Nüüd saadaval: Tamron SP 150-600mm f/5.0-6.3 DI VC USD G2 objektiiv
autor: Silver Pik

sp-150-600mm-g2-avang

Tamron on viimase aasta jooksul ikka väga heas hoos olnud ning turule toonud mitmeid uusi ning ka uusi vanu SP seeria tippobjektiive. Viimase kategooria alla läheb ka Tamroni tänane kangelane, kõrgelthinnatud SP 150-600mm objektiivi uusversioon – Tamron SP 150-600mm f/5.0-6.3 DI VC USD G2 objektiiv. Mis, nagu juba aru olete saanud, on Photopointis saadaval.

Uusversiooni puhul võib küll esimese hooga pähe karata need kaameratootjate lati alt läbijooksmised oma uute suurte mudelitega, kus sisuliselt nimemuudatuse taga muid muudatusi ei ole. Tamron on lähenenud uue objektiiviga asjadele vastupidiselt, väikese nimemuudatuse taga on peidus suuremad sisulised muudatused, mis teevad uue toru fotograafide seas veelgi atraktiivsemaks. Need muudatused (lühidalt) on järgnevad:

Uuendatud optika – uus objektiiv tõi kaasa väikesed/suured uuendused optikas. Nimelt on uuemas versioonis kasutusel lisaks varasematele lahendustele ka uus fluoriinvääristus. Väike optikamaagia on toonud ka lähima teravustamiskauguse 220 cm peale, tagades veelgi dramaatilised lähivõtted.

Tipptasemel teravustamine – siinkohal lahendas Tamron oma varasemase kitsaskoha ning pani objektiivi kiiremini teravustama. Teravustamismootor ise on sisuliselt sama, mis uue Tamron SP 90mm f/2.8 Di VC USD Macro objektiivi sees. Mida see loodus- ja spordifotograafile tähendab? Lihtne – veel kiiremat ja täpsemat jälgivat teravustamist ning ühest äärmusest teise liikumist.

Uus stabilisaator – veel võimekam, veel täpsem ning üha teravamad pildid. 4,5-stopise võimekusega stabilisaator annab suure paindlikkuse nii hämaras kui ka 600 mm asendis käest pildistades. Lausa kolm töörežiimi, TAP-in Console dokiga seadistatav jms – igatepidi kasulikud lahendused.

Flex Zoom Lock mehhanism – see lahendus võimaldab objektiivi suumi lukustada ükstapuha millises asendis. Nii saadki fikseerida toru nt 450 mm asendis ja rahulikult objektiivi taevasse suunata ilma, et see oma raskuse all kokku tagasi ei vajuks.

Uus disain – teise põlvkonna 150-600mm objektiiv kasutab Tamroni viimast disainjoont. See on tagasihoidlikum ning ühildub sinu uute SP seeria objektiividega ideaalselt. Ahjaa, ja statiivikrae on ise Arca-Swiss disainiga, sobides kinnitamiseks otse paljude statiivipeade kiirkinnitusse.

Väikene kaal – ühest küljest tundub objektiivi kaaluerinevused triviaalsed olema. Teisest küljest – pikka ja rasket toru on ikka väga raske käes stabiilset paigal hoida. Tamroni telesuumobjektiiv on väga kerge, kaaludes ainult 2,1 kg. Seda on küll ~ 100 grammi rohkem, kui esimese põlvkonna SP 150-600mm objektiivil, kuid 850 grammi vähem võrreldes sama suumivahemikuga Sigma Sports seeria 150-600mm objektiiviga.

Elektrooniline diafragma juhtimine – see kehtib ainult Nikoni F bajonetiga objektiivide kohta. Nikoni kasutajad ikka teavad, kui tülikas on see vana hoovaga ava juhtimine. Just seetõttu toetabki Tamroni uus telesuum elektroonilist ava juhtimist – et sarivõtte ajal oleks iga kaader korrektselt säritatud.

tamron-sp-150-600mm-f-50-63-di-vc-usd-g2-objektiiv-canonile

tamron-sp-150-600mm-f-50-63-di-vc-usd-g2-objektiiv-canonile-1

 

