NASA avalikustas enneolematu pildipanga
autor: Tõnis Sestverk

Ameerika לhendriikide Riiklik Aeronautika- ja Kosmosevalitsus ehk NASA on teinud avalikuks enda pildipanga. לle 140 000 foto, video ja heliklipi on nüüd internetis kõigile tasuta kättesaadav. Peale selle on kogu sisu autoriõigustest vaba ehk igaüks võib endale meelepärasel viisil seal leiduvat infot ja materjali kasutada.

Lummavad vaated kaugetest galatikatest ja hingematvalt värvilised gaasipilvede kogumid on nüüd kõigile internetist tasuta kättesaadavad ja väga hea resolutsiooniga. Lisaks leiab iga foto juurest ka EXIF andmed, kellel huvi suurem. NASA on otsingusüsteemi samuti lihtsustanud, lastes filtreerida fotosid, videosid ja helifaile eraldi. Lisaks on võimalik sorteerida otsingutulemusi vastavalt aastaarvule.

Vaata ise järele!

 

Allikas: NASA

TIPA 2017 parimad kaamerad on just need
autor: Silver Pik

Järjekordne aasta möödas, järjekordsed TIPA auhinnad välja antud… TIPA (Technical Image Press Association) üldkoosolek, mis koonseb 27 erineva väljaande toimetajatest Aasiast, Austraaliast, Euroopast ning Põhja- ja Lõuna-Ameerikast, valis 40 erinevas tootekategoorias välja viimase aasta parimad foto- ja videoseadmed ning tarvikud. Eelmine nädal ka tulemused avalikuks ning nüüd toome need Photopointi ajaveebi lugejateni.

40 erinevast tootekategooriast on lausa 18 erinevad kaamerate kategooriaid ning neid me ka selles artiklis tutvustame – toome välja need punktid, mida TIPA oluliseks pidas ning just need seadmed teiste seast välja paistavad ning auhinna väärilised on. Pikemalt seletamata, siin on TIPA 2017… :


Parim algtaseme peegelkaamera: Nikon D5600

TIPA ekspertide sõnul on selle kaamera esiletoomise põhjuseks just see, et sel on olemas kõik esmavajalik, mida ühele hobifotograafile vaja. Lisaks veel mugav SnapBridge tehnoloogia, mis võimaldav veel lihtsamalt fotosid automaatselt nutiseadmesse edastada.

24,2-megapiksline DX formaadis sensor, juhtmevabad ühendused, pööratav ja kallutatav puuteekraan, FullHD 50p videosalvestus jms – kõik mida tavakasutaja vajab.

Nikon D5600 peegelkaamera Photopointis


Parim eksperdi poolkaader peegelkaamera: Pentax KP

Pentax KP võitis väga konkurenditihedas kategoorias, kus näiteks eelmine aasta oli Nikon D500 peegelkaamera. Selle kaamera sees on olemas kõik üks edasijõudnud kui ka alustav fotograaf vajab: ilmastikukindla korpuse sisse on mahutatud suurepärane funktsionaalsus, detailsus ja pildikvaliteet. 24,2-megapiksline sensor, dünaamika ja tundlikkus; pixel shift resolution võte, mehhaaniline ja elektrooniline katik.

Pentax KP peegelkaamerad Photopointis 


Parim eksperdi täiskaader peegelkaamera: Canon EOS 5D Mark IV

Canon EOS 5D seeria kaamerad ei vaja pikalt tutvustust ühelegi fotograafile. Samamoodi ei ole need võõrad ka TIPA liikmetele – see on juba neljas 5D seeria kaamera mis auhinna endale napsanud. Põhjusega – 30,4-megapiksline sensor, Dual Pixel AF teravustamine, kiire sarivõte, 4K videosalvestus, WiFi, NFC ja GPS funktsionaalsus teevad sellest kaamerast suurepärase töövahendi nii professionaalile kui edasijõudnud fotograafile.

Canon EOS 5D Mark IV peegelkaamerad Photopointis


Parim professionaali peegelkaamera: Sony α99 II

Sony uusim α-seeria peegelkaamera on selles nimekirja täisväärtuslik liige – selles kaameras on ühendatud nii suurepärane kasutusmugavus ja pildikvaliteet kui ka tipptasemel tehnilised / insenerilahendused. 42,2-megapiksline sensor, kiire sarivõte kuni 12 kaadrit/sek, tipptasemel teravustamissüsteem, keresisene stabilisaator ja palju muud teevad fotograafi elu lihtsaks. Samas suudab see kaamera täita ka professionaalse videokaamera rolli tänu 4K UHD videosalvestusele, Log-profiilidele ja kõrgele andmetihendusele.

