Nüüd saadaval: Nikon Coolpix A900 kompaktkaamera
autor: Oskari Värä

nikon-coolpix-a900-must-avang

Kui enamasti on väga pika suumiulatusega kaamerad ka füüsiliselt suurte mõõtudega ning kohmakad, siis Nikon Coolpix A900 kompaktkaamera toob ülipika suumiulatuse väga kompaktses ning taskupärases kestas. Kuigi füüsiliselt on A900 väike, on selle optiline suum tervelt 35-kordne, tuues ka kõige kaugemad objektid otse enda ette. Pildistamise järel saab kaamera libistada vaevata endale tagasi taskusse.

Kuigi kaamera sai Nikoni poolt välja kuulutatud juba aasta esimesel poolel, siis Jaapanis toimunud maavärinate tõttu tarned aeglustusid või peatusid sootuks, siis nüüd on see kauaoodatud supersuum kompaktkaamera jõudnud ka meie poelettidele.

Kaamera silmaks on 35ח suumiga Nikkor 24–840 mm ED WR objektiiv, mille suumiulatust on võimalik laiendada 70ח kui lülitada sisse ka digitaalne Dynamic Fine Zoom suumisüsteem. Kuid pikk suumiulatus ei ole antud objektiivi ainus tõmbenumber – sisse on mahutatud ka neli ED eriti madala dispersiooniga elementi, mis tagavad ka maksimaalse teravuse ning pildikvaliteedi. Lisaks sellele on pika suumiulatusega väga vajalik pildistabilisaatori olemasolu, mis on Coolpix A900 niivõrd efektiivne, et see proovib kompenseerida värinaid ka autosõidu või jalutamise ajal.

nikon-coolpix-a900-must-1

nikon-coolpix-a900-must-9

Teine muljetavaldav aspekt on 4K UHD 3840 x 2160 lahutusvõimega videosalvestus 25 kaadrit sekundis. Kiirema kaadrisagedusega filmimiseks on FullHD 1080p lahutusvõimega videot võimalik filmida kuni 50 kaadrit sekundis ning aegluubis video jaoks suudab A900 filmida 480p lahutusvõimega videot tervelt 120 kaadrit sekundis. Lisaks on kaameral ka stereomikrofon helisalvestuseks.

nikon-coolpix-a900-must-4

nikon-coolpix-a900-must-6

nikon-coolpix-a900-must-8

Kõik vajalikud ühendused on olemas – juhtmevabaks ühendmiseks WiFi, Bluetooth ja NFC. Kaamerat on võimalik juhtida läbi nutitelefoni, mis tähendab et iga kord ei peagi kaamerat käes hoidma pildistamiseks. Samuti saab tehtud pilte koheselt ning kiiresti jagada läbi nutitelefon kõikidesse enda sotsiaalvõrgustikesse.

Tähtsamad tehnilised andmed:

  • 20-megapiksline 1/2,3″ CMOS sensor
  • Sensori tundlikkus ISO  80–3200
  • Nikkor 24–840 mm ED WR objektiiv, 35ח optiline suum
  • Optiline 5-teljeline VR pildistabilisaator
  • Sarivõte kuni 7 kaadrit sekundis
  • PSAM manuaalrežiimid
  • Maksimaalne video lahutusvõime 4K UHD 3840 ח 2160 30p/25p
  • Aegluubis video VGA 640 ח 480 120p
  • 3-tolline kallutatav TFT LCD ekraan
  • WiFi, Bluetooth ning NFC ühendused
  • Mõõtmed 113 ח 66,5 ח 39,9 mm
  • Kaal (koos aku ja mälukaardiga) 298 g

Esmane tutvustus tehtud, võib kaamerat minna oma silmaga kaema ning ostma Photopointi veebikaubamajja või esinduskauplustesse. Kaamera on saadaval nii mustas kui ka hõbedases korpuses.

Nikon Coolpix A900 kompaktkaamera Photopointis »

Olympus STF-8 on esimene ilmastikukindel makrovälk
autor: Oskari Värä

olympus_stf8-avang

Olympus on näidanud meile uut makrovälku STF-8. Olympuse hübriidkaameraid kasutavad makroentusiastid ning professionaalid võivad kindlasti rõõmustada, sest uus välk on maailma esimene niiskus-, külmumis- ning tolmukindel kahepoolne makrovälk. Kombineerides selle samade omadustega Olympuse kaamera ning objektiividega, teeb see makrofotode tegemise võimalikuks ka raskeimates oludes.

Välgu juhtarv on 8,5 (m, ISO 100), kui kasutada mõlema poole välku täisvõimsusel ning 6 kui kasutada vaid ühte. Lisaks TTL-režiimile on samuti valguse täielikuks kontrollimiseks võimalik mõlemal poolel seadistada välgutugevust eraldi vastavalt vajadusele suhtega 1:8 või 8:1.

olympus_stf8-eest

 

Võimalikult ergonoomiliseks kasutamiseks saab välgupeasid liigutada 60-kraadi võrra üles ning 40-kraadi võrra alla. Mõlemat välgupead on võimalik objektiivi ümber ka pöörata. Kui loomingulisus nõuab ka keerulisemaid valgusolusid, on võimalik mõlemad välgud kinnitusrõnga küljest sootuks ära võtta ning liigutada veidi eemale. Tulevase OM-D E-M1 Mark II mudeliga töötavad ka Focus Stacking, Focus Bracketing ning Hi-Res režiim ning kaamera oskab välkude laadimisaega optimeerida vastavalt pildistamise kiirusele.

Olympus STF-8 makrovälk saabub poelettidele 2016. aasta detsembris.

