Olympus STF-8 on esimene ilmastikukindel makrovälk
autor: Oskari Värä

olympus_stf8-avang

Olympus on näidanud meile uut makrovälku STF-8. Olympuse hübriidkaameraid kasutavad makroentusiastid ning professionaalid võivad kindlasti rõõmustada, sest uus välk on maailma esimene niiskus-, külmumis- ning tolmukindel kahepoolne makrovälk. Kombineerides selle samade omadustega Olympuse kaamera ning objektiividega, teeb see makrofotode tegemise võimalikuks ka raskeimates oludes.

Välgu juhtarv on 8,5 (m, ISO 100), kui kasutada mõlema poole välku täisvõimsusel ning 6 kui kasutada vaid ühte. Lisaks TTL-režiimile on samuti valguse täielikuks kontrollimiseks võimalik mõlemal poolel seadistada välgutugevust eraldi vastavalt vajadusele suhtega 1:8 või 8:1.

olympus_stf8-eest

 

Võimalikult ergonoomiliseks kasutamiseks saab välgupeasid liigutada 60-kraadi võrra üles ning 40-kraadi võrra alla. Mõlemat välgupead on võimalik objektiivi ümber ka pöörata. Kui loomingulisus nõuab ka keerulisemaid valgusolusid, on võimalik mõlemad välgud kinnitusrõnga küljest sootuks ära võtta ning liigutada veidi eemale. Tulevase OM-D E-M1 Mark II mudeliga töötavad ka Focus Stacking, Focus Bracketing ning Hi-Res režiim ning kaamera oskab välkude laadimisaega optimeerida vastavalt pildistamise kiirusele.

Olympus STF-8 makrovälk saabub poelettidele 2016. aasta detsembris.

Allikas: Olympus

Loupedeck on tulevane füüsiline konsool Lightroomis töötlemiseks
autor: Oskari Värä

loupedeckfeat

Põnevaid uudiseid Adobe Photoshop Lightroom pilditöötlustarkvara kasutajatele. Loupedeck on välja töötamas füüsilist pilditöötluspulti, mis on disainitud just Lightroomi silmas pidades. Pigem helitöötlejate pärusmaana tunduv pult toob erinevad funktsioonid ning töötlusvalikud otse sõrmede alla ning see teeb pilditöötluse veelgi intuitiivsemaks. Seeläbi paraneb loomulikult ka töötluskiirus ning produktiivsus.

Traditsioonilised klaviatuuri ja hiire võib eemale lükata ning Loupedeck toode ühildub nii Windowsi kui ka Apple arvutitega. Seadme peal on välja toodud, mida iga valikuketas või nupp teeb ning nuppude asetus on läbi mõeldud võimalikult ergonoomiliselt.

Nuppude asetus:

loupedeck-lightroom-controller-pfixer-5

Tegemist ei ole esimese taolise töötluspuldiga. Analoogset toodet oleme näinud ka varem ning kirjutatud on ka spetsiaalne tarkvara, mis lubab suvalise MIDI-controlleriga pilte töödelda. Siiski on tegu esimese puldiga, mis on mõeldud kasutamiseks just Lightroomiga, misläbi on see võimalikult hästi ka optimeeritud selle jaoks.

Mis veel – Loupedeck baseerub Tallinnast vaid 80 km kaugusel Helsingis ning praeguste prognooside kohaselt jõuab pult müügile 2017. aasta septembriks. Väga pikk aeg oodata, kuid senikaua saab progressil silma peal hoida nende Indiegogo lehel, kus ka rahastust otsitakse. Praeguseks on eesmärk, mis oli 75 000 €, ületatud juba 271 protsendiga. Seega raha taha asi ei tohiks jääda ning kui seade osutub edukaks, lubatakse sarnaseid asju arendada ka muude programmide jaoks.

Loupedeck video Indiegogos:

Palun kliki video vaatamiseks siia

Allikas: Loupedeck

Adobe Photoshop Fix pilditöötlusprogramm nüüd saadaval ka Androidile
autor: Oskari Värä

photoshop-fix_1-avang

Läks aega aga asja sai. Juba aasta tagasi andis Adobe välja pilditöötlusprogrammi Photoshop Fix nutiseadmetele. Pikalt oli Fix saadaval vaid Apple seadmetele, kuid nüüdsest võivad rõõmustada ka Android operatsioonisüsteemidega kasutajad.