Sony a99 II peegelkaamerad Photopointis


Parim keskformaat kaamera: Fujifilm GFX 50S

Keskformaat sensoriga kaamerad ei ole niivõrd levinud ning turg on suuresti jagatud vanade tegijate vahel ära. Seda enam on väga positiivne näha uusi tulijaid keskformaat kaameratele turule, seekord Fujifilmi näitel. GFX 50S on 51,4-megapikslise sensoriga hübriidkaamera, mis on mahutatud kompaktsesse korpusesse. 1/4000 sek fokaaltasapinna katik kombineeritud 1/16 000 sek elektroonilise katikuga, puuteekraan ja eemaldatav elektrooniline pildiotsija teevad sest kaamerast mugava töövahendi paljudele.

Fujifilm GFX 50S hübriidkaamerad Photopointis


Parim algtaseme hübriidkaamera: Fujifilm X-T20

Fujifilm X-T20 hübriidkaamera on nimekirjas järgmisena tuleva X-T2 sisuliselt väiksem versioon – sama sensor, funktsioonid ja võimalused on lihtsalt mahutatud kompaktsema, mitte ilmastikukindla korpuse sisse. Ehk tegu on tipptasemel võimalustega hübriidkaamera taskukohase hinnaga.

Fujifilm X-T20 hübriidkaamerad Photopointis


Parim eksperdi hübriidkaamera: Fujifilm X-T2

X-T2 hübriidkaamerat oodati pikisilmi ning võeti vastu avasüli – ka professionaalide poolt kõrgelt hinnatud kaamera pakub nii funktsionaalsust kui kasutusmugavust, selle juures pildikvaliteeti ohverdamata. 24-megapiksline sensor, tundlikkus kuni ISO 51 200, tipptasemel autofookus… ning ka 4K videosalvestus. See kõik kombineeritud mugava ekraani ja 100 kaadrit/sek sagedusega pildiotsijaga, tõstes igapäevase kasutuskogemuse uuele tasemele.

Fujifilm X-T2 hübriidkaamerad Photopointis


Parim professionaali hübriidkaamera: Olympus OM-D E-M1 Mark II

Olympuse hübriidkaamerate tippmudel on kerge, ilmastikukindel, 20-megapikslise Live MOS sensoriga ning lausa neljatuumalise pildiprotsessoriga. See on kaamera, mis on disainitud kiirust silmas pidades – 15 kaadrit/sek sarivõte mehhaanilise katikuga ning 60 kaadrit/sek elektroonilise katikuga. 4K videosalvestus, kiire teravustamine, 3-tolline kallutatav ja pööratav puuteekraan ning loomulikult ka keresisene stabilisaator. Lisaks saab kaamera teha 50-megapiksliseid fotosid kasutades High Res Shot režiimi.

Olympus OM-D E-M1 Mark II hübriidkaamerad Photopointis


Parim eksperdi kompaktkaamera: Sony DSC-RX100 V

RX100 seeria viies mudel käib mööda tuttavaid radu, pakkudes mõõdukat evolutsiooni juba tuttavale tooteseeriale, mis tegelikult ei ole üldse väär. 20-megapikslise 1-tollise sensoriga kompaktkaamera pakub suurt paindlikkust nii pildistamisel kui videosalvestusel, sobides nii tavakasutajale põhikaameraks kui professionaalile tagavarakaameraks. Selles kaameras on esindatud nii kiirus, kasutusmugavus, pildikvaliteet kui paindlikkus – rohkem kui ühest kompaktkaamerast algselt oodata oskad.

Sony DSC-RX100 V kompaktkaamerad Photopointis


Parim supersuum kaamera: Panasonic Lumix DC-FZ80

Parima supersuum kaamera tiitli võitmiseks ei pea olema kõige suurem suumiulatus. Tähtis on ka kõik muu, mida ühest kaamerast ootame – DC-FZ80 / FZ82 sees on see olemas. 60ח optilise suumiga 20–1200 mm objektiivi taha on mahutatud 18,1-megapiksline sensor mis pakub ka 4K videosalvestuse võimalust. Korralik stabilisaator, WiFi ühendus ning täpne teravustamissüsteem teevad selle kaamera kasutamise imelihtsaks.


