Fujinon XF 50mm F2 R WR on Fujifilmi ilmastikukindlate objektiivide uus pereliige
autor: Oskari Värä

fuji-50-avang

Fujifilm on uue X-T20 hübriidkaamera kõrval välja toonud ka uue X-bajonetiga fiksobjektiivi Fujinon XF 50mm F2 R WR. Objektiiv asetub XF 35mm F2 WR ja 23mm F2 R WR kompaktsete, kaalult kergete ning ilmastikukindlate objektiivide kõrvale.

Objektiivi konstruktsioon on üheksa elementi seitsmes grupis ning fokusseerimismootor on väga vaikne. 35 mm ekvivalendina vastab objektiivi vaatenurk 76 mm objektiivile, tehes sellest suurepärase portreeobjektiivi oma suure f/2 avaga. Läätsed on kaetud vääristusega, mis ei lase tekkida sisepeegeldustel ning muudel anomaaliatel.

fuji_50_1

fuji_50_2

Avarõngas on füüsiline ning see lubab mugavalt seadistada ava ka pimesi – iga täisava juures on stopper, mis annab märku kui rõngas on õiges asendis. Metallist korpusel on 10 ilmastiku- ning tolmukindlalt suletud punkti ja objektiiv suudab töötada ka -10 kraadises külmas. Vaatamata suurepärasele kvaliteedile on objektiivi kaal vaid 200 grammi, tehes sellest suurepärase objektiivi reisile kaasa võtmiseks.

Tehnilised andmed:

 Fookuskaugus: 50mm (35mm ekvivalendina 76mm)
 Formaat: APS-C / DX
 Bajonett: Fujifilm X
 Ava: f/2 – f/16
 Minimaalne fokusseerimiskaugus: 39 cm
 Kaal: 200 g
 Mõõdud: 60 x 59 mm
 Materjal: metall
 Filtri läbimõõt: 46 mm

Fujifilm XF 50mm f/2 R WR tuleb nii musta kui ka hõbedase viimistlusega ning saabub poelettidele juba 2017. aasta veebruaris.

Allikas: Fujifilm

Nüüd saadaval: Canon EOS M5 hübriidkaamera
autor: Silver Pik

eos-m5-nuud-saadaval-avang

Canon on lõpuks valmis teinud hübriidkaamera, mis suudab ka väljaspool Jaapanit suurte poistega konkureerida, olles nii funktsionaalsuselt, võimekuselt kui kasutusmugavuselt võrreldav sama klassi Sony, Panasonicu, Fujifilmi või Olympuse hübriidkaameratega. Jah, see on seesamune Canon EOS M5 hübriidkaamera, mida esimest korda eelmise aasta Photokinal nägime ning vahepealsel perioodil väga positiivset tagasisidet saanud. Nüüd on lõpuks EOS M5 hübriidkaamera ka Photopointi saabunud, olles saadaval nii esinduskauplustes kui veebipoes.

Canon EOS M5 on hübriidkaamera, mis on ilmselt arendatud EOS 80D peegelkaamera ümber – kasutavad mõlemad kaamerad ju nii sama 24,2-megapikslist pildisensorit koos Dual Pixel AF süsteemiga, toetavad sama FullHD 1920 ח 1080 50p videosalvestust jms. Samas on EOS M5 juba samm tulevikku, kasutades viimast DIGIC 7 pildiprotsessorit, mis omakorda teeb sarivõtte võrreldes suurema vennaga kiiremaks. Mis veel – EOS M5 on esimene Canoni hübriidkaamera (või üldse vahetatavate objektiividega kaamera) mil kasutusel keresisene pildistabilisaator. Täpsetest stoppidest küll juttu ei ole olnud, kuid 5-teljeline stabilisaator teeb oma tööd suurepäraselt.

Kaamera mugavaks kasutamiseks on tagaküljel 3,2-tolline puutetundlik LCD ekraan, mis toetab ka intuitiivset Touch AF teravustamist pildistamise ja videosalvestuse ajal. See omakorda teeb vlogijatel-juutuuberitel kui ka alustatavatel videograafidel elu väga mugavaks. Uueks lahenduseks Canoni jaoks on ka korraliku 2,36-megapikslise 120 kaadrit/sek kaadrisagedusega elektroonilise pildiotsija lisamine. Kaameral on ka 2016. aastale kohaselt olemas kõik vajalikud ühendused – WiFi, Bluetooth LE ja NFC, tagamaks ühendused nutiseadmega ning võimaluse kaamerat ka eemalt juhtida.

