Osta Photopointist droon ja saad lisaks tasuta fotokursuse “Droonifotograafia”
autor: Silver Pik

Inimene on aegade algusest saadiks püüelnud üha kõrgemale ja kõrgemale. Siis kui kõrgusesse püüdlemine muutus võimalikuks sadakond aastat tagasi, ei olnud see kõigile ligipääsetav. Nüüdseks on olukord muutunud – droonide üha suurenev populaarsuse tõus on toonud aerofotograafia just droonifotograafia näol massidesse. Enam ei ole vaja kallist tehnikat ning veel kallimat lennuseadme renti ning oma hirmudest üle olla, et talletada ülevalt poolt lummavaid vaateid. Kaameratega varustatud droonid toovad selle turvaliselt ning soodsalt sinu käeulatusse. Olgugi, et esmapilgul võib see nutitelefoniga või peegelkaameraga pildistamise foonil tunduda liigkeeruline, on see tegelikult imelihtne.

Alates tänasest, 28. juunist 2017 saavad kõik Photopointi esinduskauplustest või veebikaubamajast drooni ostjad tasuta kaasa Fotokursus.ee kursuse “Droonifotograafia” (väärtuses 19,99€) ning lisaks veel Photopointi puhastuslapi (mikrokiust, 15x18cm).

Photopointi fotokursus.ee “Droonifotograafia” kursuse käigus saad fotograaf Andris Vainu abil ülevaate kehtivate nõuete ja reeglite üle, et nii enda kui teiste suhtes turvaliselt drooniga lennata. Lisaks viskame pilgu ka sellele, millist drooni üldse endale valida. Samuti saad väärt teadmisi aerofotograafia nippidest, põhitõdedest ning ka droonifotode järeltöötlusest ning sellest, kuidas lummavaid panoraame teha.

Fotokursus.ee on Eesti suurim fotograafia-alane online õpikeskkond, kus kursuseid on mugav vaadata nii suure arvuti ekraanilt kui ka tahvelarvutite ja nutitelefonide väiksematelt ekraanidelt – täpselt seal kus sulle sobib. Just siis, kui sul aega on.

 

Photopointi veebikaubamaja droonide valik ›››

Vaata lisaks teisi fotograafiakursuseid – www.fotokursus.ee

Sinu 360° suvi koos Ricoh Theta SC kaameraga
autor: Silver Pik

Eelmisel aastal ennustasin virtuaalreaalsusele ning 360-kraadiliste fotode ning videote loomisele suurt tähelendu. Seda just seetõttu, et ka juba keskpärase nutitelefoni sai VR peakomplekti sisse poetada ning nautida uutmoodi virtuaalset maailma. Olgu selleks siis mõni uuem mäng või hoopis 360° YouTube video….Peakomplektide hinnad muutuvad soodsamaks ning valik on suur. Samuti muutub näiteks arvutimängude maailmas virtuaalreaalsus üha rohkem peavoolulähenemiseks tänu Oculus Rift ja HTC Vive VR komplektidele. Vähe sellest – isegi mängukonsoolidel nagu näiteks PlayStation 4 on oma VR komplekt olemas. Kõik see on väga tore, eksole? Siinkohal on jällegi üks aga – kõik sellised platvormid jäävad pigem niÅ¡Å¡itoodeteks seni, kunis kasutajad ei saa ise 360° või VR sisu lihtsalt, mugavalt ja soodsalt toota. Siinkohal ongi hea uudis kõikidele kasutajatele – nüüd saab lisaks mugavale ja lihtsale aspektile ka soodsalt seda teha – Ricoh Theta SC 360° sfäärilise kaamera hinnad on juuli lõpuni tükkmaad soodsamad.

