Canon EOS C700 on uus EOS Cinema kaamerate lipulaev
autor: Oskari Värä

c700-avang

Canon avalikustas oma professionaalidele suunatud Cinema EOS seeria uue lipulaeva C700. Tegu on esimese kaameraga, mis kasutab Canoni hiljuti esitletud globaalset katikut. Uus katik on väga oodatud uuendus videotegijatele, mis lubab korraga kasutada terve sensori pinda korraga, erinevalt praegu kasutusel olevatest CMOS sensoritest, mis kasutavad rolling shutterit.

Kaamera tuleb kolmes variandis – C700, C700 PL ja C700 GS PL. Mudelid C700 ning C700 PL tulevad Super 35mm 4.5K sensoritega, mis Canoni sõnul lubavad dünaamilist ulatust kuni 15 astet. EOS 700 GS PL tuleb veidi väiksema lahutusvõimega 4K sensoriga, mis samuti kasutab globaalset katikut.

Kõik kolm kaamerat toetavad Canoni standardseid Log gamma profiile Canon Log3, Canon Log2 ja CanonLog ning suudavad filmida 4K lahutusvõimega 60 kaadrit sekundis ja 2K 240 kaadrit sekundis. Lisatud on ka võimalus salvestada materjali otse Apple ProRes formaati. Loomulikult on olemas ka Raw ning Canoni enda XF-AVC pakitud koodek.

Selleks, et kõik need muljetavaldavad numbrid reaalsuseks saaksid, on Canon teinud koostööd ettevõttega Codex, millest sündis juhtmevaba salvestamine ning töövoog. Kombineerides EOS C700 kaamera ning lisavarustusena saadaval oleva Codex CDX-36150 salvesti, võimaldab kaamera filmida videot 4,5K lahutusvõimega Raw formaadis kuni 100 kaadrit sekundis.

c700

c700_2

c700_3

Hea uudis on ka see, et kasutajad saavad vastavalt vajadusele vahetada bajonetti PL ning EF vahel ning ka sensorivahetus on võimalik kui pole soovi kasutada globaalse katikuga varianti.

Canon Cinema EOS C700 videokaamerat tutvustav video:

 

Canon EOS C700 ja C700 PL mudeleid võib oodata juba 2016. aasta detsembriks ning EOS C700 GS PL mudel paisatakse müügile 2017. aasta jaanuaris.

Allikas: Canon

Canon XC15 on ülimalt kompaktne 4K UHD võimekusega videokaamera
autor: Oskari Värä

canon-xc-15-avang

Canon avalikustas väga kompaktse 4K võimekusega videokaamera XC15. Kuigi tegu on ilmselgelt XC10 järglasega, mida esitleti kui videokaamerat, mis suudab ka hea kvaliteediga fotosid teha, siis seekordse XC15 mudeli puhul aga rõhutatakse kui kõrgekvaliteedilist kuid väga kompaktset videokaamerat, mis on suunatud pigem dokumentaalide ning uudistefilmijatele või teiseks kaameraks Cinema EOS mudeli kõrvale.

Täielikke tehnilisi andmeid uue videokaamera kohta Canon veel avalikustanud pole. 1-tolline CMOS sensor koos DIGIC DV 5 pildiprotsessoriga võimaldab filmida videot 4K UHD lahutusvõimega ning minimaalse müratasemega. Lisaks tuleb kaamera koos M400 mikrofoniadapteriga, mis lubab kasutada XLR väljundiga mikrofone.

canon-xc-15-001

canon-xc-15-002

canon-xc-15-003

Füüsiliselt on kaamera mõõdud umbes 12,7 x 10 x 12,1 ning kaalub vaid 952 grammi.

Canon XC15 oodatakse müügile juba 2016. aasta septembri jooksul.

Allikas: Canon

Adobe lisamas Lightroomile Dual Pixel RAW tuge
autor: Silver Pik

canon-dpaf-lr-adobe

Oleme osutamas elevandile keset tuba – siis, kui Canon oma uusimat peegelkaamerat EOS 5D Mark IV tutvustas, lubati Dual Pixel RAW faile töödelda ainult Canon Digital Photo Professional tarkvaras. Täpselt nii, nagu Adobe otsustas Pentaxi Pixel Shift süsteemi toe lisada oma fototöötlustarkvarale, on töös ka Dual Pixel RAW tugi.