Canon EOS M5 oluliseimad omadused

  • 24,2-megapiksline APS-C CMOS sensor
  • Sensori tundlikkus ISO 100–25 600
  • Kiire ning sujuv Dual Pixel CMOS AF teravustamine; kiirem ja täpsem teravustamine fotode ja videote jaoks
  • 9 kaadrit/sek sarivõte (autofookuse lukk peale esimest kaadrit); 7 kaadrit/sek sarivõte autofookusega
  • Uus DIGIC 7 pildiprotsessor, parendatud jälgiv teravustamine
  • FullHD 1920 ח 1080 60p/50p videosalvestus MP4 formaati
  • Digitaalne stabilisaator, 5-teljeline keresisene pildistabilisaator; parendab nii IS objektiivide stabilisaatori tööd kui annab ka stabiliseeritud pildi mitte-IS objektiividele
  • Integreeritud elektrooniline pildiotsija, 2,36 miljoni pildipunktiga
  • Mugav 3,2-tolline kallutatav puuteekraan; 1,62 miljonit pildipunkti
  • Lihtsalt seadistatav tänu mitmetele juhtnuppudele / ratastele
  • Integreeritud WiFi ja NFC ühendus mugavaks piltide ja videote edastamiseks
  • Bluetooth Smart ühendus kaugjuhtimiseks ja piltide edastamiseks
  • Veel väiksem kaamera sisselülitamise aeg
  • Saab kasutada EF ja EF-S objektiive vastava adapteriga
  • Time-lapse video režiim

eos-m5-nuud-saadaval-001

eos-m5-nuud-saadaval-002

eos-m5-nuud-saadaval-003

eos-m5-nuud-saadaval-004

• Canon EOS M5 hübriidkaamerad Photopointis »

Nüüd saadaval: DJI Osmo+ kaamera
autor: Silver Pik

dji-osmo-nuud-saadaval-001

DJI nimega seostub meil kõigil esmalt droonidega, mistõttu võib esmalt natuke imelik olla lugeda DJI seikluskaamerast/videokaamerast/kompaktkaamerast. Teisalt, miks ka mitte võtta lendavalt kaameralt propeller küljest ning istutada see hoopis inimkäe külge – niimoodi ei pea ilusate ja sujuvate kaadrite filmiseks lennuluba taotlema, saab seda teha siseruumides ning üleüldse ei pea drooniga lendamist selgeks õppima. Loogiline samm, eksole. Just täpselt selline asi on nüüd Photopointis ka saadaval – uue DJI Osmo+ kaamera näol.

Osmo+ on DJI esimese põlvkonna Osmo edasiarendus – käepide on sama mis varem, pakkudes juhtimisvõimalust ning nutitelefoni hoidmist kaamerale ning mahutades ka vajalikud liidesed ja akud. Teisisõnu – Osmo käepide on sillaks, et sinu nutitelefonist saaks kaamera ekraan kadreerimiseks ning juhtimiseks. Lisaks on sel olemas 3,5 mm pesa mikrofoni ühendamiseks ning üks kompaktne kvaliteetmikrofon on ka komplektis kaasas. Aga selle kõige juures on siiski oluliseim see kaamera koos gimbaliga, mis käepideme peale kinnitatakse.

DJI Osmo+ komplektis on Zenmuse X3 ZOOM (FC350Z) kaamera. Tavapärasest Zenmuse X3’est eristabki 3,5ח optilise suumiga optika, mis katab ära vahemiku 22–77 mm (35 mm ekvivalendina) ning lisab ka 2ח digitaalse suumi. Vähe sellest – see väike kaamera teeb ka kvaliteetseid 12-megapiksliseid fotosid ning salvestab 4K 25p videot.

Kõikidele Osmo kaameratele omaselt toetab ka see mudel mitmeid gimbali töörežiime. Klassikaline lähenemine on stabilisaatori funktsionaalsus – täpselt sama tehnoloogiaga, millega droonivideod sujuvaks saab, pannakse ka käes hoitav kaamera sujuvalt ruumis liikuma. Värisev käsi, pööramised-keeramised jms – kõik silutakse välja, et 4K video oleks võimalikult selge ja detailne. Või hoopis 2 sek või pikema säriajaga fotosid jämaras. Kuna gimbal on 360° pööratav, siis saab Osomo’ga mugavalt teha ka 360° panoraame või lasta sel automaatselt kõik pööramised sujuvaks-siledamaks teha.