Ricoh Theta SC 360° sfääriliste kaamerate soodushind juuli lõpuni on 229  €

Ricoh Theta SC kaamera kasutab kahte 14-megapikslist sensorit ning need annavad kokku 360° sfäärilise foto või video. Jah, nutitelefoniga saab ka sfäärilist fotot teha, kuid seal jäävad ka parima katsetuse juures kummitama kokkulõikamise piirid ning erinevad liikumisest tulevad defektid. Theta SC kaamerate juures seda ei ole – ühe vajutusega salvestatakse kogu vaateväli samaaegselt. Lisaks suudab Theta SC midagit, mida ükski nutirakendus tegema ei hakka – 360° video salvestamist. Seda lausa 5 minutit järjest. Sellise video YouTube laadimisel saad hiljem ise mugavalt ümberringi vaadata ja lihtsalt nautida. Samuti on Theta kaamerate juhtimine ning kasutamine imelihtne – ühenda oma Android või iOS nutitelefon Theta WiFi võrku ning läbi Theta rakenduse juhi kogu kaamera tööd. Imelihtne ja imemugav. Pilt tehtud, saad selle otse ka sotsiaalmeediasse laadida ning sõpradega jagada.

Tundub ulme? Vaata Theta kaameraga tehtud näidispilte – haara hiire või sõrmega ekraanist ning vaata ringi.

Post from RICOH THETA. #theta360 – Spherical Image – RICOH THETA

Eesti Maaülikooli Tehnikainstituudi Elektrimasinate õppelabor. #theta360 – Spherical Image – RICOH THETA

Another interior shot with Theta 360 #theta360 – Spherical Image – RICOH THETA

Working…. :) #theta360 – Spherical Image – RICOH THETA

Samuti saab neid fotosid üles laadida näiteks Facebook’i

Käime katuseid mööda. Lähme kolame pööningute peal.Sai käidud keset tööpäeva Alma Materit külastamas. Foto tehtud Ricoh Theta S kaameraga Eesti Maaülikooli Tehnikamaja katuselt. #theta360

Posted by Silver Pik on 6. veebruar 2017. a.

Ricoh Theta SC kaamerad Photopointis »

Zeiss tutuvstas järjekorras juba kümnendat Milvus-seeria objektiivi
autor: Oskari Värä

Zeiss on tutvustanud järjekordset Milvus-seeria objektiivi Milvus 1.4/35, mis on järjekorras juba kümnes. Vaid manuaalfookusega objektiiv tuleb nii Canoni kui ka Nikoni peegelkaamerate bajonetiga ning loomulikult sobib ka täiskaader pildisensoriga kaameratele. Zeissi sõnul on tegu eriti hea objektiiviga just portreede pildistamiseks ning tänu eriti lahtisele avale on fookuses oleva koha joonis nõelterav ka kõige lahtisema avaga pildistades. Sellegipoolest on 35 mm fookuskauguse puhul tegemist väga universaalse objektiiviga, mis oma teravuse juures sobib suurepäraselt ka maastiku pildistamiseks või olukordade jaoks, kus on tihtipeale tarvis kiiret säriaega.

Optilisest poolest rääkides – objektiiv on saanud uue optilise konstruktsiooni ning sisse on pandud asfääriline element ning erilisest klaasist (Zeiss ei ole maininud, mis täpsemalt) elemendid, mis lubavad pea olematut kromaatilist aberratsiooni. Ka tulevikule on mõeldud – objektiivi disainiti pidades silmas suure lahutusvõimega pildisensoreid, mis tulevikus tulla võivad ning optiliselt suudab objektiiv ka nende ees suurepäraselt hakkama saada. Seega on tegu väärt investeeringuga.

Objektiiv on sobiv ka filmimiseks ning pika käiguga fokusseerimisrõngast saab opereerida ka ZEISS Lens Gear follow-focus süsteemiga. Samuti on Nikoni bajonetile mõeldud objektiiviga võimalik ava sättida sujuvalt, lülitades klikisüsteemi välja. Kõikide Milvus-seeria objektiivide värviomadused suudetud teha samasugused, mis teeb erinevate objektiividega filmitud videote järeltöötluse lihtsamaks.