Parim professionaali kompaktkaamera: Fujifilm X100F

Sarnaselt ka teistele eespool nimetatud kaameratele ei vaja Fujifilm X100 seeria väga pikka tutvustustst. Neljanda põlvkonna X100 kasutab 24,3-megapikslist poolkaader X-Trans CMOS sensorit, mille tundlikkus on kuni ISO 12 800. Sarivõte kuni 8 kaadrit/sek ning FullHD video 60p kaadrisagedusega tagab paindlikud võimalused. Kaamera kasutab harjumuspärast 23 mm f/2 objektiivi ning hübriidset pildiotsijat. Retrodisainist hoolimata on olemas ka WiFi ühendus ja suur 3-tolline LCD ekraan.

Fujifilm X100F kompaktkaamerad Photopointis


Parim ilmastikukindel kaamera: Nikon Coolpix W100

Soodne, ilmastikukindel ning vajalike ühendustega – Coolpix W100 on see ideaalne rannakaamera, mida sa oled alati endale tahtnud. 13,2-megapiksline CMOS sensor, 3ח optiline suum, mugavad stseeniprogrammid ning lihtne kasutajaliides teevad pildistamise lõbusaks ja mugavaks. Lisaks on sel kaameral olemas ka Nikon SnapBridge ühendus kiireks ja lihtsaks fotode jagamiseks sotsiaalmeediasse.

Nikon Coolpix W100 kompaktkaamerad Photopointis


Parim videokaamera: Canon XC15

Canon XC15 on kompaktne videokaamera, mis on disainitud professionaalsete videograafide ning ajakirjanike vajadusi silmas pidades. 4K videosalvestus diskreetses korpuses, XLR sisendid, erinevad profiilid ühildamaks salvestatud materjali Cinema EOS või XF ja XA seeria kaameratega. See kõik on võimalik tänu kvaliteetsele 1-tollist tüüpi sensorile ning 10ח optilise suumiga objektiivile. Kaameral on ka kvaliteetne stabilisaator ja teravustamissüsteem.


Parim professionaalne foto- ja videokaamera: Panasonic Lumix DC-GH5

Lumix DC-GH5 hübriidkaamera on see ideaalne foto- ja videokaamera kaks ühes. 20,3-megapiksline sensor loob uskumatult kvaliteetsed pildid. Kiire teravustamine ja sarivõte annavad suure paindlikkuse igapäevases kasutuses. Samas ei saa sellest rääkida ilma videosalvestuseta: 10-bit 4:2:2 4K videosalvestus otse mälukaardile, Log-profiili ja pakkimata HDMI väljundi võimalus on ainult jäämäe tipp selle kaamera võimalustest.

Panasonic Lumix DC-GH5 hübriidkaamerad Photopointis


Parim seikluskaamera: Sony FDR-X3000R

Sony FDR-X3000R on parima seikluskaamera tiitlit igatepidi väärt – 8,2-megapiksline Exmor R CMOS sensor koos kvaliteetse Zeiss Tessar f/2.8 objektiiviga ning optilise pildistabilisaatoriga loovad lummavad videod nii 4K eraldusvõimega kui kõrge kaadrisagedusega videoid salvestades. Integreeritud WiFi ei ole ainult nutitelefoniga ühendamiseks – seadmega saab kasutada ka Live View distantspäästikut. Integreeritud GPS, stereomikrofon ning lisakorpuseta pritsmekindel – ideaalne seikluskaamera seiklushuvilisele.

Sony FDR-X3000R seikluskaamera Photopointis


Parim 360° kaamera: Nikon KeyMission 360

Nikon KeyMission 360 on unikaalne mitmest erinevast küljest – kuubikukujuline disain, 4K 360° sfääriline videosalvestus, 23,9-megapikslised fototod ning loomulikult Nikon SnapBridge ühendus materjali koheseks jagamiseks juhtmevabalt. See kõik on suudetud mahutada väga kompaktse korpuse sisse – 61 ח 65 ח 60 mm ning kaalub natuke alla 200 grammi.


Parim disain: Hasselblad X1D-50c

Hasselblad keskformaat kaamerad on tuntud Rootsi disainiga – jah ka Skandinaavia disainjoon võib fotomaailmas olla väga mugav. X1D-50C on ergonoomiline, kompaktne ning pakub head kasutusmugavust. Mõõtmetelt täiskaader peegelkaamerast väiksem – see keskformaat hübriidkaamera pakub tegelikult ka suurepärast pildikvaliteeti ning paindlikkust.