Tehnilised andmed

Mudel A022
Fookuskaugus 150 – 600 mm
Maksimaalne ava f/5 – 6.3
Minimaalne ava f/32 – 40
Optiline konstruktsioon 21 elementi 13 grupis
Lähim teravustamiskaugus 220 cm
Maksimaalne suurendus 0,26ח
1:3,9
Diafragma labad 9
Stabilisaator Tamron VC
Kuni 4,5 stoppi
3 töörežiimi
Teravustamismootor Tamron USD
Filtrikeere 95 mm
Ilmastikukindlus Tolmu- ja niiskuskindel
Mõõtmed* ׸ 108,4 ח 260,2 mm
Kaal* 2010 g
Bajonett Canon EF
Nikon F
Sony A (stabilisaatorita)

* Mõõtmed ja kaal Canoni versiooni järgi

Tamron SP 150-600mm f/5.0-6.3 DI VC USD G2 objektiiv on Canoni variandina juba saadaval nii Photopointi veebipoes kui jaekauplustes. Nikoni versioon sellest objektiivist on saabumas aga lähiajal.

Fujifilm X-Pro2 tarkvarauuendus toob parendatud autofookuse ning mitmeid muid täiendusi
autor: Oskari Värä

fujifilm-x-pro2-photopoint

Fujifilmi järeltugi tarkvarauuenduste näol on alati olnud heal tasemel ning sel korral saab Fujifilm X-Pro 2 hübriidkaamera tarkvaraversiooni v2.0. Uus tarkvara toob mitmeid uuendusi, parandusi ning väiksemaid muudatusi nii autofookusele, EX-500 välgu kasutamiseks kui ka aku säästmiseks.

Suurim uuendus on tervustamispunktide arvu suurendamine – varasema 273 punkti asemel saavad kasutajad nüüd omale 325 punkti. Lisaks parendati ka faasituvastusega autofookuse täpsust lisades sellele uhiuue X-T2 kaamera autofookuse algoritmi. Ka jälgiv autofookus on nüüdsest täpsem ning kiirem.

Lisati ka uue Fujifilm EX-500 ilmastikukindla välgu tugi ning nüüdsest on võimalik X-Pro2 hübriidkaameraga kasutada kõiki välgu funktsioone. Samuti saab kaamera kasutaja poolt seadistatavatele nuppudele määrata erinevaid välgufunktsioone.

Väiksematest muudatustest on lisatud aku vastupidavuse säästmiseks eraldi funktsioon, mida saab sisse-välja lülitada ning pildiotsijat on samuti tehtud täpsemaks.

Fujifilm X-Pro2 tarkvaraversiooni 2.0 saab alla laadida ning uuenduste täielikku nimekirja näha Fujifilmi kasutajatoe lehel

Allikas: fujifilm.com

Kõik Fujifilm kaamerad Photopointis »

NB! kuni oktoobri lõpuni kehtib Fujifilm hübriidkaamera komplekti ning lisaobjektiiv ostul lisaallahindlus – loe selle kohta lähemalt siit »

 

Manfrotto Pro Light Reloader 55 on fotokott neile, kes reisivad mitme kaameraga
autor: Oskari Värä

prolightreload55-avang

Lisaks stiilsetele fotokottidele esitles Manfrotto kotti Pro Light Reloader 55, mis on suunatud neile, kes reisivad palju ning kannavad kaasas suures koguses fototehnikat. Kott on tõesti mahukas – sisse läheb tervelt kolm peegelkaamera keret ning kaheksa objektiivi. Lennukiga reisijate peale on ka põhjalikult mõteldud – kott vastab enamus lennufirmade pagasi mõõtude piirangutele.

Kott on Manfrotto CPS (Camera Protection System) süsteemile vastavalt ehitatud, tagades tehnika turvalisuse igas olukorras. Samuti on vaheseinad disainitud pehmendama ükskõik, millisesse asendisse ka koti sisu pole paigutatud. Lisaks saab vaheseinu lihtsasti ümber tõsta vastavalt vajadusele, kuid fototehnika pehme olemine kotis on tagatud igas asendis.

Väljast on kott kvaliteetsest vett tõrjuvast Pro Light Rip-Stop nailon riidest, mis ei luba niiskusel koti peale koguneda, säästes materjali. Ka nurgad on lisatugevdusega, sest enamasti kuluvad augud esmalt just nurkadesse.

pro_light_reloader_55_4

pro_light_reloader_55_3

Kaasa vedamiseks on koti all suured 84mm rattad, tehes raske fotovarustuse enda järgi tassimise oluliselt lihtsamaks. Samas kui rattad ära kuluvad või purunevad, on neid lihtne uute vastu välja vahetada.