Nagu kõik Milvus-seeria objektiivid, on ka Milvus 1.4/35 tuubus metallist, pakkudes suurepärast vastupidavust. Samuti on objektiiv tolmu- ning pritsmekindel.

Allikas: Zeiss

Hüvasti Lexar – Micron tõmbab populaarsel brändil juhtme seinast
autor: Silver Pik

Nagu välk selgest taevast tuli eile Microni uudis, et nad lõpetavad Lexari tegevuse. See tähendab seda, et terve Lexari brändi tooted on tooteliinilt maas, sealhulgas mälukaardid, mälupulgad, kaardilugejad ning muud mäluseadmed. See küll ei tähenda terve brändi ajaloo prügikasti minekut – samas teates vihjati sellele, et otsitakse võimalikke huvilisi kes osaliselt või täielikult oleks valmis Lexari brändi üle ostma.

See uudis on lõpptarbija jaoks ühest küljest väga ootamatu – Lexari kaubamärgi kaardid on kasutajate seas väga populaarsed tänu soodsale hinnale, heale töökindlusele ning suurele jõudlusele. Enamgi veel – nad on olnud innovatsiooni eestvedajad oma kõige-kõigemate ülikiirete kaartidega.  Teisest küljest – väidetavalt on Microni sissetulekud teistes ettevõtte harudes kordi suuremad ning tavatarbijatele suunatud tööstusharu lihtsalt ei paku piisavalt suuri kasumimarginale.

Allikas: Micron

Karbist välja: DJI Osmo Mobile stabilisaator sinu nutitelefonile
autor: Silver Pik

DJI nimega seostub meil esmalt erinevad droonid – Mavic Pro, Spark, Phantom 4, Inspire 2. Tegelikult on nii, et lisaks droonidele rakendab DJI oma teadmisi ka erinevate videostabilisaatorite tegemiseks – saadaval on suuremad lahendused nagu Ronin seeria stabilisaatorid. Samas valmistatakse ka väiksemad, amatööridele, asjaarmastajatele suunatud stabilisaatoreid, nagu Osmo seeria. Esimene sellest seeriast oli DJI Osmo stabilisaator koos Zenmuse X5 kaameraga, peale seda tuli ka Osmo+ ehk Zenmuse X3 suumobjektiiviga versioon ning ühel hetkel otsustati tavakasutaja elu veel rohkem lihtsustada, tuues turule variandi mis toetab sinu nutitelefoni – selleks sai DJI Osmo Mobile. Tänases “Karbist välja” artiklis-pildiseerias vaatamegi seda sama DJI Osmo Mobile videostabilisaatorit nutitelefonidele, võtame selle karbist välja ning üritame selgust saada, mis vidinaga tegu on.

Karbist endast midagi huvitavat tegelikult ei olegi. Lihtne tagasihoidlik pakendus. Olulisem on siiski see, mis karbi sisse peidetud:

Karpi lahti tehes vaatab meile vastu DJI Osmo Mobile stabilisaator ning kaane sisse on peidetud ka pehme vutlar stabilisaatori kaasas kandmiseks. Kui mingil põhjusel peaks see pehme vutlar liiga vähest kaitset pakkuma, siis Photopointi tootevalikus on ka jäik DJI Osmo kandekott, mis kaitseb seadet transpordi ajal ka suuremate põrutuste eest.

Karbist leiab lisaks DJI Osmo Mobile stabilisaatorile ning kandekotile ka Osmo aku, kasutusjuhendi, randmerihma ning tarvikupesa katte.

