestab 4K videot
autor: Lauri Veerde

ricoh-theta-s-206-2

Maailma populaarseim 360° fotosid ja videoid salvestav kaamera Ricoh Theta S võib peagi saada uuendatud järeltulija. Veebis levivate kuulujuttude kohaselt peaks uusversioon avalikustatama juba septembri lõpul toimuval Photokina fotomessil.

Uuelt Theta kaameralt oodatakse kõige enam video lahutusvõime suurenemist praeguselt Full HD tasemelt 4K tasemeni. Kuna 360° video puhul näeb vaataja korraga suurendatult vaid vähem kui 1/4 kaadrist, siis on Full HD lahutusvõime selliste videote jaoks liiga vähe. Ka 4K pole  suurem asi, kuid siiski juba vaadatavam. Praeguse Theta S kaamera videorežiimi Full HD lahutusvõime on olustikuvideote ja otseülekannete jaoks piisav kuid kunsti ja ilu tegemiseks jääb kvaliteetsest videost veel palju puudu. Uus Theta 4K mudel peaks astuma suure sammu edasi ka videokvaliteedi pole.

Ricoh Theta S on eriline kaamera, mis võimaldab ühele pildile või videole salvestada kogu ümbritseva ruumi 360×180 kraadi ulatuses. Kui selline pilt või video siis näiteks Facebooki laadida, muutub see nagu võluväel interaktiivseks vaateks, milles saab hiirega lohistades või näpuga liigutades ringi vaadata. Näiteks nagu sellel Ricoh Theta S kaameraga pildistatud fotol:

Tänasest saab Facebookis jagada interaktiivseid 360° fotosid. Allolev vaade on pildistatud Ricoh Theta S kaameraga. Üks…

Posted by Photopoint on 10. juuni 2016. a.

Allikas: Pentaxrumours.com

Samsungi uued UFS mälukaardid lubavad praegusest microSD standardist 5ח suuremat kiirust
autor: Oskari Värä

UFS_01

Samsung on taas mälukaartide latti kõvasti kõrgemale tõstnud. Ajal, mil seadmete jõudlus ning failide mahud kasvavad väga kiiresti, peavad ka mälukandjate tootjad ajaga kaasas käima. Samsung on tutvustanud maailma esimesi UFS mälukaarte, mis on Samsungi enda välja arendatud JEDEC süsteemi põhjal.

Uued mälukaardid on Samsungi sõnul kuni viis korda kiiremad kui praegused microSD mälukaardid. Lugemiskiirust lubatakse tervelt 530 megabaiti sekundis ning kirjutamiskiirust 170 megabaiti sekundis. See tähendab palju kiiremaid kopeerimis- ning laadimisaegu, mis on kõikidele foto- ning videograafidele vägagi meeltmööda.

Siiski on selle kõige hea juures üks aga – ükski seade veel ei toeta neid kaarte. Peab lihtsalt ootama, kes tuleb esimese kaameraga välja, millel on nende mälukaartide tugi olemas kuid hetkel paistab, et nendele on microSD kaartide kõrval kindlasti koht olemas.

Allikas: Samsungi pressiteade

Tootefotod:

UFS_02 UFS_03

 

Fujifilm EF-X500 on ilmastikukindla korpuse ja kiire sünkroajaga tippklassi välklamp
autor: Oskari Värä

efx500_1

Fujifilm tutvustas uut välku EF-X500. See on tippklassi välklamp juhtarvuga 50 ning suumiulatusega 24 – 105mm. Uuel välklambil on mitmed tõsisematele fotohuvilistele meelepärased funktsioonid, nagu high-speed sünkroniseerimine ja TTL kontroll (kui kasutada mitut välku korraga).

Välklambi staarfunktsioon on high-speed sünkroniseerimine, mis tähendab, et välgu kasutamise ajal võib seada säriaja ükskõik kui lühikeseks parajasti tarvis on. See on kasulik näiteks olukorras, kus on tarvis saada subjekti taha udune taust ning selleks on vaja kasutada kiiret säriaega.

Lisaks on võimalik EF-X500 välku kasutada mitme välguga kõrvuti. TTL informatsiooni võtab välk vastu nii individuaalselt kui ka grupis. Välkusid saab juhtida kuni kolmes grupis ning seda on  võimalik teha otse kaamerast.

Tegu on ka esimese Fujifilmi välguga, mis on tolmu- ja ilmastikukindel. Seega kui kasutada seda ilmastikukindlate X-seeria kaameratega, on terve komplekt ka keerulisemate ilmastikuolude käes vastupidav. Lisaks on ka välgu raskuskese viidud võimalikult madalale, tehes pildistamise füüsiliselt lihtsamaks.

Fujifilm EF-X500 paisatakse müügilettidele 2016. aasta septembris.

Allikas: Fujifilm pressiteade

Tootefotod:

efx500 efx500_2 efx500_3

DJI ning Hasselbladi koostööst on sündinud keskformaatsensoriga kaameradroon
autor: Oskari Värä

dji_hasselblad

Eelmise aasta novembris kirjutasime, et DJI on ostnud osa Rootsi kaameratootjast Hasselbladist. Nüüd on tulnud teated koostööst sündinud esimese seadme kohta, mida ettevõtted nimetavad “täielikult integreeritud aerofotograafia platrvormiks”. Droonikomplekt koosneb DJI Matrice 600 droonist ning Hasselbladi A5D kaamerast. Kaamera kasutab sama 50 megapikslist CMOS sensorit, mis Hasselbladi uus keskformaat hübriidkaamera X1D ja Pentax 645Z.

Kaamera, millel pole ühtegi liikuvat osa, tuleb koos HC 50mm f/3.5 objektiiviga, mille fookus on seatud lõpmatusse. 35mm ekvivalendina on vaatenurk 42mm. Lisaks on drooni kandevõime 6 kg, mis ettevõtete sõnul tähendab, et see suudab kanda kaamerat koos objektiiviga ning Ronin-MX gimbaliga probleemideta sest see süsteem kokku kaalub vaid veidi üle 4 kg.

Allikas: dpreview.com

 

Sony avalikustas uue välgujuhtimissüsteemi professionaalidele
autor: Oskari Värä

sony_päästik_1

Sony on avalikustanud uue juhtmevaba välgujuhtimissüsteemi Sony a vahetatavate objektiividega kaamerate kasutajatele. Komplekt koosneb FA-WRC1M raadiosaatjast ning  FA-WRR1 raadiovastuvõtjast.

Maksimaalne vahemaa saatja ning vastuvõtja on 30 meetrit, tehes selle kasutusala väga laiaks ning samuti edastab see TTL-informatsiooni. Lisaks on ka välkude grupeerimise võimalus, lubades kasutada maksimaalselt 15 erinevat välku viies grupis.

sony_päästik

Välkude režiimi, särikompensatsiooni ning välgutugevust on võimalik kontrollida läbi juhtpuldi, millel on suur ning lihtsasti loetav ekraan. Lisaks lubab süsteem kasutada saatjaid ka juhtmevabade distantspäästikutena, millega saab kontrollida korraga mitut kaamerat, tehes selle eriti magusaks spordi- või loomafotograafidele.

Uus välgujuhtimissüsteem tuleb poelettidele 2016. aasta septembris.

Allikas: Sony pressiteade