Adobe Photoshop Fix on nutirakendus, mis sisaldab endas arvutile mõeldud Photoshop programmist tuntuid tööriistu nagu Healing Brush (parandamispintsel) ning Liquify (tööriist kujutise venitamiseks). Samuti on võimalus pilte lõigata, manipuleerida värvidega, kasutada Brush-tööriistu (värvipintslid), muuta heledusi-tumedusi ning kontrasti ja teha ka joonist pehmemaks-teravamaks.

Adobe Photoshop Fix on ka ühenduses Photoshopi ning Lightroomiga CreativeSync kaudu, mis laseb töödelda Lightroomi faile nutiseadmega ning lihtsalt saata need tagasi arvutisse läbi rakenduse. Ka Photoshopis saab avada rakendusega töödeldud .PSD faile.

Seega on tegu igati universaalse ning kasuliku rakendusega kõigile, kes töötlevad nutitelefonis või tahvelarvutis pilte.

Adobe Photoshop Fix on Androidile alla laetav Google Play rakendustepoes ning iOS kasutajad saavad selle endale alla laadida AppStore-st.

Allikas: Google Play

 

Fujifilm X-T1 ning X-Pro2 hübriidkaamerate tarkvarauuendused
autor: Oskari Värä

fujifilm-x-t1-camera-photopoint-13

Fujifilm on välja andnud tarkvarauuenduse X-T1 ning X-Pro2 hübriidkaameratele.

Fujifilm X-T1 tarkvaraversioon v5.00 toob uuendusena juurde high-speed sünkronisatsiooni ning mitme välgu juhtimise võimaluse uue EF-X500 välguga. Kaamera menüü välgujuhtimise osas on ka vastavalt sellele muudetud. Lisaks on toodud mitmeid välgufunktsioone ka Quick Menu kiirvalikutesse ning ka kasutaja poolt seadistatavate nuppude alla saab määrata erinevaid välgufunktsioone.

Fujifilm X-Pro2 tarkvaraversioon v2.01 parandab aga mitmeid vigu. Kui varasemalt ei töödanud Fujinon XF 18-135mm f/3.5-5.6 R LM OIS WR objektiivi kasutades teleotsas autofookus korralikult, siis nüüdseks on see viga tarkvaraliselt parandatud. Samuti ei suutnud kaamera saada kontakti Nissin i40 välguga – ka see viga on nüüdseks parandatud ning välku on võimalik kaameraga kasutada tõrgeteta.  

Ka Fujifilm X-T2 uus tarkvaraversioon oli välja kuulutatud kuid siiski jäi tulemata ning teadmata põhjustel lükkas Fujifilm selle tuleku 29. novembrisse. X-T2 uus tarkvara toob endaga kaasa võimaluse pildistada läbi kaabli otse arvutisse. Samuti saab kaamerat juhtida läbi arvuti.

Fujifilm X-T1 tarkvaraversiooni v5.00 saab alla laadida siit
Fujifilm X-Pro2 tarkvaraversiooni v2.01 saab alla laadida siit

Allikas: Fujifilm

Kuumad kõlakad: Canon EOS 6D Mark II tuleb tuleva aasta aprillis
autor: Oskari Värä

canon-6d-mark-2-kolakad

Canoni kompaktseim ning soodsaim täiskaader sensoriga peegelkaamera EOS 6D järglast on juba pikalt oodatud ning nüüd hakkavad üha hoogsamalt ringlema erinevad kõlakad selle ümber.

Lähiajal siiski kaamerat veel oodata ei ole. Jutud räägivad, et esimene võimalus, mil Canon 6D Mark II mudelit ametlikult esitleb, on 2017. aasta aprillis – mitte jaanuaris CES tehnikamessil ega ka veebruaris toimuval CP+ messil.  

Mida aga tehniliselt võime oodata? Seda kõike tuleb võtta suure skepsisega kuid tihti lähevad kõlakad ka täide. Sensori kohta arvatakse, et see saab olema 24–25-megapiksline ning uuelt EOS 5D Mark IV kaameralt tuttav Dual Pixel autofookussüsteemiga. Ekraan on pööratav ning ühendustest on olemas nii WiFi, GPS kui ka NFC. Mida aga paljude üllatuseks tõenäoliselt olema ei hakka, on 4K videosalvestus, suurima lahutusvõimega video, mida Canon 6D Mark II filmida suudab, on 1080p. Need väidetavad andmed aga mingil määral võivad veel muutuda kui kaamera avalikustamise aeg hakkab lähemale jõudma.

Allikas: canonwatch.com