Lisataskud mahutavad 17-tollise sülearvuti ning lisaks veel ka 10-tollise tahvelarvuti eraldi taskusse, et saaks need kiirelt kätte fotovarustust puutumata. Lisaks on koht statiivi kinnitamiseks ning eraldi vihmakate kui satutakse väga kehvadesse ilmastikutingimustesse pikemaks ajaks. Koti väline suurus on 55 ח 35 ח 23 cm ning kott kaalub 4,2–4,9 kilo olenevalt sellest kui palju vaheseinu sees parajasti kasutusel on.

Allikas: Manfrotto

Sony a7 II tarkvarauuendus toob uue välgujuhtimissüsteemi toe
autor: Oskari Värä

a7ii-avang

Sony teatab, et on andnud välja tarkvarauuenduse a7 II ning a7s II täiskaader hübriidkaameratele. Tarkvaraversioon v3.20 toob vaid ühe kuid olulise uuenduse – lisab kaameratele Sony välgujuhtimissüsteemi toe.

FA-WRC1M raadiosaatja ning FA-WRR1 raadiovastuvõtjaga saab välku juhtida kuni 30 meetri kauguselt ning komplekt võimaldab edastada ka TTL-informatsiooni. Välguparameetreid on samuti võimalik juhtida mugavalt läbi saatjate, et ei peaks eraldi välkude juurde ise minema. Lisaks lubab süsteem kasutada saatjaid ka juhtmevabade distantspäästikutena, millega saab kontrollida korraga mitut kaamerat, tehes selle eriti magusaks spordi- või loomafotograafidele.

Lae alla Sony a7 II tarkvarauuendus alla siit

Allikas: Sony

Nüüd saadaval: Manfrotto statiivikomplekt videograafile Befree Live
autor: Mikk Otsar

maxresdefault

Hea uudis kõikidele videograafidele kellele meeldib reisida ja kellele on tähtis võimalikult väike kaal võtteplatside vahel liikudes. Manfrotto on valmis saanud uue Befree Live statiivikomplektiga. Befree Live näol on tegemist märkimisväärselt kompaktse statiivikomplektiga, mis on loodud just sageli liikvel olevate videograafide vajaduste täitmiseks. Tänu kompaktsele disainile on Manfrotto Befree Live’i mugav kuhu tahes kaasa võtta, lisaks on see väga kerge ja sobib suurepäraselt peegelkaamera või hübriidkaameratega videote üles võtmiseks.

manfrotto-statiivikomplekt-befree-kit-mvkbfr-live

manfrotto-statiivikomplekt-befree-kit-mvkbfr-live-2

manfrotto-statiivikomplekt-befree-kit-mvkbfr-live-1

manfrotto-statiivikomplekt-befree-kit-mvkbfr-live-5

manfrotto-statiivikomplekt-befree-kit-mvkbfr-live-3

manfrotto-statiivikomplekt-befree-kit-mvkbfr-live-4

Befree Live mahub ideaalselt pagasisse ning fotokotti â€“ seda tänu märkimisväärsele süsteemile, mis võimaldab statiivijalad kompaktselt kokku “voltida”. Kokkupanduna on statiiv seejuures vaid 40 cm pikkune. Lisaks on Befree’s kasutusel patenteeritud statiivijalgade kaldenurga seadistamise süsteem, mis võimaldab kiiresti ja vaevata jalgade kaldenurka kahe asendi vahel muuta. Videopea juhthoob on kusjuures eemaldatav ja kokkuvolditav, et võimaldada kompaktset kaasaskandmist.

Siiski ei tähenda kompaktne ja kerge disain seda, et oleks tehtud mööndusi statiivi vastupidavuses ja kasutusmugavuses. Komplektis olev Beefree Live videopea võimaldab mugavalt kaamera kallet ja pööret kohandada ning tagab seejuures sujuva käsitsemise. Beefree Live pakub stabiilsust ka suurema kaameravarustuse puhul – maksimaalne kandevõime on sel tervelt 4 kg.

Statiivi tehnilised andmed:
Materjal Alumiinium
Maksimaalne töökõrgus 151 cm
Minimaalne töökõrgus 43 cm
Pikkus transpordiasendis 40 cm
Maksimaalne koormus 4 kg
Kaal 1,8 kg
Statiivipea tehnilised andmed:
 Materjal
Alumiinium
Maksimaalne töökoormus 4 kg
Ette/taha kalle -90° / 65°
Panoraampööre
360°
Lood
Jah
Kaamera kinnitus 1/4″