Nüüd saadaval: Fujifilm GFX 50S keskformaat hübriidkaamera
autor: Mikk Otsar

Siin see on, FujifilmGFX 50S. Märtsi lõpus avanes meil võimalus see suurepärane kaamera kohvrist välja võtta ja seda uudistada. Nüüd on ka teil see võimalus olemas. ×œks võimekamaid hübriidkaameraid on saadaval just Photopointis. Fujifilm GFX 50S on keskformaat sensoriga hübriidkaamera mis lõhub arusaama, et keskformaat kaamerad on suured ja rasked ning nende koht on vaid stuudios. Vastupidi, uus Fujifilm GFX 50S on suurema peegelkaamera mõõtu ja sobib väga hästi ka väljas pildistamiseks tänu oma ilmastikukindlale magneesiumsulamist korpusele.

Kuid mis teeb sellest kaamerast siis nii erilise kaamera. Fujifilm GFX 50S sees on uus 51,4-megapiksline “Fujifilm G Format” mõõdus keskformaat sensor, mille mõõtmeteks 43,8 ח 32,9 mm. Kellele need numbrid palju ei ütle, siis lihtsustatult võib öelda, et mida suurem sensor seda parem pildikvaliteet. Hämarates oludes teeb pildistamise veel paremaks uue sensori tundlikkus, mis on ISO 100–12 800 ning laiendatav kuni ISO 102 400. Rääkides veel sensorist, siis hübriidkaameratele omaselt on ka GFX 50S teravustamine viidud pildisensori peale – süsteem hõlmab endas 117 kontrastituvastusega teravustamispunkti. Seda pole küll palju, kuid kaamera polegi mõeldud raja ääres autospordi filmimiseks või muudeks analoogseteks rakendusteks.

 

Fujifilm GFX 50S hübriidkaamera tuleb magneesiumsulamist ilmastikukindla korpuse sees – ilmastiku- ja tolmukindel korpus kannatab kuni -10° C külma probleemideta. Mis veel – kaamera on kerge – kaaludes ainult 825 grammi koos aku ja mälukaartidega. Lisaks on Fujifilm sellele kaamerale andnud 150 000 kaadrit vastupidava katiku. Kui rääkida veel kaamera kerest, siis selle ekraanid on tasemel. Kaamera taga on 3,2-tolline puutetundlik LCD ekraan. Ekraan on kolmel suunal liigutatav ning puutetundlik. Lisaks on kaamera peale pandud väiksem lisaekraan, kuhu kuvatakse kaamera põhiparameetrid. GFX 50S elektrooniline pildiotsija tuleb 3,69 miljoni punktiga OLED ekraaniga ning on kaameralt eemaldatav, võimaldades kasutada ka teisi adaptereid / lahendusi.

Lisaks kaamerale on müügil ka just sellele kaamerale mõeldud objektiivid. Fujinon GF 63mm f/2.8 R WR fiksobjektiiv (35 mm ekvivalendina 50 mm), Fujinon GF 32-64mm f/4 R LM WR normaalsuum (35 mm ekvivalendina 25-51 mm) ning Fujinon GF 120mm f/4 Macro R LM OIS WR telemakro objektiiv (35 mm ekvivalendina 95 mm; 1:0,5 ülekandega).

Vii enda pildid ülimale tasemele Fujifilm GFX 50S hübriidkaameraga »

Lekkinud on tulevase kõigekindla kompaktkaamera Olympus Stylus Tough TG-5 tehnilisi andmeid ning tootefotosid
autor: Oskari Värä

Olympuse kõigekindel kompaktkaamera Stylus Tough TG-4 hakkab saama endale järglast. Sellega seoses on netiavarustesse lekkinud ka tulevase Stylus Tough TG-5 tehnilisi andmeid ning tootefotosid.

Algselt Nokishita veebilehel avaldatud info kohaselt saab TG-5 uue tagantvalgustusega 12-megapikslise CMOS-tüüpi pildisensori. Samuti tuleb kaamera ka uue pildiprotsessoriga — eelmine TruePic VII vahetatakse välja uue põlvkonna Truepic VIII vastu. Andmete kohta, mis pildistamisesse puutuvad, veel mingeid andmeid lekkinud ei ole. Seevastu aga uue sensori ning pildiprotsessori mõju on tunda videosalvestusel — varasema FullHD 30 kaadrit sekundi asemel hakkab TG-5 tegema 4K lahutusvõimega videot 30 kaadrit sekundis. FullHD videot suudab TG-5 teha tervelt 120 kaadrit sekundis.

Tegu on siiski kaameraga, mis peab taluma erinevaid ilmastikuolusid, temperatuurimuutusi, kukkumisi jne. Temperatuurimuutuste jaoks saab kaamera objektiivi ette spetsiaalse klaasi, mis tõrjub kondentsi temperatuurimuutuste ajal, vältimaks udu tekkimist objektiivi ette. Vee alla võib kaameraga minna 15 meetri sügavusele, kukutada seda 2,1 meetri kõrguselt, pildistada kuni -10 kraadises külmas ning survet talub kuni 100 kilogrammi. Kõik need andmed on samad, mis ka eelkäijal.

Millal me Olympus Stylus Tough TG-5 kõigekindlat kompaktkaamerat näha võime, pole veel selgunud. Igal juhul kui ülalkirjeldatud andmed tõele vastavad, siis saab kaamera üpris suure tehnilise edasimineku.