Parim kaameradroon: DJI Phantom 4 Pro

Tipa ajakirjanike südamed pani kiiremini põksuma Phantom 4 Pro drooni uus kaamera ning sensor + 5-suunaline takistuste vältimise süsteem. 1-tolline CMOS sensor võimaldab teha 20 megapiksliseid fotosid ja filmida 4K videot kuni 60 kaadrit sekundis. Lisaks on Pro kaameral nüüd mehaaniline katik, mis kaotab suurtel kiirustel tehtud kaadritelt rolling shutter moonutused. Tänu suuremale sensorile on äsja auhinnatud drooniga võimalik pildistada hämaras lühema säriajaga ja ka videotelt kaob suurem müra.

Phantom 4 Pro droonid Photopointis


Need olidki 18 auhinnatud kaamerat või kaameraga seadet, mida TIPA sel aastal teiste seas eraldi välja tõi. Omas kategoorias parimad seadmed, mis tegelikult ei jäta kedagi külmaks.

Allikas: TIPA

TIPA 2017 parimad objektiivid avalikustatud
autor: Silver Pik

TIPA (Technical Image Press Association) üldkoosolek tutvustas eelmisel nädalal selle aasta auhinnatud foto- ja videotehnikat. Lisaks kaameratele ning muudele fototarvikutele ja tehnikale sai valitud ka viimase aasta parimad objektiivid. Just neid me kohe ka Teile, Photopointi ajaveebi lugejatele tutvustame.


Parim lainurk-suumobjektiiv peegelkaamerale: Sigma 12-24mm f/4 DG HSM Art

 

Sigma uusim ART-seeria lainurkobjektiiv koosneb 16 elemendist 11 grupis, millest üks on FLD element ning kasutab ka suurimat asfäärilist elementi mis sedatüüpi objektiivi pandud. Objektiivi HSM mootori väändemomenti on parandatud, võimaldamaks kiiremat teravustamist. Läbiv f/4 ava kogu suumi ulatuses ning sobivus nii täiskaader kui poolkaader sensoriga kaameratele avardab objektiivi kasutusvõimalusi.

Sigma 12-24mm f/4.0 DG HSM Art objektiivid Photopointis


Parim normaalsuumobjektiiv peegelkaamerale: Canon EF 24-105mm f/4L IS II USM

24-105 mm objektiiv on Canoni üks põhilisi normaalsuumtorusid, mida nii entusiastid kui professionaalsed fotograafid enda kaameratele ette keeravad. Uuendatud versioon sellest objektiivist pakub kõike seda mida antud objektiivilt oodati – suurepärane pildikvaliteet kogu kaadri ulatuses, korralik stabilisaator, kiire teravustamine, lummav bokeh ning loomulikul ka ilmastikukindlus. Jah, ka TIPA eksperdid on meiega nõus – tegu on ühe väga hea normaalsuumobjektiiviga.

Canon EF 24-105mm f/4L IS II USM objektiiv Photopointis


Parim telesuumobjektiiv peegelkaamerale: Tamron SP 150-600mm f/5-6.3 Di VC USD G2

Seda objektiivi ei pea Photopointi ajaveebi lugejatele vist enam pikalt tutvustama. TIPA meeskonnale avaldasid selle objektiivi juures muljet need samased aspektid, mis ka Photopointi ajaveebi toimetusel kulmud kerkima pani. Nendeks on loomulikult suurepärane pildikvaliteet, suur fookuskauguste vahemik, tipptasemel pildistabilisaator ning ülikiire teravustamine. Mainimata ei saa jätta ka Tamroni kvaliteetset vääristust mis teeb selle objektiivi kasutamise ka keerulisemates valgusoludes väga paindlikuks.

Tamron SP 150-600mm f/5.0-6.3 DI VC USD G2 objektiivid Photopointis


Parim fiksobjektiiv peegelkaamerale: Sigma 85mm f/1.4 DG HSM Art

Sigma 85mm f/1.4 DG HSM Art on portreefotograafide “terav” unenägu – antud objektiiv ühendab endas nii kreemja bokeh ja väikese teravussüsgavuse ning loomulikult ka Sigma ART seeriale omase tipptasemel teravuse ja eraldusvõime. Kiire teravustamine, 9-labaline ava ning optiline disain mis minimeerib enamuse moonutustest ja tagab tipptasemel kujutise – seda kõike käepärases vormis. Tegelikult ongi nii – raske on leida aspekte, mida sellele objektiivile ette heita.