Kõigil Osmo seeria stabilisaatoritel käib pisike aku käepideme sisse. Erinevus Mobile ja muude versioonide vahel on sel rindel ainult see, et kui Osmo ja Osmo+ tulevad koos eraldiseisva akulaadijaga, siis Mobile versioonil seda kaasas ei ole. Laadimiseks kasutatakse hoopis USB–3,5 mm kaablit, mis ühendatakse stabilisaatori käepideme külge. Jah, seal kus on Osmo tavamudelitel mikrofoni sisend, on Osmo Mobile jaoks laadimispesa. See omakorda toob välja ühe kitsaskoha. Soovid parema heliga videot salvestada, siis haara endale ligi väline salvestaja või Bluetooth ühendusega mikrofon….

Kui sul on juba tekkinud see küsimus, et kuidas siis Osmo Mobile stabilisaatorit kasutada…. siis vastus on lihtne. Nutitelefon kinnitatakse Osmo Mobile telefonihoidjasse ning videosalvestus käib läbi telefoni kaamera. Ehk jah, kvaliteedi määrab ära telefoni kaamera, mitte Osmo Mobile – viimane hoolitseb ainult liikumise silumise ja sujuvamaks tegemise eest. Kui suur telefon sinna ära mahub? Isiklikult olen sinna vahele pannud iPhone 7 Plus nutitelefoni, mil ka silikoonümbris ümber. Ehk sisuliselt mahub sinna ära iga nutitelefon, kaasa arvatud ka sellised labidad, nagu Galaxy Note seeria. Telefoniga ühendamiseks kasutatakse jällegi Bluetooth ühendust.

DJI Osmo Mobile stabilisaatoril on paremal küljel lüliti seadme sisse lülitamiseks ning tagumisel küljel laadimispesa all päästik, mille funktsionaalsus sõltub filmimisrežiimist (saab kasutada nii suuna lukustamiseks kui suumimiseks). Eesmisel küljel on joystick ehk juhtkang, mida saab kasutada telefoni / kaamera suunamiseks ning kaks nuppu – videosalvestuseks ning foto tegemiseks.

Nutitelefoni (kaamera) liikumise ulatutus on üsna suur. Mehhaaniliselt liigub gimbal horisontaalteljel kuni 330° ning kasutaja saab seda keerata ise kuni 300° (±150°). Külgkallet suudab korrigeerida ±25° ning ette-taha kallet -140°â€“50°. Kasutaja saab samas telefoni ette-taha kallutada vahemikus -125°â€“35°. Seade lubab kasutaja sisendite jaoks valida kolme kiirusastet (juhtkangi tundlikkus) ning maksimaalne liikumiskiirus on lausa 120°/sek, mis on tegelikult väga korralik. Ka järsemad suunamuutused ning liigutused suudab Osmo Mobile välja siluda, mis teeb lõpptulemuse väga professionaalseks.

Osmo Mobile kasutamine käib vaimikisi läbi DJI Go rakenduse, kus on olemas mitmed erinevad väga mugavad kasutusrežiimid. Sa võid seda kasutada time-lapse videote tegemiseks või hoopis automaatsete panoraamfotode tegemiseks. Teisalt, Osmo Mobile kasutamisel on ka teatud kitsaskohad, mis tulevad teatud näritud õunaga telefonidega. Nimelt kui nutitelefoni kaameral ei ole võimalik optilist stabilisaatorit välja lülitada, siis tekivad topeltstabiliseerimisest väikesed defektid, mis suurel ekraanil vaadates on väga häirivad. Selle vastu on küll rohtu – kasuta selliseid rakendusi nagu Mavis või Filmic Pro, kuid see omakorda tähendab ka 15–20-eurost lisaväljaminekut.

Selline ongi DJI kompaktseim ja soodsaim Osmo seeria stabilisaator. Osmo Mobile on ideaalne tööriist neile, kes soovivad oma nutiseadme fotode ning videote kvaliteedi viia hoopis uuele tasemele ning avardada oma loomingulisi võimalusi. Sest stabiliseeritud, väga sujuva liikuvusega video näeb välja ikkagi kordi professionaalsem, kui värisev ja hüppav video.

• DJI Osmo Mobile stabilisaatorid Photopointis »