Allikas: Olympus

Loupedeck on tulevane füüsiline konsool Lightroomis töötlemiseks
autor: Oskari Värä

loupedeckfeat

Põnevaid uudiseid Adobe Photoshop Lightroom pilditöötlustarkvara kasutajatele. Loupedeck on välja töötamas füüsilist pilditöötluspulti, mis on disainitud just Lightroomi silmas pidades. Pigem helitöötlejate pärusmaana tunduv pult toob erinevad funktsioonid ning töötlusvalikud otse sõrmede alla ning see teeb pilditöötluse veelgi intuitiivsemaks. Seeläbi paraneb loomulikult ka töötluskiirus ning produktiivsus.

Traditsioonilised klaviatuuri ja hiire võib eemale lükata ning Loupedeck toode ühildub nii Windowsi kui ka Apple arvutitega. Seadme peal on välja toodud, mida iga valikuketas või nupp teeb ning nuppude asetus on läbi mõeldud võimalikult ergonoomiliselt.

Nuppude asetus:

loupedeck-lightroom-controller-pfixer-5

Tegemist ei ole esimese taolise töötluspuldiga. Analoogset toodet oleme näinud ka varem ning kirjutatud on ka spetsiaalne tarkvara, mis lubab suvalise MIDI-controlleriga pilte töödelda. Siiski on tegu esimese puldiga, mis on mõeldud kasutamiseks just Lightroomiga, misläbi on see võimalikult hästi ka optimeeritud selle jaoks.

Mis veel – Loupedeck baseerub Tallinnast vaid 80 km kaugusel Helsingis ning praeguste prognooside kohaselt jõuab pult müügile 2017. aasta septembriks. Väga pikk aeg oodata, kuid senikaua saab progressil silma peal hoida nende Indiegogo lehel, kus ka rahastust otsitakse. Praeguseks on eesmärk, mis oli 75 000 €, ületatud juba 271 protsendiga. Seega raha taha asi ei tohiks jääda ning kui seade osutub edukaks, lubatakse sarnaseid asju arendada ka muude programmide jaoks.

Loupedeck video Indiegogos:

Palun kliki video vaatamiseks siia

Allikas: Loupedeck

Adobe Photoshop Fix pilditöötlusprogramm nüüd saadaval ka Androidile
autor: Oskari Värä

photoshop-fix_1-avang

Läks aega aga asja sai. Juba aasta tagasi andis Adobe välja pilditöötlusprogrammi Photoshop Fix nutiseadmetele. Pikalt oli Fix saadaval vaid Apple seadmetele, kuid nüüdsest võivad rõõmustada ka Android operatsioonisüsteemidega kasutajad.

Adobe Photoshop Fix on nutirakendus, mis sisaldab endas arvutile mõeldud Photoshop programmist tuntuid tööriistu nagu Healing Brush (parandamispintsel) ning Liquify (tööriist kujutise venitamiseks). Samuti on võimalus pilte lõigata, manipuleerida värvidega, kasutada Brush-tööriistu (värvipintslid), muuta heledusi-tumedusi ning kontrasti ja teha ka joonist pehmemaks-teravamaks.

Adobe Photoshop Fix on ka ühenduses Photoshopi ning Lightroomiga CreativeSync kaudu, mis laseb töödelda Lightroomi faile nutiseadmega ning lihtsalt saata need tagasi arvutisse läbi rakenduse. Ka Photoshopis saab avada rakendusega töödeldud .PSD faile.

Seega on tegu igati universaalse ning kasuliku rakendusega kõigile, kes töötlevad nutitelefonis või tahvelarvutis pilte.

Adobe Photoshop Fix on Androidile alla laetav Google Play rakendustepoes ning iOS kasutajad saavad selle endale alla laadida AppStore-st.

Allikas: Google Play

 

Fujifilm X-T1 ning X-Pro2 hübriidkaamerate tarkvarauuendused
autor: Oskari Värä

fujifilm-x-t1-camera-photopoint-13

Fujifilm on välja andnud tarkvarauuenduse X-T1 ning X-Pro2 hübriidkaameratele.

Fujifilm X-T1 tarkvaraversioon v5.00 toob uuendusena juurde high-speed sünkronisatsiooni ning mitme välgu juhtimise võimaluse uue EF-X500 välguga. Kaamera menüü välgujuhtimise osas on ka vastavalt sellele muudetud. Lisaks on toodud mitmeid välgufunktsioone ka Quick Menu kiirvalikutesse ning ka kasutaja poolt seadistatavate nuppude alla saab määrata erinevaid välgufunktsioone.

Fujifilm X-Pro2 tarkvaraversioon v2.01 parandab aga mitmeid vigu. Kui varasemalt ei töödanud Fujinon XF 18-135mm f/3.5-5.6 R LM OIS WR objektiivi kasutades teleotsas autofookus korralikult, siis nüüdseks on see viga tarkvaraliselt parandatud. Samuti ei suutnud kaamera saada kontakti Nissin i40 välguga – ka see viga on nüüdseks parandatud ning välku on võimalik kaameraga kasutada tõrgeteta.  

Ka Fujifilm X-T2 uus tarkvaraversioon oli välja kuulutatud kuid siiski jäi tulemata ning teadmata põhjustel lükkas Fujifilm selle tuleku 29. novembrisse. X-T2 uus tarkvara toob endaga kaasa võimaluse pildistada läbi kaabli otse arvutisse. Samuti saab kaamerat juhtida läbi arvuti.

Fujifilm X-T1 tarkvaraversiooni v5.00 saab alla laadida siit
Fujifilm X-Pro2 tarkvaraversiooni v2.01 saab alla laadida siit

Allikas: Fujifilm