Sigma 85mm f/1.4 DG HSM Art objektiivid Photopointis


Parim pro-objektiiv: Nikon PC Nikkor 19mm f/4E ED

See objektiiv on loodud just arhitektuurifotograafe silmas pidades – tänu ± 7,5° kaldele ning ± 12 mm nihkele ja 90° pöördele on võimalik objektiiviga korrigeerida perspektiivimoonutused juba enne päästikule vajutamist. Vähe sellest – tegu on ikkagi tipptasemel toruga – eeskujulik pildikvaliteet tänu 3 ED ning kahele asfäärilisele elemendile, lisaks veel Nano Crystal ja Super Integrated vääristused komboneeritud fluoriidvääristuse ning ilmastikukindla disainiga. Teisisõnu – suurepärane objektiiv nõudlikule professionaalile.


Parim standardsuumobjektiiv hübriidkaamerale: Panasonic Lumix G X Vario 12-35mm f/2.8 II ASPH. / POWER O.I.S.

Väga populaarse objektiivi uusversioon, mis on tehtud veel mitmekülgsemaks ning kergemini kasutatavaks. Selle objektiivi sees on unikaalne stabilisaatori süsteem, tagades parima ühilduvuse nii vanemate stabilisaatorita kerede kui ka uute stabilisaatoriga kerede vahel. Objektiivi 14 elementi 9 grupis konstruktsioon koos 4 asfäärilise elemendi ning 5 asfäärilise pinnaga, samuti ka UHR ja UED elemendiga tagavad terava joonise igas suumi asendis.


Parim telesuumobjektiiv hübriidkaamerale: Olympus M.Zuiko Digital ED 12-100mm f/4.0 IS PRO

 

See Olympuse PRO seeria objektiiv katab 35 mm ekvivalendina vahemiku 24–200 mm, mis teeb sellest väga universaalse toru. Objektiivi on esiteks mahutatud üliefektiivne pildistabilisaator – E-M1 Mark II hübriidkaamera ees pakub see lausa 6,5-stopist stabilisatsiooni – teist samasugust ei ole veel tehtud. Lisaks on objektiivil eeskujulik pildikvaliteet kogu suumi ulatuses, kiire teravustamine, ilmastikukindel konstruktsioon ning palju muud. Kui juba valida MFT kaamera, tasuks valida ka see objektiiv.

M.Zuiko Digital ED 12-100mm f/4 IS PRO objektiiv Photopointis


Parim fiksobjektiiv hübriidkaamerale: Fujinon XF 23mm f/2 WR

 

Valgusjõuline, tipptasemel optikaga, kiire ja vaikse teravustamisega – need on esimesed märksõnad mis TIPA kokkuvõttes silma jäävad. Nii ongi – Fujinon XF 23mm f/2 WR on suurepärane lainurk-fiksobjektiiv mis sobib ideaalselt sinu kvaliteetse Fujifilm X-seeria hübriidkaamera ette. 10 elementi  grupis, olematud moonutused, terav kujutis kogu kaadri ulatuses, ülikiire teravustamine ning hea kasutusmugavus. Ehk selle tagasihoidliku korpuse taga peitub tõeline optiline pärl, mis ühtegi X-pildistajat külmaks ei jäta.

Fujinon XF 23mm f/2 WR objektiivid Photopointis


Need olidki viimase aasta kõige silmapaistvamad objektiivid omas kategoorias, vähemalt TIPA spetsialistide arvates. Kui oled enda kaamerale objektiivi valimas ning ei suuda ära otsustada, millist võtta – kui mõne siin nimekirjas oleva objektiivi peaksid võtma, siis pettuma sa ei pea.

Allikas: TIPA

 

Panasonic Lumix DC-GH5 püsivarauuendus v1.1
autor: Silver Pik

Panasonic lubas Lumix DC-GH5 hübriidkaamera tutvustamisel suure suuga, et aprilli jooksul saabub esimene plaanitud tarkvarauuendus ning suve jooksul ka teinegi – mõlemad pidavat oluliselt parandama kaamera funktsionaalsust ja võimalusi. Vaade kalendrisse – 24. aprill. Vaade Panasonicu kodulehele – GH5 tarkvaruuendus väljas. âœ” lubadusest on kinni peetud.