Muudest funktsioonidest – Osmo juhtimine on juhtmevaba, mistõttu sa võid selle ka statiivile panna ning eemalt nutitelefoniga kaamerat juhtida. Või hoopis kasutada seda time-lapse kaadrite / video talletamiseks. Võimalusi on väga palju ning piiriks pigem sinu fantaasia.

dji-osmo-nuud-saadaval-004

dji-osmo-nuud-saadaval-003

dji-osmo-nuud-saadaval-002

dji-osmo-nuud-saadaval-005

Oluliseimad omadused:

  • 12,4-megapiksline 1/2,3-tollist tüüpi CMOS sensor
  • Sensori tundlikkus ISO 100–3200
  • Objektiivi fokaalvahemik 22–77 mm (35 mm ekvivalendina)
  • 3,5ח optiline suum
  • 12-megapikslised fotod, JPEG ning Adobe DNG formaat
  • 360° pööratav gimbal
  • Kasuta nutitelefoni ekraanina
  • 4K cin 4096 ח 2160 25p, FullHD 1920 ח 1080 100p videosalvestus
  • Intervallvõte, automaatne panoraamvõte

Kõige selle peale võiks veel mõelda, et milleks Osmo+ üldse vajalik on – tundudes selline veider niÅ¡Å¡ikaamera. Tegelikult ei – see kaamera on ideaalne vlogijatele â€“ kasuta seda staatilise kaamerana, jaluta mööda tänavat ringi ja räägi… jookse kasvõi mööda kaubanduskeskust ringi – videod on kõik ikkagi teravad ja sujuvad. Samamoodi on see kaamera kasulik ka teistele videograafidele – väike kompaktne kaamera talletab sujuvad 4K videod, ilma et peaks suurt rasket stabilisaatorit kaasas kandma. Ja loomulikult neile, kes soovivad lihtsalt suurema funktsionaalsusega foto- ja videokaamerat.

DJI Osmo+ kaamera Photopointis »

Kaamera mis lendab või lennuk mis pildistab? Põnnikaamera nüüd Tartus, Kvartali keskuses
autor: Jürgen Veerme

photopoint-ponnikaamera-kvartal-tartu

Tartu linna kõige modernsemasse kaubandus- ja vabajakeskusesse Kvartal on maandunud punast värvi ja kollaste triipudega lennuk. See on Photopointi põnnikaamera –  uus atraktsioon Tartu linna südames.

See silmatorkav ning igat masti nuppe täis lennuk viib pisikese piloodi hellalt pilvede vahele heljuma. Samal ajal pildistab lõbus mehike fotokioski esiküljel olevast fotosilmast lendurist vahva foto, mis sealsamas – sekundite jooksul välja prinditakse. Prinditud foto ümber saab valida värvilise raami – koerte ja kiisude ning muude tegelastega. Lennureis ja paberfoto maksavad 3€ ning sõit kestab kaks minutit.

Põnnikaamera leiad Kvartali keskuse 2. korruselt – kaupluste Karupoeg Puhh ja Britton lähedusest.

 

Võta põnnid kaasa ja tule Kvartalisse Põnnikaameraga lendama!

 

Lisaks Kvartali keskusele saab lapsed Põnnikaameraga Tartus lendama viia veel Lõunakeskuses ning Tallinnas Kristiine, לlemiste ja Rocca al Mare keskuses.

 

ponnikaamera-kvartal-nordic-digital-as-02-best

ponnikaamera-kvartal-nordic-digital-as-166

ponnikaamera-kvartal-nordic-digital-as-167

ponnikaamera-kvartal-nordic-digital-as-100

ponnikaamera-kvartal-nordic-digital-as-104

Fujifilm X-T20 hübriidkaamera käib mööda tuttavaid radu
autor: Silver Pik

fujifilm-x-t20-000-avang

Fujifilm tutvustas täna varahommikul uusi kaameraid ja objektiive ning nende hulgas oli ka kauaoodatud uuendus Fujifilm X-T10 hübriidkaamerale – selleks on Fujifilm X-T20. Sellest hübriidkaamerast teadsime enne tänast nii mõndagi tänu ohtratele tootefotode ning tehniliste andmete lekitamistele, kuid mis lõpptulemus pidi tulema – see sai selgeks alles esmaesitlusega Fujikina 2017 eel. Pikemalt keerutamata – vaatame lähemalt, mida uus X-seeria hübriidkaamera endast kujutab.