Allikas: photorumors.com

Vaata, kuidas võtta iPhone 7 kaamerast maksimum ja pildistada nagu proff
autor: Jürgen Veerme

Alates lettidele jõudmisest on Apple iPhone 7 ja iPhone 7 Plus nutitelefonide kaamerasüsteemid oma suurepärase kvaliteediga pannud ahhetama nii tippfotograafe kui tehnoloogiagurusid.

Nüüd on Apple lagedale tulnud lühivideote seeriaga, mis õpetavad kõiki huvilisi võtma iPhone 7 seeria nutitelefonide pildistamise võimekusest maksimumi. Tegemist on kestvuselt lühikeste videotega, kus vaatluse alla on võetud kõige olulisemad režiimid ja võimalused – kasulikud vaatamised kõigile iPhone 7 nutitelefoni kasutajatele.

Kokku on 16 videot, kuid toome ajaveebis välja meie meelest kõige põnevamad ja kasulikumad õpetused:

Kuidas filmimise ajal pildistada fotosid?

 

Kuidas pildistada ideaalne portreefoto?

 

Kuidas pildistada taimeriga “selfit”?

 

Kuidas eksperimenteerida erinevate võttenurkadega?

 

Kuidas pildistada “kuldse tunni” ajal?

 

Kuidas teha parimat lähivõtet?

 

Kuidas pildistada vertikaalset panoraami?

 

Mida jälgida ilma välguta pildistamisel?

 

Kuidas filmida tegevusi/actionit?

 

Kui nendest Apple poolt toodetud videotest jääb Sinu jaoks väheseks, siis Eesti suurimast fotograafia-alasest õpikeskkonnast Photopoint fotokursus.ee saad soetada “Nutifotograafia ABC” kursuse. Sellel veebipõhisel kursusel õpid oma nutiseadme kaamerast välja võluma profitasemel fotosid – olenemata, kas tegemist Apple või Android süsteemiga. Alates 29. märtsist 2017 saavad kõik Photopointi esinduskauplustest või veebikaubamajast nutitelefoni või tahvelarvuti ostjad “Nutifotograafia ABC” kursuse tasuta kaasa.

 

Ihaldusväärsed Apple iPhone nutitelefonid leiad kiirelt veebikaubamajast ››

 

Vaata lisaks:

Galerii: fotoseeria haruldastest looma- ja linnuliikidest läbi Sony RX10 III kaamerasilma
autor: Jürgen Veerme

Tuntud loodusfotograafid pildistasid Sony fotoprojektis mitmeid haruldasi või ohustatud looma- ja linnuliike nende looduslikus elukeskkonnas. 

Sony RX10 III kaameraga pildistatud fotoseerias on jäädvustatud Euroopa piison, ahm, punapea-vart, hahk, jäälind ja paljud teised ohustatud loomaliigid. Haruldaste loomade nimekirja ehk Punasesse Raamatusse kantud Euroopa piisonid olid aastakümneid tagasi väljasuremisohus – praegu arvatakse, et vabas looduses elab umbes 3200 isendit. Lisaks on piltidel jäädvustatud metskassi ehk ahmi, keda elab Euroopas vaid 2260 isendit.

Loodusfotograafidel õnnestus tabada ka haruldasi linde, nende hulgas hahk, punapea-vart, jäälind ja väiketrapp. Koostöös Euroopa Looduskaitse Assotsiatsiooniga on Sony eesmärk juhtida tähelepanu väljasuremisohus haruldastele loomadele ja linnuliikidele. Fotod tegid tuntud loodusfotograafid: britt Sam Hobson, Lassi Rautiainen Soomest, Javier Alonso Huerta Hispaaniast ja Markus P. Stähli Å veitsist.

Kõik fotod on tehtud Sony kõik-ühes supersuumkaameraga RX10 III, millel on muljetavaldav 24-600mm fookuskaugus vahemik ja vaikne katik. Need omadused võimaldasid haruldasi loomi ja linde jäädvustada neid segamata. Vaata fotogaleriid ðŸ‘‡

 

Alanud on kevadele pühendatud fotokonkurss – Canoni Kevadfoto 2017
autor: Jürgen Veerme

Sea oma fotokott kõige vajalikuga valmis ja tõtta välja pildistama või otsi digisahtlitest välja parimad jäädvustused kevadhetkedest, sest alanud on Canoni Kevadfoto 2017 konkurss.

Suurele kevadele pühendatud fotokonkursile Snap.ee pildipangas võib iga osaleja esitada kuni kolm tööd, mis ei pea olema tingimata pildistatud just 2017. aasta kevadel – oluline on, et need annaksid edasi kevade tunnet nõnda, nagu Sina seda tunnetad ja läbi kaamerasilma näed.

Fotokonkursi auhinnafond on tänavu äärmiselt esinduslik – Canon paneb koostöös Photopointiga esikolmikule välja:

I koht: Canon EOS 800D + 18-55mm IS STM Kit

II koht: Canon EOS M6 + EF-M 15-45mm IS STM, hõbedane

III koht: Canon PowerShot G9 X Mark II, must

Fotosid saab konkursile esitada kuni 11. juuni südaööni. See järel asub nende hulgast parimaid valima professionaalidest koosnev žürii ning esikolmik kuulutatakse välja enne jaanipäeva pidustusi, 22. juunil.

Ava kaamera objektiiv ja enda meeled valgusele, märka kevade märke ja jaga neid teistelegi – osaledes Canoni Kevadfoto 2017 konkursil!

 

Vaata konkursi täpsemaid tingimusi ja esita foto – snap.ee ››