Mõned päevad tagasi saatis Panasonic pressiteate välja, et uus püsivara tuleb tänasel päeval ehk 24.04.2017 – nüüd kui see on kohal, on meil sest aeg ka kirjutada (see seletab ka miks antud uudis ei ole “Püsivara Pühapäev” raames pühapäeval edasi antud). Igatahes, uuendus tõi endaga kaasa 4:2:2 10-bit FullHD videosalvestuse ning parandas oluliselt anamorfse video salvestamist. Esimene siis tähendab 4:2:2 10-bit FullHD videosalvestuse tõstmist 1920 ח 1080 60p kaadrisagedusele ning teine aga anamorfse video talletamist 3328 ח 2496 lahutusvõimega ning 150 Mbps andmetihedusega. Lisaks ka paar väikest esinenud vigade parandust (kuid autofookuse algoritme ei muudetud).

FullHD 4:2:2 10-bit videosalvestus MP4 (LPCM) / MOV

Salvestusrežiim Süsteemi
kaadrisagedus
Lahutusvõime Kaadrisagedus Andmetihedus YUV / bit
[FHD/10bit/100M/60p] 59,94 Hz
NTSC
1920 ח 1080 59,94 100 Mbps 4:2:2 10-bit
[FHD/10bit/100M/30p] 1920 ח 1080 29,97 100 Mbps 4:2:2 10-bit
[FHD/10bit/100M/24p] 1920 ח 1080 23,98 100 Mbps 4:2:2 10-bit
[FHD/10bit/100M/50p] 50 Hz
PAL
1920 ח 1080 50,00 100 Mbps 4:2:2 10-bit
[FHD/10bit/100M/25p] 1920 ח 1080 25,00 100 Mbps 4:2:2 10-bit
[FHD/10bit/100M/24p] 24 Hz Cinema 1920 ח 1080 24,00 100 Mbps 4:2:2 10-bit

4:2:2 10-bit anamorfne 4:3 videosalvestus

Salvestusrežiim Süsteemi
kaadrisagedus
Lahutusvõime Kaadrisagedus Andmetihedus YUV / bit
4K / A / 150M / 30p 59,94 Hz
NTSC
3328 ח 2496 29,97 150 Mbps 4:2:2 10-bit
4K / A / 150M / 24p 3328 ח 2496 23,98 150 Mbps 4:2:2 10-bit
4K / A / 150M / 25p 50 Hz PAL 3328 ח 2496 25,00 150 Mbps 4:2:2 10-bit
4K / A / 150M / 24p 24 Hz Cinema 3328 ח 2496 24,00 150 Mbps 4:2:2 10-bit

Panasonic Lumix DC-GH5 hübriidkaamera tarkvarauuendus versioon 1.1 on alla laetav Panasonicu kodulehelt: http://panasonic.jp/support/global/cs/dsc/

• Panasonic Lumix DC-GH5 hübriidkaamera Photopointis »

• Panasonicu hübriidkaamerad Photopointis »

DJI Phantom 4 Pro pälvis TIPA 2017 auhindade jagamisel tiitli “Parim kaameradroon”
autor: Jürgen Veerme

Iga kevadisel mainekal TIPA auhindade jagamisel tunnistati DJI Phantom 4 Pro parimaks kaameradrooniks.

Tegemist on fotomaailma ühe prestiižeima auhinnaga, sest The Technical Image Press Association (TIPA) kolleegiumi kuuluvad 28 juhtiva fotoajakirja esindajad kogu maailmast ning iga aasta kevadel tunnustatakse auhindade jagamisel eelmise jooksva aasta parimaid fototehnilisi saavutusi.

Tipa ajakirjanike südamed pani kiiremini põksuma Phantom 4 Pro drooni uus kaamera ning sensor + 5-suunaline takistuste vältimise süsteem. 1-tolline CMOS sensor võimaldab teha 20 megapiksliseid fotosid ja filmida 4K videot kuni 60 kaadrit sekundis. Lisaks on Pro kaameral nüüd mehaaniline katik, mis kaotab suurtel kiirustel tehtud kaadritelt rolling shutter moonutused. Tänu suuremale sensorile on äsja auhinnatud drooniga võimalik pildistada hämaras lühema säriajaga ja ka videotelt kaob suurem müra.

Auhinnatud DJI Phantom 4 Pro drooni saad enda fototehnika arsenali soetada nii Photopointi esinduskauplustest kui veebikaubamajast.

Vaata videost, mis teeb Phantom 4 Pro’st auhinna väärilise kaameradrooni:

 

Loe kindlasti Phantom 4 Pro kohta lisaks:

Allikas: TIPA