Fujifilm X-T20 on saanud sama 24,3-megapikslise X-Trans CMOS III sensori, mis nii Fujifilm X-T2 ning X-Pro2 hübriidkaamera sees. See omakorda tähendab seda, et sensori tundlikkus on ISO 200–12 800 ning laiendatav kuni ISO 51 200, mis omakorda on suur edasiminek Fujifilm X-T10 16,3-megapikslisest sensorist. See omakorda annab suurema paindlikkuse nii pildistamisel ju videosalvestusel. Samamoodi on uue sensoriga kaasas hoopis teine teravustamissüsteem – sellele on mahutatud lausa 325 teravustamispunkti, millest 91 on faasituvastusega punkti. Samamoodi on X-T2 seest laenatud erinevad teravustamisalgoritmid ning kasutaja saab menüüst ise valida, millise loogikaga või kuidas teravustamine peaks toimima. See on midagi sellist, mis muidu olnud rohkem ainult Canoni või Nikoni kallimate profitasemel peegelkaamerate pärusmaa. Aga nüüd on Fujifilmi tootevalikus ka kesktaseme hübriidkaamera, mis oskab lisaks jälgivale teravustamisele ka tipptasemel funktsionaalsusega teravustamist. Lisades juurde veel 8 kaadrit/sek sarivõte (5 kaadrit/sek kui kasutada samaaegselt ka Live View’d) – selle kaameraga võid isegi PyeongChang 2018 taliolümpiat pildistama minna.

fujifilm-x-t20-007

X-T20 tuleb mugava 3-tollise puutetundliku kallutatava ekraaniga ning kvaliteetse 0,39-tollise OLED pildiotsijaga, mis teeb kadreerimise, pildistamise ja piltide vaatamise ülimugavaks. Suur edasiminek on olnud ka videosalvestuse osas, tuues selle 4K peale. Olgugi, et X-T20 ei toeta F-Log profiili, on sellega võimalik talletada 4K UHD 3840 ח 2160 30p/25p/24p videot kuni 100 Mbps andmetihendusega ning FullHD videot kuni 60p/50p kaadrisagedusega. Samuti on võimalik edastada puhas HDMI signaal välisesse salvestajasse või monitori, kui vajadus peaks tekkima.

Korpuse disain on rohkem X-T10 suunas – X-T20 ei saanud X-T2 pealt tuttavat uut juhtkangi, eraldi ISO ratast ega ka patareitalla tuge, ega ka ilmastikukindlat korpust. Samas on see ikkagi magneesiumsulamist, X-seeriale omase disainiga. Ja lisandub välk ning puuteekraan.

Muudest funktsioonidest rääkides – X-T20 tuleb koos intervalltaimeriga, mis võimaldab seadistada vahemikku ühest sekundist 24 tunnini ning kaadrite piirangud puuduvad. Kombineeritud elektrooniline ja mehhaaniline katik võimaldavad säriaegu vahemikus 1/32 000–30 sek. WiFi ühendus sobib nii piltide edastamiseks kui ka nutitelefonist kaamera juhtimiseks.

 

Olulisemad andmed:

24,3-megapiksline madalpääsfiltrita APS-C X-Trans CMOS III
X Processor Pro pildiprotsessor
Sensori tundlikkus ISO 200–12 800 (Laiendatav ISO 100–51 200)
325 teravustamispunktiga autofookus, neist 91 faasituvastusega
8 kaadrit sek sarivõte (5 kaadrit/sek Live View’ga)
4K UHD 3840 ח 2160 30p/25p/24p videosalvestus
FullHD 1920 ח 1080 60p/50p/30p/25p/24p videosalvestus
Puhas HDMI väljund
MPEG-4 AVC / H.264 koodek, Linear PCM stereoheli
3″ puutetundlik LCD ekraan, 1,04 miljonit pildipunkti
Elektrooniline OLED pildiotsija, 0,39-tolline & 2,36 miljonit pikslit
Säriaeg 1/4000–30 sek
Elektrooniline katik 1/32 000–1 sek
Integreeritud WiFi ühendus
Magneesiumsulamist  korpus
USB 2.0, microHDMI
NP-W126S liitiumaku, kuni 350 kaadrit
Mõõtmed 118 ח 83 ח 41 mm
Kaal 383 g (koos aku ja mälukaardiga)

Fujifilm X-T20 hübriidkaamera jõuab poelettidele veebruari jooksul ning hinnaks saab olema 899 € ainult kere eest. Fujifilm X-T10 + 16-50mm Kit hinnaks saab olema 999 € ning koos tipptasemel 18-55mm f/2.8-4 objektiiviga 1199 €.

Allikas: Fujifilm

 

Tootefotod

fujifilm-x-t20-002

fujifilm-x-t20-001

fujifilm-x-t20-000-avang

fujifilm-x-t20-006

fujifilm-x-t20-005

fujifilm-x-t20-003