Millal täpselt vastav uuendus Lightroom’ile (ning eeldavasti ka Adobe Camera RAW pluginale / Photoshop CC tarkvarale) tuleb, seda ei oska öelda. Funktsionaalsusest peaks see sama praktiline tulema, nagu Canoni enda tarkvaraga – võimalus muuta teravustamispunkti, bokeh’t ning vähendada objektiivi sisepeegeldust ja varikujutist. Samas on oodata, et tava-RAW failide tugi on kasutajatel suhteliselt kohe peale EOS 5D Mark IV kaamera poelettidel saabumist olemas.

Allikas: Cnet

Nikon Snapbridge rakendus on nüüd ka iOS süsteemil saadaval
autor: Oskari Värä

snapbridge-2

Nikon teatab, et rakendus Snapbridge on nüüd saadaval ka iOS operatsioonisüsteemi jooksutavatele seadmetele.

Tegu on rakendusega, mis läbi Bluetoothi loob ühenduse nutiseadme ning kaamera vahel. Seejärel saab seada pildid laadima automaatselt kaamerast nutiseadmesse ning seejärel juba jagada neid, kuhu tahes. Lisaks saab läbi rakenduse oma kaamerat juhtida ning rakendus sünkroniseerib alati uude ajatsooni sattudes kaamera kellaaja õigeks. Ka kaamerate tarkvarauuendustega hoiab SnapBridge kasutajat mugavalt kursis ning kaob vajadus ise kontrollida uue versiooni saadavust.

Pildistamise ajal muudab rakendus piltide lahutusvõime automaatselt eelvaatele sobilikuks, hoidmaks kokku aega ning akut. Ajal, mil piltide üles laadimist ei toimu, lülitub rakendus üle Bluetooth Low-Energy režiimile.

SnapBridge saab alla laadida Google Play ning AppStore rakendustepoodides.

Allikas: Nikon

Sony uus lipulaev Xperia XZ ning Xperia X Compact IFA 2016 messil
autor: Silver Pik

xperia-xz-avang

Sony otsust – tänavust nutitelefonide lipulaeva Xperia XZ tutvustamist IFA 2016 elektroonikamessile jätta – võib tulla kerge üllatusena. Enamik tootjaid optimeeris enda uudised kevadise Mobile World Congress peale, kuna sügisene periood jääb rohkem olmeelektroonika (IFA 2016) ning fotomaailma (Photokina 2016) pärusmaale. Teisalt – parem hilja kui mitte kunagi – Xperia XZ võtab nüüd uhkelt tippmudeli enda peale. Lisaks lisandus tootevalikusse Xperia X Compact, millest ka lähemalt kirjutame.

 

Uus lipulaev – Xperia XZ

zperia-xz-suur

Sony Xperia XZ nutitelefon on teiste tootjate juba ilmavalgust näinud tippmudelitega võrreldes natuke tagasihoidliku tehnilise andmestikuga. Nimelt tuleb Sony uusim nutitelefon küll Snapdragon 820 protsessoriga, kuid operatiivmälu on sel ainult 3 GB ja sisemälu 32 GB (ning 64 GB) – seda ajal mil 4 GB on standardiks ning leidub ka 6 GB operatiivmälu ja 64 GB sisemäluga nutitelefone. Samamoodi tundub 4K ning 1440p ekraanide kõrval 5,2-tolline FullHD ekraan natuke vähe olevat. Aga telefon ei ole tegelikult halb. Selles on olemas:

Tipptasemel kaamera. Head kaamerat on lihtne nutiseadmesse panna, kuid Sony üritab Xperia XZ kaamera tööle saada suurepäraselt, igas keskkonnas. Kombinatsioon PDAF (faasituvastusega teravustamine) ning laseriga autofookusest 23-megapikslise Exmor RS sensori juures tagab kiire ja täpse töö nii öösel kui päeval ning RGBC IR sensor täiustab pildikvaliteeti. 2016. aastale kohaselt on Xperia XZ kaamera ka manuaalfookuse ning manuaalsäri toega, andes edasijõudnud kasutajatel täiskontrolli kaamera üle. Mis veel parem – Xperia XZ salvestab nüüd 4K videot ning sensor on varustatud ka 5-teljelise pildistabilisaatoriga, tehes videosalvestuse eriti mugavaks (ja kvaliteetseks). Eespaneelile on paigutatud 13-megapiksline kaamera selfie’de tegemiseks ning esmamuljed tulevad ka selle kohta pigem ülivõrdes.

Vaadates seadme sisse kriitilisema pilguga – Snapdragon 820 on praegust protsessorite protsessor ning sellest veel kangemat mudelit ei ole (Snapdragon 821 protsessoriga läheb veel aega). Eelnev kriitika 3 GB operatiivmälu suhtes on kahe otsaga asi – Android 6.0 Marshmallow on piisavalt optimeeritud, et töötab ka kahe gigabaidiga probleemideta. Rääkimata siis kolmest. FullHD ekraan on küll paljude kasutajate jaoks natuke lahja, kuid Sony Triluminos LCD tehnoloogia suudab silmipaitava pildi kuvada. לhendustest on olemas kõik vajalik – Qualcomm X12 LTE modem, 802.11 ac 2×2 MIMO WiFi ühendus, Bluetooth 4.2 & BT LE ja ka NFC. Sellele lisaks kõik vajalikud sensorid ning ka GPS / GNSS positsioneerimine.

xperia-xz-003

xperia-xz-002

xperia-xz-001

xperia-xz-004

Suureks uuenduseks on hoopis korpuse disaini muutus. Sony on otsustanud lõpuks õrna klaasi üle parda visata ning optimeerida vastupidavama metallkorpuse peale. Ehk seadme tagumine külg on nüüd tugevam, ALKALEIDO metallist ning ei lähe kohe mõraseks. Teisisõnu – IP65/68 ilmastikukindlus püsib ka peale esimest diivanilt maha kukkumist. Väga positiivne on näha sel telefonil ka USB-C pesa ning Qnovo adaptiivne kiirlaadimine, mis teeb igapäevase kasutuse lihtsamaks. Etteheiteid tehakse ka 2900 mAh aku osas, kuid õhukesel disainil on oma hind. Sony sõnul on see optimeeritud ikkagi sedasi, et terve päeva vastu pidada – probleemideta. Rääkides õhukesest disainist – seadme paksus on 8,1 millimeetrit ning kaal 161 grammi, olles kergem ja õhem varasemast Xperia X Performance mudelist.

Xperia XZ nutitelefon tuleb müügile alates 23. oktoobrist ning saadaval on seda sinise, musta ja hõbedase korpusega.

 

Kompaktne nutitelefon sinu tasku: Xperia X Compact

Xperia-X-compact

Sony Xperia X Compact ei ole Xperia XZ väikevend, kuid neil on mitmeid ühiseid jooni. Nimelt jagavad need telefonid sama 23-megapikslist kaamerat koos kõikide lisadega. Väiksemal mudelil on eesmine kaamera asendatud lihtsalt 5-megapikslise fotosilmaga. Tuumaks on soliidne kuuetuumaline Snapdragon 650 protsessor, operatiivmälu 3 GB ning sisemälu 32 GB. Ekraan on Compact versioonile kohane 4,6-tollise diagonaaliga ning 720p lahutusvõime ei hakka väiksemal pinnal häirima. Xperia X Compact tuleb samamoodi USB-C pesa ning kiirlaadimisega; samade sensorite ja ühendustega. Korpus on sel küll keraamiline, mitte metallist nagu Xperia XZ mudelil.

xperia-x-compact-1

xperia-x-compact-3

xperia-x-compact-2

xperia-x-compact-4

Sony Xperia X Compact tuleb müügile sinise, musta ja valge variandina alates 25. septembrist.

Allikas: Sony

Loe uusimaid ning kuumimaid IFA 2016 elektroonikamessi uudiseid siit »
Vaata Photopointi veebikaubamaja parimaid IFA 2016 eripakkumisi siit!